Skoči na vsebino

Sklopka na Kawasaki KLE 500


Damjan L

Priporočene objave

Pozdravljeni!

Rad bi zamenjal lamele na sklopki (obrabljene). Sama zamenjava mi ne bo delala težav. Problem je v tem, da imajo lamele zareze postrani, sklopka na mojem KLEju pa je že bila razdirana, tako da nisem 100% siguren, ali so lamele pravilno obrnjene.

Mi lahko kdo da informacijo, kako morajo pravilno biti zareze. Na servisu so mi rekli, naj jih dam tako kot so stare, vendar pa bi bil rad 100% prepričan (beri zgornji odstavek).

Hvala za informacije in lep pozdrav vsem!

Damjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ja, motor ima cca 28000km, od tega sem jih jaz napravil ene 2000. Je pa prejšnji lastnik, koliko ga poznam, bolj "šarf" vozu.

lp, Damjan

mislim, da ima motor mal premal prefuranih za menjavo sklopke....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ja, motor ima cca 28000km, od tega sem jih jaz napravil ene 2000. Je pa prejšnji lastnik, koliko ga poznam, bolj "šarf" vozu.

lp, Damjan

in kakšni so 'simptoni', da veš da je sklopka za menjavo??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko stisnem sklopko, ne oddvoji popolnoma, pa tudi prestavlja se vedno ne najlepše. Nastaviti se ne da (več). Serviser mi je rekel, da je potrebno menjati olje ali lamele. Olje mi je menjal, pa kanale na lamelah prečistil, pa je blo par dni dobro. Sinoči sem sam zamenjal še lamele. Danes popoldne pa bom šel na furo, da sprobam stvar. Na prvo oceno sinoči (peljal sem se malo po dvorišču) se mi zdi situacija boljša.

Primerjal sem nove in stare lamele, pa se mi ne zdijo obrabljene. Ne vem, kaj bi bilo krivo. Bom videl popoldan.

lp, Damjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

OK, če je še aktualno sploh...

Se pravi, stisneš ročico pa motor (če je v prvi) še malce leze naprej?

Če pa nastaviš zajlo, da max odmika ročico sklopke (kar je najbrž že) pa spodrsava pri kakem pospeševanju? Potem je zelo verjetno obrabljena ali pa še bolj verjetno skurjena sklopka.

Sicer pa reci da ti naredijo malo daljšo/krajšo zajlo. Samo ne preveč. 1cm bi moral zadoščati, da lahko še vedno reguliraš zadevo.

Glede zarez pa... če je oljna je najbrž smiselno da pride olje v sklopko.

Ampak zanesi se raje na informacijo s servisa. Nič ne stane, če vprašaš.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!