Skoči na vsebino

Kolesarjenje - Mtb, Citybike, Street...


SiR

Priporočene objave

PS: a se tukaj tudi kdo kdaj z peciklnom vozi? Jaz priznam, se že približno 16 mesecev nisem ... O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ooooo, jaz sem se pa letos že. Najprej sem skušal popraviti, kar mi je starejši sine uspešno leta uničeval. :angry: :angry: :angry: , nato sem se pa dvakrat po dolini peljal. To je.....mmmm.... 2X 1600m....

Groza! :cry: za letos dovolj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ga bom zdajle sporihtal, da se v malo hladnejših dneh do službe zategnem... Moram priznat, da mi je lanski crash kar hud strah vlil... zato bo treba v prihodnjih dneh kupit še eno čelado... bolj za samozavest... no, pa za emergency :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: a se tukaj tudi kdo kdaj z peciklnom vozi? Jaz priznam, se že približno 16 mesecev nisem ...  O:-)

Sva na istem, letos se sploh nisem <_< Imam pa drugace MTB, delal na njem krajse ture - klanec navzgor za "zgonit se" in posledičen klanec navzdol - fin spust :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: a se tukaj tudi kdo kdaj z peciklnom vozi? Jaz priznam, se že približno 16 mesecev nisem ...  O:-)

hmmmm

ys sm picikl letos skoz garažo zapelu iz drvarnice v klet

huda tura - za letos dost

pa še brez zaščitne kolesarske čelade sm bil

grooza

:D

Popravljeno . Popravil 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MTB? Yes!...ena najboljših investicij v sebe v mojem zivljenju! 2x po 1uro intenzivno, sama korist! Sploh se sprašujem kaj sem čakal! Predvsem, ker imam terene za antagonistični mtb pred nosem!

MTB :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem se včasih dosti po hribih vozil. No v bistvu sem večkrat tedensko drkal Jošt nad Kranjem. Gor grede 50% asfalt, 50% teren, navzdol pa samo po terenu. Pridobil sem kar nekaj kondicije. Nekoč sem se udeležil neke uphill dirke in dosegel nehvaležno 4. mesto (bila je srednješoldka tekma na državni ravni - amaterji.

Potem sem kolesarjenje čisto opustil, zdaj pa me spem precej prijemlje. Srečujem se z dilemo, ali obnoviti staro kolo, ali kupiti novega. Stalno pa načtrujem neke ture, potem pa mi vedno nekaj časa zmanjka. No ta petek ali viken se grem pa 100% vozit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Službo imam v centru LJ in zame je kolo vsakodnevno prevozno sredstvo na delo. :OK:

... razen če dežuje in sneži...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih sem trenirala cestno kolesarjenje ... včasih, ko še ni blo tolk pleha na cesti ... potem sem neki probavala z gorskim, pa mi ni sedlo ... no pa sem si kupla motor, bicikl se pa v kleti praši ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred 2 letoma sem tud jaz bla v tem. Gorsko kolo, zakon!

Med turo po Kr. gori in okolici, ravno na vzpenjanju proti Korenskem sedlu pa nasproti pripeljejo motorji..brrrmmm..jaz pa gonim !!!! In to v hrib!! No naslednje leto je prišel na vrsto motor :D.

Od lani naprej je tud moje kolo bolj kot ne le zbiralec prahu... :unsure:

Če iščete dobre ture...tale je zelo zanimiva...Štart v Solčavi, takojšen vzpon pod Olševo sledi panoramska vožnja mimo Sv. duha (krasen razgled!!!), mimo Pavličevega sedla do Logarske. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim, da mate slabe izkušnje s kolesarjenjem, potem ko se je v vaše življenje priselil še motor :P

Upam, da pri meni ne bo tako...

edited: letos sem na kolesu naredil cca 2500 km (na cesti seveda, ne off-road)

Popravljeno . Popravil misty
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes je bil spet en tak "lep" dan za kolesarski izlet. Zapeljal sem se malce cez Barje in vse skupaj je bilo kljub geografski ravnini bolj podobno voznji v petnajstkilometrsko dolino in nato voznji v tridesetkilometrski hrib. Presneti veter! Sem pa na poti srecal se nekaj podobnih norcev, ki jih pihanje ni ustavilo - najboljsi med njimi je bil kolesar, ki mi je proti vetru pripeljal v prevelikem anoraku in je na 100 m deloval kot slon na kolesu - kako se je tista stvar napihnila! Se je pa zagotovo dobro prerekreiral, ni kaj.

Drugace pa v zadnjih letih kolesarstvo, IMHO, spet postaja moderno. Ce ne drugega so sle cene kolesarske opreme priblizno "dvakrat gor", specializirane trgovine pa rastejo kot gobe po dezju. Kot kaze, ljudje kupujejo te stvari.

LP,

Andrej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če mene vprašaš so cene biciklov nenormalno visoke. Zadnjič gledal enega pol-profi za tekmovanja v spustih: cena nekaj nad 500 ksit. Ampak teh nočem komentirat. Čisto serijske zadeve kot je Author (češki) ali Wheeler, tam okoli 180kSIT. In za kaj? Tu ni nikakršnega hi-techa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če mene vprašaš so cene biciklov nenormalno visoke. Zadnjič gledal enega pol-profi za tekmovanja v spustih: cena nekaj nad 500 ksit. Ampak teh nočem komentirat. Čisto serijske zadeve kot je Author (češki) ali Wheeler, tam okoli 180kSIT. In za kaj? Tu ni nikakršnega hi-techa.

