Skoči na vsebino

Nos Za Skuterje


bOnZy

Priporočene objave

in kolk je to kej pil k svina a dj mal vec povej o tej turbini a pa ni to en iz zagreba mel

pil je k svina to je res........turbina je bla pa se mi zdi da od daihatsu charade diesel.........ampak nism cist 100%, da je bla pa od diahatsuja pa sm 100%........

aja unga iz zagreba ne poznam..........

Popravljeno . Popravil PSI_Hunter
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej dj mi mal povej kam ste turbinonamoteral pa kako je delval a misls da bi se dal to na 50ccm

dal bi se, sam problem je dobit oz. naredit tako majhno turbino........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: pa maš ti kako sliko od te runnerce??? :hmm:

pomoje je mogla kr HUDO zgledat!!! :OK: :OK:

kot sm ze napisal, ne nimam nobene slike od nje.............to bi vedel tudi ti ce bi prebral prejsno stran.......

izgled, no ja enim bi bla vsec, drugim spet ne men je blo to nase skrpucalo kr pr srcu, smo se trudil kulkr smo se lohk.........zame osebno najlepsi skuter pod soncem (zato ker sm vanga tok truda vlozu)..........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: pa maš ti kako sliko od te runnerce??? :hmm:

pomoje je mogla kr HUDO zgledat!!! :OK:  :OK:

kot sm ze napisal, ne nimam nobene slike od nje.............to bi vedel tudi ti ce bi prebral prejsno stran.......

izgled, no ja enim bi bla vsec, drugim spet ne men je blo to nase skrpucalo kr pr srcu, smo se trudil kulkr smo se lohk.........zame osebno najlepsi skuter pod soncem (zato ker sm vanga tok truda vlozu)..........

In ke je to čudo zej :?

180 runr ... 200+? ... nene ... zame ne :D

Cudn se mi zdi da ste ulozil 3 mil sit pa nobene slike al pa kej podobnga ... :hmm: (a vm je zmankal za digitalca :hmm: )

!!! Ker kle je neki ... na forum napisat se use da, kaj je pa res je pa en VELK ???? :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer off topic........beri "RAHLIMI" predelavami

prenosi lastni izum........

cilinder (od nimam pojma, okol 200cc) navit do max. + pripadajoci izpuh izracunan za doticni cilinder, + fergi + luftfilter + turbina (beri ja turbo pogon je bil gor)

vse kar se na trziscu da dobit za predelavo (najboljse stvari) se predelane.......

hidravlična sklopka........variomat doma narejen.........tudi lastni izum, predelan komplet speedrive,..........pa doma narejeni valjcki (taprava teza)

scooter olajsan do maximuma......cesar ne potrebujes ni gor........plastike debele 1mm zarad teze, (beri doma narejene iz fiberglasa), aluminij okvir, se mocnejsi od originala.........itd..

koncna okol 215km/h (nastavljen za top speed, drgac sploh nismo probaval)

tko da da se............... :yea2: :yea2: :yea2:

zal nimam nobene slike, ksne tehnicne podatke bi pa se lohk sprasku, ce bi vse kolege skp zbral, pa da bi mal podebateral.......

sam tko 7 kolegov nas je sestavljalo motor 7 mesecev po 6 ur na dan...............porabljen denar okoli 3 mio SIT (pac eden izmed mojih kolegov ma prevec dnarja.............zelo prevec)

ubil se je eno leto po izdelavi z doticnim motorjem...............rest in peace old buddy......... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Prenosi lastni izzum :wacko: :wacko: :wacko: Še nisem slišal, da je treba prenose IZZUMLJAT, saj so zobnike ze bog ve jkdaj izzumili :lol1:

-turbina :wacko: :wacko: :wacko: Če že lažete in bašete folk, če bi se vsaj tolk spoznal da ne bi totalne oslarije govoril :lol1: :lol1: :lol1:

Vseh oslarij ki so tu napisane se mi sploh ne ljubi komentirat, a če se je kdo res ubil s kakšnim skuterjem k je fejst šu, je prov grdo, da ga en na takle način blati in smeši :BUA: :BUA: :BUA: če si si pa še to zmislu, kot večino ostalga, pol pa nimam besed :hmm: :angry: :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam neki: turbina na cvajtaktarjih sploh ne dela, kr so izpusni in prelivni kanali naenkrat odprti, in gre skoz turbino skoz cilinder direkta v auspuh, da ne govorim o tem kake probleme bi mel z uplinjacem, ker se pritisk z obremenitvijo in z obrati masine nenehno spreminja tud za 2 bara v pol sekunde!! :lol1:

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In zakaj potem niste tega skuterja nekam v nemcijo al pa kam na kaki sejem al pa tuning messe odpeljali pa ga tam predstavli pa se mogoce kake nagrade dobili ce je bil res tak naret???????Pa tako je beno reko kaj niste meli denarja za digitalca al pa vsaj navadno trtl kamero?????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdej pa tko...............ce mi kdo vrjame al pa ne to ni moj problem, je pa njegov.........to sm napisu zato ker ste se neki kregal da ni mozno runner 200km/h...........smo ga sestavl sepravi je mozno.....glede slik je tko......JST nimam nobene, lahko da kje ksna obstaja.........un moj kolega je skor ziher ksno naredu in zdej nej grem jst do njihovih starsev in recm ja a bi lohk dubu sliko motorja s katerim se je vs sin ubil.........I DONT THIK SO!!!!!!!!!!!!!............

