Skoči na vsebino

KTM LC4 640 Adventure


BRANE

Priporočene objave

Zakaj zdaj o Duku modrujete, če je pa tema KTM Adventure. Sm ga videl in mi je bil zelo všeč. Moj sanjski enduro. Aja..slaba stvar je pa naslendja:

1. stane več kot 1,8 miljona. Vsaj tko piše na tem forumu. Halo...to je pa malo hudo.

2. Vsi k so ga videli(vsi tisti ki jih js poznam) in niso eksperti za enduro, so mislil, da je 125 ccm motor. :x

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole pa nerazumem :oops: KTM LC4 ADVENTURE kot 125 ccm motor??????????????????????

1.)Sedis na skoraj 1 m visokem sedezu(kar ne bi reku da je domena 125 ccm motorjev)

2.)Zvok motorja(moja mama nebi zamenjala zvok KTM-a z zvokom 125ccm motorja)

3.)Greh je da zamejas ta KTM-a s 125 ccm motorjem

4.)Je pa res da ima zelo neprimerno visoko ceno in nevem kaj Avstrici mislijo s tem dosecti...jih bodo mel pa samo privatniki ocitno :twisted: :twisted:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ljudje ki so to izjavili, so ga videli v mirujočem stanju. Če bi slišali zvok nebi rekli takšne neumnosti. TUdi meni se zdi to čudno, sam tako pač je z vsemi malo bolj robustnimi endurami...so pač bolj vitke narave. Ja se strinjam...to je greh..sploh če človek plača 1,8 miljona za motor..pa da ga nekdo potem tako užali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LC4 ADVENTURE = 125?????????? Dvomim, da si videl že Adventurja v živo... Mogoče ENDURO, tisti izgleda bolj oskubljen... Adventure pa je nabit.. velik tank... 1 meter visok...

Visoko ceno??? Kakor vzameš... Edini "konkurent" je F650Dakar, ki je kakšnih 80 jurjev cenejši... A že če daš na Dakarja večji tank (17 litrov je smešno malo proti 28!!!), si že na isti ceni. Da sploh ne omenjam, da ima Dakar 193kg, Adventure pa nekaj čez 150... Čez KTM vzmetenje ga tudi ni...

So pa Touratechove predelave Dakarja zelo fajn... sem pred časom bral en članek ko so eni švabi naštimali Dakarja nekako tako, da je bil _po opremi_ primerljiv z Adventure KTM-om... Predelave so bile okrog 3.500€, kar je 700.000 SIT na 1,7mio pa smo na 2,4mio.

Vse je odvisno od tega kakšen motor potrebuješ/želiš in za kaj. Potem 1,85mio ni drago za LC4 Adventure...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sej vem da je Adventure super. Zakaj pa misliš da sem rekel, da je zame to sanjski enduro. Videl sem ga, nisem se zmotil. Meni se je zdel ql. In večini k jih to zanima. Sam trije osebki so ga pa vseeno tko ožigosali. Kljub rezervoarju. Ampak sej to sploh ni važno. Samo nekaj mi ne gre v glavo. Eno leto nazaj je bila cena Adventurerja okrog 1,6 mio sit. Zdaj pa 1,8 (tko piše na tej strani). Lahko da se motim (glede na to, da nism spremljal cen novih motorjev), ampak drugi modeli se niso podražili, kako to da se je ravno ta?

Lp, Avatar

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm, to bi bilo treba pa IKEa vprašat, je malo bolj domač pri KTM...

Jah, cene gredo gor, Adventure se tudi vsako leto malo spremeni in je vedno boljši... Tudi Honda Transalp je bila leta 2000 1,2mio SIT zdaj je pa 1,8?? :shock: :shock:

(ok, saj vem, da je bil drug model... :D)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sej vem da je Adventure super. Zakaj pa mislisˇ da sem rekel, da je zame to sanjski enduro. Videl sem ga, nisem se zmotil. Meni se je zdel ql. In vecˇini k jih to zanima. Sam trije osebki so ga pa vseeno tko ozˇigosali. Kljub rezervoarju. Ampak sej to sploh ni vazˇno. Samo nekaj mi ne gre v glavo. Eno leto nazaj je bila cena Adventurerja okrog 1,6 mio sit. Zdaj pa 1,8 (tko pisˇe na tej strani). Lahko da se motim (glede na to, da nism spremljal cen novih motorjev), ampak drugi modeli se niso podrazˇili, kako to da se je ravno ta?

Lp, Avatar

ja, se motis! lani je bila cena 1,74 mio sit. tako da je sel gor dobrih 100Ksit :wink:

pa tudi drugi modeli so se podrazili. recimo Duke

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Opomba: PRESTAVLJENO IZ TEME O KTM LC8 950 ADVENTURE

Tale pa iz Nemčije -- 17" platišča spredaj in zadaj, gor pa Metzeler M1 Sportec pnevmatike... Baje se pelje kot raketa...

