Skoči na vsebino

Indian


ceco

Priporočene objave

Nekako precej odmevna novica "from the west" je ponovno zapiranje dosjeja Indian.

The curse that has followed the Indian Motorcycle brand for 50 years strikes again. Five years after winning rights to the name, the latest Indian Motorcycle Company has run out of money. The announcement comes 50 years after the first Indian Motorcycle company ceased operations and five years after the current entity was created.

IMCTU-ChiefRoadmaster-xl.jpg

The company finally seemed to be making progress, based on a meeting we had with it just a week before. It has sold 13,000 motorcycles with rather impressive price tags, about 4500 of them in the last year. And it had just showed us its 2004 models, which seemed to have finally moved out of the realm of the Harley clone. "We no longer have to apologize or explain our motorcycles," Fran O'Hagan, Indian's executive vice president, told us.

The 2004 models were built almost entirely of components designed by and built for Indian. Only the engine's Harley pattern kept it from being a completely original motorcycle. With all the proprietary parts, Indian anticipated greater reliabilty, more streamlined manufacturing, and significantly better performance. Most 2004 models were also to see sharp price reductions -- in the neighborhood of $1000. There was a new model, the Scout Two ten, named for its wider rear tire, which we rode briefly and were generally impressed by.

IMCTU-logos-lg.jpg

The conditions that enabled the current owners to get rights to the Indian motorcycle name may have also contributed to its undoing. The court that gave it to them ordered that it produce a significant number of motorcycles almost immediately. As a result, those first Indians were little more than Harley clones built by CMC with wide, deep fenders and a couple of Indian logos. The company had been trying to build a motorcycle using its own parts in the five years since. It looked like it was about there. However, spokemen said that trying to manufacture motorcycles and fund development of future products turned out to be beyond its financial ability. The financing that fell through was reportedly in the eight-digit range.

The company employed just under 400 employees, who were told that it was over on Friday.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bo pač moral Uzzy ime birtije spremenit.

V Victory, ki je še živ na to temo.

Ps: tenksi moderrratttorrrji za prestavitev v drugo sekcijo. Bo bolj živelo.

Čečosan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

škoda, so mi bili kar všeč (za ta stil).

mogoče bo moral kdo premislit malo o izgledu, škoda je samo harleya kopirat, pa kaj bolj posebnega naredit. že to da je mašina harleyeva (twin) ni ravno kot pri originalu!

no uzzy ima pa zdaj res legendarno ime (prava legenda je mrtva legenda) :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni mi jasno zakaj so probavali "kopirati" razne V2 derivate; indian (govorim o originalni firmi) je bila znamka z za takratni cas zelo napredno tehniko.nekako bi (moje mnenje seveda) indijanceva glava bolje "pasala" na tank kaksnega nakeda z tehnicnimi bonboncki,kot pa na kup skup zmetanega zelezja.tudi kaksen turer z ergonomijo,tehnicnimi delikatesami in premisljenimi detajli za prtljago in malenkosti bi bil spirituelno blizje zamislim originala.

tako so samo kopirali zunanjo obliko izpred 60 let.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot vse kaže, so bili tudi za amerikance predragi.

Omejen trg dovolj premožnih ljubiteljev, omejena prodaja, omejen rok trajanja.

V bistvu škoda, ali pa tudi ne, saj v drugem življenju niso na svet prinesli nič novega.

Tako, kot s smrtjo slikarja, se je dosedanjim lastnikom motociklov lastnina avtomatsko dodatno ovrednotila. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, predolg cajta ni blo teh motorjev, ta čas pa si je harli ustvaru velik sloves. Pa še cena je bla nenormalno visoka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...no uzzy ima pa zdaj res legendarno ime (prava legenda je mrtva legenda) :lol1:

...če je indian legenda, da boste vedl kaj to pravzaprav je... :)

egenda -e ž (e)

1. lit. pripoved, v kateri nastopa Kristus, Marija ali

svetniki: brati, poslušati legende; legenda o sv.

