Skoči na vsebino

>virus Infected<


Priporočene objave

  • 1 leto pozneje...

Rabim pomoč.

Zgleda da sem fasal v naslovu omenjeno sranje, stalno se mi pojavlja neka internet stran, ki me vsekakor hoče prepričat, da ponujajo antivirusno in oh in sploh programsko opremo. Poleg tega so se mi tudi na namizju pojavile neke ikone za "online security". Klikal in zaganjal nisem ničesar pač pa sem posodobil ad-aware in pa nod32 ter ju zagnal v windows safe mode-u. Tam sta mi zaznala in "delete"-ala ampak ko zaženem explorerja mi še vedno meče na stran http://www.systemwarning.com/ na kateri se mi izpiše da imam računalnik okužen z W32.Sinnaka.A@mm in stran ki jo imam nastavljeno za "domov" je nedostopna (ker je to prej bil motosvet, sem moral za "domov" nastaviti nekaj drugega da sem seeaj lahko tu).

OK ja vem, ne glej kurbarije preko neta, ampak zdaj je že prepozno, prosim za kak nasvet kako stvar poštimat :blush: .

Hvala

Popravljeno . Popravil bLuZoNdEr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej probej it na stran www.sophos.com tam pa poišči informacije, kako svoj virus uničiš. Jest sem tam običajno dol potegnu en programček, pol si pa windowse v safe modu zagnal in v komandni vrstici zagnal tisti programček. Običajno je še kako stvar več našel, kot sem pa mislil.

Ime mu je pa sav32cli, znese pa 7MB

Zraven so pa še navodila...

Aja- namenjen je za uničevanje črvov, za viruse pa ne vem. probi pa useen

Popravljeno . Popravil lojzek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svetujem ti, da nabaviš novo Pando Internet Security 2006 :OK: Stvar odlično deluje, pa tudi cenovno ni prehudo . Je zelo izpopolnjena v primerjavi z 2005, ki tudi ni bila slaba. Rešiš se vse nesnage, tako virusov kot črvov i.p.d. Dobiš tudi časovno omejeno različico za testiranje

PANDA IS 2006

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabim pomoč.

Zgleda da sem fasal v naslovu omenjeno sranje, stalno se mi pojavlja neka internet stran, ki me vsekakor hoče prepričat, da ponujajo antivirusno in oh in sploh programsko opremo. Poleg tega so se mi tudi na namizju pojavile neke ikone za "online security". Klikal in zaganjal nisem ničesar pač pa sem posodobil ad-aware in pa nod32 ter ju zagnal v windows safe mode-u. Tam sta mi zaznala in "delete"-ala ampak ko zaženem explorerja mi še vedno meče na stran http://www.systemwarning.com/ na kateri se mi izpiše da imam računalnik okužen z W32.Sinnaka.A@mm in stran ki jo imam nastavljeno za "domov" je nedostopna (ker je to prej bil motosvet, sem moral za "domov" nastaviti nekaj drugega da sem seeaj lahko tu).

OK ja vem, ne glej kurbarije preko neta, ampak zdaj je že prepozno, prosim za kak nasvet kako stvar poštimat :blush: .

Hvala

nisem nek računalniški genij, ampak vseeno.

računalnik bo treba na novo naložit....pa upaj da ti ni rame sesul. se zgodi včasih.

sem imela že dvakrat tak problem in ni šlo drugače kot z novim nalaganje :wacko:

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ehja, tudi sam imam kar nekaj te nesnage na računalniku. Mislim, zdaj ne več, ker mi jo je uspelo odstraniti z PC Tools AntiVirusom... no niti ne odstraniti, ampak pobrisati. Nesnaga je bila naslednja:

- Exploit.JS.CVE-2005-1970.b

- Exploit.JS.CVE-2005-1970.d

- Exploit.JS.CVE-2005-1970.d

- Exploit.JS.CVE-2005-1970.d

- Exploit.HTML.Mht

- Exploit.JS.CVE-2005-1970.d

- Trojan-Clicker.JS.Linker.h

Je imel kdo podobne težave, ker pri meni ni nobenih opaznih simptomov na mojem "Skynetu" :) Nikjer namreč ne piše, kaj omenjeni virusi, trojanci oziroma aktivatorji resnično naredijo. Drugače uporabljam NOD 32, ki je... noja. Boljši že od Nortona (v zadnji izvedbi Ghosta).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabim pomoč.

