Jump to content
  • Sign Up
Sign in to follow this  
BRANE

KTM LC4 640 Adventure

Recommended Posts

franc

Napolni od spodaj ( 50 ccm inekcija in kos prozorne cevke (cevka od vode za brisalce pri Yugotu paše "v nulo" )) . Natakneš cev, napolniš brizgalko (0,03 l) postaviš pokonci, počakaš da se mehurčki nehajo (da se napolni cevka) , odviješ "nipelj" , pustiš pri miru par minut (mehurčki in podobno in da se olje nateče v cilinder) , vstaviš bat v brizgalko, blago pritisneš (in gledaš v posodico kdaj se začne polniti) , priviješ "nipelj" parkrat stisneš ročko (običajno je par majhnih mehurčkov) stiskaš (pumpaš) dokler se ne nehajo (če jih je preveč ponoviš postopek ampak običajno ni potrebno) .

V soboto zamenjal O ring (očitno je to pri meni potrošni material) , 20 min dela in 0,5 € materiala + olje.

lp

S-trMa

Bremze sem preluftal brez problema, pa sem imel čist na kosih, ker sem menjal zavorne cevi, tako da postopek mi je znan in mora delovati tut po običajnem postopku iz rezervoarčka in s stiskanjem ročke.

No sem probal še od spodaj navzgor, kakor si opisal, postopek je enostavnejši. Ga bom uporabljal v bodoče.

Ampak mehurčki so še zmeraj. Bom se malo vozil, pa bom videl, če se bo kaj pretreslo in zrihtalo samo od sebe, ampak najbrž imam nekje problem.

Zamenjal sem slave komplet cilinder, zamenjal sem master batek. Ne vem, sem morda premalo zategnil banjo na slave cilinder? Se bojim, da bom navoj utrgal, če bom še malo...

Cevka od master do slave je težko, da bi kar nekje počila.

franc
pred 15 urami, Mattithyahu pravi:

Ampak mehurčki so še zmeraj. Bom se malo vozil, pa bom videl, če se bo kaj pretreslo in zrihtalo samo od sebe, ampak najbrž imam nekje problem.

To bo verjetno kar prava "procedura" .

Če kaj ne bi dovolj privil bi mastilo- puščalo (ne bi vleklo zraka) .

lp