Skoči na vsebino

Maxiscooterji


Valentin

Priporočene objave

Pozdravljeni

Mal me zanima glede teh valjčkov, drugi teden imam servis pri x-raiderju in mi je omenil da bi menjal valčke ker sem mu jamral

da mi je motor drugač super, ampak mal pogrešam pospešek pri prehitevanju. Zdaj pa nevem, a že zadostuje samo menjava valjčkov in kakšna je pridobitev med samo vožnjo ali se splača kupiti kakšen kit.

Samo na x-raiderja se zanesi, bo vse prav uštimal. Tudi jaz bom čez dva tedna menjal jermen in valjčke, je že 20500 km na števcu. Samo še z našim mojstrom se zmenim za natančen termin.

Popravljeno . Popravil sat500
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lih danes menjal valjčke na moji hondi z 27g original na 21g in morem rečt da se motorju totalno strga mislim da ni serijske 600 ki bi mu do 100km/h prišla zraven :OK: lažji valjčki-boljši pospešek- manjša končna pri serijski opremi :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lih danes menjal valjčke na moji hondi z 27g original na 21g in morem rečt da se motorju totalno strga mislim da ni serijske 600 ki bi mu do 100km/h prišla zraven :OK: lažji valjčki-boljši pospešek- manjša končna pri serijski opremi :smoke:

Tapravo gramažo si zadel za SW, kateri nudijo optimalen navor in dost laže se obrača motor, saj za vsak model in tip obstajajo različne težnosti valčki, le kateri dajejo odlične pospeške, ter da minimalno izgubo na končni ali pa nič . Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lih danes menjal valjčke na moji hondi z 27g original na 21g in morem rečt da se motorju totalno strga mislim da ni serijske 600 ki bi mu do 100km/h prišla zraven :OK: lažji valjčki-boljši pospešek- manjša končna pri serijski opremi :smoke:

Kje pa si kupil valjčke, pa cena če ni skrivnost?

Hvala, LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz dele za vse skuterje ki jih šraufam nabavljam (da nebom delal prevelike reklame) ti pošljem na PM, dal pa sem za njih 36 eur z poštnino in to od malossija!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tapravo gramažo si zadel za SW, kateri nudijo optimalen navor in dost laže se obrača motor, saj za vsak model in tip obstajajo različne težnosti valčki, le kateri dajejo odlične pospeške, ter da minimalno izgubo na končni ali pa nič . Lp.

hja sem bil kar malo presenečen, kako lahko ta agregat zadiha oz kakšen potencial skriva v sebi! :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz dele za vse skuterje ki jih šraufam nabavljam (da nebom delal prevelike reklame) ti pošljem na PM, dal pa sem za njih 36 eur z poštnino in to od malossija!

Hvala, že naročeno :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, motor pripeljan iz temeljitege pregleda in malo večjega servisa z novimi in lažjimi valjčki . Prvi vtis je fenomenalen :yea2: . Motor potegne brez vsakega obotavljanja, tako da je prehitevanje sedaj pravi užitek :grim . Ko odpreš gas do konca, se že pri zvoku pozna da motor iztisne večjo moč iz sebe in ima zvok kot neka prava zverina. Tako da mislim, da z malo denarja lahko veliko profitiraš in brez kakšnih večjih posegov in predelav motorja za normalno vožnjo čist zadostuje.

Zato še enkrat hvala x-raiderju za strokovno opravljeno delo in priporočilo :worship: .

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo na x-raiderja se zanesi, bo vse prav uštimal. Tudi jaz bom čez dva tedna menjal jermen in valjčke, je že 20500 km na števcu. Samo še z našim mojstrom se zmenim za natančen termin.

... in danes sem dobil satelisa nazaj, servis je narejen. Mojster zna...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem že več časa sanjal o skuterju sem mojo Hondo CBF zamenjal za Piaggio Beverly 300.