Zgleda da sem fasal v naslovu omenjeno sranje, stalno se mi pojavlja neka internet stran, ki me vsekakor hoče prepričat, da ponujajo antivirusno in oh in sploh programsko opremo. Poleg tega so se mi tudi na namizju pojavile neke ikone za "online security". Klikal in zaganjal nisem ničesar pač pa sem posodobil ad-aware in pa nod32 ter ju zagnal v windows safe mode-u. Tam sta mi zaznala in "delete"-ala ampak ko zaženem explorerja mi še vedno meče na stran http://www.systemwarning.com/ na kateri se mi izpiše da imam računalnik okužen z W32.Sinnaka.A@mm in stran ki jo imam nastavljeno za "domov" je nedostopna (ker je to prej bil motosvet, sem moral za "domov" nastaviti nekaj drugega da sem seeaj lahko tu).

OK ja vem, ne glej kurbarije preko neta, ampak zdaj je že prepozno, prosim za kak nasvet kako stvar poštimat :blush: .

Hvala

Sm zdele tisto povezavo odprl... upam da nisi s tam NIČESAR nalagal in inštaliral. Ker si šele takrat dobu sranje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rame sesul ?

ram.....pomnilniški modul, sej pravim da se tut to lahko zgodi včasih :naughty:

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me katere online antiviruse, spyware in drugo podobno šaro uporabljate (predvsem kvalitetne)?

:hmm:

Popravljeno . Popravil master 007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ram.....pomnilniški modul, sej pravim da se tut to lahko zgodi včasih :naughty:

dr.looney :devil:

sem površno bral pa sem mislil, da bi mu virusi rame sesuli :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Huda napaka v OS Windows

F-Secure opozarja na hudo napako v operacijskih sistemih Windows, za katero Microsoft doslej še ni objavil popravka.

Podjetje Medinet (Amis) iz Maribora, ki v Sloveniji izvaja distribucijo, sistemsko podporo in izobraževanje za izdelke finskega podjetja F-Secure (HEX: FSC), sporoča, da raziskovalci podjetja F-Secure uporabnike interneta opozarjajo na hudo napako v operacijskih sistemih Windows, za katero Microsoft doslej še ni objavil popravka. Ogroženi so tudi računalniki z operacijskim sistemom Windows XP SP2 ter Windows 2003 strežniki.

V sredo so bila javno objavljena navodila za zlorabo nove napake operacijskega sistema Windows, ki ob prikazu datotek s podaljškom WMF (Windows Metafiles) samodejno sproži poljubno programsko kodo. V nekaj urah so se na internetu pojavile spletne strani, ki to napako izkoriščajo za samodejno nameščanje različnih nevarnih programov. Zadošča že ogled spletne strani s programom Internet Explorer ter tudi z drugimi spletnimi brskalniki za okolje Windows, če uporabniki datoteko s podaljškom WMF odprejo oziroma shranijo. Spletna brskalnika Firefox in Opera uporabnika sicer pred odpiranjem opozorita, medtem ko Internet Explorer datoteko odpre samodejno.Strokovnjaki podjetja F-Secure upraviteljem omrežij svetujejo, naj onemogočijo ogledovanje spletnih strani s podaljškom WMF, pošiljanje priponk s tem podaljškom ali tudi onemogočijo obisk doslej znanih spletnih strani, ki to napako izkoriščajo (seznam je objavljen na spletnem naslovu http://www.f-secure.com/weblog).

Microsoft zaenkrat popravka te hude napake še ni objavil, tako da so ogroženi tudi računalniki z operacijskim sistemom Windows XP SP2 in naloženimi vsemi doslej znanimi popravki.Protivirusni programi F-Secure doslej znane različice programov za izkoriščanje te napake prepoznajo pod imeni W32/PFV-Exploit.A, .B in .C.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma rami se ne morjo sesut :D

To je dinamični pomnilnik, če ne dobi napajanja vsake tolk in tolk mili sekund se vsa vsebina zbriše in to se zgodi vsakič ko se izklopi računalnik.

Če pa kdo naleti na kaki blue screen, pa ni zato ker so se rami "sesul" ampak zaradi neke nestabilnosti v sistemu, lahko tudi v zvezi z rami ;). Nemorjo se pa sesut :). Kvečem se kej v Win bootu zbrka, pa se pol windowsi ne zaženejo, to se pa enostavno popravi, greš v Win repair console, pa daš tam fixboot.

Drugače pa jst uporablam za zaščito proti virusi, Avast. Se mi zdi, da je uvrščen med 10 najbolših antivirusnih na svetu. Probov se že nortona, pando, sophosa.... Avast mi nekak še najbolj ustreza, baza se posodoblja redno, dovolj hitro skenera diske, nudi "realtime" zaščito, pa dejansko kaj najde(to je ta pomemben del). Ko sem mel nortona sem zmer mislu da sem brez verusov pol pa Avasta probam je pa pol ure pucov :)

Za črve pa addaware, tud med najbolj cenjenimi.

