Skoči na vsebino

Peticija proti lovcem


D.J.

Priporočene objave

to soboto se nekje okrog zvezda parka (sidro) pripravlja zbor prot nenadzorovanemu ubijanju živali

lovce društvo sicer v celoti oporeka (tut jst mam svoje razloge) ampak čisto brezkoristni pa sigurno niso...

si pa vsekakor, kot marsikje drugje želimo profesionalizacijo in povečan nazdor tudi v tej smeri (ter več svobode na Počku) zato povejte, kakšna so kaj vaša mnenja o tem

pijanci iz vrst lovcev out..alkotest pri rokovanju z orožjem

točno določen odstrel, stroge kazni za divji lov (tudi za lovce...)...ipd

na žalost sem flajer pozabil v avtu, jutri nalimam slikco?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lovstvo (po mojem znanju) dandanes ni več "poj stari, stisnima še en špricer, pa dva kratka, da neo mraz, pol pa po flinto, pa na trofeje"...

Kar poznam lovcev, morajo vsi imeti opravljene mnoge težke izpite, puške pa tudi nihče ne sme uporabljati brez ustreznih papirjev.

Kolik del časa pa lovec dejansko preživi s prstom na petelinu, pa ti bo povedal kdo, ki je sam lovec in tako pozimi kot poleti hodi v gozd, hrani živali, opazuje njihov razvoj, skrbi, da le-ta poteka čim bolj nemoteno in da se ohranja naravno ravnotežje.

LP

Windsurf

Popravljeno . Popravil Windsurf
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da je stric Horjo kompetentna oseba za to debato!!!! :rolleyes: :rolleyes:

Horjo užgi!!! :devil: :devil: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..alkotest pri rokovanju z orožjem, točno določen odstrel, stroge kazni za divji lov (tudi za lovce...)...

...jest sm pa mislu da je to že :hmm: ...no če še ni za te tri stvari sm za :mellow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsake toliko časa pokličem 113 ko v naselju vrli lovci streljajo kar skozi okno avtomobila po srnicah, ki se mi pasejo pod oknom. :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsake toliko časa pokličem 113 ko v naselju vrli lovci streljajo kar skozi okno avtomobila po srnicah, ki se mi pasejo pod oknom. :angry:

Lovce v hoste in srnam in podobnim nebogljenim živalim puške v roke, pa naj se jaga prične... :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo na neki bi vas opozorila .... da ne boste začeli pljuvati po lovcih tako na splošno, kot nekateri nemotoristi pljuvajo po nas ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da je stric Horjo kompetentna oseba za to debato!!!! :rolleyes: :rolleyes:

Horjo užgi!!! :devil: :devil: :devil:

Hmmmm, nej več unga bang bang sniper smeška.. :cry:

Resno:

Društvo za ukinitev lova je oprostite izrazu krdelo nekompetentnih nevednih zafrustriranih cepcev.

Zakaj?

Ker vsa svetovna ne samo lovska srenja priznava Sloveniji , da ima eno od najnaprednješih ureditev lova.

Zakaj?

Ker se Lovska zveza Slovenije že doooolga leta trudi, izobražuje in vceplja v zavest svojih članov, da moramo lov izvajati v skladu s trajnostno rabo narave, v skladu z etičnim kodeksom lovcev, jasno smo zavezani tudi zakonu, ki je kljub nastanku davnega leta 1976 eden najnaprednejših na svetu in seveda v skladu z mnogimi resolucijami mednarodne lovske zveze, združenih narodov itd, itd,.... Če vas res zanima, lahko enkrat prinesem nekaj materiala in vam tu napišem povzetke.

Po domače, kaj to dejansko pomeni:

Naravno okolje v Sloveniji, je kljub temu, da nas vsi hvalijo koliko imamo še gozda, milo rečeno uničeno. Narava ne more več vzdrževati svojih naravnih mehanizmov, zakar pa nismo krivi lovci ampak človek kot tak s svojo komoditeto in zahtevami po industrijskem napredku, s tistim, kar kratko poimenujemo "civilizacija" in "kultiviranje okolja". Ta presneta civilizacija pa poteka v primerjavi z razvojem danes živečih živih bitij presneto kratek čas, tako da se ji okolje na splošno ni moglo prilagoditi. Jasno??? Krivci???? Vsi ki tako ali drugače podpiramo "napredek".