O ja, pa je high tech...

aluminijasti ali CrMo gešteli, zelo čvrsti materiali za zobnike in gonilke, precizne zavore, mal šminkerske prestavne in zavorne ročke, ... tistih 180 se zelo hitro naračuna...In pri biciklih se veliko dela na "gramih", podobno, kot na SS motorjih ... Samo pri biciklu imaš mase celega bicikla od 5 do 15 kg... In vsaka kila se baje pozna... tako pravijo ... men je useen, pri 140 kg mesa je 10 al pa 20 kg bicikl skoraj vseeno :D

kar se tiče pol profi zadev - 500 jurjev je še kar okej... hudi so profi downhill bajki, ki so 1 mio pa do ... X mio, X je manj kot 10 in več kot 2.... :D

Iz lastnih izkušenj ti lahko povem hecne zgodbe o cenah.

Recimo - kker sem težek, se kol pod mojo težo zelo obremeni... posledica so ukrivljene stopalke gonilk ... torej ležaji začnejo hitro "ružit". No, jaz na 1000 km zamenjam te stopalke, kar me stane recimo 5000 SIT. KER sem vedno doslej bil škrt, sem tako zmetal stran že verjetno 40 jurjev v nekaj sezonah... jeklene tovrstne stopalke, ki so extremno vzdržljive, pa stanejo 27 jurjev... kar je huronsko veliko ... da o čeladah, ki so kakovoste ranga 30-60 jurjev (Giro...), sploh ne govorim ...

Zadeve na biciklu, ki ga nekdo "resno" uporablja, morajo biti trpežne. Če se samo tako, malo počasi, 7 km/h voziš v službo, je tudi najcenejši Rogov verjetno čisto dovolj, če ne greš več kot 5-krat letno .... sicer pa - sam ga rad malo pritisnem, da gre mal hitreje od rolarjev in pešakov... in takrat se cela zadeva upogiba in krivi, zobnike pa mi veriga kar požira ... da o gumi ne govorim ... BTW: dober plašč stane ranga 3-7 jurjev, kaj Sci-Fi tudi več...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jz kolo redno matram... mam ga za skoke , vožnjo po zadnjem ,po prednjem ,... pač mal bolj ekstremno. Za kolo sm dal 140.000sit , zamenjal sm še par stvari na njem. Edini omembe vredni spremembi sta nove vilce (80ksit) in DH feltna. Okvir se še ni zlomu ,ker sm pač lahek... hvala bogu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jst sem si lansko leto kupi Grisliya(145k) in znjim v dobrem mesecu naredil 1000km,letos je pa bolj švoh ker enostavno ne najdem časa :angry: Je pa to ena najbolsih mojih investicij v lajfu(bolj pametno kot KTM :wub: )Sam kaj ko brez njega tudi ne gre:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Nekoč sem omenil, da me spet mika kolo, in da bi si kaj novega kupil. No, in zdaj sem si res. Nabavil sem tole gorsko kolo, ki je na sliki. Dobri fedri sredaj in zadaj, da bo šlo fino po terenu (predvsem po hribu navzdol). Še vedno pa je kolo relativno lahko, da se bo dalo tudi v hrib kolesarit.

10970C-jekyll600a.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jz kolo redno matram... mam ga za skoke , vožnjo po zadnjem ,po prednjem ,... pač mal bolj ekstremno. Za kolo sm dal 140.000sit , zamenjal sm še par stvari na njem. Edini omembe vredni spremembi sta nove vilce (80ksit) in DH feltna. Okvir se še ni zlomu ,ker sm pač lahek... hvala bogu

tud js mam enak stil voznje. kolo je Rog King 2000, stal 60 jurjev, in za ta denar je hudicevo vzdrzljiv, pa tud dober picikl. bremze (V-Brake) primejo da je ze res HUDO nevarno da v kaki kriticni situaciji prek letis (1x sm ze skor - dobr da sm navajen), drugac za stunte je pa skor popoln - mogoce ima malo prevelik kot vilic, al pa prevelik predtek, lahk bi pa tud feltne mel za kake 2-4 cole manjse. glede okretnosti je BMX majka, sam te pa prehitr na hrbet vrze, King je pa na zadnjem hudicevo dobr obvladljiv. do zdej je vse kar sm menju, prestavni avtomat. unicu sm ze 3, vse zarad padcev (se peles po prednem pa te prek vrze, se peles po zadnjem pa te prekl vrze, zascite pa serijsko nima).

za pozimi, za po snegu pa ni boljsga ko picikl al pa Elektronik E90 brez blatnikov!! :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@thundercat:

Mislim da ti ni treba quotati sele slikce,

drugače pa tale bike stane 1/4 novega Fazerja 600 (2003). Včasih so bila Cannondale kolesa (s podobno opremo) dosti dražja, zdaj pa so kao neke akcijske cene. Moslim pa da ima prste vmes tudi nizka vrednost dolarja - kolo je namreč iz USA. Ne samo designed in USA, ampak prav "handmade in USA".

Popravljeno . Popravil Jason
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!