Skoči na vsebino

Maxiscooterji


Valentin

Priporočene objave

Nekaj zanimivega. Prvi je Piaggio Beverly 300 in šele sedmi je T-Max :eek:

mercato009top15-06.gif

RECESIJAAAAAAA!!! :P

Ampak glede na to da je še zmeraj "visoko" (Tmax) in glede na ceno niti ni tako huda recesija. Je pa zanimivo da je Piaggiou uspelo izriniti Hondo s prvih dveh mest. Mogoče so ITA-ljani zaradi recesije postali bolj "patrioti" :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

Sem ču,da baje misli do leta 2011 pridet ven ferrari skuter!?

Ve kdo kej več?

scooter_1.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Kaj pa tole? :whistle:

Ducati - EICIMA 2009 bo treba it preverit koliko je resnice.

Bilo bi lepo, če bi bilo res.

Od Ducatija zaenkrat ni še nobenih vesti.

Izgleda pa strupeno, kot vse risbe izpod roke Oberdan Bezzija. Edino škoda, ker dosedaj še noben njegov model ni bil narejen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj sem se začel zanimat za maksi skuterje, ker opažam oz. že zdavnaj sem opazil da motor za vsakdanjo uporabo ni najbolj praktičen, vendar šele sedaj sem se odločil da si ga nabavim. Torej...

Najraje bi vzel T-maxa z ABSom, vendar baje so razprodani, je*iga sem se prepozno spomnil.

Ko malo brskam naokoli sem opazil, da nova Honda SilverWing 600 z ABSom v Italiji stane celih 6.500€?!?

Je kaj narobe s tem skuterjem da je tako "poceni"?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj sem se začel zanimat za maksi skuterje, ker opažam oz. že zdavnaj sem opazil da motor za vsakdanjo uporabo ni najbolj praktičen, vendar šele sedaj sem se odločil da si ga nabavim. Torej...

Najraje bi vzel T-maxa z ABSom, vendar baje so razprodani, je*iga sem se prepozno spomnil.

Ko malo brskam naokoli sem opazil, da nova Honda SilverWing 600 z ABSom v Italiji stane celih 6.500€?!?

Je kaj narobe s tem skuterjem da je tako "poceni"?

lp

Kot pravemu motoristu kot si ti ti priporočam kak maxi scooter z velikimi kolesi,. Honda SilverWing ima majhna kolesa in za nekoga , ki je navajena na motor ne vem kako mu bo všeč taka vožnja. Poleg tega si napisal da ga rabiš za po mestu zato ti tudi odsvetujem kak potovalni maxi scooter. V takšne namene sem si jaz izbral Beverly 500 saj ima tudi velika kolesa in je tudi vožnja bolj podobna motoristični - mislim na držo ( nog, hrbta.. ) saj pri potovalnih scooterjih praktično ležiš.Svetujem ti da se prej malo pelješ okoli in se odločiš.

Jasno če imaš keša pa kar mirno si kupi Tmax - ampak cena oh oh oh. :whistle::whistle:

No, kdor ima pač ima :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj Beverly oz. Scarabeo 500 sta bila moj prvi izbor, vendar po pregledu "vsebine", me ne najbolj prepričata.

Kar sem opazil:

(-) premalo prostora pod sedežom, brez ABSa, brez parkirne zavoe, samo 1 cilinder, baje majhna vetrna zaščita;

(+) razmeroma ugoden nakup, všečna oblika, velika kolesa;

Skuter bi rabil večinoma za primestni promet (služba, opravki, skok na plažo,...).

In majhna kolesa naj bi bila najbolj problematična na slabi cesti, kjer občutiš vsako luknjo...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj sem se začel zanimat za maksi skuterje, ker opažam oz. že zdavnaj sem opazil da motor za vsakdanjo uporabo ni najbolj praktičen, vendar šele sedaj sem se odločil da si ga nabavim. Torej...

Najraje bi vzel T-maxa z ABSom, vendar baje so razprodani, je*iga sem se prepozno spomnil.

Ko malo brskam naokoli sem opazil, da nova Honda SilverWing 600 z ABSom v Italiji stane celih 6.500€?!?

Je kaj narobe s tem skuterjem da je tako "poceni"?

lp

Saj Beverly oz. Scarabeo 500 sta bila moj prvi izbor, vendar po pregledu "vsebine", me ne najbolj prepričata.

Kar sem opazil:

(-) premalo prostora pod sedežom, brez ABSa, brez parkirne zavoe, samo 1 cilinder, baje majhna vetrna zaščita;

(+) razmeroma ugoden nakup, všečna oblika, velika kolesa;

Skuter bi rabil večinoma za primestni promet (služba, opravki, skok na plažo,...).

