Skoči na vsebino

Yamaha YZF R6


robberrt

Priporočene objave

Pozdravljeni.

Imam problem. R6, 03 - 05 model. Ko sem tankal mi je po nekaj kilometrih, cca 10 na motorju malo zmanjkalo moči. Noto pa nekaj časa dela normalno, nato malo trokira, kot bi laufal po 3h cilindrih. V prostem teku včasih ugasne. Mel kdo podoben primer?

Popravljeno . Popravil pero79
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 4 mesecev pozneje...
pred 23 urami, mulac77 pravi:

Pozdravljeni, ve kdo kakšen je fi kolena izpuha pri r6 03-05 letnik?

Lp

Sprašujem, ker kupujem rabljenega akrapovica, ki ga je prodajalec imel na 03-06 Z750 in pravi, da isto paše na r6. Ve kdo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,
Preden bom šel v noro pamet še prosim vas za pomoč. Predelujem motor za pisto na katerem sem dal zamenjat olje pri mehaniku je bilo vse ok. Naslednji dan doma sem do konca zmontiral gor poliestre in se želel it pelat da vidim če vse špila ok.

Utripa mi luč za olje/motor 10x potem 3s ne in tako se ponavlja v nedogled,.... Zamenjal sem že senzor za merjenje nivoja olja.

Danes sem še šel v diagnostic mode in prebral ven error code na 61 -> 15, 16 in 30

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Senzor za nivo olja? Verjetno mislis senzor olnega pritiska? Ce imas slab olni pritisk (pred menjavo olnega filtra pa je bilo ok) zamenjaj olni filter za originalni ali kvalitetni filter. Poznam primer ko je bil krivec slab olni filter (verjetno tovarniska napaka na filtru)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 3/10/2019 at 8:37 PM, norc 16 said:

Zdravo,
Preden bom šel v noro pamet še prosim vas za pomoč. Predelujem motor za pisto na katerem sem dal zamenjat olje pri mehaniku je bilo vse ok. Naslednji dan doma sem do konca zmontiral gor poliestre in se želel it pelat da vidim če vse špila ok.

Utripa mi luč za olje/motor 10x potem 3s ne in tako se ponavlja v nedogled,.... Zamenjal sem že senzor za merjenje nivoja olja.

Danes sem še šel v diagnostic mode in prebral ven error code na 61 -> 15, 16 in 30

Lp

Čisto iz firbca; Katero olje ste vlili not? Znamka, gradacija?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Cavallo says:

Clean from a fiancé; Which oil did you put in? Brand, gradation?

 

Motul 5100 10w40

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče tisti kabel, ki gre do senzorja(da je nacvikan, ali izpuljen)...

Podoben problem je imel nekdo na R6 forumu..

 

https://www.r6-forum.com/forums/57-garage-mechanical-help/72715-04-oil-light-flashes-10-times-***please-help***.html

 

Drugače, tudi to olje, uporabljajo v track bike-ih...Sm ga je treba menjat 10x pogosteje, kot pri normalnem mopedu..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, Cavallo pravi:

Drugače, tudi to olje, uporabljajo v track bike-ih...Sm ga je treba menjat 10x pogosteje, kot pri normalnem mopedu..

Nasplosno...na track bike menjas na 2500km...in kdo je tak nor,da menja olje sele po 25.000km ?

Jz vedno menjavo olje na okoli 3000km po cesti..Zakaj?Ker prej 100dem ali zdaj 50eu ni nic napram temu taksen strosek ti  prinese kaksen strojelom..

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 13. 3. 2019 ob 13:06, Cavallo pravi:

Mogoče tisti kabel, ki gre do senzorja(da je nacvikan, ali izpuljen)...

Podoben problem je imel nekdo na R6 forumu..

 

https://www.r6-forum.com/forums/57-garage-mechanical-help/72715-04-oil-light-flashes-10-times-***please-help***.html

 

Drugače, tudi to olje, uporabljajo v track bike-ih...Sm ga je treba menjat 10x pogosteje, kot pri normalnem mopedu..

Motor je track bike oz. zeli postat :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

Pozdravljeni,

Imam yamaho R6, letnik 2000. Motor je delal kot urca, dokler mi ga niso ukradli. Ko sem ga dobil nazaj, pa so se zaceli problemi. Vse sem sicer porihtal, razen enega, za katerega ne najdem nikjer odgovora. Ko poskusam zagnati motor, se mi ugasnejo stevci in motor "vergla" v prazno. Priklopil sem ga na avto, na kable, vendar je rezultat isti. Ali ima kdo kaksno idejo, kaj bi se lahko bilo? Hvala za kakrsnokoli pomoc.