Kakšno vlogo imajo v tem okrnjenem svetu lovci?

Konkreten primer:

Parkljarji, npr. srnjad, jelenjad ipd. producira vsako leto/sezono določeno število mladičev, tistih fletnih malih Bambijev z velikimi učki in fletnimi pikicami po kožuščku. Večji del te nove populacije je namenjen vzdrževanju prehrambene verige, torej za malice in večerje plenilcem. Grdim kosmatim slinastim in krvavogledim volkovom, risom, medvedom, pumam in podobni zverjadi.

Teh pa kot zakleto gospoda človeška civilizirana ne marate v svoji bližini. Ovirajo vas pri delu na polju, pri delu v gozdu, pri gobarjenju, nabiranju kostanja, trimčkanju po najoddaljenejših kotičkih gozda, kavsanju pod bukvijo na obronku gozda, planinarjenju itd.,itd.. Skratka cvikate za lastne in svojih otrok riti, če imate količkaj opravka v naravi. Zato se je ta osovražena vrsta divjadi ob podpori javnosti in s pomočjo nagrad, ki jih je nudila država iz narave eliminirala ali pa odrinila na res še redke kotičke v najgostejših hostah.

Kaj se je zaradi tega zgodilo malicam in večerjam?

Ta fletni Bambiji zrastejo in imajo nove Bambije. Tako nekajkrat in spet nekajkrat in tako ponavljajoče naprej. A glej šmenta: "Bambi grdi, ješ mojo solato??? Grrrrrr! Lovci, kje ste??? Barabe, sam popivate, bom kar z vilami potolkel te srne, mi solato žro." A zakaj bambi je kmetu solato? Ker ga je iz gozda nagnal drugi večji in močnejši Bambi ali Bambika zaradi borbe za hrano in ohranjanje teritorija, ki ga vsaka žival potrebuje za preživetje.

A zakaj so vsi ti Bambiji slabotnejši od tistih, ki so jih menda plenili naši pradedje? Zakaj se na divjadi pojavljajo razne bolezni, tudi novotvorbe? Zakaj se nekatera divjad ne boji ničesar več, sploh ne prometa? Zakaj se nekateri osebki čudno obnašajo, popolnoma izven navad njihove vrste?

Odgovor: Divjad je presegla populacijski maksimum, preveč je je na premajhnjem, vznemirjenem prostoru. Določen umirjen gozdni prostor namreč lahko "nosi" le določeno medsebojno usklajeno količino osebkov različnih vrst divjadi. Vznemirjenje, neskladje med vrstami, pomanjkanje hrane (različni obrodi plodonosnega drevja), zastrupljanje z odpadki civilizacije, kamor med ostalimi toksini spadata tudi hrup in nočna razsvetljava, povzroča rapidno znižanje števila divjadi, ki na takem prostoru lahko preživi.

Če tu vmes z odstrelom ne posreduje človek, "odstrel" prejkoslej izvrši narava. Presežki divjadi se naravno reducirajo z boleznijo, ki je v naravi normalen pojav. Populacijo zreducira na tolikšno mero, da posamični osebki, tisti najmočnejši, ki so imeli moč preživeti na dovolj prostora z dovolj hrane in miru lahko obnovijo populacijo. Razen seveda, če populacija ni padla pod populacijski minimum, t.j. število osebkov, ki vrste na tem področju ne more več obnoviti. Ta minimum v naravi v veliki večini povzroči človek. Samo poglejte koliko vrst živali je izumrlo v zadnjih dvesto letih, koliko pa prej v dolgih tisočletjih.

Ok, torej, rekli smo bolezen - naravni regulator. Ampak šment again. Da se bojite svinjske kuge, stekline in podobnih zoonoz (bolezni, ki se prenašajo iz živali na človeka)? Da smo spet lovci tisti, ki moramo tokrat kar pobiti te živali?

