Skoči na vsebino

Yamaha YZF R6


robberrt

Priporočene objave

Ali morda kdo ve, kje bi se dal dobit steklo, za sprednjo desno luč, za Yamaho R6, letnik 2002.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali morda kdo ve, kje bi se dal dobit steklo, za sprednjo desno luč, za Yamaho R6, letnik 2002.

Delta Team (krško)

Elisa (domžale)

Servis Štern (kranj)

TC Motoshop (ljubljana)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ja, sej sem že klicaril po (skoraj) vseh servisih in zastopnikih za Yamaho, pa so mi povsod velikodušno ponujali komplet sprednjih dveh luči, samo stekla pa ne prodajajo. :huh: Rabim pa le steklo za sprednjo desno luč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker nimam knjižice z navodili o uporabi motorja - ali mi lahko kdo zanesljivo pove, kako se pri R6 letnik 1999 čekira olje - pri nagnjenem motorju, naslonjenem na stojalo, ali tako, da je motor povsem pokonci?

Hvala :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker nimam knjižice z navodili o uporabi motorja - ali mi lahko kdo zanesljivo pove, kako se pri R6 letnik 1999 čekira olje - pri nagnjenem motorju, naslonjenem na stojalo, ali tako, da je motor povsem pokonci?

Mene so mojstri naucil, da mora motor bit z obemi kolesi na tleh in navpicno. Ne vem pa, ce ma R6 kaksne posebne finte :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene so mojstri naucil, da mora motor bit z obemi kolesi na tleh in navpicno. Ne vem pa, ce ma R6 kaksne posebne finte :-)

mene tudi. Ampak potem mi je nekaj drugih mojstrov vsadilo dvome, jaz pa brez knjižice okol po svetu in moram enostavno preverit pri nekom, ki to dejansko _vé_, ne pa zgolj domneva iz ustnega izročila. In ja, sem že telefon vrtel, pa ne dobim tapravih :)

Hočem rečt - upam, da se bo Binca kaj oglasu :D al pa še kdo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, evo, dubu odgovor od profičev :)

Kr se pa kontrole olja tiče (velja za vse motorje), mora stati pokonci (motor-da ne bo pomote :naughty: ), biti mora ogret in počakati moraš vsaj 20sek, da se olje odteče v karter. Pri R6 šipko ni potrebno vijačiti, lahko jo vstaviš do navoja, toda upoštevaj razliko v višini. (višino navoja odštej od markiranega max. in dobiš dejanski maximum .)

:)

no, saj vem da je že mal :topic: k obstaja tudi tema o olju :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Yamaha nima tovarniških številk za barve (razen BL2, ki ne pove skoraj nič). Vsaj v slovenski servisni mreži niso opremljeni s tovrstnim materialom. Še najbolje je iti do kakšnega kvalitetnega ličarja, ki lahko zelo dobro naredi enako ali zelo podobno barvo - pa verjetno še ceneje pride. (Sem imel včasih črno yamaho .) )

Drugače pa so vse informacije na voljo pri Delta Teamu Krško: 07/4921444

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Upam da mi lahko svetujete kaj vse na motorju bi še lahko bilo fuč.

Pa upam da me ne bodo moderatorji spet cancel-i saj pač nisem mojster neta.

Lepo vas pozdravlja Pero ki upa da bo čim prej spet v pogonu.

Si imel zgleda srečo da si na desno stran in od zadaj priletel, no če se temu lahko sreča reče. :kva2:

Če se ti da, ga pripelji do serviserja, na pamet je bolj kriza ugotavljat. Še posebej glede na to da ima R6 delta box in da je lahko pri aluminiju dost več škode kot pri jeklenem okvirju, pa se dost manj vidi. Pri Capotu, ki ima podobno konstrukcijo okvirja vem, da že mal polomljene zadnje vilice pomenijo totalko, ki so jo vsaj v Veliki Britaniji brez debate izplačali, pa ni bilo skor nič drugega razen prask.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si imel zgleda srečo da si na desno stran in od zadaj priletel, no če se temu lahko sreča reče. :kva2:

Če se ti da, ga pripelji do serviserja, na pamet je bolj kriza ugotavljat. Še posebej glede na to da ima R6 delta box in da je lahko pri aluminiju dost več škode kot pri jeklenem okvirju, pa se dost manj vidi. Pri Capotu, ki ima podobno konstrukcijo okvirja vem, da že mal polomljene zadnje vilice pomenijo totalko, ki so jo vsaj v Veliki Britaniji brez debate izplačali, pa ni bilo skor nič drugega razen prask.

lp

Rudi

rudi vilice niso odnesle hvalabogu nič sem bil na yamaha servisu v Mb in že ocenjena škoda je bila. dobim vse novo no pa dobil nobezen od vitalnih delov nič. Vsaj na servisu so tako rekli. Koga bodo razstavili pa bodo vidli če je še kaj. Bom pa ga jutri poslikal in pokazal.

Lp peter

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Že prej sem imel Yamaho R6, na kateri je že bil "predelan" originalen izpuh, oziroma je bil izpuh "odprt" - pobrani so bili ven dušilci (baje). Sedaj imam isto R6 in bi rad prav tako originalen izpuh predelal da bi bil glas malo boljši.

A mogoče pozna kdo koga, ki bi mi to znal narediti ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in če se slučajno kdaj zgodi................................. :?

.............da boš spet potreboval original izpuh???? boš kupu novega??' 200.000sit+ ??

Popravljeno . Popravil rebel
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že prej sem imel Yamaho R6, na kateri je že bil "predelan" originalen izpuh, oziroma je bil izpuh "odprt" - pobrani so bili ven dušilci (baje). Sedaj imam isto R6 in bi rad prav tako originalen izpuh predelal da bi bil glas malo boljši.

A mogoče pozna kdo koga, ki bi mi to znal narediti ?

:) ne, imam še enega predelanega od R1 (karbonskega) :) :) tako da rezerva je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dej še druzga predelat, boš lahko po potrebi menjeval, odvisn ktera štima ti bo kter dan bolj pasala :kva2:

PS: poznam ljud, k bi to znal narest ... Eni so zaposleni v Akrapoviču, drugi pa na servisu Yamaha... Eden je Štern v Kranju, drugi je Tomaž v Elisi, tretji pa Borut v Dragomerju...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Original pusti za policaje in teh.preglede,če bi pa že rad predelal,pa vzemi vrtalnik,pa dolg sveder 30cm,fi10 pa prevrtaj do konca,če ti bo premalo glasen,daj sveder fi13,in tako naprej,da dobiš pravi zvok :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm, ja res bom jaz raje dal predelat tistega drugega, original bom pa pustil na miru. A da bi sam zvrtal luknjo ??? Rajš ne, da ne bom kaj zaj***l :)

Kolk bi me pa to stalo, če bi dal komu za poštimat ? :) Gre se mi sam zarad dobre štime, novega akrapoviča se mi zdi pa brez veze kupovat sam zaradi glasa.

P.S. Če to sporočilo ne spada v to rubriko naj administrator prosim premakne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Virko: Če ti pa Curi pradlaga da lukne vrtaš poj jih morš pa nujno. B)

Zgleda da je on to naredu, zej mu pa Fazer-ca leti 275km/h.

Ma se splača. :grim :grim :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm, ja res bom jaz raje dal predelat tistega drugega, original bom pa pustil na miru. A da bi sam zvrtal luknjo ??? Rajš ne, da ne bom kaj zaj***l :)

Kolk bi me pa to stalo, če bi dal komu za poštimat ? :) Gre se mi sam zarad dobre štime, novega akrapoviča se mi zdi pa brez veze kupovat sam zaradi glasa.

P.S. Če to sporočilo ne spada v to rubriko naj administrator prosim premakne.

Ma nimas kej zajebat vrtaj.....bolj tih ziher ne bo :OK:

Popravljeno . Popravil Demolitionman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma nimas kej zajebat vrtaj.....bolj tih ziher ne bo :OK:

OK, potem bom pa res probal in zvrtal luknjo :) Mogoče še ta teden, pa da vidim kako se bo obneslo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!