Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

končno ,,,,, že nakaj časa nisem videl lep primerek pussy štrajfna :P

 

 

.... hahahahaha .... ja tukile sem se tud jest spraševal, al nej mal kolenčkam al ga držim pokonc kt kapelco ...  :kva2:

 

post-38837-0-43035100-1431297048_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem fural gp racer in trenutno furam mitas in bom rekel gp racer je eno mitas pa drugo. Mitaska v nagibu zna zdrsnit če ožemaš na polno (Ene 2-3 krat se zgodilo). Imam pa slabe izkušnje z gumami iz piste ni nikol ista guma kot pa tista ki je skozi po cesti rabljena. Ko vidim enkrat tisti vijolčen sloj na gumi od pregrevanja ni več ista guma. Glede na to da furaš gsx-a če je denar problem daj gor Mitaske drugače pa nov komplet gp racer ne pa rabljenega(Spredaj m zadaj e) .

 

Zgleda, da Mitas-a ne bom probal. Bom ostal kar na preverjenem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... hahahahaha .... ja tukile sem se tud jest spraševal, al nej mal kolenčkam al ga držim pokonc kt kapelco ...  :kva2:

 

attachicon.gif13.jpg

tole bi si šel v kratkem rad pogledat :) tole turo na velebit... imaš kak načrt poti od tu ko si bil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole bi si šel v kratkem rad pogledat :) tole turo na velebit... imaš kak načrt poti od tu ko si bil?

 

 

... če sem pošten, nimam nobenega plana, ker sem ves čas vozil za enimi divjaki in sem imel preveč dela že samo s tem, da sem sploh preživel ... (:

 

... sicer greš pa do Obrovca, tam vprašaš za "Tulove grede" ... to je ene par kilometrov šodra iz glavne ceste ... pol pa sam gasaaaaaaa ... kolkr imaš bencina v tanku .... (:

... bencinska črpalka pa Gračac ...  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... če sem pošten, nimam nobenega plana, ker sem ves čas vozil za enimi divjaki in sem imel preveč dela že samo s tem, da sem sploh preživel ... (:

 

... sicer greš pa do Obrovca, tam vprašaš za "Tulove grede" ... to je ene par kilometrov šodra iz glavne ceste ... pol pa sam gasaaaaaaa ... kolkr imaš bencina v tanku .... (:

... bencinska črpalka pa Gračac ...  

Hvala Pik1... poln tank pa gasa :smoke:  v glavnem od teh tulovih gred.. do gračaca nimaš kaj zgrešit kolk te razumem :P

Se opravičujem ker smetim v tej temi s tem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala Pik1... poln tank pa gasa :smoke:  v glavnem od teh tulovih gred.. do gračaca nimaš kaj zgrešit kolk te razumem :P

Se opravičujem ker smetim v tej temi s tem...

 

Pa 10 litrov kanta zadaj na zicu :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako daleč so pa kej s to pnevmatiko im akdo kake interne info?

 

Mitas Invader radial

 

 

motorcycle-invader-radial-big.jpg

Popravljeno . Popravil u-r-o-s
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj je 190 guma roadsmart dražja kot roadsmart2? Cca 40€. Katera zdrži več?

Popravljeno . Popravil quattroooo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj je 190 guma roadsmart dražja kot roadsmart2? Cca 40€. Katera zdrži več?

Zelo težko vprašanje in to samo za to ker če bi želel odgovoriti vsaj približno bi moral z pnevmatikami vozit približno identičen ritem in podlago,kar pa se nikoli ne zgodi.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rs1 je po mojem dražja, ker gre vn iz proizvodnje. Kilometrina je pa več al manj enaka

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... v bistvu je problem samo ta... da moraš s kolenom do tal...   :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko nekdo pove če lahko kolenčkam z Metzeler Z6? :kva1:

z metclerko težko kolenčkaš

 

kolenčkaš pač z drsnikom ne pa z gumo :jezik:

 

:krneki:

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rs1 je po mojem dražja, ker gre vn iz proizvodnje. Kilometrina je pa več al manj enaka

 

Meni je RS1 začela v zadnjih dneh nenormalno drset...prvič na ridah ko sem naredil blagi slajd :S...ob robovih je profila še cirka 5%...zaupanja nobenega več..po skurjenih 5 kompletih, je to prvič da se mi dogaja.

