Skoči na vsebino

Maxiscooterji


Valentin

Priporočene objave

V 2009 je pričakovati nov Apriliin maksi GT 850. Agregat od Mane, jermenski prenos, po ena izpušna cev na levi in desni! :OK:

http://www.motosvet.com/tudi-aprilia-z-maksi-skuterjem.html

Torej sem imel prav, ko sem predvideval nekaj takega že en čas nazaj. Čeprav so mi to na našem zastopniku za Aprilio to zanikali.

Je pa to super novica. Pa upam, da tokrat mašina ne bo oskubljena za sekvenčne prestave in nastavljanje področij delovanja. In da bo mogoče bolj potovalno naravnan - recimo večji prtljažnik. Me tudi zanima, če jim bo ratal zbit dol težo (glede na GP 800).

Je pa tale slikca bla objavljena že, ko so najavljali GP 800. :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aprilia že ne more narediti tako grdega skuterja, kot je tisti zeleni.

Glede fotke v članku na motosvetu in pri francozih imaš prav.

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Novica je bila po mojem povzeta od teh francozov.

Upam, da bo vseeno lepši kot je na tem linku.

Se mi je zdelo da sem prvo sliko videl na cyberscooterju že nekaj časa nazaj.

Tisti "zeleni" pa tudi meni ni najbolj všeč. Počakajmo do jeseni ko bo tudi BMW baje predstavil svojega maxija (skupaj s Kymcom).

@Valentin sedaj boš pa lahko izbiral :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi je zdelo da sem prvo sliko videl na cyberscooterju že nekaj časa nazaj.

Tisti "zeleni" pa tudi meni ni najbolj všeč. Počakajmo do jeseni ko bo tudi BMW baje predstavil svojega maxija (skupaj s Kymcom).

@Valentin sedaj boš pa lahko izbiral :naughty:

Ja, ni se dobr kr kuj zaletet, se splača včas mau počakat... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot lastnik maxija sem na tem forumu v manjšini.

Vseeno bom odprl novo temo, kjer bi imeli tole zbrano na enem mestu.

Pa da še naredim malo več reklame za te lepotce.

evo mojga lepotca!!!!!!!!!!!!!

post-20784-1218020774_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@gpmotors pozdravljen med maksiskuteristi! Tema namenjena debati o lastnih skuterjih je Moj maxiscooter, kjer napiši malo več o tvojem novem skuterju.

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa so jo le peljali (GP800). Poglejte na Moto magazinovi strani (link blokirajo :blink: )

Sedaj pa počakajmo do četrtka in bomo zadevo prebrali.

Zanimivo da se g.Gustinčiču ki je sedaj pri MOTOSI zdi "prevelika".

Popravljeno . Popravil skuterist
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večina testov je bilo zaključenih, da je "prevelika" oz. premalo agilna.

Ja. Če so že igral na 'športno karto', bi jo pač moral sestavt za ene 50kg lažjo...

Nasploh je prevelika teža hiba vseh maksijev. Tudi moj bi glede na zmogljivosti lahko tehtal ene 30kg manj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Dan mene pa zanima če je to dober nakup <a href="http://www.(Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com)/2004/motornaKolesa/oglas.asp?ID=2222865" target="_blank">http://www.(Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com)/2004/motornaKolesa/oglas.asp?ID=2222865</a> samo za eno leto pol pa na močnejše ??? Pa zakaj ne + in - tega maxia :rolleyes:

Moje mnenje je da roke stran od "poceni" variant. Raje kupi rabljenega "priznanih" znamk. Imel boš zagotovljen servis in rezervne dele. Vozne lastnosti bodo boljše, pa še prodal ga boš lažje.

Če že pogledaš samo moč motorja boš ugotovil da je pol šibkejši od "ostali" konkurentov. Vprašljivi so tudi servisni intervali itd.

Jaz bi ti svetoval rabljenega Aprilio Leonarda,Piaggio Skiperja, Hondo Phanteon, Yamaho majesty ali kakšnega Sym-a, ter Kymco Grand dinka. Vsi bodo rabljeni malo dražji vendar po moje boljši od tvoje izbire.

Drugače pa je debata o maxijih poteka tule: Moj maxiscooter

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kymco Grand dinka ja tega poznam in tudi všeč mi je bil takrat 2005 samo pol sem pa pozabil na njega ( jih nisem srečal na cesti ) razen enga 50ccm v LJ Šiška :rolleyes: Tistega sem pa šel gledat res ni vreden pa samo do 70 kmh im na števcu pa 125ccm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa tvoj komentar, ko že ravno redno spremljaš mesečno prodajo?

Kaj naj rečem :hmm: . Italjani pokupijo več skuterjev kot motorjev, pa si tega ne znam razložiti, oziroma imam razlago pa ne vem če je točna.

Prvi motor je kawasaki Z750 na 8 mestu (glej prilogo). Je cenejši oziroma enako drag kot najbolje prodajani skuter, zakaj npr. raje kupujejo skuter za isto ceno če je motor močnejši, boljše se pelje itd... :hmm: . Pa saj smo že debatirali na to temo :closedeyes: .

Pač obesim gor malo statistike da "tema" živi.

articolo_220sezione_7.pdf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene, odkrito povedano, teli podatki presenečajo. Zakaj? Vem, da je T-Max pri sosedih zelo priljubljen, a da jih pokupijo toliko. :unsure:

Ko sem bil lansko leto na jezerih (Garda, Como, Maggiore...), ter v Milanu, Torinu in Bolonji nisem dobil takega občutka. Šur, T-Maxov je veliko, da pa bi bil skoraj vsak drugi maxi T-Max? Ne, to pa ne.

Aja, Nexusa sem videl samo enega in to v mali vasici na jezeru Como, Bellagio. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene, odkrito povedano, teli podatki presenečajo. Zakaj? Vem, da je T-Max pri sosedih zelo priljubljen, a da jih pokupijo toliko. :unsure:

Ko sem bil lansko leto na jezerih (Garda, Como, Maggiore...), ter v Milanu, Torinu in Bolonji nisem dobil takega občutka. Šur, T-Maxov je veliko, da pa bi bil skoraj vsak drugi maxi T-Max? Ne, to pa ne.

Aja, Nexusa sem videl samo enega in to v mali vasici na jezeru Como, Bellagio. :naughty:

Ti mi greš naslednje leto za vodiča po ITA (3-5dni :whistle: ), pa da ostanem pri temi tudi mene to preseneča. V Trstu in Gorici jih ni videti prav za vsakim vogalom, statistika :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da pokupijo več skuterjev je povsem logično za Italijo, saj je pri skoraj vsaki hiši vsaj eden, tradicija od Vespe ipd. naprej, pač.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!