Skoči na vsebino

Maxiscooterji


Valentin

Priporočene objave

> Piaggo menda že pripravlja nekaj hudega

Ja tole bo verjetno kar strupena stvar, kaj pravite?

Samo kaj, ko pa je šele na testiranju. Glede na to, kako so zavlačevali z Gilero Nexus, po mojem tole tudi drugo leto še ne bo zunaj...

Jih znajo Japonci prehitet s kakšno podobno raketo, prej kot ne.

Popravljeno . Popravil Valentin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, se zna zgodit, da bodo Japonci prišli na trg z zelo močnim skuterjem pred Piaggiotom. Narod ima čez Japonce marsikaj povedati, kot npr. riževi narastki in kopije itd..., samo je treba le povedat, da so njihovi izdelki prva liga. Sploh pa je bil suzuki prvi, ki je napravil skuter s 400 kubiki in tukaj bi težko razpravljali, da je šlo za kopijo. Kdo pa ima trenutno big bossa med maxiskuterji ? Menda poleg Piaggia tudi BMW pripravlja nekaj hudega. Bomo videli. Če bo bavarec res kaj napravil, bo cenovno neugoden, italijan pa bo brcnil v meglo pri kvaliteti in končni obdelavi. In tako bo suzuki, kar se tiče maxiskuterjev, še naprej veselo kraljeval. In prav zaradi tega bo potrebno zanj odšteti kakšnega jurja več. Prej sem omenil pol litraša za soliden cekin. Vse lepo in prav, ampak časi raznoraznih bingov, keihinov in dellortov so zgodovina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo! Tudi jaz bi zelo ras sprobal ta skuter. Tomaž, mogoče veš kakšna je poraba?

Pa še to, kje za vraga v BTCju je Scooter&quad shop? v Petek sem se vozil gor in dol, pa nisem našel.

Skuter & Quad shop je... hm, kaj je tisto poleg? Miller? Še sam se ne znajdem dobro tam ampak, če mogoče tvoja punca ve, kje je Zara v BTC-ju, potem je to čisto zraven. In če se ne motim, je na isti ulici tudi Merkur :hmm: Imajo veliko izložbo in spredaj pred njo so navadno parkirani ATV-ji oz. Quadi. Ali pa rečima tako. Če veš kje je hala A in če se pelješ v smeri proti Koloseju je polno enih krožišč. Mislim, da je to 1 ali 2 krožišče na desno. Potem prideš na eno ulico in po enih 100m boš na levi strani ugledal izložbo. Imajo tudi veliko tablo, kjer piše ime trgovine, problem je samo, da je tudi drugih tabel pred njo veliko in se hitro lahko zmedeš. Ali pa če veš kje prodajajo Mazde in se spet pelješ v smeri proti Koloseju ali recimo Atlantidi (mislim, da se tak reče tistemu vodnemu parku), je za Mazdinim salonom eno veliko parkirišče in nasproti salona je Merkur. Potem zaviješ za parkiriščem na levo in bi tudi tako moral priti v tisto ulico. Upam, da nisem preveč zakompliciral :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da vsi Japonci pridno izdelujejo nove in nove skuterje, me zanima, kaj se je zgodilo z Kawasakijevo verzijo Burgmana? Verjetno gre za podobno finto tipa KLR oziroma V-Strom, samo da je Kawa dražja. Drugače pa je tale Gilera obetavna. Samo bo pomoje precej finance parajoča :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je res, da je kawa naredila kopijo V-stroma, ne verjamem pa, da se bo kawasaki kdaj lotil kopirati burgmane. Ej, Tomozuki, samo pri cenah si se pa malo uštel. Kawasakijeva kopija suzukijeve literske dvocilinderske endure je bila kar okoli 300 jurčkov cenejša od originala. Meni sta obe ti dve enduri grdi, mogoče kawa zaradi grozne oranžne barve še malo bolj. Po moje bi se dalo izgled teh dveh endur s skokom do Ivančne gorice vsaj malo popraviti, saj original izpuhi so obupni. So pač imeli dizajnerji pri hondini varaderi precej več smisla za estetiko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je res, da je kawa naredila kopijo V-stroma, ne verjamem pa, da se bo kawasaki kdaj lotil kopirati burgmane. Ej, Tomozuki, samo pri cenah si se pa malo uštel. Kawasakijeva kopija suzukijeve literske dvocilinderske endure je bila kar okoli 300 jurčkov cenejša od originala. Meni sta obe ti dve enduri grdi, mogoče kawa zaradi grozne oranžne barve še malo bolj. Po moje bi se dalo izgled teh dveh endur s skokom do Ivančne gorice vsaj malo popraviti, saj original izpuhi so obupni. So pač imeli dizajnerji pri hondini varaderi precej več smisla za estetiko.

Hm, pol pa zgleda, da sem se nekje zmoto :doze: Ampak zdelo se mi je pa tak, da sem gledal V-Stroma za 2.100.000, KLR je pa bil za 100.000sit dražji. Moram danes preverit malo cene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res se je ohladilo tele zadnje dni, pa vendar sem bil v soboto v LJ in preizkusil Xcitinga500. Trgovec je bil prijazen in mi dovolil narediti nekaj krogov po BTC-ju.

Moram reči da je zadeva res taprava :OK: , sploh za ta denar.

Zmotil me je samo majhen prostor pod sedežem.

Skupne vtise lahko strnem v naslednji stavek: kupi kdo Majesty 180?