In majhna kolesa naj bi bila najbolj problematična na slabi cesti, kjer občutiš vsako luknjo...

lp

Kaj pa da si najdeš rabljenega (Tmaxa)? SilverWing je pri nas občutno dražji, zadaj ima 13" kolo. V primerjavi s ostalimi velik prtljažni prostor ter najboljšo vetrno zaščito.

Drugače pa pojdi semle: moj maxiscooter, boš našel kar nekaj na temo o izbiri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Na voljo 2010, a žal samo Japončkom. Za ceno ne sprašujte...

DN 01 mi nekako ni všeč. tudi testirat je nisem šel. Se mi potem tole (glej slike) bolj dopade, pa še ceneje je. Vozne lastnosti so boljše in nekaj več moči ter navora ima.

Z lastnih izkušenj lahko rečem da se tudi pelje dobro.

post-4877-125484119743_thumb.jpg

post-4877-125484122444_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil skuterist
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DN 01 mi nekako ni všeč. tudi testirat je nisem šel. Se mi potem tole (glej slike) bolj dopade, pa še ceneje je. Vozne lastnosti so boljše in nekaj več moči ter navora ima.

Z lastnih izkušenj lahko rečem da se tudi pelje dobro.

Verjamem, vendar je "mešanec" wink.gif in tudi vetrna zaščita je dosti slabša kot pri maxiskuterjih. Res je cenejši od DN-ke, a hkrati dražji od vseh ostalih maxijev.

Dn-ka mi je še vedno zanimivejša, kupil je pa ne bom, recesija kaže zobe. grim.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoda da se niso še malo s motorjem poigrali B)

Jaz tega enostavno ne razumem.

Večina lastnikov oziroma potencialnih kupcev Tmax-a bi si želela malo živahnejši pogonski agregat.

Pri Yamahi pa nič.

Ampak konkurenca ne miruje. Prehitela jih je itak že večina, vsaj kar se agregata tiče...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Pozdravljeni.

Mogoče podobno vprašanje že kje obstaja, vendar se mi ne da vsega brat.

Ali ima kdo maxija Piaggio Xevo 400 in kakšne izkušnje ima z njim, pa tudi ostali kaj menite o tem motorčku?

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Mogoče podobno vprašanje že kje obstaja, vendar se mi ne da vsega brat.

Ali ima kdo maxija Piaggio Xevo 400 in kakšne izkušnje ima z njim, pa tudi ostali kaj menite o tem motorčku?

Hvala

Mislim da ga med "nami" nima nobeden. Glede samega motorja (400ccm) po moje ni panike, dovolj preizkušen in deli so zagotovljeni. Vizualno če ti je všeč in se na njem dobro počutiš potem .....

Če ti bo kaj v pomoč:

Xevo 400 - Siol test

Xevo 400 vs satelis 400 vs majesty 400 - Motorevija.hr

Xevo 400 test vzdržljivosti 30 tkm - Motorevija.hr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala lepa. Najverjetneje ga bom kr vzel. Bo vsaj baba zadovolna.

Tud ni slabo, če bo baba vesela. Tak se daleč pride, haha.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud ni slabo, če bo baba vesela. Tak se daleč pride, haha.

Scarabeo

Ja tak pač je. Hotu sem kupit motor, pa je rekla da se niti pod razno nanj ne vsede, če bi pa kakšnega HD - ja vzel se pa na cesti stran obrne. Nakar doda kup si taga ko ma tvoj fotr (x city 250). Po kratkem pregledu interneta pa sva ga le našla skupni jezik. Sicer nimam nekaj velik cajta za vozit, ampak poleti se pa prileže malo prepiha. Ko pa otroci malo odrastejo bo pa sigurn kak HD padel ... :OK::kva2::yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tak pač je. Hotu sem kupit motor, pa je rekla da se niti pod razno nanj ne vsede, če bi pa kakšnega HD - ja vzel se pa na cesti stran obrne. Nakar doda kup si taga ko ma tvoj fotr (x city 250). Po kratkem pregledu interneta pa sva ga le našla skupni jezik. Sicer nimam nekaj velik cajta za vozit, ampak poleti se pa prileže malo prepiha. Ko pa otroci malo odrastejo bo pa sigurn kak HD padel ... :OK::kva2::yea1:

Moraš malo politično delovat. Kr nabavi kar ji je všeč. Potem pa draga. Ali greva v šoping z motorjem, pa na kako kosilce v bližino, pa razdalje se malo večajo. Pa zopet kak šoping, pa na obalo... Sam da te ne bo preveč ogulila finančno. :kva2:

Pa ko bo že malo navdušena, malo pojamraj, mater ne gre prehitevat, je prešvoh. Hitro bo sama prdlagala kaj močnejšega. EEEEE pol pa jo imaš - nabaviš kar želiš, haha.

Veliko sreče Scarbeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Bom kr tle nadaljeval, ko sem že zgoraj začel.

