Skoči na vsebino

KTM Supermoto 660 SMC, 625 SM itd.


Kroker

Priporočene objave

Živjo,

hvala za odgovor...

danes sem si montiral malo boljši števec od kolesa in kaže zelo lepo tako da sem ta problem sem rešu. kakšna pa je kej razlika med olji 10W40 in 10W50?? Na raceland še nisem imel možnost, ker so me zafrknili z novim zakonom glede izpitov pa tudi akrapoviča nimam homologiranega pa me ne spustijo čez tehnični. Izpit je zdj zrihtan samo še izpuh uredim in šibam u krško :) sej tudi js nism kupu tega motorja da bi vozu 180 po AC :) sam tako me je zanimalo zdj po števcu mi kaže končna dobrih 180.

btw lep motor tudi sam sem gledal da bi ga kupu sam sem dobu dobro ponudbo za tega ki imam pa mi ni žal..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

hvala za odgovor...

danes sem si montiral malo boljši števec od kolesa in kaže zelo lepo tako da sem ta problem sem rešu. kakšna pa je kej razlika med olji 10W40 in 10W50?? Na raceland še nisem imel možnost, ker so me zafrknili z novim zakonom glede izpitov pa tudi akrapoviča nimam homologiranega pa me ne spustijo čez tehnični. Izpit je zdj zrihtan samo še izpuh uredim in šibam u krško :) sej tudi js nism kupu tega motorja da bi vozu 180 po AC :) sam tako me je zanimalo zdj po števcu mi kaže končna dobrih 180.

btw lep motor tudi sam sem gledal da bi ga kupu sam sem dobu dobro ponudbo za tega ki imam pa mi ni žal..

...10W50 naj bi bil boljši zaradi sklopke....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima katera olja dajete v vase lc4 masine? Prejsni lastnik je v mojega dajal shell advance (katerega je precej tezko dobit). Ali pride v postev tudi kaksno olje od motula? 5100, 300v, 7100?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima katera olja dajete v vase lc4 masine? Prejsni lastnik je v mojega dajal shell advance (katerega je precej tezko dobit). Ali pride v postev tudi kaksno olje od motula? 5100, 300v, 7100?

Motul 5100 4T 10W50 Ester

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motul 5100 4T 10W50 Ester

kok pa stane to? Ker jaz devam kar priporočenega motorex 10W 60 po ceni 13 eur za liter.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni motul 5100 mal svoh za ta agregat? 5100 sem dajal v ninjo 10 in 636 vse delalo super. Za ktm si pa 5100 kar ne upam uporabit..do sedaj je prejsni kastnik dajal notr shell advance ultra 4t 15w 50 fully syntetic. Ampak se ta olje zelo tezko dobi oz ne vem kje bi ga lahko kupil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako mislis svoh? Motul se dobi za dobirh 11 evrov na litr. Drgac pa je mehanik reku da je najbols od Repsola, sam se ga tud tezje dobi. Vsak pa tist hval, kar ma na polici i guess. Na konc so itak evri vazni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

doma mam en grušt za SMC 660, let 04, brez papirjev, cena ugodna,

LP

hvala vseeno.. sem ža nebavil drugega...lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

zdravo,

mene pa zanima če se prvo menja olje ali naštela ventile če bi kdo vedu?

lp

Mislim, da ni nekega pravila....jst štelam ventile na dve menjavi olja (olje menjam na 2500)....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo,

mene pa zanima če se prvo menja olje ali naštela ventile če bi kdo vedu?

lp

Ponavadi se štela ventile pri hladnem motorju, zato se najprej naštela ventile, nato se ogreje motor in še olje menja.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zivjo zanima me ali se je ze kdo igral z nastavitvi original vplinjaca? Sam imam dize 147,5 original so 145, odprt imam fiter box avspuhi so

