Skoči na vsebino

Peticija proti lovcem


D.J.

Priporočene objave

upam, da se jutri obrne novo poglavje za Slovenijo, pa ne brez lovcev, ampak brez posameznikov, ki v vsaki stroki otežujejo razvoj

Good joke, D.J. ... :lol1:

Tukaj je še en good joke: novo poglavje se je začelo zadnjič, ko so vam Poček prepovedali :( :lol1:

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam tok - glede psa na vrvicah v gozdu -> jaz mam svojo kužiko odvezano od malega (je navajena me gledat) in me uboga - ko je bila mlajša se je zapodila za srno/zajcem, seveda tudi dohitela ne bi nobenega vendar je na komando prišla nazaj in opustila zasledovanje -> take pse na vrvico mislim da ni potrebe dajati;

če bi mi delala probleme in ne bi ubogala potem pa bi jo dal na vrvico

glede travnikov in divjanja po njej pa ti ni preveč pametno, ker bo pridivjal kmet in te bo v najboljšem primeru nahrulil, da mu uničuješ travo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje bi se dalo dobit te peticije za podpisat?

V najbližji izpostavi za hard-enduro privžence...

Mislim, jao ... ste se napalili vsi, ki vas je Poček spravil v solze... pa stvar načeloma nima veze...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...lovci so čist gud, sam lih prou nabasani morjo bit, da jih nafukaš mopediste in pasemske pse sterlat... :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nebogljenega merjasca in njegovo prijateljico medvedko brez pušk in Codeina s puško v isto goščavo, pa bo. <_< :lol1: :lol1: :lol1:

Me prav zanima kdo koga bolj ogroža? Živali človeka ali človek živali?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še peticija, o kateri teče beseda... Nekaj najbolj hecnih izjav sem dal v italics in še posebej smešne v bold ....

Društvo za osvoboditev živali in njihove pravice

Ostrožno pri Ponikvi 26, 3232 Ponikva, tel.: 03/5763-303

Kdor jé meso, daje naročilo za ubijanje.

PETICIJA ZA ODPRAVO LOVA

Omogočite nam, da z živalmi sklenemo mir!

V Sloveniji so lovci v lovnem letu 1999/00 ubili približno 100.000 živali. Lovci ubijajo pogosto

na skrajno okruten način: Zajce s šibrami, ti od bolečine zakričijo kot majhni otroci; srne in divje svinje z »ekspanzijskimi streli«, ki se v živali razširijo in povzročijo večje in bolj raztrgane rane, zaradi katerih pušča žival za sabo več krvi, črevesne vsebine in drugih delčkov telesa kot »zalezovalna znamenja«, po katerih jo je na begu lažje zasledovati in prej omaga; kune in lisice med drugim s pastmi, v katerih končajo v grozljivem smrtnem boju. Srnice nebogljeno gledajo, kako izkrvavijo njihove matere. Kar publiki v bambi filmih povzroča solze v očeh, je v naših gozdovih okruten vsakdan. Lovci pobijajo tudi medvede, čudovita živa bitja, ki imajo človeka za najnevarnejšega sovražnika in se ga izogibajo, če le morejo - že vedo zakaj.

Lovcem je dolgo uspevalo, da so svoje barbarstvo prikrivali ali da so svoja krvava kratkočasja predstavili kot »ekološko nujno«. Ekologi so medtem razkrinkali lovsko laž: Ravnotežje narave in živali ne potrebuje lovcev, temveč se dolgoročno vzpostavi samo od sebe – z notranjim izravnavanjem števila rojstev, s prilagajanjem na mejo kapacitete okolja in z izogibanjem vrst. Tudi škoda zaradi objedanja mladih rastlin ne upravičuje lovske morije. Nasprotno: Za škodo, ki jo napravi divjad, je lovski pritisk eden od vzrokov.

