Skoči na vsebino

Kolesarjenje - Mtb, Citybike, Street...


SiR

Priporočene objave

... če podam svoje mišljenje:

Če pozimi uporabljaš bicikel kot primarno prevozno sredstvo in ne kot za rekreacijo, če ne moreš uporabljati kaj drugega...ajd... si nabaviš zimsko zaščitno obleko... maske... rokavice... in se voziš z vremenskim razmeram primerno opremo...

...drugače pa obstajajo štirje letni časi in tem letnim časom primerna rekreacija.

Jaz se kdaj pa kdaj rekreiram z biciklom spomladi in jeseni, včasih ob lepem in toplem vremenu tudi pozimi. Poleti ob vročini sem raje v senci in počnem kaj drugega okoli bajte.

...pozimi pa tedensko s sprijatlom soforumašem hodim na bližnji hrib.... dobri dve uri gor in dol dobrih 500m premaganih višincev .... ali pa na Krim (nad Igom.... ne nad Črnim morjem...)... tolko, da imam pumpo kolkor tolko v pogonu in neki splošni kondiciji...  :D 

 

Glede tiste vetrne zaščite na biciklu:  :hmm: 

... čeprav je električno kolo, bi tista šipa malo čudno izgledala .... ampak mogoče vseeno ne toliko, kot če bi uporabljal kaj takega:

image.png.67e1ac69f3552ac472af3368c47d0a63.png

image.png.7d729204a1645c5694e584a0bd1fa4eb.png

image.png.1a9e85fe5ed99507058c6345c4a17cab.png

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem mislil predlagati kakšno čelado.

Čeprav po mojem mnenju, dejansko ne rabiš nič posebnega. 9 km "oddelaš" v slabe pol ure. S časoma dobiš občutek koliko moraš biti oblečen, da te ne zebe in se pretirano ne znojiš. Ekstremno mrzlih in neprijetnih dni pa je na leto bolj malo. Pa še takrat greš malo bolj počasi, prideš 15 minut kasneje in je to to.

lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 11/22/2022 at 9:16 AM, RobiRoberto said:

To mi je našel Google, vendar je bolj namenjeno zaščiti pred dežjem, kakor pred vetrom.

917134.jpg.272bd0dfae34c6e495365a060672e422.jpg

917135.jpg.fba2d6d45e55bf84509dfbf56f1d0f4b.jpg

rad bi ga vidu v Postojni....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Zivnorc pravi:

Če pozimi uporabljaš bicikel kot primarno prevozno sredstvo in ne kot za rekreacijo, če ne moreš uporabljati kaj drugega...ajd... si nabaviš zimsko zaščitno obleko... maske... rokavice... in se voziš z vremenskim razmeram primerno opremo...

Trenutno s kolesom zato, da se izognem trem gradbiščem in posledično trem dolgim semaforjem. Vožnja z avtom se je iz 10 minut podaljšala na 20, to pomeni 10 minut čakanja. S kolesom sem bil doma že po 18 minutah ker lahko skrajšam po bližnjicah mimo semaforjev. Sem se vozil tudi z motorjem pa je trenutno v popravilu, sicer bo kmalu popravljen...malo bolj praktično je vseeno kolo. Pa to ne bi hodil vsakodnevno, vsaj ob suhih in ne prehladnih dnevih ker mi tisti semaforji zjutraj pokvarijo dan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, vandrovec pravi:

Trenutno s kolesom zato, da se izognem trem gradbiščem in posledično trem dolgim semaforjem. Vožnja z avtom se je iz 10 minut podaljšala na 20, to pomeni 10 minut čakanja. S kolesom sem bil doma že po 18 minutah ker lahko skrajšam po bližnjicah mimo semaforjev. Sem se vozil tudi z motorjem pa je trenutno v popravilu, sicer bo kmalu popravljen...malo bolj praktično je vseeno kolo. Pa to ne bi hodil vsakodnevno, vsaj ob suhih in ne prehladnih dnevih ker mi tisti semaforji zjutraj pokvarijo dan.

... ja.. sej pravim, če je v tem primeru kolo kot prevozno sredstvo ... v tvojem primeru za na šiht, je smiselno "ukrepati" v tej smeri, da se zaščitiš pred mrazom... vetrom...itd.