torej glede na to da je bil crash kaj mislte da je ostal od motorja............glede nemcije pa jst sm bil star 17 let takrt, kva me je sploh zanimala nemcija, sam da smo se lohk pelal in uzival..........

glede vs k pa mislte da se ne da dt turbine na 2taktni motor, pa link...........

http://www.macdizzy.com/ubb/ultimatebb.php...ic;f=9;t=000546

ce ne dela se morte prjavt v msg board http://www.macdizzy.com/

aja pa se neki tist k pravi da ne spostujem spomina na kolega.........vedi sledece pri branu tvojega posa mi je zagrabl, da bi ti ksn ud polomil........vedi2: jst bi si roko stran odrezu da nebi unga motorja sestavl, in bi bil moj kolega se vedno ziv......

dost mam te debate.................pa se of topic je.........

in se enkrat jst vm ne pravm da mi morte vrjet, jst sam pravm da ne razmisljite tolk ozko...........

se en rek: da se vse, ce obstaja interes, volja, in denar.............

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se en rek: da se vse, ce obstaja interes, volja, in denar.............

Ne samo volaj in denar tudi dovol znanja primernega znanja,prostor kjer se to opravlaj in tapravi ludje oz.ekipa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne samo volaj in denar tudi dovol znanja primernega znanja,prostor kjer se to opravlaj in tapravi ludje oz.ekipa

jap :D če to eni delajo k se sam delajo da znajo delat pol je pa polom :hmm:

je šu vs trud v nč O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Sicer je tale tema že mal zamrla sam useen:

tale N2O na spedenanmu Golfu(ne vem ker model)k ma 215 kojn da ko N2O prtisne kr 100 koju več...prebral v eni reviji(slovenska nevem ktera dele)in si nism glih zmislu tega ampak so ble meritve opravlene in so to ugutovl...več ne vem ker je bil en bl kratk člank.

pa tale NOS nikakor nima 50 šotov...glejte fast&furious(in 2.del)pa čeprov je film mislm d niso buče in je nos samo za enkratno uporabo...sicr pa mislm d kolkr dolg cajta tiščiš na gumb za N2O tolk ga porabš...kva pa vem :?

ja pa 50ccm skutr k ma čeprov je iz ultralahkih materjalov+100kg(sicer nemogoče :lol1: )sigurn čez 150kg tak motor pa mislm d iz končne 90 ne more glih do 190 pridt pa ma lahk od F16 motor(OK...pretiravam :P )...vrjamm d ga požene(sam ne tazga skutera...more met mal mn uspredi kil po moje)tja do kšne 130,mogoče kšne 10km/h več kej več pa po moje ne........

je pa ta N2O kokr vem samo en VELIKANSKI ULTRA TURBO pomagač pospeševanja do končne možne hitrosti...kej velik pr končni ne pomaga

Zdej me pa še zanima:a je to res točno ta smejalni plin od zobozdravnikov al je mogoče še kej predelan al kko drgač d gre v mašino...k drgač mislm d bi laži pršu do mal smejalnga plin kt d dam 130k za tistih par sekund norega pospeška :hmm:

No če bi pa dubu kšno "plastenko" tega smejalnga plina bi ga pa v prvem momentu namonteru na kšno šestko čist tko za foro mal...pol bi pa vidu kva bi blo...sam po moje če nebi strokovno naredu glih nebi blo nevemkaj :hmm: <_<

P.S.:

sožalje PSIju za izgubo frenda...drgač ste se pa hudo,hudo organiziral pa hud motor po moje ustvarl :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem prav preveč bral kaj ste v tej temi že pisali, zato nevem, če je že kdo omenil naslednji skuter:

Osnova je Piaggio NRG, ki ima Hexagonov motor z malosijevim 180 cilindrom, vplinjač je pa 28mm Mikuni TMX. No, zadeva ima tudi NOS (Holley System).

Rezultati so pa baje taki:

23PS brez NOSa

31 PS z NOSom

BTW, tudi vse ostalo(vzmetenje, zavore,...) je neki predelano.

Test oz. reportaža o tem motoru je pa v namški reviji MotorRoller (kao posebna izdaja MOTORETTE)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Test oz. reportaža o tem motoru je pa v namški reviji MotorRoller (kao posebna izdaja MOTORETTE)

Se ti da to skenirat ce mas doma revijo da malo vidimo to :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ka pa start sprej ej ze probu kdo vbrizgavat v frgazar med delovanjem?? :rolleyes: k jst sm ga vciri kupu, pa bom to ta vikend sprobu na Elektroniku ce bo cas... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ka pa start sprej ej ze probu kdo vbrizgavat v frgazar med delovanjem?? :rolleyes: k jst sm ga vciri kupu, pa bom to ta vikend sprobu na Elektroniku ce bo cas... .)

U to mislm d bi mogl delvt :hmm: ...ka pa vem :? ...sam če pa deluje te bo pa iz elektronko vred na kitajsk vrgl :lol1:

Poroči!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no zdej imava skup z bratom okol 120k sit pa sem se začel zanimat za NOS. Zanima me kje bi lohk sploh to dobu pa kje oziroma kak to notr zmontiram :?

btw: a sploh to NOS obstaja za rs-ko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!