Vglavnem oglasim se pri pooblaščenem trgovcu za Piaggio. Ogledam si model XEVO 400 lušten. Skoraj sva že z trgovcem v roke vdarla pa je sledilo še eno vprašanje. Kakšen je servisni interval. Odgovor me je zadel direkt v srce. 4000 km. Vprašam, to je samo kontrola ali servis z menjavo olja? Servis z menjavo olja se glasi odgovor. Začnem malo tuhtati. Pa takega intrvala niso mele stooenke pred 30 leti. Trgovec začne svoj bla bla bla, kako je to dobro, da s tem Piaggio hoče da bo izdelek brez problema deloval itd.

Seveda sem odšel praznih rok, kar je višek je paač višek. Morda živimo v Afriki, ne pa na sredi evrope.

Doma malo zakurblam com in www. Glej ga zlomka. Hrvaški super test 30000 km pravi da so servisi na 10000, kontrolni pregledi pa na 5000. S tem da je cena kontronega pregleda cca 80 hrk, kar znese nekako 11 EUR. Po mojem mišlenju tam pač motor vizualno pregledajo, ter dotočijo tekočine v kolikor je potreba. Prav tako je menjava jermena predpisana pri njih na 20 000 km pri nas na 12 000 km. Vsaj trgovec mi je tako zagotovljal. Še malo obračam internet naletim še na neke australske itd strani namenjene skuterjem. In glej ga zlomka vsi imajo servise na 10000km. Pri nas nikjer ne najdem podatkov o serv. intervalih samo pri testih na SIOL portalih na koncu piše da so na 4000 km.

Takoj mailam na PVG, odgovor še čakam.

Malo brklarim po internetu, ter naletim na še en zanimiv podatek. Te motorji imajo noter sintetiko 5-40w in še bolj mi ne gre iz glave tistih 4000 km. Pa saj ne govorimo o dirkaški specialki z strahzujajoimi zmaogljivstmi in obrati. Govorimo o skuterju ki se vrti do 7.500 obr. 99 posto voznikov pa do tteh obratov nikoli ne pridej. Moj avto ma prbližno iste obrate pa servisni interval 30 000 km.

Po teh ugotovitvah sem se pa kr malo razžalostil. Ali smo Slovenci res takšne ovce, hlapčevski narod, ki samo kima in je tiho ter dela kar mu drugi rečejo. Občutek mam, da če bi rekl vsakega jurja ga na servis prpel pa bi še kr vozil in plačval, kot ovce v čredi.

Kje je kle neka evropa, pa skupni standardi, če nas pa hrvaški uvozniki šišajo na celi fronti.

Nažalost bom moral h konkurenci ki verjetno izhaja iz dežele vzhajajočega sonca, sam tam so pa skuterji že kr precej dragi in bom vrjetno na kakšen motor za podoben denar rešaltal.

Kakšne imate pa kej drugi izkušnje z trgovci, serviserji, uvozniki itd.

Skratka men je prekipelo, če ne bojo zadev uredil tako kot treba (tukaj mislim predvsem na nesposobnega uvoznika)ali kakšen mehanični lobi v ozadju, nikol več italiana ne pogledam, pa čeprav so mi ful všeč.

Obstaja pa še ena možnost in sicer da uvoznik kupuje škart robo ki niso zadostili predpisom po standardih kakovosti, po smešnih cenah. Na take pa tovarna res ne upa dat garancije da bodo 10 000 km zdržali.

Vglavnem, ena velika žalost

Popravljeno . Popravil map
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imel X9 250 in po slovenskih navodilih je bil servisni interval 4000 km, v Angliji pa 4000 milj. Jaz sem delal servise po angleški varianti, se pravi na 6000 km.

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne se sekirat, jaz sem tudi doživljal različne zgodbe pri prodajalcih, ni pa nekoga ki bi ti resnično povedal kaj in kako, zato še vedno zaupam samo svojim izkušnjam. Kar se pa tiče vseh motorjev če jih vzdržuješ pod predpisih in jih tudi normalno voziš ni straha za kakšne večje okvareve . Kot sem ti povedal v zasebnem odgovorjenem sporočilu pa vse ostalo lahko kontaktirava po PM. LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Padla je salamonska odločitev. Nekaj dnarja še zraven ruknem in vzamem Yamaha Majesty 400. Zanima me kako je kej z tem skuterjem, okvare, hibe itd.

Včeraj sem ga gledal v KMC in lahko rečem da je moped odličen, žena se pa prav tako strinja.

V ponedeljek zadevo naročimo.

Popravljeno . Popravil map
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Padla je salamonska odločitev. Nekaj dnarja še zraven ruknem in vzamem Yamaha Majesty 400. Zanima me kako je kej z tem skuterjem, okvare, hibe itd.

Včeraj sem ga gledal v KMC in lahko rečem da je moped odličen, žena se pa prav tako strinja.

V ponedeljek zadevo naročimo.

:worship::yea1::kava::OK::OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!