Skoči na vsebino

Francija 2004


suzuki

Priporočene objave

Hvala, pomaga!

Ko se bom pa odločil, da te dele definitivno obiščem, bo pa sigurno kakšno vprašanje padlo, čeprav mi lahko že zdaj poveš, če so vsi prelazi, ki ste jih prevozili asfaltirani in kako je z nočitvami? Videl sem, da ste kampirali, jaz pa se nekako nagibam k varijanti bad & breakfast, kajti letos v Švici sem imel na francoskih predelih malo slabše izkušnje z nočitvami, zato sem zmeraj spal ali v italijansko govorečih predelih ali nemško govorečih, razen takrat, ko sem malo škočil v Francijo in prenočil v okolici Chamonixa. Zato me zanima, če ste spali tudi v sobah in kakšne imate izkušnje z iskanjem le teh na ne preveč turistično obleganih področjih?

Pozdrav od Roberta

Asfalt vse povsod. V kampih imajo tudi bungalove. :kva2: Mi smo dvakrat prespali v bungalovih in je bilo fino fajn. :yea1: Od Aoste se pa začne raj :worship: do tam pa jeba(avtocesta) Ti pa lahko do tam vzameš drugo pot, če ne greš v Pireneje. :) Lp Motoristek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Varijante B&B, najdeš po tako imenovanih Chambres d'hotes, privatne sobe v lepih podeželskih hišah. Za hrano se lahko dogovoriš z lastniki. Kar se tiče jezika, še posebej če so starejši lastniki znajo samo francoski. Sam sem si pomagal s slovarjem. :?

Ti pa zagotavljam, da po dveh kozarcih dobrega rdečega vina z lastnikom, sva se znala sporazumeti tudi o politiki :D .

Cene so od 50 € do cca 75 €/noč za dve osebi.

Govorim za Provanso, okolica Avignona.

Srečno

Toncek

Kdo se po dveh kozarcih vina ne bi znal sporazumet :D Slovarček sem si pa že nabavil :D Chambres d`hotes so kakšna veriga B&B ali napisi v stilu Zimmer frei in podobno?

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Chambres d`hotes, je nakakšno združenje ponudnikov privatnih sob. Kvaliteta sob je med hotelsko kategorizacijo **-plus pa vse do ***-plus zvezdic. Sobe so vse TWC, sicer pa po sistemu, pogledaš, če ti cena in kvaliteta odgovarjata OK, v nasprotnem primeru poiščeš kaj drugega.

Sam delam v turizmu vendar na počitnicah izredno redko potujem v organizaciji turističnih agencij in redko spim v hotelih, razen, ko mi cena in kvaliteta odgovarjata.

Več na PM da ne bova preveč :topic:

Srečno

Toncek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zame to ni :topic: ampak so zelo dobrodošle informacije.

Barth, nič bat, če bom imel kakšno vprašanje, ki bi bilo koristno tudi za ostalo populacijo, bom kar tukaj vprašal. Saj zato so podobni topiki odprti, da lahko izkušnje drugih tudi ostali pokoristimo :D

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice, sem videl, da si rekel, da nimaš več nobenega namena it v Francijo, ker imaš slabe izkušnje. Te lahko vprašam kakšne? Seveda, če stvar ni v smislu tega topika, potem ti ni treba odgovarjat :D

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Kaj je pa to?

A nihče ne potuje več v Francijo?

S punco planirava za 7-8 dni Provanse.

Povejte kaj svežih info...

Cene hrane, pijače, nočitve, vstopnine, must see stuff... verjetno je v teh letih šlo vse gor.

Če bova skoz spala po hotelih bo verjetno kar precej naneslo, glede na to da greva z Gold Wingo pa plac tut ne bi smel bit problem, tko da v ok vremenu bi kar večinoma kampirala.

Če kdo ve za kake poceni nočitve, bi vmes kaka udobna postelja za spremembo tut bla fajn.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker sem bolj na kamot, sem raje stacioniran na eni tocki in od tam delam kroge. na tvojem mestu bi izbral mesto avignon, ki je nekako na sredi vsega. proti zahodu so nimes, montpelier, millau. na jug imas arles, camargue, marseille. na severu soteska ardeche in mt. ventoux. na vzhod pa verdon, aix itd. skratka, da se narediti precej lepih krogov.

prednost kampiranja v mestu je tudi ta, da gres lahko zvecer brez opreme v miru na kaksen pir.

ce bos tam proti koncu julija, pa si lahko ogledas se kaksno etapo tour de france-a (mt. ventoux - 25.7.).

gaber

p.s. si pa vseeno ti vseved, jest pa samo vajanec. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tenks, tole za kamppiranje na mestu res ne bi blo slabo. Bom še malo razmislil. Drugače je pa plan res pogledat približno kar omenjaš.