Nobenega opravičila ni več, da v gozdovih in na poljih nadaljujemo krvavo vojno proti našim sobitjem. Kakšna krvava vojna se vodi proti živalim, je razvidno tudi iz tega, da so lovci v Sloveniji med letoma 1990 in 2000 pobili okoli 400.000 srn in še več 100.000 drugih živali. Še malo pa bo v samostojni Sloveniji pobitih skoraj 1 milijon živih bitij samo v gozdovih in na poljih. Človek je bil za preživetje nekoč morda odvisen od lovskega plena. Danes služi samo še mesni in trofejni zasvojenosti nekaterih sladokuscev, ki se nočejo odpovedati svoji zajčji in srnji pečenki al svoji trofeji. Predvsem pa lov živi od lovskega poželenja po ubijanju, udobno in strahopetno streljati z visokih prež, pred katerimi izbirajo svoje nič hudega sluteče žrtve. Robove gozdov in gozdne poti obrobljajo mnoge preže, živali komajda pobegnejo. Prvi nemški zvezni predsednik Teodor Heuss je rekel: »Lov je samo strahopeten opis za posebno nizkoten umor sobitij brez možnosti. Lov je stranska oblika človekove duševne bolezni.«

Skrajni čas je, da se poslovimo od tradicije uzakonjenega ubijanja živali zaradi užitka, od tradicije, ki so jo politiki in bogati povzpetniki prevzeli od visokega plemstva in cerkvenih knezov, da bi zadostili človeški častihlepnosti in agresiji. »Lovska strast«, na katero so lovci še tudi ponosni, je nevarna izkrivljenost. "Od umora živali do umora ljudi je samo korak, " je opozarjal že Lev Tolstoj. Vedno več ljudi je proti temu, da zakonodajalec dovoljuje ubijanje visokorazvitih bitij kot »lovski šport.«

Kot je rekel Hubert Weinzirl, bivši nemški predsednik, ima vsaka stvar svoj čas in lovu je čas potekel. Lov ima svoje mesto samo še v muzeju.

Zato zahtevamo odpravo lova in sklenitev miru z živalmi.

Peticijo lahko podpišete na naši stojnici na Prešernovem trgu v Ljubljani ali pa na protestnem shodu proti lovu 4. oktobra 2003 v parku Zvezda v Ljubljani.

Mimogrede, tile so iz Ponikve, tako kot naš Zok... Da ni to njegovo maslo? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo, gospodje, ki tale projekt "furajo", so pod močnim vplivom neke nemške struje (razvidno iz njihovega spletišča, kjer navajajo samo nemške vire http://www.osvoboditev-zivali.org/povezave.htm in drugod) ... ... o kakih drugih (britanci - ok, je 1 link o usnjenih čevljih:)), francozi, italjani , ...) ni duha ne sluha... skratka, dost nerazgledani se zdijo...

Lahko pa gremo jutri tja, pa vsakega posebej pogledamo, če ima usnjeno jakno, pelcmantl, usnjene čevlje... pa bo smeha dovolj za vse leto :D pravzaprav :(

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma dej spet eni - naslednji teden si bodo pa zmislili peticijo proti nošenju svilenih rutk - za zaščito sviloprejk! :D <_<

BTW: ni jih čez usnjene čevlje, peticija gor al dol!

Popravljeno . Popravil LuCy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V najbližji izpostavi za hard-enduro privžence...

Mislim, jao ... ste se napalili vsi, ki vas je Poček spravil v solze... pa stvar načeloma nima veze...

jebe se mi. Če nam lahko na tak pederski način poček spelejo pol pa majke mi da jim bom vrnu :angry:

tebe pa seveda boli kurac ker se te ne tiče in ti ni blo nič odvzeto, zato pač poste nabijaš ku u vsaki temi...

ah jebat ga škoda govorit zidu <_< :hmm: :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moram rect, da prej nisem imel kakega izdelanega mnenja o lovcih. Imam seveda na voljo to razkosje, da me tako hard enduro kot lov v bistvu ne zanimata pretirano, zato ni potrebno da bi zavzel kako mocno stalisce.

Hvala, Horjo, tvoje razlage so bile zelo zanimive in iz njih sem se naucil marsikaj novega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Filip111 ne splača se več sekirat čez lovce!! :( Mormo pač mi bit tok bolj pametn pa popstit! Za drug let bomo pa nek drgjet uštimal enduro tekmovanje( tm k zeleni ne bojo tko zajebani)! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

folk, santa barbare naj bo konec, danes je dan za podpis

mislim da vam ne bo noben nič naredil tut če pridete tja v bombarju iz krokodilje kože

pomemben je le majhen podpisič

gremo.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

folk, santa barbare naj bo konec, danes je dan za............ zaklepanje.

