Skoči na vsebino

Enduro vožnje (najave, dogovori voženj in podobno)


Noise

Priporočene objave

Tale tema je namenjena sprotni NAJAVI off-road voženj... Predvsem v smislu iskanja soendurašev... vključuje vse od soft do hard endura...

Stili vožnje :)

Street --> Cestizem ... bo pretežno cestna fura :BUA:

SE - Soft Enduro --> Makadamizem ... gremo na makadam, luštne stranske in gozdne potke :OK:

HE - Hard Enduro --> Brezpotizem ... makadam, ozke potke, vlake, pešpoti, verjetno se bomo zgubili :yea2:

MX --> Motokrosizem ... udejstvovanje na motokros progah :ph34r:

Vtisi iz voženj, fotke, dogodivščine, itd. pa v zato pripravljeni temi -- Vtisi iz ENDURO voženj...

Seznam kros prog po Sloveniji in plačila pristojbin za uporabo

GREMO TRENERAT!!

VREMENSKE RAZMERE: Kje v SLO trenutno (ne)dežuje se da videti tukaj.

Še link za preverjanje aktivnosti na vojaških vadbiščih (zraven spada še brezplačna telefonska številka 080 1322 z informacijami o aktivnostih Slovenske vojske na vadišču Poček)

Foto: D. Agrati // KTM Press

post-6-1064824729.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...

Je kakšen interesent za nedeljsko spoznavanje Trnovskega gozda?Nekaj asfalta,veliko makadama v stilu SE.Po želji extra bonus še Snežnik.Dejmo se zmigat da ne bo prej zamedlo,ker potem so eni odseki do julija neprevozni.LP FLY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest bi šel definitivno. Sam povejte točno uro pa kraj, pa pridem z veseljem.

Čak da nabavim xtr pol bom vsak dan v javornikih :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf ja, sem šel za okus mal po Počku pogledat in še par km gor na Javornike in vidim, da se je sezona zame šele začela. Je pa res, da nimam skoraj nič opreme in tudi finance slabo kažejo, ker bo treba zdaj študij dat na prvo mesto. Zadnjič me je na eni makdamski poti skoraj obrnilo. Malce blata na ovinku in že sem se mogu lovit z nogami. Motor sem uspel rešit padca, ni pa vzdržal moj gleženj v supergah. Zdej sem jezen na svojo lenobo, ker nisem šel v klet poiskat vsaj enih bularjev, ma bo že počas.

A se da dobit kje kak zemljivid teh makadamov in gozdnih poti. Zadnjič sem hotel prist iz Cerkniškega jezera na Postojnsko, pa ni nič označeno in ene deset odcepov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf ja, sem šel za okus mal po Počku pogledat in še par km gor na Javornike in vidim, da se je sezona zame šele začela. Je pa res, da nimam skoraj nič opreme in tudi finance slabo kažejo, ker bo treba zdaj študij dat na prvo mesto. Zadnjič me je na eni makdamski poti skoraj obrnilo. Malce blata na ovinku in že sem se mogu lovit z nogami. Motor sem uspel rešit padca, ni pa vzdržal moj gleženj v supergah. Zdej sem jezen na svojo lenobo, ker nisem šel v klet poiskat vsaj enih bularjev, ma bo že počas.

A se da dobit kje kak zemljivid teh makadamov in gozdnih poti. Zadnjič sem hotel prist iz Cerkniškega jezera na Postojnsko, pa ni nič označeno in ene deset odcepov.

Probi na najdi.si zemljevid . Tam imaš kar precej narisanih cest. Tam jst dostkrat pokukam, pa mi še kr pomaga. Če ne pa en zemljevid pa kompas pa gasa na približen pa bo.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf ja, sem šel za okus mal po Počku pogledat in še par km gor na Javornike in vidim, da se je sezona zame šele začela. Je pa res, da nimam skoraj nič opreme in tudi finance slabo kažejo, ker bo treba zdaj študij dat na prvo mesto. Zadnjič me je na eni makdamski poti skoraj obrnilo. Malce blata na ovinku in že sem se mogu lovit z nogami. Motor sem uspel rešit padca, ni pa vzdržal moj gleženj v supergah. Zdej sem jezen na svojo lenobo, ker nisem šel v klet poiskat vsaj enih bularjev, ma bo že počas.

