Skoči na vsebino

BMW K 1200 S


Lindau

Priporočene objave

pred 38 minutami, nomiss pravi:

Pozdrav vsem!

 

Iščem rabljene stranske kovčke z nosilci za BMW K1200S....hvala v naprej....,drugače mi ne bo ostalo drugega kot vse novo kupit...Lp Simon.

Poglej v sklopu BMW (kjer si tole temo odprl) in boš videl da k1200s tema že obstaja.

Obstaja pa tudi tema BMW splošno ali razno in lahko tudi tam vprašaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Pozdravljeni!

 

Prosim, če mi kdo lahko napiše, katere barvne kombinacije obstajajo za K 1200 S v letu 2006 in katere za 2007? Še bolje bi bilo, če bi se dalo videt iz uradnih slik... Sem že iskal, ampak težko kaj konkretnega najdem...

 

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem, da obstaja stran za oglase iz interneta, ampak raje vprašam v dotični temi, ker ste tukaj stručkoti za bmw-je. Prosim, če svetujete glede teh 2 oglasov, kaj se splača, kaj ne. Ker ne vem barvnih kombinacij za ta  2 letnika (sem že v prejšnjem postu spraševal po tem),  mi prosim povejte, če barva sploh sovpada z letnikom in kaj menite na sploh, katerega vzeti, če bo na ogledu vse ok...

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=14011435

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13908185

Popravljeno . Popravil RSV Mille
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, RSV Mille pravi:

Vem, da obstaja stran za oglase iz interneta, ampak raje vprašam v dotični temi, ker ste tukaj stručkoti za bmw-je. Prosim, če svetujete glede teh 2 oglasov, kaj se splača, kaj ne. Ker ne vem barvnih kombinacij za ta  2 letnika (sem že v prejšnjem postu spraševal po tem),  mi prosim povejte, če barva sploh sovpada z letnikom in kaj menite na sploh, katerega vzeti, če bo na ogledu vse ok...

Poznam oba lastnika sivega motorja, nisem ga še videl v živo, sem pa se lani pogovarjal z zdajšnjim lastnikom.

Ima še en motor, tega je imel pa bolj za "poslastico". Poglej ga v živo, mislim pa, da je prva liga...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rey - hvala za trud, ampak slik se ne da odpret (tole ko si prilepil). Še vedno me matrajo tele barve po letnikih - sem gledal po mobile.de in so vsi sive barve letnik 05 ali 06. Tale iz oglasa na avto netu naj bi bil 2007. Bom zvečer oba poklical, pa bosta povedala kaj več o tem. Če je npr. v prometni vpisan letnik 2007, potem dejansko mora bit letnik izdelave 2007 ali je možno, da je dejansko bil izdelan kot letnik 2006 pa prodan kot 2007? Ker ne bi rad kupil zgodnejše modele (do 2006), saj je blo kar nekaj vpoklicev in porodnih težav. Tale črn me mika predvsem zarad cene, je kar ugodna, če gre za dober motor v živo, kaj? Na kaj naj bi bil še posebej pozoren na ogledu?

 

Hvala vsem za odgovore na moje dileme...!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, RSV Mille pravi:

Rey - hvala za trud, ampak slik se ne da odpret (tole ko si prilepil). Še vedno me matrajo tele barve po letnikih - sem gledal po mobile.de in so vsi sive barve letnik 05 ali 06. Tale iz oglasa na avto netu naj bi bil 2007. Bom zvečer oba poklical, pa bosta povedala kaj več o tem. Če je npr. v prometni vpisan letnik 2007, potem dejansko mora bit letnik izdelave 2007 ali je možno, da je dejansko bil izdelan kot letnik 2006 pa prodan kot 2007? Ker ne bi rad kupil zgodnejše modele (do 2006), saj je blo kar nekaj vpoklicev in porodnih težav. Tale črn me mika predvsem zarad cene, je kar ugodna, če gre za dober motor v živo, kaj? Na kaj naj bi bil še posebej pozoren na ogledu?

