Skoči na vsebino

>virus Infected<


Priporočene objave

Po mojih izkusnjah ne brisejo vsi programi ravno vsega. Eden je za viruse, eden je za spyware... Ce ti se vedno avast kaze da imas viruse potem jih ni odstranil. Ti kar snemi tega pa naredi to kar sem napisal. Kasneje lahko AVG odstranis.

lp,

Gapa:)

evo sm si potegnila dol....zdej pa se mi je odprlo okno...in dam clean..in to naj bi blo to?

oz...zdej sm dala da še enkrat pregleda računalnik...pol pa bom vidla če bom znala..

Popravljeno . Popravil minca
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

okožen računalnik imam

Poskusi še v Varnem zagonu računalnika, restartej ga in ko se znova prižge pritiskaj tipko F8, da se ti pokaže meni, tam izbereš Varni zagon (Safe mode) in počakaš da se windowsi postavijo, nato greš Moj računalnik, pogon C, Windows, System32 in v mapi poiščeš datoteko dpwsmmfu.exe in jo ročno zbrišeš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo sm si potegnila dol....zdej pa se mi je odprlo okno...in dam clean..in to naj bi blo to?

oz...zdej sm dala da še enkrat pregleda računalnik...pol pa bom vidla če bom znala..

zdej sm pogledala...in je najdl 255 okuženih datotek :blink: :blink: in kako nej to izbrišem? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker govorim iz glave je velika moznost da se motim. Ko ti naredi seznam okuzb si lahko (mislim da spodaj levo) izberes kaksno akcijo zelis narediti nad najdenimi objekti. Lahko si izberes da naj jih izbrise "delete" ali pa da naj jih da v karanteno. Potem pa pritisnes gumb v smislu "perform action" oz da ti izvede kar si izbrala. Upam da ti bo v pomoc.

Ce pa se to ne bo slo pa predlagam da poprosis nekoga ki se spozna na to da ti porihta stvari. Bo najbrz hitreje pa z manj pozrtimi zivci.

lp,

Gapa:)

zdej sm pogledala...in je najdl 255 okuženih datotek :blink: :blink: in kako nej to izbrišem? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

nič več virusi ne napadajo, kar nekaj let

mene pa zanima je kaka posebna kratica, črka, št v linku, ki je pelje do virusa ?

da ga prej slučajno ne bo odprl

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nič več virusi ne napadajo, kar nekaj let

mene pa zanima je kaka posebna kratica, črka, št v linku, ki je pelje do virusa ?

da ga prej slučajno ne bo odprl

Če bi bilo to tako, bi bilo zelo enostavno izdelati en program, ki bi blokiral tisto kratico, črko, št, ...

Virusi so vedno spisani tako, da te čimlažje zavedejo, da potem klikneš tam, ko ne bi smel.

Pa namigov:

- ne klikaj po čudnih linkih, in vedno poglej kako izgleda link pred piko preden klikneš na njega(primer: youtube.com = OK ; youtube.krnekaj.com = not OK)

- ne daj se zavesti z linki na katerih boš videl golo angleško kraljico ipd...

- ne daj se zavesti z linki na ketarih boš videl sebe posnetega, ko pa itak veš, da te noben ni snemal...

- ne daj se zavesti z linki, ki ti obljubljajo določeno stvar zastojn, saj veš, šenk je umrl že dolgo tega...

- ko ti nenadoma skoči na ekran popup in ti ponudi zastojn antivirus, ali kakšno drugo sra***, popup takoj zapri na križcu desno zgoraj, če ne gre CTRL+ALT+DEL -> upravitelj opravil -> programi ->označi browser page -> končaj opravilo

- ...

V osnovi pa soliden up-to-date antivirus, pa premislek preden narediš KLIK, pa je to to ... pa happy surfing...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

K Boychevim nasvetom bi dodal še uporabo enega požarnega zidu in enega programa za odstranjevanje spy/ad/scumwara. Za bolj napredne uporabnike pa definitivno še surfanje znotraj virtualne mašine ali vsaj "sandboxa".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!