Debata se je delno prevesla v žalitve, nesmisel :angry: . Če se hoče kdo po gozdu vozit, se naj vozi in prepira z jagri, če je kdo jager se naj prepira z enduraši, če se komu srnice smilijo, si jih naj domov nese, če je kdo lačen, naj gre na bograč, če kdo misli, da mora podpisat, ga naj dež namoči, jaz si bom pa grlo zmočil in šel popoldan na pir :beer1:

lp DTW B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako da se mi ne da, jaz sem imel s Horjotom cisto fino debato, nakar si ti vmes zacela skakat z izjavami "pi*da si nadut" - ko bi bil vsaj quote da bi vedel kaj si narobe prebrala/razumela, tako pa ...

Da skrajsam - ne domisljam si, da sem sam tam, niti ne pricakujem da bom sam tam, pricakujem samo da mi ne bo kdo solil pameti da je gozdna cesta (res cesta, ne gaz od kakih sprehajalcev) samo za pesce in da nimam tam kaj delati, se manj da spekulira z debilnimi izjavami kot je uno od prejle ki sem jo zbrisal - in da tega ne pocne oseba ki me je videla morda trikrat :)

CYC sami imamo gozd in okoli cest si v zmoti!

Glej Ceste, ki so vrisane v katasterske mape so javne ceste, po katerih se lahko neomejeno voziš, sprehajaš oz počneš kar se ti zljubi (državne ceste).

Kar se pa tiče gozdnih cest, pa vsi lastniki letno plačujejo za vzdrževanje gozdnih cest mislim da pride cca. 8000,00sit na leto. Tudi ko se delajo ceste oz. vleke za spravilo lesa, po katerih se voziš, sami kmetje oz. lastniki gozdov naročijo delovne stroje (samoplačniško) + raskirajo del svoje zemlje v ta namen! Tako da to so privat poti in imajo načeloma omejeno uporabo! Vendar je pri nas okoli tega še za veliko naučiti, saj nas je komunizem malo drugače učil. Tudi gobarji, nabiralci kostanja, lovci, nabiralci ostalih gozdnik dobrin bi morali imeti dovoljenje od lastnikov! Kar je pa skoraj nemogoče urediti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

horjo je vse lepo napisal ....nimam več kaj dodajat....sem prekasno vidu temo...matr ste se razpisali..... :hmm:

glede trofej in trofejnega lova....oče je lani po 29 letih lova prvič odstrelil jelena ki je bil točkovan z 202,98 točkami kar mu je prineslo bronasto medaljo(jelenu seveda(staremu 13 let), ne očetu)...to so stvari ki jih je težko opisati...kaj pomeni taka stvar uplenitelju....

je pa lov vse tisto kar je horjo povedal...in ravno tako je treba lov gledat.....vsako stvar se pa lahko obrne da izgleda ravno nasprotje resnice....vsekakor spoštujem lovce ker jih veliko poznam.....so pa izjeme ma te so povsod v družbi ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, malo sem zadevo popucal...

Sicer pa - hecno opazovati tak smešen konfliktek... Na eni strani plemeniti lovci, na drugi strani plemeniti ljubitelji narave enduraši.

Žal gre za sorazmerno izključujoči populaciji, vsaj kar se tiče hard-core gozda :) ... Pač, podoben zaplet, kot če bi beli rasist silil v črnski ghetto, ali obratno...

In kar se mene tiče - tokrat sem na strani lovcev, kot je Horjo, čigar zgodbe in delovanje so me globoko dirnule. No, pa saj sem tudi nadaljevanko Grizly Adams ful rad gledal :D

Se pa še iz otroštva na kmetih spomnim, kako smo na eni strani dolinice pri Negovi radi zahajali v gozd in pasli krave, pa je prišel mimo nek vikend-frajer z enduro in začel rit naokoli po pobočjih travnikov in po hosti... Tisti rezek zvok njegove bele Yamahe je bil hudo neprijeten... In kar trajalo in trajalo je, tip je dobesedno drkal eno "progo" približno 400 metrov dolgo...

Nasprotna slika pa je bil nek moj stric, ki je tudi lovec, pa precednik krajevne skupnosti je bil, no, njegov brat pa v isti vasi precednik gasilcev :D (dve najpomembnejši _poziciji_ v vaški skupnosti)... Se spomnim, kako je včasih pozimi, ko so se poljane spremenile v orjaške bele gomile, skrbel za žvalce...

Mah, ne vem - lovci o mi kr vše, če so mentalno v normalnem stanju. Proti enduru v gozdi pa tudi nimam nič (učinkovitega :D ) ...