Tudi pri meni je podoben primer. Vse ceste, ki vodijo od šihta pa do doma, so čedalje bolj obremenjene - zabasane ...in to že čez skoraj celo leto. Dostikrat uberem pot čez hrib... makadam...itd, da prišparam pol urce... 

Sem se tudi že vozil z biciklom, pa je to početje kar precej nevarno v prometu... pa tudi neprijetno, če prideš že na šiht ušvican...in potem preoblačenje...itd. Za naslednje leto bom v pogon spravil Tomosa... pa se z njim vozil v lepem vremenu... se mi zdi bolj varno, ker se lahko "vklopiš" v promet, ko gre malo hitreje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni gre kolo med 40 in 50 km/h po ravnem in se mi zdi povsem primerljivo z mopedom. Zato tudi neka zaščita...na navdnem kolesu bi rabil manj zaščite. En sodelavc uporablja kar fullface čelado na polnovzmetenem el. kolesu, dugi se vozi ob vsakem vremenu ima neko podkapo, samo on je utrjen. Mene je pa zeblo že pod 15 stopinjami zjutraj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, vandrovec pravi:

Meni gre kolo med 40 in 50 km/h po ravnem in se mi zdi povsem primerljivo z mopedom. Zato tudi neka zaščita...na navdnem kolesu bi rabil manj zaščite. En sodelavc uporablja kar fullface čelado na polnovzmetenem el. kolesu, dugi se vozi ob vsakem vremenu ima neko podkapo, samo on je utrjen. Mene je pa zeblo že pod 15 stopinjami zjutraj...

... še malo pobrcaj zraven, pa ne bo zeblo...  :P 

Tudi sam imam e-kolo (doma predelano kolo z Bafang 1250W motorjem) .... pa ga čisto premalo uporabljam. Očitno je še premala gužva na cesti za domov....  in očitno je bencin še vedno prepoceni... jaz pa preveč komot  :blush: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, vandrovec pravi:

Meni gre kolo med 40 in 50 km/h po ravnem in se mi zdi povsem primerljivo z mopedom. Zato tudi neka zaščita...na navdnem kolesu bi rabil manj zaščite. En sodelavc uporablja kar fullface čelado na polnovzmetenem el. kolesu, dugi se vozi ob vsakem vremenu ima neko podkapo, samo on je utrjen. Mene je pa zeblo že pod 15 stopinjami zjutraj...

Poglej malo na bolha.com, tam se najde ogromno smučarskih čelad po nizkih cenah. Take čelade so lažje od motorističnih, in nudijo boljšo zaščito kot klasične kolesarske. In če so za smukače ok, bo tudi za 50km/h dovolj dobro.

Zraven rabiš še smučarska očala ki jih lahko nosiš tudi preko dioptričnih (z manjšimi okvirji), če jih imaš...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, izibajker pravi:

Poglej malo na bolha.com, tam se najde ogromno smučarskih čelad po nizkih cenah. Take čelade so lažje od motorističnih, in nudijo boljšo zaščito kot klasične kolesarske. In če so za smukače ok, bo tudi za 50km/h dovolj dobro.

Zraven rabiš še smučarska očala ki jih lahko nosiš tudi preko dioptričnih (z manjšimi okvirji), če jih imaš...

Tudi to bi prišlo v poštev

Ashampoo_Snap_2022_11.23_16h53m43s_002_.png.1d5bd8fceb534763d6447017b0e257cf.png

Sem se pa odločil, da bom ta vizir naročil  https://www.biondiaccessori.it/international/negozio/bicycle-en/universale-bicicletta-en/bicycle/schermo-universale-trasparente/   da bom malo bolj izstopal in bodo gledali sodelavci 😀

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm:

...se zna zgoditi, da bo še slabše, ker ti bo zrak nad šipo še zgostilo in nabijalo direktno v obraz....razen če si boš namontiral balanco kot jo ima Roglič na kronometru...in se skril za šajbo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor sem pomeril na kolesu in višino 51 cm vizirja nad krmilom, pa se ga lahko še zviša, lahko tudi sedež znižam, ker ni potrebno vrteti pedal, ...bi morala glava ostati v zavetrju. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, Zivnorc said:

Bafang 1250W motorjem)


dej napiš kej več,  pa kako slikco pokaži, mord kar u tisti temi o enoslednih električnih prevoznih sredstvih. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.ja. 

