Skoči na vsebino

Francija 2004


suzuki

Priporočene objave

Hola!

Vcerajsnji "nitrogen free day" smo izkoristili za lep in prijeten izlet (zal z avtom) in se odpeljali do Gorge du Verdon, izjemno lepe in divje soteska/kanjona, globoka do 800m. Nismo se le peljali naokoli ampak smo tudi naredili eno krajso (slabe 4 ure) pes turico... Mmmmm, kolk je blo fajn, sem poslikal cez 100 slikc :rolleyes: ...

Nasploh je Provansa zelo zanimiva, tako narava kot tudi ceste, prav tako tudi bliznje Alpe (prelazi!!!), zato priporocam vsem, ki se iscejo prijetno in zanimivo turo za naslednje leto, da v ozji izbor uvrstijo tudi jug F.

Lepo se imejte se naprej, jest moram na popoldanski potop...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res je, Suzuki, tnx, da si nas spomnil B) ... Provansa je fantasticna! - z motorjem :K - Odlicne ceste, Cudovita pokrajina ... pa tudi sicer B) B) B) ... v letu 2004 bo to gotovo eden od mojih "ciljev".

@Suzuki: srecno! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... v letu 2004 bo to gotovo eden od mojih "ciljev".

.. vključujoč Portugalsko 2004... in evropsko v fuzbalu in še čem !!! Pa če bodo naši tam al pa ne ! Jaz bom ! ...joj kje še je to....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah Francija, Francija...... :wub:

Midva sva bila letos, pa bi drugo leto spet šla, samo proračunskih sredstev ne bo dovolj. Kaj čmo ne moremo imeti vsega. Želja pa ostaja.

Toplo priporočam vsem, ne samo Provanso, še veliko lepega se najde v Franciji :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Del lanskoletnih spominov, z upanjem na leto 2004.

f1.jpg

dež, dež, dež na najvišjem prehodu Evrope.

f2.jpg

Francoski sistem v sobici.

f3.jpg

Onesneževanje zraka?

f4.jpg

Simpatično prenočišče.

f5.jpg

Dež na znanem smučišču.

f6.jpg

Od višine se ti lahko zvrti......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Za ljubitelje Francije se dva predloga: na poti proti Pirenejem predlagam da se ustavite v mestu Carcasonne, kjer je najbrz najlepse ohranjen srednjeveski grad v Evropi. Zares vredno ogleda. In kosila v eni od grajskih gostiln :) ...

Ko boste "plezali" cez Pireneje se za kak dan ali dva ustavite v Andorri, mali (brezcarinski) drzavici, kjer se zna najti kak ugoden nakup (jest sem nekoc nasel hudo potapljasko uro za pol cene). Imajo tudi dokaj licen kamp. Pa se fajna cesta pelje do tja gor :P ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam enga kolega v mestu Pau Pyrenees Atlantiques, študira turizem ter je zelo navdušen nad Slovenijo, tako da mislim, da z vodičem ne bo prevelikih problemov, pomo pa vseeno poprej nardili en plan! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: Pireneji padejo verjetno drugo leto, če bo zdravje O.K.!, za izdelavo plana poti, se še kaj oglasim! :rolleyes:

MOTOVILC mi planiramo drugo leto pirineje 10-14 dni nekje v maju ali juniju... dobrodosli vsi, ki bi radi kaj videli in se lepo imeli in ne samo gas tiscali...

aja, kdo smo mi? spodnji naslov pove nekaj vec o nas!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Del lanskoletnih spominov, z upanjem na leto 2004.

f1.jpg

dež, dež, dež na najvišjem prehodu Evrope.

mat mi smo se pa lansko leto v kratkih hlacah in kratkih rokavih na 2800 pripeljali. a nasa nalepka SLO je se na ograji med ostalim milionom nalepk??? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MOTOVILC mi planiramo drugo leto pirineje 10-14 dni nekje v maju ali juniju... dobrodosli vsi, ki bi radi kaj videli in se lepo imeli in ne samo gas tiscali...

aja, kdo smo mi? spodnji naslov pove nekaj vec o nas!

Tu je nekaj informacij direkt od kolega :hmm:

http://www.cg64.fr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mat mi smo se pa lansko leto v kratkih hlacah in kratkih rokavih na 2800 pripeljali. a nasa nalepka SLO je se na ograji med ostalim milionom nalepk???  :D

Kaj se ne vidi mojih kratkih hlač? (v kufru) :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... v letu 2004 bo to gotovo eden od mojih "ciljev".

.. vključujoč Portugalsko 2004... in evropsko v fuzbalu in še čem !!! Pa če bodo naši tam al pa ne ! Jaz bom ! ...joj kje še je to....

tut midva z gogijem načrtujeva za drugo leto španijo in portugalsko :OK:

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Ice, kaj so ti pa hudega naredili Francozi? Moram priznat, da imam jest v večini prav dobre spomine nanje - OK, priznam, večinoma na Francozinje :wub: ...

OK, to je bil hec, pa še nekaj precej bolj resnega: ker se precej dopisujem z znanci in prijatelji, ki sem jih spoznal na potapljanju v Franciji v zadnjih nekaj letih, me je eden od njih (tudi motorist) opozoril, da so letos ZELO dvignili kazni za prekrške. Npr on je "malce" prekršil omejitev hitrosti (160+ namesto 80 kph) in je dobil "pozdravček" za 750€... Tko da še vedno je tam vse tko fajn kot je napisano v prejšnjih postih, samo pazite...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Ice: Saj, ampak posploševati pa tudi ne gre. Jih je vseeno 60 mio.

Ja, glede prekrškov so pa letos maksimalno zaostrili in zaradi tega je bilo na cestah že veliko motorističnih demonstracij. Marca v Parizu 7000 motoristov! Zdaj ne gre več za preventivo ampak za izključno represijo. Kazni so astronomske, za prekoračitev hitrosti greš pa lahko tudi kar sedet. Uvedli so avtomatske radarje na avtocestah in magistralkah, slikco in položnico dobiš po pošti. Menda jih nameravajo namestit 1000 do leta 2005. Eden pa stane 80000 evrov. Denar mečejo v luft, namesto da bi vlagali v boljše izboraževanje. Z vsem tem pa naj bi zmanjšali število mrtvih pod 6000 na leto.

Kako pa je kaj pri nas? No comment! :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa sem skoraj pozabil.  :cry:

Če koga zanima lahko prebere o najinem doživljanju Francije

http://www.mkkamnik.com/modules.php?name=N...=article&sid=29

Metlca,

tale povezava ne dela. Je treba po ovinkih.

Škoda, ker sicer zanimivega članka nisi ilustriral s piturami.

Sorry stran je doživela prenovo, zato je nov naslov.

http://www.mkkamnik.com/forum/index.php?showtopic=147

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Haj!

Za letosnje poletje s punco nameravava mahnit proti Franciji. V planu je tudi Švica in potem naprej. Plan je v zacetku avgusta cca 14 dni. Vse informacije dobrodošle.

Ce ima kdo kaksen link z turami po Franciji in Svici naj prosim poslje.

Če pa je kdo interesent, pa prav tako dobrodošel.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!