Skoči na vsebino

Francija 2004


suzuki

Priporočene objave

A lahko poveš še kaj več? Kje si se vozil, prenočišča, kaj se splača videt... Jaz grem tja čez dva tedna in bi mi vsaka info koristila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če spustimo Azurno obalo,prečkal provanso,ustavil v st. Guillame le desert, Carcasonne, zahodni Pireneji , Andorra, Španski Pireneji-Catalunya,počez čez Tourmalet,pic du Midi,več prelazov do Lourdesa, nato v Pau Pyrenees Atlantiques,zopet prečkal,Pireneje na špansko stran,skozi Navarro do Pamplone, veterne elektrarne, vetrna polja,spet prelazi v France Basque, nato prekrasna atlantska obala Bidart, st.Jean de Luz- surfers-life and quads, mal višje neskončni kilometri peščene plaže, nazaj spet po čudoviti Basquiji Basque-Liberte (Euskal Herria)čez prelaze v mesto Pau na kavo k prijatelju pa spet čez Carcasonne, ter nato provanso do Azurne obale Villefranche, ter Capferrat :yea2: no ja pa po AC proti domu :D no ja še kaj bolj točno bi se pa dalo napisat :OK: , spali v glavnem po kampih od 16 do 20 Eur. Španija pa prevroča za sedaj že sami Pireneji so kar topli :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lucky (& all), na mojem letošnjem potepanju po Franciji (junij) sem bila poleg vsega drugega navdušena nad Provansalskimi alpami - noro dobre ceste (kakor tudi povsod drugod!), planote na precejšni višini, prelazi, čudovita pokrajina ... dva velika jeza, kanjon Verdon, pa vinorodna območja (Burgundija), pa še pa še ... Zdaj, julija, bo v Provansi žetev lavande - ravno v teh dneh so modro-vijolična polja v polnem razcvetu in v zraku je čutiti dišeči vonj sivke (ne vem, morda jo bo čez dva tedna videti le še na višjih predelih) ... Osebno so mi bili tam vedno precej zanimivi rimski ostanki, ki jih je videti kar precej, pa gradovi, nekatera tipična mesta (obišči npr. Aix - "mesto vodnjakov" in platan) ... najbolj prepričljiva pa je pokrajina (beri: podeželje!) z nasadi oljk, lavande, vinogradi, hiškami ... in, kot rečeno, dobrimi cestami! ... No, to bi bila Provansa, ne vem pa, kam jo misliš ubrati. Recimo, na severu je prav zanimiva Normandija, malo niže je brez dvoma vredna ogleda dolina Loare, pa verjetno tudi Atlantska obala ... vmes pa neverjetne ravnine. :rolleyes: Če te ne vleče prestiž (verjetno res ne), priporočam, da spustiš Azurno obalo (razen mondenega mesta, v katerem, če se ne motim, kot v edinem na svetu lahko prosto prevoziš pisto formule 1 ;) ) in pa, seveda, kot veš, Pariz ... Pa kaj ti govorim - Francijo gotovo poznaš bolje kot jaz. :P :D

Prenočišča: hotel z vsemi zvezdicami & Formula 1 (ipd.) do 30 €/noč.

Če želiš, z veseljem posodim vodiča po Franciji in povem še kaj o svojih provansalskih/francoskih poteh ...

Srečno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala obema za izčrpne napotke. Namen se imava potepati po provansi dokler se nama bo dalo, seveda iti tudi v gore (obvezno na mont Ventoux, da podoživim malo Tour) pa v Verdon, pa tudi glavna provansalska mesta, čeprav me bolj vleče v male burgade. Na azurno obalo se bova tudi ziher podala na kak izlet, v Frejusu moram obiskat prijatelja, pa v narodni park Camargue. Tam bova, dokler se ne naveličava in pičiva izležavat na Korziko. Sprašujem pa zato, ker imam sicer odličnen francoski vodič po Provansi, ki pa je narejen tako, da se moraš sam odločiti, kam bi šel, pol ti pa o tem pove vse in še več. Celega absolutno nimam časa preštudirat zato mi je vsak hint dobrodošel, stvari, ki ste jih odkrili, pa bi bile za videt. Glede prenočišč me je pa tudi zanimalo zato, ker greva z motorjem in v Provansi nekako nimava namena kampirat (na Korziki pa ja), in me skrbi varnost. Formula 1 je zakon, če si z avtom, z motorjem mi pa nekako ne diši, pa čeprav imajo običajno zaprta parkirišča. Razmišljam itak, da bi se za par dni nekje namestila in delal ture okoli (imam krasen vodič za motoriste z vrisanimi najboljšimi cestami - posodim zainteresiranim, ko se vrnem). Še dva tedna imam časa, da naredim približen plan puta, kaj dosti pa ne bom kompliciral. Kakor in kolikor se nama bo pač dalo. Svoje žene pa ja ne smem mučit že na prvem potovanju. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D spet doma :D :OK:

Ha, smo vozili drug za drugim........pa še to je tam bilo (zgoraj)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Azurna obala je res lepa. Vse je urejeno, travca kot na golf igriščih pa tudi smetke ne boš videl po tleh...