 

Lone Rider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, duckyR6 said:

Pozdravljeni,

Imam yamaho R6, letnik 2000. Motor je delal kot urca, dokler mi ga niso ukradli. Ko sem ga dobil nazaj, pa so se zaceli problemi. Vse sem sicer porihtal, razen enega, za katerega ne najdem nikjer odgovora. Ko poskusam zagnati motor, se mi ugasnejo stevci in motor "vergla" v prazno. Priklopil sem ga na avto, na kable, vendar je rezultat isti. Ali ima kdo kaksno idejo, kaj bi se lahko bilo? Hvala za kakrsnokoli pomoc.

 

Lone Rider

Si iz Ljubljane. Ti svetujem, da greš do Jureta Primca. Če kdo, bo on vedel kaj jo matra :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja in sem ze nekajkrat klical, ampak imajo zasedeno do konca sezone. Ampak vseeno hvala. Jure Primec je res super mehanik za motorje. Med najboljsimi, tako da ga jaz tudi vsem priporocam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Lep pozdrav

Sicer sem ze pisal v temi za yamahe, a sem dobil samo en odgovor, kjer mi je uporabnik predlagal mehanika, kar pa je zame trenutno zadnja resitev in sicer le v primeru, da ne bom mogel sam popraviti napake. Stvar pa je taka... Imam yamaho R6, letnik 2000. Delala je kot "urca", dokler mi je niso ukradli. Ko sem jo dobil nazaj, je imela kar nekaj tezav. Popravil sem vse, razen ene, za katero pa ne najdem nikjer odgovora. Ko poskusam zagnati motor, se mi komplet ugasne stevec, starter pa se obraca dokler se ne sprazne akumulator. Priklopil sem ga na avto, na kable, vendar je rezultat isti. Ali ima kdo kaksno idejo, kaj bi lahko bilo? Na youtubu sem malce gledal, in nasel nekaj za regulator in tuljavo. Za regulator se mi sicer ne zdi, da bi lahko bil problem (ampak to je samo moje mnenje), za tuljavo pa ne vem. Razmisljal sem tudi, da mogoce nisem zice dobro potisnil nazaj v konektor, ko sem menjaval kljucavnico za vzig, ker sem moral vse dati narazen, da sem lahko zice potegnil skozi luknjo v sasiji in da mogoce nima katera zica dober stik. Iskreno, sploh ne vem vec, kaj bi lahko bilo, tako da se vam zahvaljujem za kakrsnokoli pomoc ali idejo glede tega. 

 

Lone Rider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, duckyR6 pravi:

Lep pozdrav

Sicer sem ze pisal v temi za yamahe, a sem dobil samo en odgovor, kjer mi je uporabnik predlagal mehanika, kar pa je zame trenutno zadnja resitev in sicer le v primeru, da ne bom mogel sam popraviti napake. Stvar pa je taka... Imam yamaho R6, letnik 2000. Delala je kot "urca", dokler mi je niso ukradli. Ko sem jo dobil nazaj, je imela kar nekaj tezav. Popravil sem vse, razen ene, za katero pa ne najdem nikjer odgovora. Ko poskusam zagnati motor, se mi komplet ugasne stevec, starter pa se obraca dokler se ne sprazne akumulator. Priklopil sem ga na avto, na kable, vendar je rezultat isti. Ali ima kdo kaksno idejo, kaj bi lahko bilo? Na youtubu sem malce gledal, in nasel nekaj za regulator in tuljavo. Za regulator se mi sicer ne zdi, da bi lahko bil problem (ampak to je samo moje mnenje), za tuljavo pa ne vem. Razmisljal sem tudi, da mogoce nisem zice dobro potisnil nazaj v konektor, ko sem menjaval kljucavnico za vzig, ker sem moral vse dati narazen, da sem lahko zice potegnil skozi luknjo v sasiji in da mogoce nima katera zica dober stik. Iskreno, sploh ne vem vec, kaj bi lahko bilo, tako da se vam zahvaljujem za kakrsnokoli pomoc ali idejo glede tega. 

 

Lone Rider

bo tule kar prava tema, isto vprašanje lahko postaviš tudi v temi "sam svoj mehanik". Za iskanje teme uporabi iskalnik, ni pa potrebe po odpiranju nove teme za vsak problem, ki se tiče obstoječega motorja (oziroma njegove teme)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, DAMI34 pravi:

bo tule kar prava tema, isto vprašanje lahko postaviš tudi v temi "sam svoj mehanik". Za iskanje teme uporabi iskalnik, ni pa potrebe po odpiranju nove teme za vsak problem, ki se tiče obstoječega motorja (oziroma njegove teme)

Nasel temo. Hvala DAMI34

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
pred 16 urami, duckyR6 pravi:

A mi lahko kdo pove, koliko priblizno stane membrana za fergazer, za yamahao r6 1999-2002?

original membrana stane točno 105,40 eur z ddv.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!