Nadaljevanje sledi....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lovce v hoste in srnam in podobnim nebogljenim živalim puške v roke, pa naj se jaga prične... :lol1: :lol1:

Nebogljenega merjasca in njegovo prijateljico medvedko brez pušk in Codeina s puško v isto goščavo, pa bo. <_< :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, če ma kdo informacijo koliko živali je ostalo brez svojega življenskega prostora pri gradnji avtocest ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, v prejšnjev pisarjenju sem malo povedal o okolju in populacijskih maksimumih in minimumih ter bolezni kot naravni regulaciji. Pomembnejši regulator, zveri, ki bi izvajale redukcijo in selekcijo divjadi na nižji stopnički prehrambene verige smo pa kot sem omenil, izrinili iz njihovega naravnega okolja, ali pa uničili le tega.

Upam, da vam je jasno, da lovci sedaj poskušamo opravljati vlogo teh dveh zgoraj omenjenih regulatorjev, med drugim tudi zato, ker to od nas zahteva družba, ki se boji zverjadi in bolezni.

Pomembno pri tem pa je, da lovstvo ne deluje kar tako na horuk, ampak, da pri svojem delu uporablja stroko. Da črpa in deli znanje iz različnih vej znanosti. Da se Lovska zveza Slovenije trudi to znanje posredovati svojim članom in da se zaostrujejo pogoji, da postaneš lovec. Predavanja in izpiti so vedno težji in obširnejši.

Vendar priznavam in obsojam naslednje: :angry: :angry: :cry: :(

Povprečna starost slovenskega lovca je nekaj nad 50 let. Sami stari junci, ki jih novih fint ni lahko naučiti. Tudi povprečna izobrazba ni ne vem kako visoka (nimam podatkov, gledam svoje tovariše solovce), kljub temu da imamo v svojih vrstah kar nekaj izrednih strokovnjakov. Najhuje pa je, da je mentaliteta povprečnega lovca podobna mentaliteti povprečnega slovenceljna. Folšija, šlamparija, lenoba in podobni ocvirki so naši stalni spremljevalci. Pač stvari, ki se ne bodo unesle, dokler se ne zamenjajo generacije. Pa taka gibanja proti lovu, pri tem prav nič ne pomagajo. :angry: "Borci za naravo", razni taki in podobni "eko teroristi" in aktivisti delajo vsaj v tem primeru naravi medvedjo uslugo.

Zelo pa pozdravljam in podpiram Zvezo lovskih družin Slovenije v prizadevanjih za večjo obveščenost in izobraženost svojih članov. Podpiram, da je začela razmišljati in delovati, da bi to storili tudi za širšo javnost.

In nasploh podpiram to, da deluje moderno, naravi prijazno in v smislu trajnostne rabe narave. Podpiram jo v prizadevanjih, da bi kljub strankarskim interesom (beri grabljenje denarja v lastne žepe) in pritiskom kmečkih lobijev, dobili moderen zakon o lovstvu.

LP HHV

PS. Če ima še kdo kakšna konkretna vprašanja, bom rad odgovoril, kolikor le dopušča moje vedenje o teh stvareh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem prebrala njihove--antilovske-- ,,flajerje,, in kar jaz poznam lovcev so res brezčutni pijanci--Kar jih jaz poznam. Zato bi prosila nekoga,ki je lovec in če lahko rečem normalen, da mi razloži oz. pove kaj je res in kaj ne. Ena od trditev flajerja je,ki se tudi meni ne zdi preveč ,,humana,,: Lovci namenoma žival obstrelijo oz. uporabljajo ekspanzijske strele,ki se v živali razširi in povzroči večje in bolj raztrgane rane,da žival beži in krvavi ter pušča zalezovalna znamenja, da se potem lahko lovcem ,,dogaja,, in se grejo zalezovalce?

Koliko če sploh se se pri nas uporabljajo past?

Ali je res,da ima pri nas vsaka 4.raca strelno poškodbo?

Pa še kako mi lahko opravičiš ,,trofejo,, ki predstavlja kapitalno žival neke vrste, kot ,,lovec strelja bolane,, oz. je namesto zveri,ki bi tako žival ujela?

Glede na to, da živim izven mesta in okoli mene je veliko lovcev in tudi psa so mi že obstrelili (v nogi je imel šibre) pa čeprav se je gibal na MOJI parceli in jaz sem bila v tistem času pred hišo in psa sem ,,imela na očeh,,.

Vem,da podivjani psi (ponavadi v skupinah) napadajo divjad in ji povzročajo grozne muke me zanima kako lahko lovec kar strelja oz. kako presodi, da je pes ,,pobegli,,?