Kampi so pri njih tko poštimani, da res ni. Imajo cele infrastrukture, bazene, igrišča, parcelce velike 100 m2 in ograjene, da si res malo ločen, da ne skačeš preko vseh...Ni za primerjat s standardom naših južnih...

Cena v visoki sezoni je tam že za 15-20€/noč/paket (2 osebe, vozilo, plac za šotor)

Razmišljal sem o tem: http://www.provence.guideweb.com/camping/f...nes/indexa.html

Če ima kdo izkušnje z kakim kampi v okolici Avignona naj napiše prosim.

PS: drugače se pa tut vseved kdaj kaj nauči od vajenca, sam če prizna :P

Popravljeno . Popravil Ni3ous
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

soteske verdon ne smeš izpustiti, vasica les baux je tudi zelo lepa.

ugodno se da prenočiti v hotelih f1.

drugače pa imajo francozi kar visok standard tako da so cene temu primerne.

na poti domov pa lahko svojo drago pelješ še v vas eze, kjer je parfumerija fragonard

dr.looney :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....Če ima kdo izkušnje z kakim kampi v okolici Avignona naj napiše prosim....

V samem Avignonu od starega obzidja čez most (ki je vzporeden s tastarim, polpodrtim), tik pred DuPontom je camp BAGATELLE. Pred ene 4 leti je bilo 8 EUR za moto+šotor+2 osebi (mala parcela). Bazena sicer ni, ostalo je OK. Peš v staro mesto 5 min.

Ta je najbližji, sta pa vsaj še dva, malo dražja.

Alternativa je stacioniranje v kavbojskem slogu St. Maries de la Mer (Camargue), kjer je malo zahodno od mesta hud camp z bazenom, sredozemskim morjem in 20-25 EUR za paket. V bistroju je pol litra vina ceneje kot kofe (no ja, tudi kofeta je pol litra). Vendar ni najboljše izhodišče za dnevne fure.

Popravljeno . Popravil lasagna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

ekola, malo za pokušino, pa da temo obudimo - kanjon reke Verdon, kot smo ga prevozili na poti s Cabo da Roca na Portugalskem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

živjo!

z mojim imava namen it letos v provanso in langedoc in sm na googlu malo pogledla, kej bi šli me pa zanima kaj ne smeva izpustit, čemu se izognit itd.

http://maps.google.c...75,2.469177&z=9

če bo motor ostal pri hiši grem tudi jaz letos mal po provansi pa do švice in čez švico nazaj.

če boš imela kako naštudirano pot povej, da vidim če bo kaj za ponucat :D

dej mal tale link popravi - men ne odpre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako motor še pr hiši??? ne se hecat! tongue.gif

ma link sm se neki matrala pa upam da bo zdej kej bulši, če ne vem kako nej drugači prlimam

http://maps.google.com/maps?f=d&source=s_d&saddr=Nova+Gorica,+Slovenia&daddr=46.40425,13.00398+to:46.56948,12.40037+to:46.53415,12.13613+to:46.55145,11.86298+to:46.63087,10.6316+to:46.5386282,10.4346246+to:46.49152,10.36294+to:46.16691,9.93476+to:46.03916,9.13567+to:45.80285,8.87168+to:45.75893,8.76378+to:45.70627,8.56998+to:45.2624598,8.0087434+to:44.99564,6.4796+to:45.19127,5.73987+to:45.07706,5.55158+to:43.951,4.85147+to:Montpellier,+France+to:66140+Canet-en-Roussillon,+Pyr%C3%A9n%C3%A9es-Orientales,+Languedoc,+France&hl=en&geocode=FfU8vQIdYkDQACkngkx6QwJ7RzHQ7z-CHPgABA%3BFZoSxAIdzGzGACkPN_bP8h96RzGgh84ShwkHEw%3BFQiYxgId8ja9ACkjLYfjD895RzHQAFwShwkHEw%3BFQYOxgIdwi65ACnDz9hLMTR4RzEAFWYShwkHEw%3BFZpRxgIdxAO1ACnVqVvFrj94RzERdTAThwkHEw%3BFdaHxwIdsDmiACkzddgi7h-DRzFgXw0ThwkHEw%3BFYQfxgIdQDifACklQZ_OjBqDRzEg740hAngGEw%3BFYBnxQIdPCCeACljvG41yQ-DRzEBZ6EhAngGEw%3BFX5zwAIdqJeXACnxG4AUhJGDRzEwPdElAngGEw%3BFXiAvgIdNmaLACkdsFppqzuERzHgxF8hAngGEw%3BFWLlugIdAF-HACkZbkrPIYGGRzGQFvcgAngGEw%3BFdI5ugIdhLmFACnFLgNKVXyGRzHw1d8hAngGEw%3BFR5suQIdfMSCACm3kBI6o2-GRzGaWBqOx33B3g%3BFXumsgIdJzR6ACkRF63medSHRzHg0wY7feYFEw%3BFTiUrgId8N5iACn7BeEECveJRzFwF0_4pRkIEw%3BFWaQsQIdXpVXACkRggtF9vSKRzGQqebrKqsIEw%3BFUTSrwId3LVUACn1NM66cZGKRzFgsNzrKqsIEw%3BFZijngIdDgdKAClLrhiYVOy1EjEB06r8pRkIEw%3BFXBomQIdFjI7ACmxnd0lB6-2EjEC6JQodFaHrQ%3BFWGDiwIdTOQtACm7ejd6uWSwEjEA7YxpJIgHHA&mra=ls&via=1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17&sll=43.010673,3.641968&sspn=1.498241,2.469177&ie=UTF8&dirflg=d&ll=43.301196,5.092163&spn=2.982244,4.938354&z=8