Legalnih je 250w....1kW mam pa skritih v pedalih...   😛

to je Bafang motor, montiran v pesto gonilke...in kot gondola visi pod biciklom.

Imajo več moči. 250w...500w...750...1000 in 1250w. Vsaj imeli so...ne vem, če še delajo...že dolgo nisem nič gledal.

Senzor na zazna premik pedal in takrat motor potegne...ali pa dodaš gas z gas ročko, kot pri motorju. V ročkah zavor imaš stikala, da med zaviranjem ali manevriranjem na mestu ne bi slučajno sprožil motorja.

...in ja...leti kot pri norcih. Z verižniki sem nastavil najmanjšo hitrost, pa še vedno udarim dol serijskega Tomosa...drugače pa leti 60 na uro. V špici da iz sebe 1400W...vsaj toliko pokaže na displeju

...verjetno nima glih prijeten občutek kak specialkar, ko pelje 35  na uro.... z brado na balanci...ti pa v razpeti trenirki in Crocsih s kako vrečko na balani padeš 50 na uro mimo njega...  ko si skočil po kako malenkost v trgovino 🙄 🤣

  • Všeč mi je 1
  • Šokiran 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ekola še slike...

...če boš kaj telovadil po mojih koncih, pokliči, pa ti dam za peljat übermašino....   :D

 

20221124_054511.jpg

20221124_054502.jpg

20221124_054445.jpg

20221124_054424.jpg

20221124_054419.jpg

20221124_054411_001.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Serijske čelade z vizirjem so za triatlon ali kronometer:

51Oow59GSBL._AC_SX450_.jpg.910082c33c09bcf1236ab52cc0088bc2.jpg

Na kolo paše kolesarska čelada...ne ga srat z smučarskimi...bo takoj kazen s strani modne policije !

AM čelada z gugli:

p4pb12829151.jpg.ace6e4157b6cf5e335575da91a1ec2be.jpg

 

Ful fejs z gugli:

mtb-goggle-guide-thumb.webp.c537fffacf2093f68058e4cdd811cdc7.webp

 

 

Pa kolesarska podkapa pa fišermena v gobec pa si dober do -16 .

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@vandrovec

Ne bi bil rad "špilferderber" , ampak ti vetrobrani na krmilu, so precej neugodna zadeva.

Nekaj podobnega od Givi-ja, sem jaz kupil za motor. Druge hitrosti in problemi, ampak že pri manjših hitrostih in kakšnem bočnem vetru, je zadeva hudo nadležna (tako, da v mojem primeru v škatli čaka na boljše čase) . Na kolesu (kjer prednji konec praktično nima teže in minimalni predtek) mora biti vse še precej huje.

lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, vandrovec pravi:

...Sem se pa odločil, da bom ta vizir naročil  

https://www.biondiaccessori.it/international/negozio/bicycle-en/universale-bicicletta-en/bicycle/schermo-universale-trasparente/   da bom malo bolj izstopal in bodo gledali sodelavci 😀

Še rumene stranske torbe, pa boš lahko poštarjem konkuriral...:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živnorc, kok pa kej pride tale setup,ki si ga dal na svoj kolo? To je vse skupaj kot komplet? Pa sam zmontiraš, al ti je mičo skompletiral?

Se mi je od mičota bike dopadel,ko je dal za probat, nisem pa vedel,da se tudi tko lahko zrihta kot si ti tole, sicer ni neki estetski biser, ampak vazna je funkcijonalnost :)

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Hytech pravi:

živnorc, kok pa kej pride tale setup,ki si ga dal na svoj kolo? To je vse skupaj kot komplet? Pa sam zmontiraš, al ti je mičo skompletiral?

Se mi je od mičota bike dopadel,ko je dal za probat, nisem pa vedel,da se tudi tko lahko zrihta kot si ti tole, sicer ni neki estetski biser, ampak vazna je funkcijonalnost :)

... hja... tole sem kupil od Mičota pred leti, ko je on še eksperimentiral za svoje bajke in jih razvijal v začetni fazi, pa ni bilo po njegovih željah... pa sem odkupil od njega.