Popravljeno . Popravil HyperJack
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je RS1 začela v zadnjih dneh nenormalno drset...prvič na ridah ko sem naredil blagi slajd :S...ob robovih je profila še cirka 5%...zaupanja nobenega več..po skurjenih 5 kompletih, je to prvič da se mi dogaja.

....ja zmeraj boljši pilot si, šele zdej si začel bolj močno odpirat plin iz zavoja, zato ti pa drsi  :P  :D .....ni druge, to je to :OK:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko nekdo pove če lahko kolenčkam z Metzeler Z6? :kva1:

Jaz sem kolenčkal z 990ADV in Hajdenau kramparco,skuril 2 kompleta,ta tretji komplet mi je pa priskrbel umetn kolen.... :kva1: zgleda da je bila ta tretja serja nekaj falšana ^_^  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....ja zmeraj boljši pilot si, šele zdej si začel bolj močno odpirat plin iz zavoja, zato ti pa drsi  :P  :D .....ni druge, to je to :OK:

 

nisem niti odpiral, čutil in slišal sem le, da se tačka pospravlja, na gasu sploh nisem grob, pol pa sam skk pa je šla zadnja po svoje pa še 62 konjev preden se odzovejo, sem že na koncu ovinka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če se je tačka pospravljala pomeni, da se je del teže iz gume prestavljal na tačko in je posledično zmanjkovalo oprijema na gumi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisem niti odpiral, čutil in slišal sem le, da se tačka pospravlja, na gasu sploh nisem grob, pol pa sam skk pa je šla zadnja po svoje pa še 62 konjev preden se odzovejo, sem že na koncu ovinka.

....da nisi slučajno preteral z nagibom, v takem primeru vsaka guma lahko zdrsne...............

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....da nisi slučajno preteral z nagibom, v takem primeru vsaka guma lahko zdrsne...............

 

 

če se je tačka pospravljala pomeni, da se je del teže iz gume prestavljal na tačko in je posledično zmanjkovalo oprijema na gumi...

 

Potem takem, je blo tudi na tej tački očitno preveč teže..noga pa to, bi se mogu res v celoti prenesti težo na kontra stran motorja. Zanimivo res...hvala bogu, da se kej naučimo...je blo poceni.. =)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo težko vprašanje in to samo za to ker če bi želel odgovoriti vsaj približno bi moral z pnevmatikami vozit približno identičen ritem in podlago,kar pa se nikoli ne zgodi.

 

Proizvajalec Dunlop za RS2 daje uraden podatek, da zdrži 20% dlje od modela RS1.

 

Glede cene (gledam za svoj motor, ker bo treba menjat), mene pride komplet RS1 okoli 194 EUR, komplet RS2 pa 221 EUR, torej ni dražja za 20% :)

 

In vzel bom RS2, ker bo počasi potrebna menjava, do sedaj lahko za RS1 rečem po prevoženih 50k km na rs1, da je bila "brezhibna".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Proizvajalec Dunlop za RS2 daje uraden podatek, da zdrži 20% dlje od modela RS1.

 

Glede cene (gledam za svoj motor, ker bo treba menjat), mene pride komplet RS1 okoli 194 EUR, komplet RS2 pa 221 EUR, torej ni dražja za 20% :)

 

In vzel bom RS2, ker bo počasi potrebna menjava, do sedaj lahko za RS1 rečem po prevoženih 50k km na rs1, da je bila "brezhibna".

Ti si daš lahko na tvoj režim voŽnje tud leseno gor pa ti bo držala :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti si daš lahko na tvoj režim voŽnje tud leseno gor pa ti bo držala :P

leseno mu je prbou :lol1:

 

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!