Skoči na vsebino

Barvanje, lakiranje + Airbrush


urosintruder

Priporočene objave

ti spreji so pr nas čist fqrcu.... lahko si pogledaš za demonstracijo moje avspuhe pa enđingarde... samo grdo pogledaš zadevo pa dol pade....

Naredu sem 300km pa je že full odkrušene...

Tko da... naredi ornk al pa počaki dokler ne boš prodajal zadeve, pa nič se vozit dokler ne prodaš.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sej sm APnko barvu 1x v srebrno s sprejem, pa sm mel po parih dneh offroada srebrno-rdeco... :)

a akrilne barve v spreju se ne da dobit??

kje pa bi v mariboru mesali barve?? pa kolk je cena na kilogram, pa kolk jo rabim (cestak)??

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne uporabljaj akrilnih barv, ampak avtolak, lahko tudi v spreju, če jih dobiš. Če nimaš izkušenj, imej pri roki krpe in razredčilo, če ti prvič ne uspe.

Glede kitanja: če si kital samo s kitom z vlakni, je na otip lahko popolnoma gladko, vendar so verjetno ostale drobne luknjice. Na tanko prekitaj še s kitom brez vlaken in še enkrat zbrusi. Še en trik: ko misliš da je končano, na tanko pobarvaj s črno nitro barvo in zbrusi z vodobrusnim papirjem. Kjer ostanejo črne lise, so vdolbine oziroma luknjice. Kitaj, brusi, barvaj, brusi dokler ni vse lepo belo. S kompresorjem izpihaj prah, pobarvaj s temeljno barvo za plastiko in potem lakiraj. Dela brez kompresorja si sploh ne zamišljam.

Na embalaži od barve ponavadi piše kolikšno površino lahko prebarvaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekam sem pač moral prilepiti stari dolg :cry: :wacko: pa sem ga kar v to temo - Barvanje. Ne vem kdo je in kako so mu to naredili, vem samo da zgleda mega! :OK: :notworthy:

post-2-1067513028.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Tole že fajn zaudarja po naftalinu.

Mal brskam po netu in gledam galerije airbrush umetnikov. Resno razmišljam o airbrush-u na čeladi pa me tile Slovenci glih ne navdajajo z zaupanjem. A imate sedaj (po dveh letih) kaj več izkušenj oz. kdo je res dober, tako, da bi mu zaupal novo Arai-ko za poslikat. Da bi zgledala kot ,,original,, in ne kot neka amaterska dogodivščina.

Kaj se je zgodilo s tem Darko Leskovarjem, a je kej fotk...?

Nasveti, karkoli...?

Edin firma Nimbus me ni razočarala, sam web page je neki drugega kot gotovi izdelek---izkušnje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
  • 4 tedne pozneje...

a ve kdo za kakšen link o barvanju s pištolo in kompresorjem?čist tko na splošno...rabim za seminarsko nekej za napisat zraven tud o barvanju

zelo bi bil hvaležen :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

omisli si kaksen iskalnik in vtipkaj air-brush. ;) lahko ti pa posodim dve knjigi na temo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Pozna kdo res dobrega ličarja(najraje štajerska),da bi mi pobarval poškodovano plastiko(ščit 4*4cm,pod sedežem 4*7cm) z biserno barvo, motor je nov.

lp Marjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malokeri ličar bo barval samo majhen flek, ker se minimalna odstopanja v odtenku takoj opazijo. ponavad se že samo zaradi ene praskice barva cel kos plastike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Jaz bi tud rabila enga za pofarbat cel motor,ker sm se tko odločila da bi hondico celo pofarbala na črno srebrno,ker ma tud mn nalepk potem originalnih za gor dat...Tko da če kdo pozna kakšnega pocen ki dobro barva palstike,kr na dan z številkami...:P

Motor je sedaj tak zdej-moj motor

pol bi bil pa tak prebarvan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js sm na moji CBR kar sam pokital in pobarval pa polakirau. Kar nekaj ljudi je videlo (tudi MS) in pravjo d je dobro zrihtano oz. niti niso verjeli d sm to napravu sam. No, d se ne sam hvalim :P probi pobarvat sama doma, ali naj ti tata pomaga pobarvat. Tako prideš najbl poceni skoz. Koštat me je pršlo: 15EUR 3dl metal črne barve 2kompozitne (al neki tazga, u glavnem barva k je kvalitetna), 20EUR 0.5L trdilca za lak, 20EUR 0.5L laka in 8EUR 1L razredčila. 2 ure dela in polhen nos nitrota in fertik maše :D Original nalepke so pa drage ku satan. Ti svetujem d greš do nalepkomajstra in naredi kar nekej svojga k bo unikat pa še cenej!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

pozna kdo kakšnega mojstra v Lj. ali okolici, ki bi mi dobro in poceni pobarval masko, levo in desno plastiko in tank?

Kakšna se vam zdi cena za omenjeno - 50 - 60kSit ? (btw v eni barvi).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Živjo,

zanima me, kakšen bi bil ves postopek, če bi hotu sam prebarvat motor, recimo chopper...

mal sem mel u mislih eno idejo, sam bi rad da bi še kdo k ma kj izkušenj kj povedu...

mislu sem tko en kao ogenj nardit u treh barvah, pa ker gre ubistvu samo za tank pa verjetn strehco, bi to kr z barvam u spreju delal... jst sem mislu tkole nekak... uzet tank pa strehco dol, zdej ne vem če je treba nujno obstoječo barvo dol spravt al ne?, pol bi poštrihu s 1. barvo use, pa zaščitu tist kar naj bi ostal v tej barvi, pol pa še 2. in 3. ...

zdej me pa zanima na kaj sem pozabu, kaj tuki ne bi blo prov in na kaj morm pazt...

LP

P.s.:vem da je blo nekaj topikov na podobno temo že odprtih, sam k sem na hitr preletu nisem čist točnih odgovorov najdu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!