To kar je pa sanda7 napisala se pa tko reš da se gre v Start/run, pa se vtipka "regsvr32 /u shimgvw.dll"(seveda brez narekovajov). Prebral na Slo-techu :)

Popravljeno . Popravil Dolenc™
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz uporabljam kaspersky in je zelo dober če ga gdo rabi mu ga lahko pošljem na mail ,za ostalo nesnago pa priporočam

ad-aware

spyware doctor

spybot

spysveper

dobite jih pa lahko tukaj:http://www.download.com/ veliko jih je zastonj

http://www.download.com/

Popravljeno . Popravil bna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz uporabljam kaspersky in je zelo dober če ga gdo rabi mu ga lahko pošljem na mail ,za ostalo nesnago pa priporočam

ad-aware

spyware doctor

spybot

spysveper

dobite jih pa lahko tukaj:http://www.download.com/ veliko jih je zastonj

http://www.download.com/

Kaspersky že mam doma, pa me zanima, če kej začne štrikat po updejtih z neta (imam šerveranlimitet)? :D :rolleyes:

Popravljeno . Popravil master 007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaspersky že mam doma, pa me zanima, če kej začne štrikat po updejtih z neta (imam šerveranlimitet)? :D :rolleyes:

nič kaj ne šteka updejta se pa enkrat na dan jaz ga imam že 3 meseca pa dela brezproblemov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej ne unga gor tipkat, možno da pomaga pred virusi, sam pol slikic ne moreš odpret :D

"regsvr32 shimgvw.dll" evo, da se vrne na prvotno stanje, jao kera bedna zaščita :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma rami se ne morjo sesut :D

To je dinamični pomnilnik, če ne dobi napajanja vsake tolk in tolk mili sekund se vsa vsebina zbriše in to se zgodi vsakič ko se izklopi računalnik.

Če pa kdo naleti na kaki blue screen, pa ni zato ker so se rami "sesul" ampak zaradi neke nestabilnosti v sistemu, lahko tudi v zvezi z rami ;). Nemorjo se pa sesut :). Kvečem se kej v Win bootu zbrka, pa se pol windowsi ne zaženejo, to se pa enostavno popravi, greš v Win repair console, pa daš tam fixboot.

Drugače pa jst uporablam za zaščito proti virusi, Avast. Se mi zdi, da je uvrščen med 10 najbolših antivirusnih na svetu. Probov se že nortona, pando, sophosa.... Avast mi nekak še najbolj ustreza, baza se posodoblja redno, dovolj hitro skenera diske, nudi "realtime" zaščito, pa dejansko kaj najde(to je ta pomemben del). Ko sem mel nortona sem zmer mislu da sem brez verusov pol pa Avasta probam je pa pol ure pucov :)

Za črve pa addaware, tud med najbolj cenjenimi.

To kar je pa sanda7 napisala se pa tko reš da se gre v Start/run, pa se vtipka "regsvr32 /u shimgvw.dll"(seveda brez narekovajov). Prebral na Slo-techu :)

sej sem rekla da nisem računalniški genij.... :whistle: men je en računalničar to rekel.... :rolleyes: :whistle:

pol me je pa nasankal :slap: :slap:

drugače mam pa antivirusni program nod32 in požarni zid sygate personal firewall.

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej sem rekla da nisem računalniški genij.... :whistle: men je en računalničar to rekel.... :rolleyes: :whistle:

pol me je pa nasankal :slap: :slap:

drugače mam pa antivirusni program nod32 in požarni zid sygate personal firewall.

dr.looney :devil:

Jaz tudi :kva2: ampak leva rama me malo zeza!!! :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz tudi :kva2: ampak leva rama me malo zeza!!! :rolleyes:

nimam problema z ramami(tok tok) :blush: :P O:-) (emšo bo kriv :P :whistle: :D :yea1: )

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm mel kaspersky, pa mi je vse skupej prepočas delal tko da sm ga zbrisal. Mam pa drugače Adaware in pa ZoneAlarm, kar je super zadeve, zaekrat je moja kištica še neosvoljiva za razne črve in podobno .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm mel kaspersky, pa mi je vse skupej prepočas delal tko da sm ga zbrisal. Mam pa drugače Adaware in pa ZoneAlarm, kar je super zadeve, zaekrat je moja kištica še neosvoljiva za razne črve in podobno .)

To si ti samo misliš ! :lol1:

Adaware čisti samo spyware, torej črve, virusi pa lepo op mašinci harajo ta čas :eek:

Popravljeno . Popravil bmwslo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!