Skoči na vsebino

Kros motor za začetnika


OrlyTM

Priporočene objave

...mene pa zanima ce mas lahk kake probleme ce se furas z neregistrirano croslo po šumah, smušiščih alpa nek k ni ne asfalta kajšele kakega prometnga znaka :hmm:

pero mal za informacijo <_< ! Kroslo ne moreš registrirat! :) Lahko so pa zmeri problemi če se furaš po šumi, posebej pa s kroslo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud ce po svoji sumi furas - se lahk pa nate spravjo clani drustva proti mucenju zivali, ekologi, in pa drzava (kao cross proga brez gradbenega dovoljenja), tak da se ti splaca met kroslo sam ce mas blizu bajte kako cross progo in dovoljenje za uporabo - na kratko - ce si vclanjen v kak motocross klub! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pero mal za informacijo <_< ! Kroslo ne moreš registrirat! :)
...vem...

Lahko so pa zmeri problemi če se furaš po šumi, posebej pa s kroslo!

...kakšna pooblastila majo gozdarji, lovci v tem primeru in ali je to večji ali manjši prekršek kot da bi se fural z neregistrirano cbr-ko po cest :hmm:

Popravljeno . Popravil -pero-
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mal za informacijo <_< ! Kroslo ne moreš registrirat! :)

...kaj pa če nanjo namontiraš štop&spredno lampo in kak ogledal? ...sej za 250 registracija ni tolk in ti to lahko zelo prav pride če nimaš proge pred bajto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...kaj pa če nanjo namontiraš štop&spredno lampo in kak ogledal? ...sej za 250 registracija ni tolk in ti to lahko zelo prav pride če nimaš proge pred bajto

Narest morš homologacijo:

-imet gume primerne za po cesti

-ogledala

-lampe (spredaj-zadaj)

-žmigovce

-test kw oz. moči

-vozit na pooblaščene servise

-dat notr blokado (če ma kdo 16 let in bi rad 125-ko z 11Kw)

itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-žmigovce

-test kw oz. moči

-vozit na pooblaščene servise

zmigovci se mi zdi da niso obvezni (sam mors pa pol roko devat ko zavijas :lol1: ), pooblasceni servisi tud ne, moci pa tud ni treba dol spuscat ce mas izpit za splosni A. bolj problem bi bil s hrupom in emisijami skodljivih plinov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Narest morš homologacijo:

-imet gume primerne za po cesti

-ogledala

-lampe (spredaj-zadaj)

-žmigovce

-test kw oz. moči

-vozit na pooblaščene servise

-dat notr blokado (če ma kdo 16 let in bi rad 125-ko z 11Kw)

itd...

Homologacije je v Kopru! Stane pa tm okol 130K! poj za luči, žmigovce... boš pa tud kr ene 70K dal tko da je velik bolj H-endura :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-žmigovce

-test kw oz. moči

-vozit na pooblaščene servise

zmigovci se mi zdi da niso obvezni (sam mors pa pol roko devat ko zavijas :lol1: ), pooblasceni servisi tud ne, moci pa tud ni treba dol spuscat ce mas izpit za splosni A. bolj problem bi bil s hrupom in emisijami skodljivih plinov.

Ja glede moči je res, sam mi ne deluje logično da bi kakšen možak od recimo 30 ih kupu krosa in ga pol registriral ne glede na Kw...

Bolj za to gledajo tisti ki imajo A125 do 11 Kw, da ga lahko po tehničnem odprejo in da motor trže :yea2: :notworthy: :OK:

Hrup in emisija pa sta res največji problem, razen če kupiš še kakšen FMF ror, ki je street legal, kar pa je še dodatnih ~50k sit :hmm: :BUA:

povzetek: kros motor je primeren samo za kros porge in hoste in kakih par km po cesti da prideš do proge (razen če ne uživaš u tem da spizda.aš polcajem :OK: )

h.e. pa je malo bol švoh kot kros in se ga da z pravo predelavo spravit na moč blizu krosa, s to razliko da je street legal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

250 manj zahtevna za vozit :lol1:

se pravi, močnej ko je motor, namenjen za za isto uporabo seveda, lažje se ga pelje

na progi sigurno ne, ker 250 dosega večjo brzino, hiteje pospešuje, težja je za ustavit

če pa govoriš o softy uporabi, pa tut ni res, ker se omenjene stvari ponovijo

osebi z znanjem sicer moč precej pripomore k lahkotnejši vožnji ampak hitrejši zaradi tega pa pač ne bo

še vedno ima ventil, ki pri določenih obratih odpre konje, le da jih zdirja ven malo več kot pri 125

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

250 manj zahtevna za vozit :lol1:

se pravi, močnej ko je motor, namenjen za za isto uporabo seveda, lažje se ga pelje

na progi sigurno ne, ker 250 dosega večjo brzino, hiteje pospešuje, težja je za ustavit

če pa govoriš o softy uporabi, pa tut ni res, ker se omenjene stvari ponovijo

osebi z znanjem sicer moč precej pripomore k lahkotnejši vožnji ampak hitrejši zaradi tega pa pač ne bo

še vedno ima ventil, ki pri določenih obratih odpre konje, le da jih zdirja ven malo več kot pri 125

Umikam se iz debate ker nima več smisla debatirat.Zanima me če si hodil kdaj dirkat,namreč jaz sem.Matr ste trdi.