Petru / legenda pripoveduje, da je Kristus prišel

nekoč na Kras / po legendi je sv. Jurij premagal

zmaja

2. knjiž. pripoved, zgodba, zlasti o nenavadnih

pojavih, dogodkih, ljudeh: ljudstvo je obdalo kralja

Matjaža z legendami; vedel sem za legendo o

zakladu, ki je menda tam zakopan; o tem kroži

mnogo legend / zanimive legende o pesniku //

nav. ekspr. neresnična pripoved, izmišljotina: to

niso legende, ampak dejstva

3. knjiž., ekspr., navadno v povedni rabi kdor zaradi

nenavadnih, izrednih lastnosti vzbuja

občudovanje: hrabri komandant je postal legenda

/ življenje tega človeka je že legenda

• knjiž. Matija Gubec je že prešel v legendo je

postal legendaren

4. navodilo za razumevanje ustaljenih,

dogovorjenih znakov: legenda k zemljevidu, na

skici / razstavne muzejske zbirke so bile

pomanjkljivo opremljene z legendami

5. num. napis (na novcu, pečatu): spremeniti

legendo pečata

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno včeraj sem si ogledoval stare indiane v muzeju na Vranskem... Poleg tega, da sem bil čisto navdušen nad njimi, sem si mislil tudi, kakšna sreča, da jih spet delajo (ne takih, ampak vseeno). In mogoče, samo mogoče, bom kdaj našparal toliko in si kupil novega indiana. Na, pa je šlo vse v maloro! Če bom kdaj toliko našparal, bodo že ti nazadnje izdelani oldtimerji. :angry:

Res škoda, za indiana... :(

Res, da je umrl dvakrat - ampak mogoče imajo pa indijanci kakšno staro legendo, po kateri imajo devet življenj, tako kot mačka. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...In mogoče, samo mogoče, bom kdaj našparal toliko in si kupil novega indiana. Na, pa je šlo vse v maloro! ...

Stari moj če boš že šparu in prišparu neke bajne cifre za motor, heh se mi zdi da Indiana ne boš pogrešu, ... če ne drugega boš šparal še 10 let in kupil TITANA. :yea2: :OK: :notworthy:

Hmm, no ja sej ne vem kdo je Indianu vodil marketing, ampak biti 20-50% dražji od HDja?! heh pa sej se zajebavajo! In slogan "HD poor man motorcycle", se je lohka samo kak japijevški marketingar na koki v časi h pred recesijo spomnil (no ja verjetno še ni slišal za recesijo). :hmm:

Bottom line... motorji so bili fantastični na pogled, ... tehnološko itaQ u pizdi, ... lastniki ki so hoteli velik denar narest z vstajenjem Indana pa so za skropucalo od trženja in poslovne filozofije dobili kar jim pripada. PRST U R'T pa BANKROT! :OK:

Zoolo the Horrible! :kva1:

P.S.: Hmm, ... kaj že aha PIVO! O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal je the name of the forbidden game danes "eskskluzivnost". Tudi odlična firma Corbin je propadla, pa so tako dobre sedeže izdelovali... Pa niti tako dragi niso bili... Zgleda, da konfekcija je zakon, serijsko, tovarniško rulez... Komoditete pač, tudi če so izjemno drage...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A Corbin je tudi propadel?

Kdaj pa?

Saj so ja kupovali kot nori. Amerikanerji.

Ga ni BMW RTja v USA, ki bi še imel serijski sedež gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stari moj če boš že šparu in prišparu neke bajne cifre za motor, heh se mi zdi da Indiana ne boš pogrešu, ... če ne drugega boš šparal še 10 let in kupil TITANA. :yea2: :OK: :notworthy:

Hmmm... Titan... mljac, mljac... (almost forgot about that one) :wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!