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivjo zanima me ali se je ze kdo igral z nastavitvami original vplinjaca? Sam imam dize 147,5 original so 145 igla je nastavljena na drugo tocko od zgoraj dol, odprt imam fiter box avspuhi so original. Taksne nastavitve je naredil ze prejsni lastnik. Gre za ktm 640SM 2005. Zanima me kaj pridobim oz izgubim s tem da premaknem nivo igle. Pa se to motor gre z enim zobom sprEdaj manj 155 je to normalno? Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivjo zanima me ali se je ze kdo igral z nastavitvami original vplinjaca? Sam imam dize 147,5 original so 145 igla je nastavljena na drugo tocko od zgoraj dol, odprt imam fiter box avspuhi so original. Taksne nastavitve je naredil ze prejsni lastnik. Gre za ktm 640SM 2005. Zanima me kaj pridobim oz izgubim s tem da premaknem nivo igle. Pa se to motor gre z enim zobom sprEdaj manj 155 je to normalno? Lep pozdrav

Če boš premaknil nivo igle se bo spemenilo razmerje mešanice goriva in zraka...če je svečka take barve kot mora bit in dobi zadostno količino goriva ti je ni treba premikat.

Jaz sem imel na svojem prenose 14/38 pa mi je šel po števcu okrog 165, letnik je bil sicer 1999 ampak mislim, da niso naredili bistvene razlike v menjalnikih.

Popravljeno . Popravil benny0104
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se pravi kaj sedaj ce dam clip na igli za eno stopnjo gor bi ga zalivalo, ker bi bilo prevec bencina? ce pa dol pa bi trokiral ker bi ga dobil premalo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se pravi kaj sedaj ce dam clip na igli za eno stopnjo gor bi ga zalivalo, ker bi bilo prevec bencina? ce pa dol pa bi trokiral ker bi ga dobil premalo?

Mogoče ne bi bilo takih simptomov ampak bi se poznalo na svečki, ker ne bi bilo pravilnega izgorevanja. Če je črna je bencina preveč, če pa je bela ga je premalo...pravilna barva naj bi bila peščene barve (svetlo rjava). Nepravilna mešanica se pozna pri hitrem dodajanju plina, motor ne steče tako kot bi moral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Mene zanima kakšni so kaj stroški vzdrževanja pri ktm lc4 640 sm ? Koliko približno zdrži bat pri teh mašinah in ali je 40000km za takšno mašino dosti?

HVALA

LP matej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hoj mene pa zanima laj tankate v svoje lc4 motorje?95 ali 100 oktanca? Zanima me se nekaj danes sem pogledal svečko inje bila svetlosive barve? Kaj to pomeni, je ok ali da je "lean"?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje svetlosiva? če je samo po elektrodi je to še v redu, čeprav imam rajši bolj rjave barve.

Če je pa še navoj svečke siv ali celo bel, je pa čist prerevno, idealno je črno, pa ko s prstom potegneš da ni preveč saj gor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahk pa vleče za odtenek bolj proti črni barvi (svečka), drgač pa je benny0104 dober povedal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok razumem kaj moram sedaj naredit. Obrnt mixture sravf ali samo dvignit iglo?mogoce kdo ve koliko obratov ven ima stock mikuni bst40 sravf za mesanico? Motor sem kupil pred krakim pa je vplinjac rahlo razštelan (so se fantje malo igrali...)sedaj ga hočem čim bolj optimizirati. Trenutne nastavitve mikuni bst40

Diza- 47,5

Diza 175

Pozicija igle na drugi stopnji od petih gledano od špice nazaj

Sravf za mesanico odprt za 1,75 obrata.

Gre za motor ktm640 Sm 2005

Original izpuh, odprt pokrov filtra

Ima kdo kak nasvet kaj moral na vplinjacu spremenit?ob zapiranju plina se mi dogaja da malo poka? Je to zaradi prerevne mesanice?imam tudi original dize ima kaksen smisel devat original nazaj?!lp

Popravljeno . Popravil aselak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se ni se nihce igral z nastavitvami uplinjaca?:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem se na veliko motorjih dosti prejebal s fergiji :) Pa na koncu je vedno vse delalo tip top :)

Ker ne poznam konkretno tega motorja ti ne morem nudit konkretnih številk. Če bi bil jaz lastnik, bi se pa pozanimal na tujih forumih in pa iz lastnih izkušenj :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!