Popravljeno . Popravil cikadina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje . Cijazenje po italijanskih avtocestah je zelo dolgočasno. Ali je kakšna varianta z vlakom ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ga pališ 200km/h si v 4h na meji s Francijo, v tem času ti glih fino naložijo moped na vlak :P

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dej suhi povej malo a se je kul če gremo v frnacijo tko ku sm v google mapsu zacahnla? a maš kak fajn predlog? Tko da ne bi glih ta najbolj fajn stvari spustila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole je izgledala lanska fura, in moram priznati, da je bil najbolj dolgočasni del od Nice do Brescie. AC seveda. Če bi komu kak del ustrezal mu lahko pošljem Garminovo sled.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja zdaj dela. tnx

ja sej ne vem če je to kul. bom povedala k prideva nazaj, zaenkrat pa sprejemam predloge.

kje ste pa če ne tisti k ste že bli spali? kako je s kampi, ni panike?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sej ne vem če je to kul. bom povedala k prideva nazaj, zaenkrat pa sprejemam predloge.

kje ste pa če ne tisti k ste že bli spali? kako je s kampi, ni panike?

ena boljših, zame najbolj uporabna stvar

http://www.adac-shop.de/wbc.php?sid=6242794d61&tpl=suchecat.html&rid=3&q=camping

ko se naveličaš vožnje, poiščeš najbližji kamp ki ti ustrreza...ni ga treba kupit, mislim da se jih da dobit v knjižnicah na izposojo

ali pa koga prosi....če ti ga posodi.. tudi zemljevidi so zraven

jaz sem to vedno uporabljala, v celi zahodni evropi... tudi enkrat se nisem uštela pri izbiri:)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dej suhi povej malo a se je kul če gremo v frnacijo tko ku sm v google mapsu zacahnla? a maš kak fajn predlog? Tko da ne bi glih ta najbolj fajn stvari spustila.

Naj ti bo :D

Sem pogledal in do Bormia je super plan! Potem od Bormia do mimo Torina pojma nimam (sem bil zgolj na AC oz. tam okoli Lago di Iseo kar je vzhodneje), potem čez Sestiere in Briancon je res lepa in dobra odločitev. Res da vsega v eno turo ne moreš stlačiti a jz naslednjič vsekakor odrinem še 1x proti mestu Gap in na jug na Col de la Boneete in tiste hribčke okoli - bojda je prečudovito. Vsekakor pa bi jz ponovno šel na prelaze (v tvoji smeri) Col de la Croix de Fer, Col du Glandon (tam blizu je res hudo zajezeno jezero Lac de Grand Maison) - to moraš po tvoji poti ene 70km pred Grenoble zaviti desno gor v hribe, se splača! Naprej dol sva midva šla od Grenoble na jug proti mestu Die in potem na Crest (vmes je spet en luštn prelaz Col de Grimone), noro v spominu mi ostaja Avignon (poglej kdaj je gledališki festival ker takrat je izjemno biti tam), mesto Orange, Pont du Gard je preveč turistični (ma se je trlo turistov da groza) a pompozen, nujen je obisk parka med Alesem in Millauom - Parc National des Cevennes in v njem izjemen grad Mont Aigoual. Tam je bajkerjev da je kr hudo, edino nujno po bencin prej, ker bencinske ni pa ni. Prav tako je divje videti velikanski (najvišji za avte) most tik pred Millauom. Potem jug pa niti ni ravno zanimiv, cesta je edino še huda med mestoma Carcassone in Mazamet, medtem ko mi od mesta Montpellier dol ni bilo več ravno povšeči - na žalost že 2x moral dat to čez. Potem pa so kmalu Pireneji, to pa je poslastica po višnjevi torti, a za danes bo dovolj :P

aja glede spanja - kampov je ogromno, so poceni in solidni, skoraj vsi imajo bazen, čeprav sva ga koristila samo 1x (pa še takrat so mi posodili kopalke...groza :boobies: ) tako da ena skrb manj.

ajd

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!