Bencin ni najcenejši (1.08-1.13 eur), kampi so poceni 13-18 eur (2xoseba šotor + motor), hrana gostilne in ostalo pa je kar nekje dvakrat dražje kot pri nas. To velja seveda bolja za notranjost in provanso. Azurna obala je x5 ali več. To je bolj za pogledat in letet naprej...

Če boš čaral po provansi je kar nekaj lepih krajev za pogledat... NEkaj slikic sem prilepil na naši klubski strani... KLIK :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa take ceste, da te kap :notworthy:

...naj nadaljujem misel o dobrih francoskih cestah. sem moral po 10k- zamenjati v andori prvo gumo (Mez Z4), ker so jo dober asfalt in lepo speljani ovinki in adrenalin dobesedno pojedli: po sredini jo je bilo se kar nekaj, za ovinke pa je ni bilo nic vec in sem se precej casa vozil kot po jajcih.

kdor odhaja na potep po francoskih cestah (ce odmislim avtoceste) mu toplo priporocam naj obuje svojega osla v nove ceveljcke...

za informacijo: guma v andori me je z montazo stala 148EUR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: v glavnem so, v Andorri, :D no ja se najde kakšno uporabno zadevo po ugodni ceni :yea2:

post-6-1089091247.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motoristek to je na aubisku, ne na turmaleju...

no :D ta je na Tourmaleju :yea2:

post-6-1089091472.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako smo tankali v Franciji :?

Na črpalki mi ni uspelo natočiti goriva na samopostrežnih črpalkah 24h na brez gotovinski črpalki. :wacko: Njihove bančne kartice imajo namreč poleg magnetnega traku tudi čip, po moje je bil problem ravno v tej razliki :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plačevanje z našimi karticami naj ne bi bilo problem, četudi nimajo čipov. Če je na tankomatih označeno, da sprejemajo eurocard/mastercard ali viso, bi jo morali ne glede na izvor. Sicer pa imajo francozi kartice imenovane Carte Bleue (CB), ki so opremljene s temi čipi in so obenem tudi eur ali visa ali pa njihove interne kot je naša Karanta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motoristek! a pol gps dobr dela?

Od Andore do doma mi je posnel pot, točke kje smo spali tudi :notworthy: samo km z motorja in gps pa ni isto. Ampak to bomo pa vprašali stručkote na področju gps.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za informacijo: guma v andori me je z montazo stala 148EUR.

in ko sem povprasal pri nas na servisu so mi rekli da kosta cca 36k sit. torej so mi jo v andori zmontirali zastonj.

se se splaca kupovati dolocene stvari v andori.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako smo tankali v Franciji :?

Na črpalki mi ni uspelo natočiti goriva na samopostrežnih črpalkah 24h na brez gotovinski črpalki. :wacko: Njihove bančne kartice imajo namreč poleg magnetnega traku tudi čip, po moje je bil problem ravno v tej razliki :?

tudi nam ni uspelo tankati na njihovih 24h s karticami in tudi nemcem ni uspelo. namesto tega smo se z rezervo vozili tudi v nasprotju s planom in zabijali dragocen cas z iskanjem crpalke, skupaj z nemci...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plačevanje z našimi karticami naj ne bi bilo problem, četudi nimajo čipov. Če je na tankomatih označeno, da sprejemajo eurocard/mastercard ali viso, bi jo morali ne glede na izvor. Sicer pa imajo francozi kartice imenovane Carte Bleue (CB), ki so opremljene s temi čipi in so obenem tudi eur ali visa ali pa njihove interne kot je naša Karanta.

placevanje z nasimi karticami sploh ni problem. problem nastane ko prides do 24h crpalke, kjer ni prodajalca, ampak samo avtomat na kartice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se je to dogajalo tudi vam, imajo očitno res neki zaščiteno. V Italiji je men zadeva delala brez pin kode.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se je to dogajalo tudi vam, imajo očitno res neki zaščiteno. V Italiji je men zadeva delala brez pin kode.

mi smo tudi pin kodo tipkali pa ni slo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi smo tudi pin kodo tipkali pa ni slo.

Tudi Francozinja :004 je Fazererju dala Eure, da bi ji on z njegovo kartico natankal pa je šla ves njihov postopek (mislim da je znala Francosko) :lol1: pa ji ni gratalo :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi Francozinja :004 je Fazererju dala Eure, da bi ji on z njegovo kartico natankal pa je šla ves njihov postopek (mislim da je znala Francosko) :lol1: pa ji ni gratalo :doze:

res je. v roke mi je tisala 20EUR ker ni imela kartice, pa ji nisem mogel pomagati s svojo kartico, ker enostavno je aparat ni prebavil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!