Ne me zdej spluvat pa ne me kar določit,da sem bogvekakšen ...fob, samo sprašujem in za enkrat nimam nobenih tehtnih argumentov,da se ne bi strinjala s pobudniki za odpravo lova. Bi bila vesela če lahko slišim še drugo stran?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, odgovor za Marjana in Vale:

Marjanu:

nekaj let je tega, kar se je spisal kodeks slovenskih lovcev. Ta navaja, kako naj bi se obnašali lovci napram divjadi, naravnemu okolju in drugim uporabnikom istega prostora. S podpisom tega kodeksa se vsak pripravnik, po opravljenem lovskem izpitu, zaveže da ga bo spoštoval. Med drugim kodeks prepoveduje uporabo motornih vozil za prevoz po lovišču in sploh za uporabo pri lovu. Izjema je uporaba za potrebe čuvajske službe.

Streljanje, izvajanje lova s pomočjo vozil, je prepovedano tudi z zakonom, zato upravičeno kličeš policijo! :yea2:

Sam sovražim lovce, ki izvajajo lov s pomočjo reflektorjev in motornih vozil. Prevoz po javnih poteh da, izvajanje lova z avtomobili brezkompromisno ne! Pa ne mislit, da sam takih lovcev ne poznam. :angry: :angry: Kaj naredim? Poskušam vplivati nanje in jim dam vedeti, da to ni prav. Ko/če bom v upravnem odboru naše lovske družine, bom pa poskušil druge nitke potegniti.

Vale:

Številk ti nihče ne more povedati. Mogoče bo kdaj kakšna raziskava o tem pa bomo dobili nekakšno oceno. Takih raziskav se v zadnjih časih kar nekaj dela.

Vendar problem ni samo v tem, da se izvzame toliko in toliko površine iz narave in tam ni več divjadi. Težava in njene posledice so mnogo večje. Avtoceste so za divjad katastrofa! :angry: :angry: :cry:

Zakaj. Veš kaj je genetska raznolikost? To je tisti dejavnik s katerim narava omogoča izboljšanje oz. ohranjanje kvalitetnega genskega materiala. Po domače, vsi vemo, da paritev v družini praviloma privede do bolezni, fizičnih in psihičnih, raznolikost genskega materiala, se pravi paritve z osebki izven domačega okolja pa kvaliteto dviguje. Lepi primeri so bili potomci nekaterih kraljevskih rodbin v preteklosti, ko so se zaradi ekonomskih interesov poročali med seboj. Kdor je imel še vsaj malo soli, je kavsal z deklo in hlapci. Spomnite se slavne cesarice naših krajev.. :D :D :D

OK, resno: Avtoceste z obcestnimi ograjami prekinjajo dolgoletne selitvene poti divjadi. Divjad ostaja zaprta v vedno manjših zaplatah gozdov, kjer so se prisiljene pariti med seboj. Obenem je še manjko zverjadi, da bi izvajala selekcijo. Taka divjad poleg vplivov, ki sem jih omenil v prvem nakladanju, slabi še zaradi osiromašenja genskega materiala in je vedno bolj nagnjena k obolevanju in tudi telesno in umsko slabi. Niso redki primeri, ko opazujem divjad, predvsem mlado, za katero si ne morem kaj, da ne bi rekel, tale je pa butasta ko noč. To je to.!

Pri redkejši divjadi, ki potrebuje večja področja, pa lahko taka avtocesta uniči priložnost za paritev kot tako. Samec in samica se enostavo ne moreta več najti. :( :angry: :cry:

Primer iz našega lovišča:

Pred leti so bili v našem lovišču redno divji prašiči, ki so prihajali iz Krimskih gozdov. Z gradnjo avtoceste preko barja so prekinili njihovo selitveno pot in divjih prašičev v našem lovišču ni bilo do približno 7 let nazaj. Sedaj so se počasi naselili primerki, ki prihajajo preko polhograjskih dolomitov in so v bistvu obrobna divjad, to je tista izrinjena iz najboljših področij, ki je pač prisiljena nekje živeti. V svetu, tam kjer na naravo nekaj dajo, rešujejo te probleme tako, da preko avtocest gradijo koridorje za divjad. Pa to niso neki ubogi podhodi, kot so jih naredili pri nas, ampak so to preko 200m dolgi tuneli, ki so povrhu zaraščeni z gozdom, tako da divjad lahko prečka to področje. 200 m je nekje tisti pas gozda, da ga je divjad pripravljena sprejeti kot primernega za prehajanja. Tunelčki pod cesto delujejo divjadi kot past in se jih ogiba. Nekatere vrste divjadi jih sploh nočejo uporabljati.