LP

Če se boste kam peljali dajte napisat, če bo čas se pridružim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjamem, da je zadeva ta prava, samo ni fajn, da pod zicom nima velik placa, ker ga je zmeraj premal. Če se furaš sam še nekako gre, če pa maš spopotnika ali sopotnico pa ti dve čeladi in pa oblačila vzamejo velik placa. Jaz sem na prejšnjem motorju, ki je imel samo en kufer noter zmetal oblačila, čeladi pa sem s ključavnico zaklenil na prtljažnik kufra. Z menoj se v Lj. v službo vozi še ena frendica in dan za dnem zaklepat čeladi gor na kufer me je začelo zelo motit. Pri maxiju mam pa samo pod sedežem več placa, kot sem ga mel prej, pol mam pa še spredaj tri predale, pa še zadaj ta velko maxio, tako da z lahkoto vso kramo pospravim. Jakne, rokavice in dodatne nepremočljive hlače za primer megle grejo pod sedež, čeladi v kufer, sončna očala pa abc kartica za po avtocesti in podobne drobnarije pa zaklenem v sprednji predal. Če boš kupu tole zadevo, si nabav givijev nosilec in kufer. Pojdi na www.givi.it in tam si izber pod my motorcycle svoj motor, pol boš pa na sliki vidu, kako zadeva izgleda. Ene tovarne imajo to tudi pod dodatno originalno ponudbo v barvi motorja, samo po moje te košta givi vsaj ene pol manj. Se pa bomo kdaj kam skupaj zapeljal, samo da se naredi ta prav vreme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res se je ohladilo tele zadnje dni, pa vendar sem bil v soboto v LJ in preizkusil Xcitinga500. Trgovec je bil prijazen in mi dovolil narediti nekaj krogov po BTC-ju.

Moram reči da je zadeva res taprava  :OK: , sploh za ta denar.

Zmotil me je samo majhen prostor pod sedežem.

Skupne vtise lahko strnem v naslednji stavek: kupi kdo Majesty 180?

LP

Če se boste kam peljali dajte napisat, če bo čas se pridružim.

Hehe, sej pomoje bo zaradi dobrega razmerja cena/kvaliteta dobil ogromno kupcev. Vbistvu je, kolikor sem slišal, za letos razprodan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je da 500 boljše vleče in ima večjo max. hitrost, vendar če pretežno (90%) voženj narediš po mestu in bližnji okolici mislim da bi morala zadostovati. Razlike v ceni med 250 in 500 so kar velike. Tudi v registraciji je kar razlika.

Kaj pravite na novo Yamaho X-max?

http://www.delta-team.si/motocikli/maxiscooter_xmax250.html

meni se zdi kar posrečena kombinacija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U, to je pa ena nova stvar. Kako to, da je ni bilo v nobenem motokatalogu? Na prvi pogled izgleda kar vredu. Lepa armaturka, soliden prostor pod sedežem, spredaj je le en disk, je pa vsaj ta 267mm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Manjši motor je Leader, večji pa Master plus tega ima manjši vplinjač večji pa vbrizg. Več o motorjih ki poganjajo Aprilie in Piaggio "scooterje" pa na naslednjem linku:

http://www.engines.piaggio.com/_vti_g2_pr2.asp

LP

P.S vreme za soboto in nedeljo je zopet neugodno :devil:

Popravljeno . Popravil skuterist
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

Torej, kaj pravite na tole ?

Bodo ostale le sanje, kot je bil to v primeru Elysiuma in Griffina?

Upam da ne... :wub:

Popravljeno . Popravil Valentin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, kaj pravite na tole ?

Bodo ostale le sanje, kot je bil to v primeru Elysiuma in Griffina?

Upam da ne...  :wub:

Zverina. Zelo všečno. Ko pride tole ven bo še bolj zmedlo tiste "orto" motoriste, ki ne pozdravljajo skuterašev :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, kaj pravite na tole ?

Bodo ostale le sanje, kot je bil to v primeru Elysiuma in Griffina?

Upam da ne...  :wub:

Samo tole se že malo odaljuje od osnovne ideje maxi skuterjev. Maxiji niso "preobavtni" za v mesto in službo, da se pa iti tudi na daljše izlete.

LP

P.S vreme pa imamo lepše kot poleti :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo tole se že malo odaljuje od osnovne ideje maxi skuterjev. Maxiji niso "preobavtni" za v mesto in službo, da se pa iti tudi na daljše izlete.

Hja, kaj pa vem... Nič ni težji od mojega X9, naprimer; vprašanje tudi, če je omembe vredno večji. Posledično verjetno tudi ni manj okreten.

Bi prej rekel kaj takega lahko za Burgmana 650.

Priznati moram, da se mi je tale Hondica dobesedno vsedla v srce... :)

Pa še nekaj slikic...

post-1797-1130442357_thumb.jpg

post-1797-1130442420_thumb.jpg

post-1797-1130442438_thumb.jpg

post-1797-1130442474_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oblike so nore, ugodne za moje oči, vendar verjetno "prefuturistične" za množice, ki so ukalupljene v konzervativne linije. Tale koncept Honde DN-01, ki je mešanica športnega motorja, čoperja in skuterja je pa..... TOTALNI ODFUK :OK: :yea1: Škoda mi je tudi za nikoli realiziranega Griffina... :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alternativa z drugega konca.

There's attitude. And then, there's attitude. The Big Ruckus is one of the most unique scooters around. Boasting a freeway-legal 250cc engine, shift-free Honda V-matic transmission and a stout steel frame, the Big Ruckus is big. Even big enough for a passenger. And it's got more attitude than ever.

post-601-1130499645.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!