Po prvih kilometrih sem navdušen z mehkobo avtomatskega menjalnika in okretnostjo. Na slabšem asfaltu je kar občutit razliko v udobju v škodo skuterja. Pospeški so kar vredu za 300 ccm.

Razloga za zamenjavo sta bila predvsem pretežna vožnja po mestu in ker se je z motorjem izredno težko držat prometnih predpisov.

Ne vem še, če bi montiral šipco, ker so se mi pri prejšnjem motorju v višini čelade ustvarjali vrtinci in sem jo zato odstranil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, motor pripeljan iz temeljitege pregleda in malo večjega servisa z novimi in lažjimi valjčki . Prvi vtis je fenomenalen :yea2: . Motor potegne brez vsakega obotavljanja, tako da je prehitevanje sedaj pravi užitek :grim . Ko odpreš gas do konca, se že pri zvoku pozna da motor iztisne večjo moč iz sebe in ima zvok kot neka prava zverina. Tako da mislim, da z malo denarja lahko veliko profitiraš in brez kakšnih večjih posegov in predelav motorja za normalno vožnjo čist zadostuje.

Zato še enkrat hvala x-raiderju za strokovno opravljeno delo in priporočilo :worship: .

LP

Tudi mojega je našpičil. Kot da bi imel drugi motor... Mislim, da bom imel večjo porabo, ko je tako fajn ožemati ročico plina...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

-mater,včeraj sem se vrnil s Rodosa,seveda sem si izposodil maxija,raje kot klasiko (ni se mi dalo prestavljat v natikačah),in raje kot avto,čeprav je cena bila tam-tam

-vzel sem čim močnejšega in najdel sem aprilio atlantic 250,zakon,za sledenje prometu v dvoje,čisto zadost

-sicer,samo z voznikom prileze do 120,ampak 80-90 po otoku je majka,občutek hitrosti se mi je zdel večji kot v resnici,pije pa kar 4,5-5 litrov,se pravi kot 500 ccm,kolk berem

-no,zdaj kar malo brskam po forumu in a-netu in gledam maxije +500,seveda :)

-sicer sem visok 192,ali je atlatic 500 kaj večji od 250,kateri drug maxi je primernejši za mojo višino?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-mater,včeraj sem se vrnil s Rodosa,seveda sem si izposodil maxija,raje kot klasiko (ni se mi dalo prestavljat v natikačah),in raje kot avto,čeprav je cena bila tam-tam

-vzel sem čim močnejšega in najdel sem aprilio atlantic 250,zakon,za sledenje prometu v dvoje,čisto zadost

-sicer,samo z voznikom prileze do 120,ampak 80-90 po otoku je majka,občutek hitrosti se mi je zdel večji kot v resnici,pije pa kar 4,5-5 litrov,se pravi kot 500 ccm,kolk berem

-no,zdaj kar malo brskam po forumu in a-netu in gledam maxije +500,seveda :)

-sicer sem visok 192,ali je atlatic 500 kaj večji od 250,kateri drug maxi je primernejši za mojo višino?

Za tvojo višino bi bil Malaguti Spidermax, sam imam Aprilio Atlantic 500 pa mislim da ne boš pasal gor :ninja: . Pri Spidermaxu lahko nastavljaš še balanco in sedež., Pa še vožnja oz lega voznika na motorju je bolj Goldwinska. Imam kolega tvoje višine, pri vseh skuterjih mu hodijo kolena odveč na Spidermaxu se pa lepo najde.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-saj,tudi na zdajšnjega ne pašem najbolj :wacko: ,če sem se stlačil na atlantic 250,bom tudi na 500,malaguti in burgman mi nista všeč :mellow: ,no,itak moram dobro premislit,mogoče bi naredil kakšno menjavo,če katerega mika s maxija na moto :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-saj,tudi na zdajšnjega ne pašem najbolj :wacko: ,če sem se stlačil na atlantic 250,bom tudi na 500,malaguti in burgman mi nista všeč :mellow: ,no,itak moram dobro premislit,mogoče bi naredil kakšno menjavo,če katerega mika s maxija na moto :grim