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pobudniki prepovedi lova sigurno ne bodo mogli izglasovat popolne prepovedi

to tudi ni njihov namen, ne glede na to, kaj piše na tistem listku

pri vsakem večjem projektu mora bit cilj zastavljen precej višje, kot je dejansko dosegljiv, ker to je edini način, kako prepričat množico, ki se s takšnim početjem ne strinja, v podpis

torej lovci na eni strani so agenti 007 za živali (lajsns tu kil), društvo pa se bori za ukinitev lova in rezultat bi bila lahko sprememba zakona, npr profesionalizacija, lovec kot zaposlitev, intenzivnejše izobraževanje, visoke kazni (kot v prometu)

kot otroku mi je bilo fino, ko so tik ob naši hiši metali v zrak klobuk in ga luknjali s šrotarco, zdaj pa bi se nad tem zamislil..zablodele kuglce...

v glavnem, jaz verjamem, da je zakonsko lov pri nas super urejen, čeprav je bil zastavljen v letih, ko je bil še Tito "lovc", kako ga posamezniki upoštevajo, je pa druga stvar

mislim, da imajo preveč moči v rokah, tudi pri zadevah, ki se samega lova oz ohranjanja ravnotežja direktno ne tičejo, kako drugače bi lahko zadnji hip prepovedali enduro tekmo na počku, za katero sta in vojska in lokalna lovska družina dali soglasje

prihuljeno so čakali do predzadnjega dneva, tako da je bilo nemogoče dati ugovor, razjasniti zadeve...ker bi do takrat, rezerviran vikend že minil

ker so mi stopili na žulj, rade volje jutri podpišem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Horjo mene še neki zanima... ali je pri nas še vedno dovoljenjo, da folk goji divjad v ogradah in potem pride nekdo, ki iz dolgega časa nima kaj počet in si jih mal ogleda in jih par postreli ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no bo še jest neki rekla o lovcih.z njimi imam zelo slabe izkušnje od tega da so nam postrelili že nekaj mačk, da uporabljajo strelno orožje v naselju.primer: zgodaj zjutraj grem v službo.kak naenkrat nekaj poči jest ven iz avta (menda mi ja ni gumo raznesl :? :rolleyes: ) a glej ga zlomka na sosedov hišo leži mrtva srnica,čez cesto pa jager s puško. pa da ne omenim ko so nam hotl psa kar zraven hiše ustrelit(pes je bil na verigi), če ne bi mami prišla ven iz hiše bi bil naš kosmatinec pokojni. :BUA:

populacijski maksimum :blink: :wacko: človeštvo ga je že zdavnaj preseglo.pa že obstaja mogoče kaka zveza ki se ukvarja z obveznim odstrelom ljudi :? :naughty: je ni ne.

kdo nam daje pravico, da se vmešavamo v naravo . zdej vas pa vprašam: koliko ljudi umre , zaradi tega ker ga je napadel medved in koliko se jih ubije na cesti? no, smo že avtomobile strpali na odpad ? nismo. in jih tudi ne bomo.

treba se je naučit živeti z naravo . če stanuješ blizu gozda , si boš pa naredil ograjo okrog vrta, a ne <_< . in tako dalje....

pa brez zamere ,tako je moje osebno mnenje.

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Zato bi prosila nekoga,ki je lovec in če lahko rečem normalen, da mi razloži oz. pove kaj je res in kaj ne.

...Lovci namenoma žival obstrelijo oz. uporabljajo ekspanzijske strele,ki se v živali razširi in povzroči večje in bolj raztrgane rane,da žival beži in krvavi ter pušča zalezovalna znamenja, ...

Koliko če sploh se se pri nas uporabljajo past?

Ali je res,da ima pri nas vsaka 4.raca strelno poškodbo?

