Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

quote:

dokler je sprednja mehkejsa od zadnje ni panike.problem bi po moje ratal (in iz izkusenj tudi nastane),ce je obratno.

-----------

at 200 mph you have no friends

Se pravi, da bi moral v tem primeru izbrati tudi zadaj še tršo gumo. Ne vem, mi nekako ne diši prevec.

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odvisno katere gume vozis,koliko "polagas" itd.pri meni je redko,da sprednja in zadnja "paseta" skupaj po znamki.

-----------

at 200 mph you have no friends

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stvar je naslednja: trenutno imam Michelin Macadam 50 in sem z njimi zadovoljen (res sprednja malo bolj zlizana po robovih); ce dam sedaj spredaj malo tršo, moram dati vsaj enako trdo tudi zadaj; ali je to v redu, je pa že vprašanje.

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v veliki vecini takih primerov bi bilo bolje spremeniti nacin voznje skozi ovinke.guma bi se manj obrabljala in tudi hitrost skozi ovinek bi se morda povecala.cel nacin voznje bi postal bolj tekoc.vsaj pri meni je bilo tako.

-----------

at 200 mph you have no friends

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še dopolnilo: obe gumi imata za sabo 17.000 km in jih bosta brez problema preživeli še nekaj 1000. Problem torej ni v nacinu moje vožnje pac pa v številu prevoženih kilometrov.

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

yep.sorry easy,te nisem hotel......pri 17k km je normalno,da so stranice gum bolj "obnucane" (vsaj naj bi bile!).

-----------

at 200 mph you have no friends

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nic hudega! Lahko pa bi držala tvoja trditev o napacnem nacinu vožnje. Zato pa sprašujem, da mi tisti, ki že imate izkušnje s temi problemi pomagate. Hvala za odgovore.

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

opisam problem sem sam imel in ce ne pazim se mi se zgodi,da "drsim" ces prednje kolo - in ne zaradi napake v voznji,ampak stila voznje.ki je po svoje spet "napacen".

-----------

at 200 mph you have no friends

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pirelli Evo Dragon Ntr21/22 imajo za sabo 5.000 km. Sprednja guma je na polovici življenske dobe, zadnja postaja na robovih stopnicasta. Dober rezultat za gume, ki so precej mehke + skoraj vedno 2 na motorju + precej agresivna vožnja ...

Ejkej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boljae je, da se da na motor tiste gume, ki jih priporoca proizvajalec. Gume naj bodo take kot piae v homologaciji in to obe iste znamke in istega tipa. Ponavadi je sprednja guma le tako ali tako mehkejaa od zadnje, pa ceprav je istega tipa.

Lahko se zgodi, da imaa nesreco, pol bodo pa picke zavarovalniake ali pa na sodiacu rekli: Ja sej ce bi mel predpisane gume, se pa to in to verjetno nebi zgodilo... In boa popuail. Obranavali te bodo enako, kot ce bi imel zlizane gume in si bil udelelen v prometni nesreci. Tudi ce dobia kupon, ti bodo od denarja, ki ga boa dobil odateli kake %.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko tudi uvoznika gum vprasas,ce imajo zeljene gume atest od proizvajalca za tvoj motor.

-----------

at 200 mph you have no friends

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

mal po netu poisci po imenih firm,ki delajo gume.

pirelli,metzeler,bridgestone,michelin,continental,dunlop.......sem kaj pozabil?

------

Been There Done That

Uredil - Ice on 12/10/2001 07:57:09

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanjce. Včeraj, ko sem se peljal iz Vipolž, mi je na prelazu iz Podbrda začela sprednja guma trest. Cestišče je bilo mokro in v dolini mraz k pes. Rekel sem si, da je nekaj narobe z gumo, zato sem vozil še počasneje in upal da prideva cela do doma. Ko sva prišla ven iz tamrzlega in mokrega dela, šele pri Škofji Loki, tresenja nisem več občutil. Zdaj vas pa sprašujem, ali je to lahko posledica mraza, ali je guma za zamenjat (profila ima še nekaj, ne znam ocenit za koliko, jaz sem z njo naredil že 10.000 km, prej pa jo je prejšnji lastnik virageca že nekaj časa vozil), ali je problem kaj drugega?

