Skoči na vsebino

Maxiscooterji


Valentin

Priporočene objave

MBK flame NI Yamaha Maxter ampak je MBK Thunder ;) Maxter je vodno hlajen, slika Flame X-a pa je zgoraj. Maxter je pod njim. Razlikaj je očitna :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem preletel tole temo in so tu notri kar nore zadeve. Te kar prime, da bi imel enega takšnega doma. Kot vidim iz podatkov ene zadeve že kar letijo.

Ko sem probal aprilio atlantic 500 sem bil zelo razočaran nad zavorami.

Ali je ta problem pri vseh maxiscoterjih?????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se mi zdi da pri obeh 500 (x9 atlantic) ki sem jih vozil do sedaj zavore pomenijo šibko točko. mogoče je to tudi stvar navade, če si poprej vozil druge vrste motor. nekaj pa je najbrž tudi na tem da pri enako težkem motorju (primer: en scooter proti enmu športniku) in enaki brzini nekaj pomeni tudi manjša zavorna površina diskov, krajša ročica do osi kolesa... res pa je tudi da ti stroji niso namenjeni ravno za dirkanje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je,tele stroji niso namenjeni dirkanju, ampak ob kritični situaciji se je pa ravno tako treba hitro ustavit, kot bi bil na dirkališču. Z vidika varnosti so zavore prešibke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede zavor pri X9 500 in mogoče tudi pri atlanticu 500 mene moti še nekaj drugega.

Spredaj sta dva diska, zadaj pa eden. Potem pa je proizvajalec hotel nerditi skuter ful user-friendly in je zavore povezal tako, da z eno ročico zaviraš samo en prednji disk, z drugo pa drugega prednjega in zadnjega. Rezultat je, da sploh ne moreš uporabljati zadnje zavore samostojno. Mislim da bi to mene motilo, ker zadnjo (in samo zadnjo) zavoro potrebujem za lepšo vožnjo skozi zelo (ZELO!) ostre ovinke - serpentine. No saj o tej tehniki vožnje je enkrat že bila debata, zato me ni treba tukaj spraševat in mi dopovedovat da je to ful zgrešeno, in da ne smem v ovinku bremzat. Meni se je obneslo.

Nevem pa točno, če ima X9 200(in po novem 250) tudi tako speljane zavore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja glede zavor se strinjam, da bi bile lahko boljše, a sem prepričan, da je to v tem trenutuku največ kar nam lahko ponudijo proizvajalci. res pa je tudi, da se pogovarjamo na splošno nihče pa nima podatka na kolikšni razdalji se ustavi en tak scooter pri denimo 100km/h. če ima kdo ta podatek bi bil nad vse zamimiv.

kar pa se ustavljanj v sili tiče je pač tako, kot pri drugih prevoznih sredstvih. najboljše stvari so vgrajene v stroje, ki so najzmogljivejši. mi bomo s svojimi prdami morali včasih zmanevrirati, včasih pa pod cesto :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustavljanje v sili je zgodba zase in v tem primeru je zraven panika in boljše zavore hitreje blokirajo. Pa nočem zdaj rečt, da je boljše imeti slabe zavore, čeprav se mogoče tako sliši. Prepričan sem, da tudi zavore od maxi skuterja lahko blokirajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustavljanje v sili je zgodba zase in v tem primeru je zraven panika in boljše zavore hitreje blokirajo. Pa nočem zdaj rečt, da je boljše imeti slabe zavore, čeprav se mogoče tako sliši. Prepričan sem, da tudi zavore od maxi skuterja lahko blokirajo.

se strinjam. v trenutku reagirati ustrezno, je možno samo, če imaš ta program v sebi - se pravi si ga velikokrat ponovil. zato vsi na trening varne vožnje .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da je izbira rabljenih maxijev pri nas zelo omejena (v nemčiji je izbira rabljenih kar pestra), me zanima kako bo z uvozom le teh po 1. maju, ko bomo vstopili v EU.

Ma kdo mogoče kaj več informacij o tem :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da je izbira rabljenih maxijev pri nas zelo omejena (v nemčiji je izbira rabljenih kar pestra), me zanima kako bo z uvozom le teh po 1. maju, ko bomo vstopili v EU.

Ma kdo mogoče kaj več informacij o tem :?

ko bomo v EU ne bos rabil nobenega uvoza, samo prišel boš po skuter kupil in pri nas registriral.

isto bo kot ce bi sedaj šel iz stajerske na gorenjsko kupit skuter ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da je izbira rabljenih maxijev pri nas zelo omejena (v nemčiji je izbira rabljenih kar pestra), me zanima kako bo z uvozom le teh po 1. maju, ko bomo vstopili v EU.

Ma kdo mogoče kaj več informacij o tem :?

a imaš mogoče kakšen link (v nemčiji, avstriji, italiji) od kakšne spletne strani, ki ponuja rabljene maxiscooterje, ker bi potem tudi jaz gor skočil. kakšne so pa kaj cene?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako izgleda skuter, ko pride iz tovarne.

tomosovi avtomatiki so pakirani v 30 cm sirokih kartonastih skatlah... :lol1:

jah tud to fejst vpliva na "proizvodne" (v bistvu transportne) stroske, in konc koncev tud na koncno ceno. .)

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ceprav nisem navdusen nad maxi skuterji( naravnost napacni so mi) mi je ta gilera zelo padla v oci :blink: ma malo sportnega duha v sebi :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nexus je že v Sloveniji in tudi ceno sem že vedel, pa sem jo pozabil. Mislim da je nekje med 1.5 in 1.6 mio SIT. Skruter je sicer precej lep, ampak smo že enkrat ugotovili, da v ničemer posebej ne prekaža X9 500. Nekatere stvari, ki so meni precej pomembne ima še slabše - recimo velikost prostora pod sedežem.

Tole sliko je Profi prilepil v temi o skuterskih dirkah:

"Sebastjan Vežnaver direktor podjetja PVG (Piaggio Vespa Gilera) na Gileri Nexus in Beno na novem orožju"

post-14-1075037664.jpg

Popravljeno . Popravil Jason
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skruter je sicer precej lep, ampak smo že enkrat ugotovili, da v ničemer posebej ne prekaža X9 500. Nekatere stvari, ki so meni precej pomembne ima še slabše - recimo velikost prostora pod sedežem.

Se povsem strinjam. Tole je v bistvu samo ena - športna šminka.

Tudi jaz sem bil zelo razočaran, ko sem prvič videl njene karakteristike: pogon je od X9, praktično iste zmogljivosti...

Pa da bi vsaj težo zmanjšali, na kakih 170kg, če so že igrali na športno karto...

Popravljeno . Popravil Valentin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo še ena slikca neksusa

Slikano na Imotu!

Meni tisti sredinski mostiček ni kaj preveč všeč :hmm:

post-18-1077622045.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na tem skuterju pa mislim da je bil pokrovček rezervoarja prišravfan postrani za kakih 10 stopinj :wacko: :cry:

post-18-1077622369.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še najlepši se mi zdi Nexus v srebrni izvedbi:

art_2245_3_Gilera%20Nexus%2001.JPG

art_2245_6_Gilera%20Nexus%2004.JPG

Pa še en link do še več slik.

Popravljeno . Popravil Valentin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!