Kupiš kot komplet... ali pa posamezno... mislim, da ima Bafang celo zastopstvo v Lj... ali pa samo majstr, ki jih promovira..  :hmm:  in montira...

Zmontiral sem sam, rabiš samo nekaj osnovnega kolesarskega orodja ... specialen ključ za odviti matico "sredine" "apciger" za gonilke...itd... ..nič posebnega... malo moraš biti domačega majstra, pa narediš. Akumulator in polnilnik pa tudi kupiš...., ker verjetno ne znaš spojiti vseh celic preko balanserjev...itd

 

.... ekola  ... poiskal, če ti kaj prav pride: 

https://dobernasvet.si/avtomoto/bafang/

https://e-kolesar.si/motor/bafang-h400/

... tisto stran, ko imajo za predelavo, pa ne najdem..   :hmm: ... vem pa, da je bilo nekje v Lj.

..ali pa aliexpres:

https://www.aliexpress.com/af/bafang.html?spm=a2g0o.best.1000002.0&initiative_id=SB_20221201014623&dida=y&origin=n

...kjer je nešteto možnosti kombinacij komponent... različni displeji...itd....

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Hytech pravi:

živnorc, kok pa kej pride tale setup,ki si ga dal na svoj kolo? To je vse skupaj kot komplet? Pa sam zmontiraš, al ti je mičo skompletiral?

Najugodneje se dobi tu ... https://www.pswpower.com/

Pošljejo iz Nemčije, cene so v Dolarjih, lahko spremeniš v Evre. Spomladi sem dal za komplet 650€, zmontiral sam. Priključki od baterij pašejo na Bafang ali Tonghseng motor...imam oba motorja.

20221124_184149.thumb.jpg.b2de6dfc46121e8458bc71dd6231c687.jpg

20221127_133634.thumb.jpg.47b63f8c59ad162a19618f96e61bcc2a.jpg

20221127_133826.thumb.jpg.c810cb4362e10ad31f9630fb46edb4cc.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 12/1/2022 at 3:03 PM, vandrovec said:

Najugodneje se dobi tu ... https://www.pswpower.com/

Pošljejo iz Nemčije, cene so v Dolarjih, lahko spremeniš v Evre. Spomladi sem dal za komplet 650€, zmontiral sam. Priključki od baterij pašejo na Bafang ali Tonghseng motor...imam oba motorja.

20221124_184149.thumb.jpg.b2de6dfc46121e8458bc71dd6231c687.jpg

20221127_133634.thumb.jpg.47b63f8c59ad162a19618f96e61bcc2a.jpg

20221127_133826.thumb.jpg.c810cb4362e10ad31f9630fb46edb4cc.jpg

Baterija je tudi s pspower.com? Kakšna je povprečna avtonomija? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Kugelschreiber pravi:

Baterija je tudi s pspower.com? Kakšna je povprečna avtonomija? 

Bolj kot poganjaš, bolj si avtonomen...

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, hkrati sem naročil in dobil v istem paketu. Imam 48V, 20Ah... https://www.pswpower.com/collections/battery-bms-charger

Avtonomija je odvisna od stopnje pomoči in terena, ... ravnina, klanec ter motorja. Nad 250W so nelegalni. Bafang ima 160 N.m navora, Tonghseng pol manj. S Tonghsengom sem naredil veliko več kilometrov kot z Bafangom, z isto baterijo. Z Bafangom bi naredil 100 km večinoma ravninske vožnje in 5 stopnjo pomoči od 9. Tako sem se vozil na šiht s kar nekaj klanci vmes. Na Trnovsko planoto iz doline, 34 kilometrov se je z Bafangom kar precej izpraznila, gor sem jo dopolnil, sicer za nazaj večinoma spust bi še bilo,  s Tonghsengom sem prišel še nazaj in trikrat po 20 km na šiht. Sedaj se pa z Bafangom vozim večinoma kratke relacije in brez pedaliranja, samo gas kot moped in najvišja stopnja pomoči, to pa nisem še preizkusil, koliko bi prevozil.

 

  • Všeč mi je 1
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!