Se mi zdi, da je treba v primeru takih nezdružljivih stvari poskrbeti, da ne prihaja do konfliktov in da ima vsak pač svoj "teren". Žalostno, kar se je zgodilo v Počku, ampak to ne more biti razlog za to, da bi zdaj krivil lovce za vse zlo na svetu. Prej bi poudaril pomanjkanje namenskih in odobrenih terenov za enduraše.... Čeprav, hmmm, tudi v Lenartu je bila včasih motokros proga, pa je ni več...

In vsem endurašem, ki gredo v ovčji bleja-bleja maniri podpisat peticijo, bi dal v razimslek dejstvo, da verjetno niso lovci edini njihovi nasprotniki ... Pač, podobno, kot tapravih cestnih motoristov :D ne marajo različne ciljne publike... that's the way it goes in Slovenija, žal ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DTW, še lepše bi bilo, da se sam izogibaš te teme, če imaš prikrito privrženost in jo tako izrekaš...zakleni, pa je..in se bo pozabilo na problem, ane

proti lovcom nimam nič, so fejst možakarji, delajo red in skrbijo za ravnovesje, ki ga človek ruši..

kot sem že omenil, je lokalno LD dalo soglasje za tekmo, kar potrdi korektnost

problem nastopi, ko se par dni pred tekmo in z žegnom lokalnih oblastvenikov tekmo prepove

izvisi veliko vloženega denarja posameznikov, časa porabljenega za 0, sponzorji pokadijo, povabljeni tujci na poti v Slovenijo...OK

vzroki za odpoved...izključno lovske narave

pot medveda, namišljeni treningi motoristov v dneh pred tekmo, namišljena vožnja po gozdovih okoli počka itd in ravno zaradi teh problemov so par dni pred tekmo organizarji spremenili potek dirke in ga usmerili zgolj v spodnji, tankovski del počka, ki ga vsakodnevno parajo gosenice, erozija, vojaška enduro enota, jeepi, pehota in cele serije najrazličnejših izstrelkov

b the way, lovci, svinec je strupen za naravo...

kdo drug je torej kriv za to? kdo kontrolira lovce in je vplivan od njih

kdo daje lovstvu pravico do izvrševanja takšnih razsežnost

ker bo mnogo vprašanj ostalo odprtih, se je treba oprijeti vsake bilke, ki kakorkoli naruši delovanje lovskega aparata, s katerim obični lovčki nimajo velike veze

pa ne mi enačit endura s krosom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič nas je spet ustavil lovec in začel groziti, s kaznimi in podobnim. Problem zanj je bil da vozimo po gozdnih stezah in preganjamo živali. Makadam kjer se zakonsko lahko vozimo, je ponekod oddaljen le nekaj 10 metrov zračne linije in bi po mojem tudi preplašili živali z vožnjo po njem. Tudi lovec je dojel to.

Po nekaj težkih besedah smo prišli do dogovora, da se 14 dni na tem območju ne bomo vozili (baje se eni jeleni ženjo).

Se mi zdi kar dober kompromis in se ga bomo držali. Lahko bi lovcem nagajali in se vozili po makadamih, oni pa bi lahko nam tudi po preteku 14 dneh, kar upam, da se ne bo zgodilo.

Vedno bom spoštoval željo lovca, če lepo pove kaj ga muči (recimo naslednji teden bom lovil enga...)) in se bomo izogibali tega območja v določenih dneh.

Res je možen kompromis, če so ljudje pripravljeni na pogovor. Lovci povejo kdaj imajo glavne jage, eduraši se v teh terminih ne vozimo tam, lastniki parcel pa v glavnem niso večji problem (nekateri so celo navdušeni na vožnjo po gozdovih). Če pa kateri od lastnikov izrazi nezadovoljstvo, pa to spoštujemo in se izogibamo njegove parcele.

V tolažbo vsem endurašem: tudi lovci imajo probleme s svojimi strelišči, ker jih domačini niso prav nič veseli.

Popravljeno . Popravil 5ER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CYC sami imamo gozd in okoli cest si v zmoti!

Glej Ceste, ki so vrisane v katasterske mape so javne ceste, po katerih se lahko neomejeno voziš, sprehajaš oz počneš kar se ti zljubi (državne ceste).

Se pravi cesta, ki je na zemljevidu vrisana je javna? Hm ... bom preveril ali so tiste ceste na zemljevidu, se prej moram pa dobiti kaj novejsega od one karte ki ima se stampiljko "pozor zaupno" :D

Koliksen del gozdov je pa sploh v drzavni lasti, vse le ni zasebno, ce se ne motim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A hard-enduro v gozdu? Jaz bi se tud še nate spravu, pa te natulil ...