Pa še kako mi lahko opravičiš ,,trofejo,, ki predstavlja kapitalno žival neke vrste, kot ,,lovec strelja bolane,, oz. je namesto zveri,ki bi tako žival ujela?

...tudi psa so mi že obstrelili

Ok, ne vem če izpolnjujem tvoje kriterije o kolikor toliko normalnem, vendar:

Trditev o ekspanzijskih kroglah potrjuje njihovo nevednost ali pa celo namerno zavajanje. Glede na to, da je njihov glavni vodja kolikor vem bivši lovec, ki so ga menda vrgli iz lovske družine ravno zaradi krivolova in intrig, bi prej sumil na zavajanje.

Torej, strelivo oz. krogle:

Vsak ki je kdaj služil vojaški rok, dela v policiji, je lovec, športni strelec oz. ga orožje vsaj malo zanima, dobro ve, da se krogle za risane cevi na grobo delijo v vojaške in lovske oz. z drugimi besedami je do nedavnega veljalo tudi v razširne-ekspanzijske in celovite naboje.

Vojaška krogla je narejena tako, da je svinec oz. polnilo krogle iz mehkejše kovine zaprt v celovit plašč iz jekla oz. tombaka t.j. trše kovine. Ok, variant je več, vendar je to na grobo to. Taka krogla pri preboju telesa naredi luknjo skozi, vkolikor ne naleti na tršo snov, kost npr. Povzroči rano, ki se lahko celo sama zapre in lahko sploh ni krvavitve, skratka rani in je namenjena ljudem v spopadih :angry: :angry: , kjer je po vojaških doktrinah pomembneje nasprotnika raniti, saj bodo imeli potem z njim opravka še štirje, kot pa ubiti. Torej z enim strelom, ki rani eliminiraš pet nasprotnikov. Ok. soldatje, pri teh cifrah me ne za ja..a držat. :P Tak strel ponavadi povzroča zastrupitve, ker krogla vnese umazanijo iz okolja ali celo sama ostane v telesu in boleče umiranje če je zadetek na takem mestu.

Lovska krogla pa je ta takoimenovana ekspanzijska. Plašč iz trše kovine tu ni celovit, ampak je na vrhu odrezan, oziroma imamo več tehnoloških rešitev, ki omogočajo ob zadetku odpiranje, razširjanje oz. ekspanzijo vrha krogle v različne oblike gobic ali rezkarja. S tem se doseže večja udarna moč, primerna kanaleta in večja izstopna rana. Zakaj? Vojaška krogla lahko telo gladko prestreli-prešpika in ne odda omembe vrednega udarca na telo. Lovska krogla pa mora divjad z udarcem podreti, oddati čim večji udarec na maso in tako povzročiti šok, ki naj bi žival usmrtil in obenem narediti primerno izstopno rano skozi katero bo žival čimprej izkrvavela, če bo šok preživela. Torej vse v smislu čimkrajšega trpljenja streljane živali oz. najbolje, da omogočimo, da žival "pade v ognju", kot pravimo strelu, ki žival v trenutku podre in sploh ne ve kaj jo je doletelo.

Kot vidiš, trpljenje povzroča "človeška" celovita krogla, ne pa ekspanzijska.

Kot zanimivost naj povem, da se pojavlja tudi že proizvodnja ekspanzijskih krogel za obrambo pred ljudmi. Ameriška policija je namreč ugotovila, da ne zmore zaustaviti kriminalcev, ker je napadalec, kljub več smrtnim ranam še vedno imel čas npr. pobiti še dva ali tri policiste. Zato se policija v ZDA nagiba k uporabi posebnih ekspanzijskih krogel, ki bi podirale z močjo udarca in posledičnega šoka.

Pasti so pri nas prepovedane!

Po mojem mnenju in stanju v našem lovišču je to larifari. Račka je tako krhka živalica, ki ima obenem učinkovit oklep iz perja. če je strel dovolj blizu, jo bo sklatila že šibra ali dve, če pa je predaleč, pa šibre nimajo več nobenega učinka. Kot bi otrok za njo vrgel pest peska.

