Skoči na vsebino

Maxiscooterji


Valentin

Priporočene objave

Na prvi pogled mi tole izgledajo Givi 21 litrski stranski kovčki :?

ve kdo kaj več o tem kje bi se dalo nosilce dobit? po možnosti take, da lahko daš kak večji kovček gor?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bi želel biti na mestu novopečenega lastnika tega skuterja, ko bi se na kofe poleg njega pripeljal kolega s pravim GSX-R.

Saj izgleda res hudo, samo bi morali izgled podkrepiti vsaj malo tudi s tehniko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Suzuki je predstavil koncept športnega Burgmana 400: http://www.motosvet.com/sportni-burgman-400.html

"Se nam torej obeta nov segment, športni maksi skuterji? Upamo, da tudi konkurenca predstavi kaj podobnega saj si

vsekakor želimo pestre ponudbe, kajne?"

Nov segment športnih maksijev ?

Že zdavnaj je tu notri Gilera Nexus, pa od lani tudi GP 800...

Popravljeno . Popravil Valentin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa tudi po izgledu in performansah veliko bolj spadata v segment športnih skuterjev, kot pa tale malo drugače pofarban Burgmanček...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Počakaj na sejme drugo leto. Mogoče je bil to samo prototip na katere ne dajo kaj dosti pred uradno predstavitvijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Počakaj na sejme drugo leto. Mogoče je bil to samo prototip na katere ne dajo kaj dosti pred uradno predstavitvijo.

Ne verjamem, da bo kaj. Tole so po mojem dokončno skenslal, poglej datum predstavitve prototipa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj so vsi proizvajalci (zgoraj omenjeni) pod okriljem Piaggio grupacije. Mislim da je bilo nekje zapisano (intervju s vodjem Piaggia) da bo Piaggio skrbel za potovalne skuterje, Gilera za športne. Aprilija pa se bo posvetila razvoju "motorjev".

Zaradi tega je verjetno Leonardo 500 odpadel, dobili pa "smo" GP800.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj so vsi proizvajalci (zgoraj omenjeni) pod okriljem Piaggio grupacije. Mislim da je bilo nekje zapisano (intervju s vodjem Piaggia) da bo Piaggio skrbel za potovalne skuterje, Gilera za športne. Aprilija pa se bo posvetila razvoju "motorjev".

Zaradi tega je verjetno Leonardo 500 odpadel, dobili pa "smo" GP800.

Pa si prebral tehnične karakteristike?

Leonardo naj bi bil 2-taktni motor - DiTech tehnologija, 50 konjev, tehta bi 175kg, pospešek od 0 do 400 - 12 sekund, poraba pa pod 3 litri !

S takimi super lastnostmi bi bil prodajni hit, zato ne verjamem, da bi se mu kar tako odrekli.

Nekje se jim je nekaj drugega zalomilo po mojem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tele podatki pa ne grejo skupaj. 500ccm, 2 takta, 50 km in pod 3 litre porabe???

Ja, osupljive karakteristike, saj pravim.

Še en link.

'The data regarding the consumption obtainable is equally thrilling: 38 km/litre with an ECE 40 cycle and 34 km/litre at 110 km/h. This data takes the fuel distance of the vehicle on a mixed route (town and out-of-town) to a good 450 kilometres on a full tank.'

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako nizke porabe nimajo niti naši štiri taktni petsto kubičnežni. :o

Da se niso slučajno malo zmočili :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da smo se o tem Leonardu 500 2T že pred leti pogovarjali tu na forumu. Tudi jaz sem čakal, kdaj bi ta skuter prišel ven. Projekt 2-taktnega maxisport skuterja s sanjskimi lastnostmi je bil odpovedan zaradi dandanašnjih ekoloških zahtev. Nizka poraba goriva naj bi se dosegla z uporabo elektronskega vbrizga di-tech, ki ga je aprilia razvila in ga uspešno uporablja v 50 ccm skuterjih. Sem pa mnenja, da bi porabo 3 l/100 km težko dosegli ob priganjanju 12s na 400 m.

Tako kot je ugotovil Drejči, ima Nexus poteze apriliinega prototipa, ki je očitno v realnosti prevzel vlogo prototipa aprilie.

Škoda.

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Yamaha Italija (baner zgoraj) najavljajo predstavitev novosti za 3.11.2008 ob 21:00 uri.

Šlo bi naj za novo Yamaho Majesty :hmm: , kaj mislite da so pripravili?

Glede na dosedanje šminkiranje njihovega T-maxa pričakujem nekaj podbnega tudi pri Majesty.

Edina omembe vredna stvar, ki so jo namreč v 6 letih izboljšali pri T-maxu je okvir, ki je sedaj aluminijast.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj T-max je sicer tehnično zelo dovršen skuter. Tudi po voznih lastnostih. Njegov okvir (in prednje vilice) bi si lahko vzeli za zgled ostali proizvajalci skuterjev.

Največji minus pa je sigurno je njegova cena, ki se mi zdi povsem pretirana. Vsaj glede na zmogljivosti njegove mašine, ki je v rangu mojega X9...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na dosedanje šminkiranje njihovega T-maxa pričakujem nekaj podbnega tudi pri Majesty.

Edina omembe vredna stvar, ki so jo namreč v 6 letih izboljšali pri T-maxu je okvir, ki je sedaj aluminijast.

:rolleyes: Vidim,da se spoznaš na Tmax :kva2:

Na servisu v italiji,kjer se ukvarjajo s profi predelavami superbike,supermoto,kot tudi Tmaxe za prvenstvo italije je reku tip,da je ful razlika po letnicah,kaj gre iz motorja po predelavah dobit!Je okoli 20konjev razlike!Pa ohlins vilice so tudi različne po letniku!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:rolleyes: Vidim,da se spoznaš na Tmax :kva2:

Na servisu v italiji,kjer se ukvarjajo s profi predelavami superbike,supermoto,kot tudi Tmaxe za prvenstvo italije je reku tip,da je ful razlika po letnicah,kaj gre iz motorja po predelavah dobit!Je okoli 20konjev razlike!Pa ohlins vilice so tudi različne po letniku!

Ne vem sicer, kako in kaj so pri njegovem agregatu izboljševali, pri končni moči očitno ni pridobil kaj omembe vrednega.

Mogoče le pri porabi, ki je baje blizu 7L/100, kakor berem po nekaterih forumih. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na mojem nič,ker ga nimam!tam sem bil po neki za R1!Sva se pa z tipom inf.menla.Ker me zanima,če bi ga vzel za punco in sem spraševal po prvih,ki so ven prišli pa mi je razložil!Na 2008 so imeli mislim 80konjev na kolesu z vsemi predelavami in polno težo pod 200kg!Je reku tip,da gre ko p...

Maš pa prav,da 3000eu več je res.....sam je pa yamaha :grim

Seveda krasi motor akrapovič! Vsaj v nečem smo pa Slovenci vedno zraven! :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Yamaha Italija (baner zgoraj) najavljajo predstavitev novosti za 3.11.2008 ob 21:00 uri.

Šlo bi naj za novo Yamaho Majesty :hmm: , kaj mislite da so pripravili?

Malo prej so se pojavile slike....

O tehniki pa več ko bo tudi uradno predstavljena. "Baje" ni pretresljivih sprememb :hmm:

post-4877-1225734978_thumb.jpg

post-4877-1225734986_thumb.jpg

post-4877-1225734991_thumb.jpg

post-4877-1225735000_thumb.jpg

post-4877-1225735165_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil skuterist
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!