LP, Lucky

Burn to be wild

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Eno vprašanjce. Včeraj, ko sem se peljal iz Vipolž, mi je na prelazu iz Podbrda začela sprednja guma trest. Cestišče je bilo mokro in v dolini mraz k pes. Rekel sem si, da je nekaj narobe z gumo, zato sem vozil še počasneje in upal da prideva cela do doma. Ko sva prišla ven LP, Lucky

Burn to be wild

Z roko pogladi gumo(kontra smer vožnje), verjetno jo imaš stopničasto. Ponavadi to dobiš od zaviranju v ovinku. Če te močno moti zamenjaj, če ne, jo lahko uporabljaš še naprej.

mat

http://vara_mat.tripod.com/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Kljub temu, da je bilo vprašanje že postavljeno v tem topicu ga vseeno ponavljam: Ima kdo izkušnje s Secur Pneus (www.securpneus.com)?

Bye

Desmo

Tudi jaz sem iskal kakršnekoli informacije o tej zadevi, vendar jih žal nisem dobil. Glede na reklamo mora biti stvar dobra, je pa verjetno tudi draga. Pa še nekaj. V primeru, da imaš SECUR PNEUS pa ti tlak vendarle pade za določeno mero, ali boš v tem primeru dopolnil gume z navadnim zrakom?

V torek grem v Twina in bom tam pustil nekaj prospektov za SECUR PNEUS, ti pa jih lahko dvigneš v sredo.

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

V primeru, da imaš SECUR PNEUS pa ti tlak vendarle pade za določeno mero, ali boš v tem primeru dopolnil gume z navadnim zrakom?

V torek grem v Twina in bom tam pustil nekaj prospektov za SECUR PNEUS, ti pa jih lahko dvigneš v sredo.

lp Easyrider

Hm, najbrž bi jih moral potem z Secur Pneus tudi "dopolnjevati". Bi bilo dobro ugotoviti kdo to sploh dela, da ga povprašam vsaj o ceni in podobnem. Ali na prospektu kaj piše o pooblaščenih vulkanizerjih? V bistvu mi samo ta podatek manjka saj je na internetni strani kar dobra razlaga.

Bye

Desmo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Kljub temu, da je bilo vprašanje že postavljeno v tem topicu ga vseeno ponavljam: Ima kdo izkušnje s Secur Pneus (www.securpneus.com)?

Bye

Desmo

Ko sem zamenjal gume pri SITAR-ju, so mi jih napolnili s tem plinom. Dobiš rdeče ventilčke, da se ne bi zmotil in dopolnil navaden zrak.

Vozil sem še celo sezono in nisem opazil da bi pritisk padel. Meni se je zdelo O.K.

The life is short, but the way is long!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Meni vsako jesen začnejo gume zdrsavat(pa če ima nove ali stare). Pozabljate, da je asfalt hladnejši. Lansko leto sem se moral ustaviti in preverjati, če nimam praznih gum, tako mi je zdrsavalo.

mat

http://vara_mat.tripod.com/

jap meni tudi, ampak to kar pa se mi zdaj dogaja je pa ze prevec. pri speljevanju mi kolo suce v prazno kot da bi mel 150 KM na kolesu. no vglavnem se zdaj strinjam da nikoli vec te gume in se bom pozimi resno spravil iskat novo.

secur pneus: kako pa si lahko siguren da res drzi celo sezono, a ni bolj preprosto (in cenejse) enkrat tedensko ali pri veliki temperaturni spremembi preprosto na bencinski preverit tlak???

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

jap meni tudi, ampak to kar pa se mi zdaj dogaja je pa ze prevec. pri speljevanju mi kolo suce v prazno kot da bi mel 150 KM na kolesu. no vglavnem se zdaj strinjam da nikoli vec te gume in se bom pozimi resno spravil iskat novo.

Mraz je, macadamke so pa znane po temu da mora biti guma dobro ogreta za dober(odličen) oprijem, in pa da se zelo hitro istrošijo. Sam jih nisem imel, jih je pa imelo par prijeteljev iz kluba. Po prvem nakupu jih niso več kupovali.

Sam uprabljam Metzler Tourance, ki se odlično obnesejo, ampak ti mislim da imaš cestaka, ne?

mat

http://vara_mat.tripod.com/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Mat: Vozim Macadamke (3 leta, 18k km), pa je profil še vedno tak, da bi vzdržale še vsaj 10k km. Menjal jih bom letos zaradi starosti (3 leta + verjetno še 1), je pa res, da nimam kakšnega športnika, ki bi gume preveč obremenjeval.

lp Easyrider

Sam sem naredil 25000km z Bridgestone gumami, pa so bile še uredu, razen nazobčanosti. Ja motor je pa bil Shadow 750. Z Seven fifty (CB), pa 7000(Dunlop).

Kateri motor pa imaš? Iskal sem v topicu: katere motorje vozite, pa nisem našel.

mat

http://vara_mat.tripod.com/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!