 

Hvala vsem za odgovore na moje dileme...!

https://www.mdecoder.com/

 

Tule vpišeš zadnjih sedem številk šasije in ni več dileme. Tu dobiš pravi "rojstni dan".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Marko P., hvala za pomoč, sem uspešno rešil dilemo glede letnika izdelave.

Kateri bencin pa tankate v K 1200 S, 98 ali 95 oktanov? Je sploh pomembno, katerega, ali je vseeno?

 

hvala za odg.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem kupil ta črnega in lahko potrdim, da je barva original - prav tako verjetno km glede na stanje diskov, ročic in dejstva, da so sport gume bridgestone, ki so bile gor, iz leta 2011. Sedaj so že gor nove Metzeler Roadtec 01. Cena je bila res ugodna in četudi mi črna barva ne sede in motor nima servisne zgodovine, sem ga vzel.

Servise tekočin je bivši lastnik že naredil letos (vsa olja svetla, hladilno bom pred zimo zamenjal) bi pa rad dal nastaviti ventile glede na km (43.000 km). Priporočilo in okvirna cena pri kakem lokalnem strokovnjaku ali raje Selmar, da preverim še morebitne vpoklice? Vaša priporočila dragi Bmwjaši? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 24. 3. 2019 ob 7:14, Mali bik pravi:

Sem kupil ta črnega in lahko potrdim, da je barva original - prav tako verjetno km glede na stanje diskov, ročic in dejstva, da so sport gume bridgestone, ki so bile gor, iz leta 2011. Sedaj so že gor nove Metzeler Roadtec 01. Cena je bila res ugodna in četudi mi črna barva ne sede in motor nima servisne zgodovine, sem ga vzel.

Servise tekočin je bivši lastnik že naredil letos (vsa olja svetla, hladilno bom pred zimo zamenjal) bi pa rad dal nastaviti ventile glede na km (43.000 km). Priporočilo in okvirna cena pri kakem lokalnem strokovnjaku ali raje Selmar, da preverim še morebitne vpoklice? Vaša priporočila dragi Bmwjaši? 

Sem bil na ogledu tega črnega, katerega si ti kupil. Bil je uvožen iz Italije. S seboj sem pripeljal serviserja za BMW-je. Tudi na testno vožnjo sem šel. Cena je bla res ugodna (meni ga je ponujal za 3.800 €, upam, da ti nisi dal več kot to), vendar sem se odločil dat rajši mal več in nabavit bolj ohranjenega. Po mojem mnenju ima dosti več km prevoženih, kot jih ima na števcu. Ta motor je bil na tleh na obeh straneh, saj sta oba stranska oklepa zrajsana in tudi spodnji mat del oklepa je poškodovan in sem se po pogovoru s serviserjem odločil, da ga ne vzamem. Ti pa želim veliko srečnih km!

Popravljeno . Popravil RSV Mille
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drži,  motor je res iz Italije in je temu primerno obtolčen. Vendar je začuda servisiran (ne po knjigi, v bmw e-sistemu) in ima opravljenih 7 od 8 vpoklicev. Tudi km si po letih pravilno sledijo - od 2007 do 2014, ko je bil opravljen zadnji vpoklic pri 36.000 km. Nato je bil pripeljan 2015 v Slovenijo in ima danes 43.000 km in glede na to, da so bile gume gor iz 2011, obstaja opcija, da km celo držijo. Je pa čisto vseeno, ker za mojih 500 -1000 km na leto to ni relevanten podatek.... ? zato sem ga tudi kupil za ta mali denar -da mi ni žal,  ko so euroti parkirani. 

Oklepa res imata nekaj trčk in risov - na desno stran je očitno padel na mestu, na levo stran pa izgleda poškodba med transportom - trije vzporedni risi. Okvir in vzmetenje nima niti ene poškodbe, plastike niso varjene, flikane, itd.  Nič zato, gre verjetno v folijo cel.

Hvala za lepe želje in obilo sreče pri tvojih nakupih.