A se da dobit kje kak zemljivid teh makadamov in gozdnih poti. Zadnjič sem hotel prist iz Cerkniškega jezera na Postojnsko, pa ni nič označeno in ene deset odcepov.

jst sm meu enga od krpanove poti - to ti je ceu javornik gor. Bom probu najdt pa ti sporočim. S kje si ti drgač ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam samo garažo v PO pri nonči, ker si ne upam pustit motor doma pred blokom, k mam poln k. teh đankijev in sam še motor, da bi mi en ukradu, pa bom lastnoročno rešu problem narokomanov, k nobenga več ne bo, da jim ...

Mi je pa prijatu obljubu, da bo poskusil dobit eno vojaško specialko, tko da bom vidu kaj bodo gor za ene poti. Ma sej kolkr sm vidu so Javorniki dobro označeni, bo treba kmalu sprobat pa eno konkretno turco nardit, samo da najdem kakšen dan za si fraj vzet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam samo garažo v PO pri nonči, ker si ne upam pustit motor doma pred blokom, k mam poln k. teh đankijev in sam še motor, da bi mi en ukradu, pa bom lastnoročno rešu problem narokomanov, k nobenga več ne bo, da jim ...

Mi je pa prijatu obljubu, da bo poskusil dobit eno vojaško specialko, tko da bom vidu kaj bodo gor za ene poti. Ma sej kolkr sm vidu so Javorniki dobro označeni, bo treba kmalu sprobat pa eno konkretno turco nardit, samo da najdem kakšen dan za si fraj vzet.

Specialke so že mimo k sm se pogovarjal z oficirjem al kaj jst vem kaj je biu. Je možak reku da je zemljevid krpanove poti dost natančen. Gor ti je krpanova pot k je dolga 90 km zravn so pa še vse tiste stranske potke. Ko jo prpelem domow lahko skupaj prevoziva javornike :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo biu v hotelu šport in tam majo zemljevid javornika sam pa ni ilirske bistrce gor. Klical sm enga k se vozi s terencem po javorniku in je reku da bo pogledu kej in zrihtal. Tko da zemljevid ne bo problem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svašta, a zdej že v hotelu talajo karte. Jst sem pa mislil, da bom šel na pumpo pogledat.

Zdaj ti pa ostaja še najmanjši detalj za uredit; sam še motor si moraš nabavit :naughty:

Evo, da ti bom malo lušta delal, slikano na Počku.

Dokler se kaj ne zmenmo, bom pa jst še malo potreniral da se privadiva z mojo na makadam in da me ne boste izkušeni borci čakali na vsakem odcepu.

post-19209-1221051975_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil dozzi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svašta, a zdej že v hotelu talajo karte. Jst sem pa mislil, da bom šel na pumpo pogledat.

Zdaj ti pa ostaja še najmanjši detalj za uredit; sam še motor si moraš nabavit :naughty:

Evo, da ti bom malo lušta delal, slikano na Počku.

Dokler se kaj ne zmenmo, bom pa jst še malo potreniral da se privadiva z mojo na makadam in da me ne boste izkušeni borci čakali na vsakem odcepu.

post-19209-1221051975_thumb.jpg

Dobra slika :D Za najmanjši detajl sm danes klical tko da zdej 1x grem iskat. Pol pa lahko skupaj odkrivamo nove poti na javorniku ali v kakem drugem gozdu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobra slika :D Za najmanjši detajl sm danes klical tko da zdej 1x grem iskat. Pol pa lahko skupaj odkrivamo nove poti na javorniku ali v kakem drugem gozdu.

Ej čaki malo !!!! enake motorje bova imela in čelade tudi ? A morš met indijanca al kaj ? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo biu v hotelu šport in tam majo zemljevid javornika sam pa ni ilirske bistrce gor. Klical sm enga k se vozi s terencem po javorniku in je reku da bo pogledu kej in zrihtal. Tko da zemljevid ne bo problem :)

kaj takega zna bit zlo uporabno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst si bom itak kmalu omislu eno kros čelado, edin me jebe, k bi rad prej še kake čevlje in hlače kupil, da niti ne omenjam novih rorov, ki so zaenkrat le pobožna želja. Pa sej v gozdu ni dost obiskovalcev, razen kakšnega medveda ne bo noben vidu podobnosti.

Se beremo za par dni, zdej me čaka še en jeben izpit, potem pa gasa po Javornikih. Zdele me je čist zrajcalo.

