Skoči na vsebino

Francija 2004


suzuki

Priporočene objave

  • 1 mesec pozneje...

Še moj prispevek k Franciji...doli sva bila en mesec. Ker je bilo malo prepozno na žalost z avtom. To se je izkazalo za precej pametno, ker je (sploh ob atlantiku) kar precej deževalo).

KLIK

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

le kdo bi te to lahko slikal  :hmm: ? kje mas pa vodica na 500kilski kravi?

Ali si mislil tega divjaka? :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tega ja, ampak tukej pa tistega drugega divjaka ni zraven. pa krava ima se sipo celo  :rolleyes:  .

Pa tale divjak je bil :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prazen, neobtezen motor, kratki rokavi in ceste, da se ti zmesa... :notworthy:

...in da ne bi izpadlo vse skupaj ze prevec kicasto, sem moral sparati prvo gumo, ki mi jo je francija kradla z vsakim kilometrom. :fight2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmmm,

torej Francija. Če prav razumem, imajo dobre ceste - cool; ne govorijo drugo kot francosko (OK - Je suis Ceco, Ceco C. Ou est Balki? Il est allee a la piscine) - že treniram; do Provanse je 1000 km - cool, eno spanje v Parmi vmes, distilerije rožic so odprte od 15. do 30 julija - Mačka bo srečna; baje se v Provanso vsi vračajo - problem, midva se v Amalfi.

Še kaj pozabil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ufff,

tole je bilo pa bolj dirkanju podobno :P . Tenksi anyway.

Ali si je kdo Provanso v miru privoščil, tako po guštersko. Perla maybe?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... in kljub lenarjenju ste imeli povprečje preko 300 km na dan. Če odštejem 2000 km za tja in nazaj in 4 dni (temu jaz rečem priti do tja + going home) je to še vedno 240 km na dan za "razgledovanje".

Srečko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jih je bilo v povprecju kar 300km/dan, ce odstejem 700km prvi dan do aoste in potem 2-3dni povratka domov. vmes smo za dva dneva popolnoma odklopili motorje in dva dneva porabili za krajse izlete v kratkih rokavih po okolici kjer smo bili stacionirani (Millau, Clermond Ferrand). torej smo v 11. dneh naredili cca 3300km.

ja turizem z motorji ni za vsako rit...

Popravljeno . Popravil fazerer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

300 km/dan ni nič posebnega.

Dežela dokaj prostrana in 150 km v eno smer ni nič takega.

Ni to tako, kot pri nas, ko je za vsakim vogalom nov vogal. :)

Ko smo bili mi nekaj let nazaj tam 14 dni, smo imeli najeto hišo 60 km od morja in ker so otroci hoteli kopanja, smo se skoraj vsak večer odpeljali tistih 60+60 km do namakališča in se potem nabere.

Takrat smo v enem tedni Bretanije in 2 tednih Provanse naklepali 10500 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

300 km/dan ni nič posebnega.

Dežela dokaj prostrana in 150 km v eno smer ni nič takega.

Ni to tako, kot pri nas, ko je za vsakim vogalom nov vogal. :)

Če pogledaš malo zemljevid od Fazererja boš videl, da je tam kjer smo se mi vozili, prekleto veliko vogalov :rolleyes: in je 350 km kar dosti. In letos na Sardiniji je bilo 350 km kar dosti, pa še Bladzo ga je tišo do enemoglosti :lol1:

Pa brez zamere :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:notworthy: MILLAU :notworthy:

Mi smo ga še gledali, ko so ga gradili :OK:

Popravljeno . Popravil motoristek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:notworthy: MILLAU :notworthy:

Mi smo ga še gledali, ko so ga gradili :OK:

...in gradbeniki smo bili razocarani nad njim.

Popravljeno . Popravil fazerer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Fantje in dekleta, že "eno leto" čakam na to galerijo, namreč drugo leto bi si rad tudi sam določene predele ogledal, zato bi zelo prav prišla (fajn bi bilo, da bi slikca imela ime, kje je bila narejena). :D

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Fantje in dekleta, že "eno leto" čakam na to galerijo, namreč drugo leto bi si rad tudi sam določene predele ogledal, zato bi zelo prav prišla (fajn bi bilo, da bi slikca imela ime, kje je bila narejena). :D

Pozdrav od Roberta

Moje so šle v božjo mater :devil: se mi jih ne ljubi še enkrat popat :( Lahko ti pomagam tako.........

..............To, to, to, to......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje so šle v božjo mater :devil: se mi jih ne ljubi še enkrat popat :( Lahko ti pomagam tako.........

..............To, to, to, to......

Hvala, pomaga!

Ko se bom pa odločil, da te dele definitivno obiščem, bo pa sigurno kakšno vprašanje padlo, čeprav mi lahko že zdaj poveš, če so vsi prelazi, ki ste jih prevozili asfaltirani in kako je z nočitvami? Videl sem, da ste kampirali, jaz pa se nekako nagibam k varijanti bad & breakfast, kajti letos v Švici sem imel na francoskih predelih malo slabše izkušnje z nočitvami, zato sem zmeraj spal ali v italijansko govorečih predelih ali nemško govorečih, razen takrat, ko sem malo škočil v Francijo in prenočil v okolici Chamonixa. Zato me zanima, če ste spali tudi v sobah in kakšne imate izkušnje z iskanjem le teh na ne preveč turistično obleganih področjih?

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Varijante B&B, najdeš po tako imenovanih Chambres d'hotes, privatne sobe v lepih podeželskih hišah. Za hrano se lahko dogovoriš z lastniki. Kar se tiče jezika, še posebej če so starejši lastniki znajo samo francoski. Sam sem si pomagal s slovarjem. :?

Ti pa zagotavljam, da po dveh kozarcih dobrega rdečega vina z lastnikom, sva se znala sporazumeti tudi o politiki :D .

Cene so od 50 € do cca 75 €/noč za dve osebi.

Govorim za Provanso, okolica Avignona.

Srečno

Toncek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!