Skoči na vsebino

Težave


Priporočene objave

Tale je pa huda.... Snecer je genij za te zadeve :)

ps. ne, ni to bil sarkazem, resno pravim... :) 

Kako naj jaz vem kaj kdo ve in kaj ne :D zato pa sprašujem. Ne mislim pa o serverjih in njih nastavitvah razpravljat z nekom, ki ga je videl samo na sliki in za linux misli, da je to nekaj za na kruh namazat. (ne govorim o nikomur ampak na splošno).

Ne vem.

Predlagam pa ti, da skineš reklame pa bo zadeva začela leteti.

Nima nobene veze. Reklame se servirajo iz drugega serverja in asynchrono.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..... za linux misli, da je to nekaj za na kruh namazat. (ne govorim o nikomur ampak na splošno).

linux (včasih smo mu rekl linolej) je pa za po tleh ,,, najprej mau namažeš, pa pol položiš .. sm uganu .. ane ane :jezik: 

RESNO:

zadnje čase se tudi meni dogaja, da dupliram objave, pa ne zanalašć .. kaj narobe storim :? 

 

:ninja: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj to je ravno problem, ker prvo čaka, da se reklama naloži, potem pa gre dalje.

Dobesedno "čaka" da adon naloži, potem se pa posveti nalaganju foruma.

Druge strani pri internetnem ponudniku, kjer gostite, delujejo bliskovito.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

linux (včasih smo mu rekl linolej) je pa za po tleh ,,, najprej mau namažeš, pa pol položiš .. sm uganu .. ane ane :jezik: 

RESNO:

zadnje čase se tudi meni dogaja, da dupliram objave, pa ne zanalašć .. kaj narobe storim :? 

 

:ninja: 

Preveč zivčno stiskaš "Objavi odgovor" :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motosvet_error.thumb.png.2d66a3b5f161c2046d9263f6473044c0.png

 

Danes zjutraj sem naletel na tole. Fino bi bilo tak error reporting izključit, pa malo bazo pogledat. Se zgleda na trenutke zelo muči. 

 

Pa malo sem pogledal headerje, ki jih server vrača. Apache in PHP, ugibam da MPM prefork? Nginx in php-fpm nista opcija? Tisto je... velikostni razred pa še kaj poleg hitreje od indijanca...

Popravljeno . Popravil jskrablin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preveč zivčno stiskaš "Objavi odgovor" :D

Hvala .. sm tudi sam pomislil na to ... :P

se bom umiril .. oblubm :jezik: 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala .. sm tudi sam pomislil na to ... :P

se bom umiril .. oblubm :jezik: 

Malo manj čustew v svoje objave pa bo šlo ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motosvet_error.thumb.png.2d66a3b5f161c2046d9263f6473044c0.png

 

Danes zjutraj sem naletel na tole. Fino bi bilo tak error reporting izključit, pa malo bazo pogledat. Se zgleda na trenutke zelo muči. 

 

Pa malo sem pogledal headerje, ki jih server vrača. Apache in PHP, ugibam da MPM prefork? Nginx in php-fpm nista opcija? Tisto je... velikostni razred pa še kaj poleg hitreje od indijanca...

Prikaz errorjev je bil namenoma vklopljen, ker se forum do vraga ni želel razumeti z xcache.

Problem so mysql queryi v forumu. Štos je, da na support forumu jamrajo vsi glede tega. Počakali bomo na verzijo 4.1, kjer naj bi bil sql (kot pravijo) bolj optimizirani. Server bi moral tole prenesti. Sploh, ker ima load average pod 2.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, na čem tole lavfa in koliko časa/volje imaš na dan za ubadanje s stranjo/forumom. Mogoče se splača slow query log vključit pa pogledat, če se do novega releasa da kaj začasno pofixat. Al pa dodati kak cache layer, spet odvisno od tega, koliko dela zahteva. Če je sploh možno, odvisno od narave problema...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, na čem tole lavfa in koliko časa/volje imaš na dan za ubadanje s stranjo/forumom. Mogoče se splača slow query log vključit pa pogledat, če se do novega releasa da kaj začasno pofixat. Al pa dodati kak cache layer, spet odvisno od tega, koliko dela zahteva. Če je sploh možno, odvisno od narave problema...

Premalo časa za ubadanje... Drugače pa saj bi še kaj probal, pa recimo memcached ne dela, baje je popravek v 4.1. Tako, da v bistvu sem sam že obupal, dokler ne vidim 4.1.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jooj a spet se bomo učili na novo? Kako zdaj skočim na zadnjo prebrano objavo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je mogoče kakšna varianta ko prideš na dno objav da bi bil nek okenček "skoči na vrh" da ne rabim vsakič skrolat do nezavesti . Al moram spet kje kaj vklopit pa nimam pojma.?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče posodabljajo ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam zvezdice na mobitelu, kuga skoz neki posodabljajo.

A moram nov GSM nabavt al kaga je dej to.

Popravljeno . Popravil nikasport
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, nikasport pravi:

Nimam zvezdice na mobitelu, kuga skoz neki posodabljajo.

A moram nov GSM nabavt al kaga je dej to.

ja AJfoun bo delal, sam prej morš zvezdico na ekran nalimat :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, DAMI34 pravi:

Jooj a spet se bomo učili na novo? Kako zdaj skočim na zadnjo prebrano objavo?

Tako kot prej oz. tako kot že zadnjih nekaj let.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Codeine pravi:

Tako kot prej oz. tako kot že zadnjih nekaj let.

ne gre, če kliknem "sledi vsebini" ni več zvezdic ali pikic, kjer bi lahko skočil na zadnjo stran

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, DAMI34 pravi:

ne gre, če kliknem "sledi vsebini" ni več zvezdic ali pikic, kjer bi lahko skočil na zadnjo stran

Kje to? Prosim za link ali pa sliko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Snecer pravi:

Lahko bi se dodal nek gumb, da se ne scrola na konec objave ali pa na vrh.

Tak zgleda pri meni zadeva

 

Tako pike in zvezdice so na mobilni verziji, sam prijavit se je treba, da forum ve kdo ste in posledično kaj ste prebrali nazadnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!