Kup si točno tega maxija ki ustreza tebi, saj ga boš vozil in užival na njem ti in ne sosed, pazi pa da ne kupiš šrota !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-če se bom odločal za kakšnega maxija,te naprošam za pomoč,mogoče bi se enkrat zapeljal z ženo do tebe,da si vendar podrobneje ogledam burgmana :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

BMW scooter 650 gt

Dne 30.08.2012 dobimo v Koper na testno vožnjo BMW scooter 650gt. Test se bo odvijal na Šmarski cesti pri restavracji Belvi med 14 in 16,30 uro. Lokacija srečanja http://goo.gl/maps/K7NWg .

Vabljeni na ogled in test.... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BMW scooter 650 gt

Dne 30.08.2012 dobimo v Koper na testno vožnjo BMW scooter 650gt. Test se bo odvijal na Šmarski cesti pri restavracji Belvi med 14 in 16,30 uro. Lokacija srečanja http://goo.gl/maps/K7NWg .

Vabljeni na ogled in test.... :OK:

Vse, ki bi vas ta test zanimal, jutri (30.08.2012) ob 11.uri sem v Ljubljani dogovorjen z @1965, da se dobimo, pogledamo in zapeljemo... TUKAJ

Iz Maribora odrinem okoli 9. ure. Kontakt na GSM.

Lep maxi pozdrav

Popravljeno . Popravil pelikan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko se dobimo v Postojni na OMV jaz bom tam okoli 12h.

Popravljeno . Popravil gusar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko se dobimo v Postojni na OMV jaz bom tam okoli 12h.

Daj, kontaktiraj @1965, ki gre do Kopra, ker se jaz pripeljem le do LJ.

Lmp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse, ki bi vas ta test zanimal, jutri (30.08.2012) ob 11.uri sem v Ljubljani dogovorjen z @1965, da se dobimo, pogledamo in zapeljemo... TUKAJ

Iz Maribora odrinem okoli 9. ure. Kontakt na GSM.

Lep maxi pozdrav

Jaz grem s @pelikanom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Vidim da nikjer teme v kateri bi predstavil svoj skuter podobno kot je to na motociklističnem delu tega foruma, ker se mi ta tema zdi še najbližja prej omenjeni bom kar tukaj nalepil slike če pa je kje podobna tema jih bom pa prestavil.

Yamaha T-Max 500 ABS

Letnik: 2009

Dodatna oprema : Izpuh Akrapovič

dsc06466.jpg

dsc06472.jpg

dsc06317.jpg

dsc06468.jpg dsc06471.jpg dsc06475.jpg

dsc06478.jpg dsc06468.jpg dsc06322.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim da nikjer teme v kateri bi predstavil svoj skuter podobno kot je to na motociklističnem delu tega foruma, ker se mi ta tema zdi še najbližja prej omenjeni bom kar tukaj nalepil slike če pa je kje podobna tema jih bom pa prestavil.

Yamaha T-Max 500 ABS

Letnik: 2009

Dodatna oprema : Izpuh Akrapovič

dsc06466.jpg

dsc06472.jpg

dsc06317.jpg

dsc06468.jpg dsc06471.jpg dsc06475.jpg

dsc06478.jpg dsc06468.jpg dsc06322.jpg

Zelo lep T -MAX, moj naslednji scooter ko prodam nexusa, čeprav za letos slabo kaže.

Sem videl na avto netu da ga prodajaš, če ga slučajno prej prodam kot ti ga pridem pogledat, ker

nekaj takšnega iščem.

Kar se pa tiče prikaz svojih maxijev, bi moral odpreti novo temo, ker ni slaba ideje če kdo hoče pokazat

svojega maxija in s tem kakšne predelave in modifikacije motorjev. Kako in kaj pa bodo že moderatorji povedali.

Srečno vožnjo in dobro prodajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!