Trofejizem je problem zase. Včasih zelo razširjen in opevan. Lovci z največjimi trofejami so bili najbolj važni/cenjeni. Tudi danes se še žal najdejo takšni. Vendar je danes trofejizem nezdružljiv z lovsko etiko in počasi izginja. Tudi lovske družine razen redkih izjem trofej v javnosti ne razstavljajo več. Dandanašnji se cenijo nenavadne trofeje, čudna rogovja npr., ki jih na zdravi in močni živali ne najdeš.

Pa tudi ni res, da je žival z najlepšo in najmočnejšo trofejo obenem najboljši predstavnik vrste in najprimernejši za razplod. Ta z najlepšo trofejo je žival, ki je tik pred zatonom. Drugo leto jo lahko že odnese plenilec ali bolezen. Zato je pravilno, da se take da v odstrel lovskim turistom iz tujine, ki to mastno plačajo, denar pa vlaga nazaj v vzdrževanje inizboljševanje življenskega prostora divjadi. Na to vračanje v lovišče smo lovci tudi zakonsko zavezani!!

Žival, ki je najpomembnejša za razplod, je tista iz srednjega starostnega razreda, tisto pa strogo čuvamo.

Etični kodeks slovenskega lovca odvrača od streljanja psov. Obenem pa mu tudi nalaga zaščito divjadi. Torej ni prav, da lovec ustreli psa, vendar bo le redko kateri zadržal strel na psa, ki ga vidi goniti divjad. Mogoče sem jaz izjema, ki sem zadnjič stzreljal pred psa v tla, da sem rešil srninega mladiča in ga potem še nekaj minut čuval, ko je v šoku na sredini ceste lovil sapo in ni mogel nikamor. Vem, da ni pes kriv in bi najraje ustrelil lastnika in to v genitalije, ampak kaj ko bi odgovarjal za človeka. :angry: :angry:

Ljudje, dajte se zavedat, da je gozd dom divjadi in kot vi ne marate, da vam kdo vdira v vaš dom, tega ne počnite divjadi in bodite do nje obzirni. Pse v gozdu obvezno na vrvice, jezike in grla pa za zobe!! :angry: :angry:

V kolikor pa kakšen lovec preide to mejo, 113!

Ok, Lina, zadovoljena??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spoštujem lovce in vedno sem jih!

Je pa res, da kot imamo med motoristi ljudi, ki "kvarijo" izgled motoristov, prav tako je v vseh panogah po celem svetu!!

Poznam obe vrsti lovcev. Čeprav se malo smešno sliši, vendar pravi lovec mora v današnjem času imeti rad živali. Saj biti lovec ne pomeni "oborožena oseba ki potuje iz ene gostilne v drugo čez gozd". Poznam lovca, ki je vsako nedeljo na jagi in kontrolira populacijo in razširjenost bolezni med divjo populacijo. Da ne govorim kolikokrat žrtvuje svoj čas in material za postavlanje ograd ker se je populacija prašičev podvojila in ker ni hrane v gozdu silijo na polja in kolikokrat pozimi nese hrano na krmišča, ki so cca 2-3 ure oddaljene iz civilizacije in seveda peš poti! Da o kontroliranju stekline niti ne govorimo!

Tudi kros motorji in hard endue motijo živali in jih strašijo! Samo to je druga tema !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HHV je lepo opisal ureditev lovstva v Sloveniji. Kolikor lovcev sam poznam se tudi korektno obnašajo. Povdaril bi tudi, da lovci vse počnejo na prostovljni bazi. Organizatorje te peticije pa bi samo vprašal, a so že bili kdaj v gozdu?

lp DTW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam jih poznam nekaj in so čisto okej dečkoti... In ja - marsikdaj, ko smo ga žurali, so se hitro pobrali domov, ker so rekli, da imajo pač v prihodnjih dneh še opravke v gozdu... Neplačane delovne ure, se ve... .. .