Evo to je to!Mega zadeva!

Sicer pa sem hotel vprasati nekaj drugega. Ali je kdo ze kje nasel predelavo malega Adventure - ja(lc 4) na 17 col. Če ima kdo kje kaksno sliko lepo prosim, da jo prilepi sem!

Popravljeno . Popravil Noise Data
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

predelavo malega Adventure - ja(lc 4) na 17 col

Jaz sem enkrat to našel na enih švicarskih straneh, pa zdaj ne najdem več. Izgledalo je kar zanimvio. No, upam da bo kdo drug kakšno fotko našel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

:hmm: Ta pecikel me masa rajca, samo malce drag je.... ste dosedanji lastniki zadovoljni? A mislite, da par konjev več pa ojačana prednja vilca pa fensi blatnik pripomorejo kaj ali je zgolj šminkerija?

A lahko kdo potrdi informacijo, da bo uvoznik za KTM (beri: motorjet) 1. maja dvignil cene mopedov za kakih 5% z izgovorom, da ker smo v EU moramo imet evropske cene? Kaj pa evropske plače? Bodo oni dali? :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A lahko kdo potrdi informacijo, da bo uvoznik za KTM (beri: motorjet) 1. maja dvignil cene mopedov za kakih 5% z izgovorom, da ker smo v EU moramo imet evropske cene? Kaj pa evropske plače? Bodo oni dali? :BUA:

Za cene ti ne morem zagotovo povedati, če jih bodo res dvignili in za koliko. Vem pa za plače. Bodo evropske, in oni jih bodo dali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Včeraj sem si ga tudi ogledal. Motor je kot nov, brez najmanjše praske, baje ga je vozil nek starejši gospod, tako da je zelo ohranjen. Se pa odločam med dvema čisto različnima motorjema, novo fazerko s2 in pa tem KTMom. Včasih sem se vozil s krosi, tako da še imam željo po off roadu, ampak imam občutek, da bom večino časa preživel na asfaltu. Kako bi se odločili vi? Razlika v ceni pa bo vsaj 150.000SIT

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozna kdo kakšnega lastnika tega oz. takšnega motorja?

Kako je kaj z vibracijami pri cestni vožnji? Morda kdo ve?

Imel LC4 640 Enduro, ki je praktično malo oskubljena varianta tega, za katerega se zanimaš ti. Glede na to, da je agregat in okvir isti, so podobne tudi vibracije, ki so prisotne, vendar ne v tolikšni meri, da bi bile med vožnjo zelo moteče. Čutiš jih in to je to. Konec koncev, če nočeš vibracij, kupi in line štirivaljnika in bo mir. Tako vsaj veš kaj imaš pod ritjo :D . Drugače pa super motor, če veš za kaj ga boš uporabljal.

LP; lightning!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, da podam še svojo indirektno izkušnjo s tem motorjem. na morju sem srečal nekega nemca, ki je s tem adventurjem potoval okoli. rekel je, da je motor zelo živahen in izredno dober za terensko vožnjo, da pa ga daljša pot malce utrudi predvsem zaradi sedeža. kljub temu mu je bila vožnja v veselje. no, tip je prišel na morje, se namontiral v kamp in navsezgodaj zjutraj odšel, prišel pa šele zvečer, ko smo ostali prihajali s plaže. skratka, tip je potoval okoli in iskal razna brezpotja, kjer se je lahko vozil (off road) in istra definitivno to je. .) problemov z motorjem ni imel in je z njim zelo zadovljen.

torej...definitivno je to več kot polovica konkretnega off road motorja, ki se ga lahko uporablja tudi za turo. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Zanima me glede agregata na tem motorju. Kolega je imel LC4 in z njim veliko stroškov ter slabe volje.

Zanima me predvsem vzdržljivost. Mi je pa drugače motor zelo všeč...

Zanima me tudi če kdo kaj ve kdaj bo če bo 690 adventur - oziroma če so znane že kakšne

izkušnje s tem novim agregatom.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

POglej v ono drugo temo od KTMov, najdi z iskalnikom, sem dal par linkov o nezanesljivost tanove 690mašine. Mislim pa da če je ta stara LC4 bla dobro vzdrževana, da nebi smelo bit problemov. Vsaj na UK KTM forumu noben ne jamra kej preveč čez stare LC4

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...

Evo, bom potegnil temo iz naftalina, pa upal, da kihne vsaj en dober odgovor. :afro1:

Kam hudiča vtakneš prvo pomoč na ta motor? Sej mi je jasno - placa NI, ampak kaj pa rečeš policaju? Je prva pomoč obvezna, čeprav motor nima za to predvidenega prostora in je kjub temu homologiran za SLO trg?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Kupujem takšen motorino ,na netu ni nobenga,a mogoče kdo prodaja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!