Ajde

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živ žav ! V nedeljo grem spet na furco.Sedaj je najlepši čas za bluzit po gozdovih.Štart je 14.sept. ob 09.00. iz parkirnega prostora med "placom" in mostom v Solkanu.Pot vodi do Trnovega,skozi Krnico ,mimo klavž na Belci do Črnega vrha in nato do Bukovja pri Postojni kjer pridemo spet na asfalt.V Postojni se začne drugi del etape.Pot pelje čez Javornike do Mašuna,okoli Snežnika do Sviščakov in nato do Šembij oz.Knežaka.Tu je konec lepega,saj pelje asfalt skozi Pivko do cilja v Postojni.Postojna je kot cilj zaradi tistih ki morda niste iz primorskih koncev.Postanki na pumpi v Črnem vrhu in Postojni ter na kavi v Mašunu.Žur traja približno pet urc ,gre se pa bolj na izi (SE veržn).Vabljeni so vsi dobrovoljci ki bolehajo za McAdamovim sindromom.LP FLY

PS:v vezi z predhodnimi posti bi verjetno ustrezala karta "Snežnik" PZSja oz. GZSja 1:50 000.Na S skoraj do Logatca na J do meje z HR,na V je Babno polje in na Z Bistrica-Pivka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj takega zna bit zlo uporabno

spacer.gif

Evo biu v hotelu šport in tam majo zemljevid javornika sam pa ni ilirske bistrce gor.

To je ta zemljevid kot si ga pokazal ti Zdrawc sam problem je k ni ceu javornik gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živ žav ! V nedeljo grem spet na furco.Sedaj je najlepši čas za bluzit po gozdovih.Štart je 14.sept. ob 09.00. iz parkirnega prostora med "placom" in mostom v Solkanu.Pot vodi do Trnovega,skozi Krnico ,mimo klavž na Belci do Črnega vrha in nato do Bukovja pri Postojni kjer pridemo spet na asfalt.V Postojni se začne drugi del etape.Pot pelje čez Javornike do Mašuna,okoli Snežnika do Sviščakov in nato do Šembij oz.Knežaka.Tu je konec lepega,saj pelje asfalt skozi Pivko do cilja v Postojni.Postojna je kot cilj zaradi tistih ki morda niste iz primorskih koncev.Postanki na pumpi v Črnem vrhu in Postojni ter na kavi v Mašunu.Žur traja približno pet urc ,gre se pa bolj na izi (SE veržn).Vabljeni so vsi dobrovoljci ki bolehajo za McAdamovim sindromom.LP FLY

PS:v vezi z predhodnimi posti bi verjetno ustrezala karta "Snežnik" PZSja oz. GZSja 1:50 000.Na S skoraj do Logatca na J do meje z HR,na V je Babno polje in na Z Bistrica-Pivka.

To se da v knjigarni kupit ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaooo, dejte še natančen tajming napraut, da polcajem ne bo treba preveč čakat.... :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaooo, dejte še natančen tajming napraut, da polcajem ne bo treba preveč čakat.... :headbang: :headbang:

Zakaj bi pa čakali ? A se je prepovedano peljat po makadamu ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja 1300... karta je naprodaj v knjigarnah.Glej Brane,domnevam da si bolj pri ta hardih (EXC,WR,CRF..pa cela paleta krosk) in za njih vemo da je makadam že kar avtocesta,zato rinejo v bolj deviške terene in to je če ne drugega proti zakonu (ur.list..Odlok o vožnji z mot.vozili v naravnem okolju).Jaz pa sem za hard že malo v letih,pa malo sem oversize,pa moj motor je že v letih in tudi malo oversize...in sem vesel že če se peljem po makadamu z mofo namesto z oklepnikom.Dokler prometni znak ne prepoveduje vožnje po (makadamski)cesti,je ta dovoljena.

Vsem želim obilo (legalnih)moto užitkov! FLY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ni noben problem..To nedeljo bom šel verjetno kar sam ker napovedujejo dež in velik padec temperature.Ti čez teden lepo "ulaufavaj" motorino in gume in se potem lahko zmenimo za naslednjo nedeljo.LP FLY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jao, jao, jst odpadem vsaj za neki časa, ker sem danes fajn razbil motor na Javornikih. Je šla sprednja maska, stopalka od menjalnika in balanco je uvilo, sprednja zavora tut fajn cvili, pa še cel kup drobnarij od žmigovcev naprej. Bodte ostali bolj previdni od mene, pa ne ga preveč žgat po klancu navzdol :headbang: :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!