Popravljeno . Popravil MAČKON
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Mačkon: 250 cc motor je od 125 cc lazji za vozit sam ce je 4T, ker je krivulja moci in navora manj brutalna, moc pa nekje primerljiva. 250 cc 2T dosega dosti preveliko moc za sproscene prve ure na motorju, sploh pa offroad, kjer je za zacetnika ze 30 konjev cez glavo, da o dvotaktno brutalnih 55ih konjih pri 250cc sploh ne govorimo!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se pa tud zdi da je 250 mal lazje vozt, ceprav svohnejse se nisem peljal. Pr 80 pa 125 mors skoz kuplat, da je ventil do konca odprt, da kam gre. Sej drgac pr 250 tud ni fore ce nimas ventila odprtga.

Res pa je da ce se bojis moci, poj je pa boljs 125. Ti vec napak dopusca.

Drgac se mi pa zdi nesmiselno o tem pogovarjat. Nej se tipo pelje z 250 pa bo povedal a mu je prevec. Ce mu bo pa premal poj nej se pa kup 500(2T)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem tud en cajta nazaj mel pokvarjen ventil, pa je bil skoz odprt. Sam to je brez veze. Pod nizkimi pa srednjimi obrati dobesedno nikamor ne gre poj se ji pa kar naenkrat strga.

Sem se tud vozu s 500(2T), sam je to zame cist prevec. Se s svojo se mal pomatram pa jo spravim na zanjega v peti, pr 500 je pa to rutinsko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

500 sem tudi jaz peljal in to je vuuuuš, bolano...vsak 4 takt se skrije, vsaj po prvih občutkih 2 leti nazaj

trenutno imata že 2 kolega 500-ki, hondo in kavla in si prov želim dat svojih bogih 57 KM za par minut v zameno za čisti 2-takt 500cc monocilindrico power

MAČKON kakšne tekme, kje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

500 sem tudi jaz peljal in to je vuuuuš, bolano...vsak 4 takt se skrije, vsaj po prvih občutkih 2 leti nazaj

trenutno imata že 2 kolega 500-ki, hondo in kavla in si prov želim dat svojih bogih 57 KM za par minut v zameno za čisti 2-takt 500cc monocilindrico power

MAČKON kakšne tekme, kje?

kok moči pa me en 2 takten 500 ccm singelcilinder ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Umikam se iz debate ker nima več smisla debatirat.Zanima me če si hodil kdaj dirkat,namreč jaz sem.Matr ste trdi.

Mačkon ne se sekirat zaradi takih, ki so si vse ogromne izkušnje nabrali po revijah in pa na internetu.

Ne razumem, kako lahko komentirajo, kateri motor je lažje vozit, brez da to dejansko probajo.

BTW katero kravo pa ti voziš( če smem vprašat). :beer2: :beer2:

LP Bojč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na zalost nizke cene novih modelov samo za ameriski trg :BUA:

2004 CRF450R

Of all the bikes Honda has built over the last 50 years, the CRF450R is easily one of the most talked about. Awesome four stroke power. Featherweight aluminum frame. Trick Showa suspension. Simply put, it's the best four stroke motocross machine on the market. And it's just about the closest thing you'll find to a full on factory ride.

$ 5999.00

2004 CRF250R

When the CRF450R burst on the motocross scene, it rocked the world. Get ready for the major aftershock: Introducing the new CRF250R the ultimate 250cc four stroke motocross bike for the 125 class. Unicam engine, aluminum frame, and ready to win in a very big way.

$ 5599

Price valid until November 1 2003 (est available Nov 2003)

2004 CRF250X

Off-road riders looked at our original CRF motocrosser and dreamed. We've made their dream a reality. Introducing a high-performance CRF made for the off-road rider: the new Honda CRF250X. And this CRF comes with the best feature yet, an effortless electric starter.

$ 5799

Price valid until January 1 2004 (est available Feb 2004)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

500 2T to bi pa enkat pelu! :yea2: Sploh nism vedu da obstaja!! :hmm:

:devil: :naughty: če je komu 2T 500 premal si lahko omisli 700ccm 2T.

...sej česa si pa ne zmislijo čezlužniki :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!