Mi je pa zlo hecen ta konflikt med hard-enduraši in lovci... Horjo, lahko morda poveš še kaj na to temo, da ne bomo brali samo pisem teh nenavadnih motoristov, kako so lovci zlobe in ne vem kaj še vse?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, profesionalizacija lova:

Pred nekaj leti so v ne vem točno celi Švici ali enem od kantonov z referendumom prepovedali lov. Ok, fino. Jagri so pospravili puškice in cunjice in lepo hodili po operah, gostilnah, na izlete v hribe itd. Obenem so prišparali ves tisti denar, ki ga porabiš za čevlje v grmovju strgane hlače, članarine itd. in lepo dvakrat na leto odšli na lov z zagotovljenim plenom v Francijo. Torej, lovskega užitka jim niso mogli vzeti, so jih pa razbremenili vsega dela, ki so ga prostovoljno opravljali v gozdu. Od takrat naprej ni za divjad skrbel nihče več. Tistih nekaj profesionalnih lovcev, ki jih je plačala država, ni uspelo realizirati odstrela, zato so se začele "akcije" kmetov. Ničkoliko risov so pribili na občinska vrata, ker so jim klali ovce. Ničkoliko srnadi in gamsov je zastreljeni in v pasteh segnilo, ker so delali škodo na poljih. Država je morala ukrepati in za velike denarje najela še dodatne profesionalce, da so tudi ponoči z nočnimi daljnogledi in laserskimi namerilniki redčila divjad. Kdo je plačal??? :D :D

Kakšna je situacija danes pa ne vem.

NIKOLI NOBENA DRŽAVA NE MORE NADOMESTITI IN PLAČATI DELA KI GA LOVCI PROSTOVOLJNO OPRAVIMO V GOZDOVIH ZA DIVJAD! Vsaj tako ne, da bi se vi ostali davkoplačevalci strinjali stem!

Kar se pa tiče prepovedi fure na Počku. Poček je določenim krogom v Postojni že dolgo kost v grlu. Pa to niso samo lovci, verjemi! In tudi te prepovedi niso speljali le lovci, če pa že, ne sodi večine in dobrih namenov po reakciji posameznikov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato je pravilno, da se take da v odstrel lovskim turistom iz tujine, ki to mastno plačajo, denar pa vlaga  nazaj v vzdrževanje inizboljševanje življenskega prostora divjadi.

Kolikor sem jaz slisal, so vrli slovenski lovci namenoma dopustili razmnozitev medvedov, ki jih je baje res veliko - vse to zato, da so lahko sluzili z dovolilnicami za odstrel, ki so jih prodajali tujim lovcem? Je to res?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...mene pa zanima kdo kontrolira lovce tko na terenu a jih lahko legitimira policaj in če jih lahko a so že kdaj koga oz imel kako akcijo in predvsem me zanima če mu lahko odredi preizkus alkoholiziranosti :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, gojitev divjadi v oborah.

Kolikor jaz vem, je zakon tu jasen. Prepovedan je kakršen odvzem in zadrževanje prostoživečih živali iz njihovega naravnega okolja, razen lova, ki se izvaja po zakonu o lovu. Torej ne bi smelo biti v sloveniji nobenega divjega živalskega vrta. Srce me je bolelo, ko sem sredi Ljubljane gledal srnjaka v ograji (nasproti bolnice petra Držaja).

Vendar noben kurčev policist ali inšpektor ne izvaja tega zakona!

Drugače je pa tako, da nekatere divje živali so primerne tudi za gojitev v večjih ali manjših oborah. Kdor pozna zgodovino lovstva ali zgodovino kot tako, ve, da so v srednjem veku kraljevske glave uporabljale za vprego v kočijo tudi jelene. Da te naše Cervus Elaphus jelene, ne kakšne karibuje. Te iste so gojili v velikih ogradah, ali pa kar na njivah tlačanov, ki se jih razumljivo niso smeli dotakniti. So jih pa zato ljudje po marčni revoluciji iz maščevanja skoraj iztrebili. Lovil jih je vsak, ki je imel pet minut časa.

Podobno prilagodljiv je tudi damjek. Le ta se tudi pri nas goji v ogradah. Kar se mi zdi edino primerno, saj ni naša avtohtona divjad, je tujek v tem prostoru, kot tudi muflon, ki izvira iz Korzike.

Kar se pa tiče strela na divjad v obori, menim, da je za žival "prijetneje" če pade pod dobro merjenim strelom, najsi bo od krogle ali puščice, kot da se jo vlači v klavnico in muči ves čas, dokler ne pride pod klavsko pištolo ali nož. Seveda mora biti za lov v obori ta dovolj velika in čim bolj podobna razmeram v naravi. Nasploh bi moralo biti okolje čimbolj podobno naravnemu povsod, kjer so živali zaprte v oborah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!