Skoči na vsebino

KTM Supermoto 660 SMC, 625 SM itd.


Kroker

Priporočene objave

A pozna kdo kakega majstra na območju Štajerske ali Pomurja, ki bi znal naštelat ventile na KTM 640 ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Re malo čudno, ono cevko, ki gre iz ventila pred vplinjač pa le odstrani in lukno blindiraj.

lp A

O kateri cevki je govora in kakšne koristi so od tega posega? Zanima me ker imam isto mašino?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cevka, ki pride iz izpušnega trakta nazaj pred sesalna ventila. Po nje zaradi nižjih emisij pride del nazgorjenih izpušnih plinov nazaj v cilinder. Temperatura zmesi zraka in goriva se dvigne, manj kisika je v zmesi....

lp A

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cevka, ki pride iz izpušnega trakta nazaj pred sesalna ventila. Po nje zaradi nižjih emisij pride del nazgorjenih izpušnih plinov nazaj v cilinder. Temperatura zmesi zraka in goriva se dvigne, manj kisika je v zmesi....

lp A

Hvala, malo sem poguglal in ugotovil, da gre za takoimenovani SLS (nemško) oz. SAS (angleško) sistem, ki pa so ga pričeli vgrajevati šele od letnika 2004 naprej (moj je letnik 2003, še z kvadratno lučjo).

Sem pa naletel na omenjanje EPC sistema, ki omejuje hitrost odzivnosti vplinjača v 2. in 3. prestavi, a ve kdo kaj o tem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si vsaj malo tehnični tip lahko ventile nastaviš sam. Kupis listice v service manual pogledas razmik (na 05 640 je bil 0,15mm)..itd...imas ne netu pojasnjen celoten postopek. Ce pa nisi trhničen tip pa res raje to prepusti komu drugemu. Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP, da se spt malo javim, evo je konc sezone, motor je prpravlen na zimsko spanje, vse je zrihtano, aselak ga je vredo čuvo:)

zdj je pa cajt čez zimo za par lepotnih/praktičnih posegov, zanima me če bi se dalo kje kupit te "ultimat" crash pede ker gumijasti ščitijo samo matico da se ob padcu ne uriba, tile pa ščitijo komplet ročico menjalnika in zadnje bremze, ter ostale dele, ki so vedno na udaro:)

drugače si jih bom naredil sam, ali pa kupil ta močne od bmx-a:)

578834_354947837917815_1357658481_n.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda sem ga čuval. Žal ti je le lahko, da nisi vzel izpuha, ker je motor res imel hud glas ter tudi bolje vlekel. sem ga potem prodal za 180e.

Ps: prodam šravf za spuščanje olja (za vse lc4 mašine, to je tisti sravf ki ima filter in ne magnet, se pravi večji) je nov cena 10e. (v trgovini je 21:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda sem ga čuval. Žal ti je le lahko, da nisi vzel izpuha, ker je motor res imel hud glas ter tudi bolje vlekel. sem ga potem prodal za 180e.

Ps: prodam šravf za spuščanje olja (za vse lc4 mašine, to je tisti sravf ki ima filter in ne magnet, se pravi večji) je nov cena 10e. (v trgovini je 21:)

Na dnu filtra pa ima tudi magnet..... :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me ali je kdo pripravljen posoditi CDI oz. tisto črno škatlico pod zadnjo desno plastiko za KTM Duke 2. Pri meni je po vsej verjetnosti crknil, vendar bi se rad prej prepričal, da ga nebi kupil po nepotrebnem. Paše skoraj od vseh modelov z LC4 motorjem tako, da ni nujno da je od Duka.