Natuliš lahko samo če je to v tvojem gozdu.Ok!Vsak ima svoje gušte lovci svoje enduraši svoje.Lovci ki ste takšni zagovorniki narave mi prosim odgovorite na naslednja vprašanja.Zakaj ima skoraj vsak lovec terensko vozilo?Kako lahko ugotovi na 100-200metrov ali je žival bolna?Ali lovec v revirju upravlja z živalmi ali z zemljiščem. Sam imam občasno z lovci konflikte, ker si nekatiri lovci zakone prirejajo sebi v prid.Jaz in moja družba se ob nedeljah ne vozimo po hostah namenoma da lahko lovci u miru jagajo.Nobene stvari ne smemo posploševat,ker vsi lovci niso pijanci in vsi enduraši niso brezbrižni divjaki po naravi.Enako kot imajo lovci v svojih vrstah smeti jih imamo tudi mi v svojih vrstah.Mislim da bi to temo lahko zaklenili, ker samo prazno slamo mlatimo.Nikoli ne bomo prišli na skupno frekvenco. Jast se bom vozil kjer se bom jast hotel in to mi bo lahko prepovedal le lastnik zemljišča in pa ne bilokatiri jagr ki se mu bo k. dvignu. Mene osebno motijo lovske preže , ker ni travnika da ni postavljena preža.(no nekatire so prav lično izdelane, misli da je tudi to poseg v naravo če sm mal pikolovski)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj ima skoraj vsak lovec terensko vozilo?

Kako lahko ugotovi na 100-200metrov ali je žival bolna?

nisem lovec ma nekaj ti povem....a ti če bi se vsak dan po makedamu voz bi hodu v gozd z audijem TT ali raje z lado nivo(ker je poceni, je ni škoda, dobr terenc)

2. vprašanje...če opazuješ žival 5 minut in si lovec s par leti izkušnjami boš po obnašanju živali lahko marsikaj ugotovil...ali žival čota, kakšno dlako ima, kakšno rogovje...itd....vedi pa da lovec ni veterinar... če žival pelješ k veterinarju ima težave ugotovit kaj ji je....kaj šele biti lovec

pa še to...lovci se malo krat vozijo po off road poteh oziroma tako imenovanih vlakah....moj oče ima novega cliota se zapelje do gozda avto tam pusti(žival ne preplaši) in se peš odpravi do željenega cilja...včasih prehodi po par kilometrih če mu sam lov to dopušča...večinoma pa uporabljajo preže kjer na žival prežijo in čakajo da se prikaže(vendar se z avti ne pripeljejo do nje ker bi žival splašili ampak pustijo avto na primerni oddaljenosti)....terence v naši LD uporabljajo da pridejo do težko dostopnih krmišč(tam kjer se živali hranijo) ker bi bilo nemogoče hrano za živali nositi ročna v hribe in težko dostopne predele(govorim o balah sena, pesi...itd)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tundercat pa sva tam.Po makadamu vozu praviš.Meni so lovci večkrat težili in me na makadamskih poteh zaustavljali.Oni so bili z terenci osranimi od blata , meni so pa težili.Ti si iz Postojne pa saj kaj ti bom govoru sej poznaš tamkajšne razmire.Lep pozdrav vsem endurašem in lovcem. Adijo se vidimo v gozdu! (bomo tam še kakšno dorekli)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na to da nosim usnjeni kombinezon (hm pa še enega enodelnega nujno rabim :P ) in naravnost obožujem meso lahko vse te KVAZI-ZAŠČITNIKE pošljem v PM.

se grejo neke protestne akcije pa ga serjejo sredi Ljubljane, ko pa živali res trpijo pa jih ni nikjer. me zanima kdaj je kateri od teh resnično kje pomagal kakim živali (npr. prostovoljno delo v azilu).

lahko je malo za kamere pozirat sredi LJ, drugo pa je akcija na terenu.

Pa še ta glupost, zakaj jih ravno lov moti, ki je še vedno bolj humana in potrebna stvar kot pa npr. neprimerni živinski transportni, krznena oblačila (ej to se strinjam da je bedarija), testi na živalih itd.

eh brezveze, horjo vi kar strelajte (jasno po predpisih in kvotah), jaz pa sem tudi danes lepo porcijo prašička pospravil pa ko to berem se mi neznansko divjačine lušta. :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!