Skoči na vsebino

Kam Je Izginila Carica Foruma???


lojzi

Priporočene objave

... še zanimivo dejstvo ... a vi veste, da je Pupa veliiiiko večino vseh svojih postov pridelala v forumu z vsaj 10x (desetkrat) manj člani ... :o :o ...

Hočeš rečt, da je blo takrat velik lažje prit do besede :? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hočeš rečt, da je blo takrat velik lažje prit do besede :? :P

AUUUUUUUUUU!!!!!!!! :lol1:

točno v srce! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hočeš rečt, da je blo takrat velik lažje prit do besede :? :P

ah ... ona si jo je kar vzela vedno/povsod/vsak dan/vsako uro/v vsaki temi .... Sym je zanjo amater :D :D :D ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z Iceom sta si prakticno razdelila forum, a? :devil:

Just kidding ;) :D :P

mi smo spraševali, Ice je odgovarjal, Pupa je pa smetila :lol: :lol: ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo še koga pogreša?

Sem si zadnjič vzel malo časa in prebrskal teme ter ugotovil, da nekateri, ki so bili kar dejavni tukaj.... jih ni več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo še koga pogreša?

Nekam sem izgubil moralo...prasica jo pobriše vsake toliko in pride potem, po precej pretečene vode nazaj,

vsa zgonjena in shujšana... Sumljivo...

Popravljeno . Popravil Anubis
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo še koga pogreša?

Nekam sem izgubil moralo...prasica jo pobriše vsake toliko in pride potem, po precej pretečene vode nazaj,

vsa zgonjena in shujšana... Sumljivo...

A jest mogoče vem, o keri tokrat govoriš? :hmm: :yea2: B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je bla Pupa mentorca Thundercatu, Sandi7, Maxu... ? :D

Sym v bistvu je bila bolj mentorica tebi ... zgoraj omenjeni samo smetijo, ona se je pa poleg tega še vedno in povsod pametno delala, čeprav brez đusa ... ;) :lol: :lol: B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sym v bistvu je bila bolj mentorica tebi ... zgoraj omenjeni samo smetijo, ona se je pa poleg tega še vedno in povsod pametno delala, čeprav brez đusa ... ;) :lol: :lol: B)

matr smo pametni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo še koga pogreša?

Nekam sem izgubil moralo...prasica jo pobriše vsake toliko in pride potem, po precej pretečene vode nazaj,

vsa zgonjena in shujšana... Sumljivo...

A jest mogoče vem, o keri tokrat govoriš? :hmm: :yea2: B)

O taisti...prirojeni, naučeni, pozabljeni... :D dolgo časa sem jo zapiral v klet, v vlažen prostor, nakar sem ugotovil, da slišim manj rožljanja verig, če jo kar izpustim. Nato je pobegnila.....ampak sem ter tja se vrne pogledat kaj se godi v deželi Kranjski... Potem jo spet ucvre ;)

Ena je - morala - namreč. Let the bitch go ... and ... bring the bitches in...hehehe... pomlad se bliža, pa me najbrž mal daje ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj no M. a moraš taka vprašanja postavljat? Zelo težko se zadržujem v zadnjem časau ampak se...dokler ne prekipi...

Kaj si ti?

a) prežeč tiger in odfukan zmaj?

B) nevarnost vsem gomazečim bitjem

c) "dvakrat ga popravim skozi ovinek pa sem skozi" bejba

č) madman on wheels

Vedno v pomoč :)

Drugač pa zelo interesantno bitje, ki pa mu naziv carica ne gre in ne gre skup z neverjetno karizmo...zares neverjetno :)

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Use None ] PriponkeObjavi lahko dodaš priponko.Največja dovoljena dolžina

Paradižnik je enoletna rastlina,ki izvira iz hribovitih predelov Peruja in Mehike.V Srednji in Južni Ameriki so jo gojili že veliko prej, kot so Evropejci odkrili Ameriko (1492).Španski pomorščaki so paradižnik prenesli v Evropo v 15.stoletju,in ga imenovali tako kot domorodci v Ameriki ?tumatl. (iz te besede imajo izpeljanke za paradižnik,mnogi evropski jeziki).Sprva so paradižnik Evropejci sprejeli z nezaupanjem,ker so se bali,da je strupen zaradi svoje izrazito rdeče barve,tako,da so ga gojili samo kot okrasno rastlino.Šele v prvi polovici 19.stoletja,začnejo paradižnik uporabljati tudi za prehrano.Med prvo svetovno vojno,pa je paradižnik postal prava "narodna jed".

Sveži plodovi paradižnika vsebujejo od 24?93 % vode,0,95 ?1,25 % dušikovih spojin,0,5 %brezdušičnih snovi,0,2 ?0,3 maščob ,0,4 % limonske kisline in 3,3 % ogljikovih hidratov.Tudi vitamini so zastopani v večjih količinah kot pri drugem sadju in zelenjavi veliko je karotina,vitamina C,vitaminov K,E,P in PP.Med minerali je največ kalija (316 mg%),natrija (125 mg%),kalcija (43mg%),magnezija in železa,med mikroelementi pa je največ bakra,cinka in joda.Jabolčna in limonska kislina,dajeta paradižniku poseben osvežujoči okus,pravtako pa ugodno vplivata na apetit,izločanje žolča in prebavo.

V zelenih,nezrelih plodovih,se nahaja strupeni alkaloid solanin,ki se ne razkraja niti s kuhanjem ali vrenjem,ampak se razkroji takrat,ko je paradižnik zrel.

Obstojajo trije osnovni tipi paradižnika: okrogli,hruškasti in rebrasti.Okrogli paradižnik je sočen,vsebuje več semena in ima slabšo aromo,hruškasti paradižnik gojijo v sredozemskih deželah predvsem za industrijsko predelavo,ker je aromatičen in sladek,rebrasti pa je odličen za solate.

Paradižnik je najboje pojesti svežega,ker tedaj vsebuje največ vitaminov,ki se pri toplotni obdelavi,drugače,hitro razgradijo.Barva paradižnika je odvisna od vsebnosti likopena,klorofila,ksanofila in karotena,okus pa je odvisen od količine sladkorja,jabolčne in limonske kisline ter aromatskih snovi.

Paradižnik skladiščimo pri temperaturi 8 ?10 C, zgodnje sorte je potrebno hitreje porabiti,ker se že v treh dneh pokvarijo,takoj potem,ko smo jih nabrali pa jih damo v hladilnik,ker s tem preprečimo "dihanje" plodov,ki tako hitro izgubljajo na teži.

Zasladkani paradižnikov sok je posebaj zdravilen za preprečevanje avitaminoz (pomanjkanja vitaminov) in se ga priporoča kot napitek za nosečnice... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sym v bistvu je bila bolj mentorica tebi ... zgoraj omenjeni samo smetijo, ona se je pa poleg tega še vedno in povsod pametno delala, čeprav brez đusa ... ;)  :lol:  :lol:  B)

Hočko prjatu, a sem že povedal, da sem tehniko izpilil pri Ducatistih :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!