Kdor bi bil pripravljen pomagat, lahko piše na ZS, da ne smetimo teme.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

578834_354947837917815_1357658481_n.jpg

Uf, pravi lepotec :) Vidim da maš vso stunt opremo gor...:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da ne bo pomote, to ni moj motor, pa še exc je, je pa lep ja :D

kupujem oz iščem take fostrasterje ...

no za konc sezone se je pojavla še ena napaka, crknala je prednja in zadnja luč, ne delata niti kratka niti dovga, niti zadnja, dela pa bremz luč, varovalke in žarnice so ok, več pa nism mev cajta pogledat, morda kdo ve ka bi lahk blo? v prvi priliki bom preveril do kod gre štrom sploh, števc tut dela normalno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nedavno sem kupil 640 SM, letnik 2003. Imam problem z elektro zaganjačem. V bistvu ni problem sam zaganjač, ker sem ga razmetal in sprobal in lepo vrti. Vendar pa se zobnik, ki ga poganja vreteno zaganjača vrti v prazno. Na netu sem malo surfal po tujih forumih in pravijo, da bi lahko bilo krivo tole:

http://www.ebay.de/i...=item5d2e5b1049

A ima kdo podobne izkušnje ali kak nasvet. Motor sicer vžge na nožni zaganjač, samo mi ni ravno do pretirane telovadbe....

Simptomi so izginili po menjavi olja. Nalil sem REPSOL 10w50 in zaganjač spet dela. Ne moreš verjet. Verjetno je bilo krivo polsintetično Castrol olje, ki sem ga parkrat dolil, ker mi je spuščal o-oring pri prednjem zobniku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo

Kupujem SM motor in me zanima, če sta vam sledeča motorja kaj poznana? Na kaj naj bom pozoren pri nakupu? Oglasa zgledata kar OK. Sploh 660 se mi dopade, ker je samo na kurbl. V poštev bi prišel tudi kak drug KTM vendar na žalost tm nekje do 2500EUR, več trenutno ni.

Hvala, Lp

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=6613946 , http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=6605605

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

joj prejoj, kaj ti delas z mojo bivso mopo jao :grim se vedno ti je lahko zal da nisi vzel sportnga izpuha, ker bi grmelo :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

delam kar sam hoče, ne morm si pomagat če skos sili na zadno :wub:

ni mi žal, ker bojo do spomladi original auspuhi tk grmeli ko tvoj :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

delam kar sam hoče, ne morm si pomagat če skos sili na zadno :wub:

ni mi žal, ker bojo do spomladi original auspuhi tk grmeli ko tvoj :grim

prijateljski nasvet pusti originale na miru:) sem jih ze sam predeloval pa je bilo za en k.... ko sem dušilec ven porezal...

škoda časa in živcev. raje prišparaj 300e pa kupi en izpuh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

joj prejoj, kaj ti delas z mojo bivso mopo jao :grim se vedno ti je lahko zal da nisi vzel sportnga izpuha, ker bi grmelo :smoke:

Po tem kar si napisal si lahko samo predstavljam kako si se ti vozu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pssst ne tolk naglas ker bo noiser slišal:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

pssst ne tolk naglas ker bo noiser slišal:)

 

motor je kr vredo, glede na to da je zamenjo več lastnikov ko pa js gat:)

morm se zdj lotit pa pošnofat mal okol zakaj ne gorita prednja in zadnja luč, štop luč&žmigovci delajo.

treba bo auspuhe prebarvat, ker nevem kdo ga je (ne mi rečt da ti aselak:)) pral toplega v avtopralnici in se gor vidijo obupne sledi šampona :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa saj niti ni bilo toliko lastnikov 4je za 2005 letnik... Ne ne nisem ga jaz nic pral vrocega...Saj ves da sem ga imel samo 4 mesece....a varovalke si vse pregledal. Poglej kablazo. Glede avspuhov ti pa svetujem da pokličeš igorja MASS in naj ti naredi en lonec na desno, itak imas ze homoligirano. Jaz sem svojega prodal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za lastnike mi je itak vseeno, je tk isto lahk ga 1 zgoni pa ga majo 4 lepo ;)
varovalke sem pregledal so vse ok, ostalo bom pa konc marca ko bom prklopo akumulator, morm zrihtat do 10 aprila ker mam tehničnega pol :music4:

sm naročo novo ročko za menjalnik zdej, vendar je ni na zalogi te črno oranžne, morda kdo ve če bi se kje pr nas dala dobit taka? pa krajšo ročko za kuplongo pa "krešpede" za balanco


Zap_Schalthebel_Z52004O.jpg

0.47747400+1325839453.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!