Ker nihče ne predlaga solidnega non oem  serviserja, sem se naročil na Selmar. Ko bomo delali ventile,  bom še dal nov tip šponarja ketne s hidravličnim rezervoarjem, da ne bo več ropotalo ob zagonu in nove svečke ter hladilno, ko bo glih hladilnik dol. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

če kdo rabi prodajam komplet za povišat balanco na k1200s, k1300s.

pa še original izpuh k1300s

040516675

 

20190417_133119.jpg

20190417_133123.jpg

20180503_223109.jpg.f72942ebf81a97bfa9782e3f7aea8b7b.jpg

Popravljeno . Popravil dedo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Vsak prevožen kilometer mi je moj k1200s bolj všeč. Prvi občutki so bili mešani, zdaj pa so me prepričali lega  na cesti, zavore, vožnja kot po tirnicah kljub zalivkam ali malo pesku. Moči na pretek z norimi občutki nad 7500 obratov in odličen zvok agregata. Ob vsaki vožnji mi izvabi nasmešek in vsak vikend ena runda Golice. 

V zameno je bmw dobil nekaj izboljšav: PUIG vetrobran, bele smerokaze, originalne kovčke, grip puppies in en lepotni tretma... ?

 

 

06654667-1EF6-4736-8ABC-E4596029DE07.jpeg

21A58846-EC36-474B-85FD-D38F03D17EBE.jpeg

51332577-FA61-4CDB-B3A7-842DFEEC587A.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...
Ob 3. 2. 2024 ob 18:27, DejcM41 pravi:

Cakava na mojo 1. moto sezono. :)

 

image.png

Ketna v mašini je bila že menjana? Na cca 40.000km je priporočljivo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Dvomim, kupil sem ga lani z cca. 55.000km. Letos bom naredil ''velik'' servis, da bom miren na daljših potovanjih.

Je prejšnji lastnik lepo skrbel za njega, servisna je pa tudi poštemplana od novega pri pooblaščencu v Milanu (če je za verjeti). :)

Popravljeno . Popravil DejcM41
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
pred 2 minutami, DejcM41 pravi:

Dvomim, kupil sem ga lani z cca. 55.000km. Letos bom naredil ''velik'' servis. 

Je prejšnji lastnik lepo skrbel za njega, servisna je pa tudi poštemplana od novega pri pooblaščencu v Milanu. :)

Menjaj. Precej ceneje kot ce ti zlomi odmično gred. Menja se ketna, šponar vodila ter zobnik spodnji. 

Popravljeno . Popravil Kawl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Kawl pravi:

Menjaj. Precej ceneje kot ce ti zlomi odmično gred. Menja se ketna, šponar vodila ter zobnik spodnji. 

Hvala za predlog, kaj bi še bilo dobro zamenjati? Sem nov v motorističnem svetu in se ne spoznam preveč. Peljal bi ga pa k Peeru v Rogatec, baje je dober mehanik za bavarce.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, DejcM41 pravi:

Hvala za predlog, kaj bi še bilo dobro zamenjati? Sem nov v motorističnem svetu in se ne spoznam preveč. Peljal bi ga pa k Peeru v Rogatec, baje je dober mehanik za bavarce.

"Baje" 😉  Lahko pripelješ tudi meni. Kar ni peer porihtal se je ponavadi pri meni uredilo. 

Sam motor je drugače ok. Lahko je še menjalnik problem ampak to boš videl kako se bo obnesel. Če bo skakalo iz prestav bo potrebna menjava. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Kawl pravi:

"Baje" 😉  Lahko pripelješ tudi meni. Kar ni peer porihtal se je ponavadi pri meni uredilo. 

Sam motor je drugače ok. Lahko je še menjalnik problem ampak to boš videl kako se bo obnesel. Če bo skakalo iz prestav bo potrebna menjava. 

Z veseljem, pošlji mi tvoje podatke prosim (naslov delavnice).

Kuplunga je slabša, prime proti koncu in jo bo treba počasi menjati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Objavljeno (popravljeno)

Pozabil sem vprasati, katero olje priporocate? Kupil sem Liqui Moly Street Race 5W-40; Louis, Leebmman, pooblascenci so rekli, da je to edina pravilna gradacija, na Liqui Moly in Motul strani pa je priporocen 10W-40 in ne vem, ali ga naj vrnem... baje je BMW po letu 2010 dal priporocilo za 5W zaradi boljsega delovanja sklopke.

Popravljeno . Popravil DejcM41
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!