Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

pred eno uro, skalaprava pravi:

Tole bo pa samo delno res...

Zapomni si, da najdražje ni vedno najboljše in najcenejše ni nujno najslabše! Velja tudi pri gumah!

Za primer bom pa navedel kar gumo, ki so jo že zgoraj omenili, famozna M5. Ta definitivno ni bila najcenejša, pa je bila za en qurc.

O tem sem že pisal....če si renomiran proizvajalec, si lahko špogaš višjo ceno in boš vseeno našel dovolj kupcev, pa čeprav morda kakšen izdelek ni najboljši. In obratno, če nimaš še "imena" na trgu, imaš lahko hudičevo dober izdelek, ampak ga ne boš mogel prodajati po enaki ceni kot etablirana konkurenca! 

Imena dobrega nižjecenovnega proizvajalca motogum pa rajši ne bom omenil....ima namreč zelo obsežno svojo lastno rubriko :P

Aja, še to....zvozil v preteklosti tudi tvojo novo M7RR....zelo dobra gumica

Marsikdo bi marsikaj tudi o Dunlopu napisal, pa Sportsmartu...pa tut ni bila lih poceni.

ps. Kolega ni bil zadovoljen s Slovenskim proizvajalcem. :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem zvozil eno zadnjo M7RR in pri najboljši volji ne morem reči, da je bila "boljša" od SF+...Kilometrina je bila pri obeh enaka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

29 minutes ago, hy650 said:

Jaz sem zvozil eno zadnjo M7RR in pri najboljši volji ne morem reči, da je bila "boljša" od SF+...Kilometrina je bila pri obeh enaka.

V dežju je kot noč in dan.

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Nightmare pravi:

V dežju je kot noč in dan.

 

Lp, Samo

... a pa si vozil obe dve "istočasno"... po isti cesti, da lahko primerjaš...al si z eno vozil poleti, po oprani cesti... z drugo recimo spomladi v času cvetenja... pa ko je bila cesta kako drugače bolj spolzka...al pa asfalt bolj gladek?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče sem "pregrobo" napisal.

 

Zvozil sem dve zadnji eno prednjo M7RR in dve zadnji in eno prednjo SF+. M7 večkrat čez Rakitno ko me je pralo ko sem se peljal v službo med tem ko sem SF v mokrem bolj ali manj testiral pri južnih sosedih.

 

Z nobeno po mokrem nisem imel večjih težav vendar sem z M7 kljub nalivu vozil sproščeno in brez skrbi in z bistveno manj prilagajanja razmeram medtem ko SF že zaradi pomankanja profila glede na M7 v kakšnem hudem nalivu ne daje tako suverenega občutka.

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Nightmare pravi:

...v mokrem bolj ali manj testiral pri južnih sosedih...

... verjetno kje po Istri... ob morju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

29 minutes ago, Zivnorc said:

... verjetno kje po Istri... ob morju?

Pošteno pralo me je iz Krka pa čez Mrzle vodice, Črni lug, Mali lug na Prezid,....

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje izkušnje s SF+ po mokrem:

-pošteno pranje, ni problema

-rahel dežel, malo mokro, prehod s suheha na vlažno, deluje za odtenek bolj nezanesljivo od nekaterih drugih pnevmatik, ki sem jih vozil, sploh nekje v prvi tretini nagiba, ko podrsi, vendar premalo, da bi zato šel na drugo blagovno znamko

toF je po mojem mnenju manj občutljiva na rahlo podrsavanje v začetku nagiba, je pa veliko bolj na vročih kačicah

 

Obe pa po pošteno mokri podlagi komot peljem, enako kot druge gume, tudi 180km/h po AC sem jih že vozil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..Ob morju je značilno, da drsi ob dežju... sploh od začetka, ko se delajo še "pence" po cesti. Dosti bolj, kot na "celinskem" delu.

Če bi recimo vozil na Rakitno, kot si omenil, bi verjetno manj drselo. Ravno zato sem spraševal, če si ob "istem času" po isti cesti vozil, da bi lahko imel bolj natančne primerjave...  sej se razumeva, kaj sem hotel povedati?

Tudi, ko se je @Cavallo odločil za gumo glede na posnetek na pisti, kako pelje... ni ravno relevanten podatek. Tam je asfalt gorb, ni kakih ostankov olja od traktorjev in kamionov... prahu... cvetnega prahu... kapljic od nafte...itd, ki za mnogokratnik zmanjša oprijem v mokrem. Tam bi praktično vsaka guma "držala" ... seveda tega segmenta ala M7RR.

...v ovinku, recimo, ti ob dežju lepo drži guma... potem pa kar naenkrat "kabum", ko si zapeljal na tebi neviden  madež od nafte, ... zapeljal na malo bolj "zaglancan" del asfalta...itd... zato sem mu v enem izmed prejšnjih postov zapisal, da bi bilo fino, da izbriše tisti "brezskrbno"... da ne bi res kdo kupil to gumo...in potem brezskrbno po cesti v mokrem....

... sej se razumemo, kaj sem hotel povedati..

Drugače pa ja... vsak naj kupi gumo, na kateri se počuti v redu...

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda so na pisti čisto drugačne razmere, kot na naših kolovozih, ampak kje drugje, kot na pisti se pa da bolje testirat opremo, sploh če lahko pride do kreša..Ponavadi vsi proizvajalci naredijo prezentacijski test na pisti, kjer je najmanjše ogrožanje..

Konkretno pred "Murtaniom" se vozi dirkač, ki uporablja prave dirkaške gume, prav za dež, vidi se, da mu na ravninah z lahkoto pobegne, ampak po ovinkih, ga pa Murtanio, tudi dohaja z serijsko M7.(Kdo s kakšno gumo vozi se lahko prebere na Youtubu, spodaj pod opisom videa).

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Cavallo said:

ki uporablja prave dirkaške gume, prav za dež, vidi se, da mu na ravninah z lahkoto pobegne, ampak po ovinkih, ga pa Murtanio, tudi dohaja z serijsko M7

To je sam zato, ker tist spredaj nima znanja/jajc. Ce mislis de cestna guma v kateremkoli trenutku lahko parira dežni dirkalni, ne more. Enostavno ne. Frend leta 2009, na pisti, z dirkalnimi dežnimi. Pa pejt za njim na serijskih....

 

B6CBCF25-4B3D-48A6-8F2A-1EDA62C75E06.jpeg

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

image.thumb.png.cb839f1565ddf4f6fde2979fa0c96598.png

 

Da pojasnim. Iz YT posnetkov se težko kaj veliko sklepa. Ker pač ne veš veliko tega... med drugim tudi ni garancije da je na mopedu res tista guma, za katero piše da je gor. Ne veš, kak je nivo voznikov. Špindler zmaga cross country dirko z obrito gumo, jaz mu z novo ne pridem niti blizu. Tudi če se ustavi za čik pavzo ne. Zdaj iz tega se lahko sklepa da je obrita Metzelerka super, nova Mitaska pa za en qrc. Pa ni lih tako... definitivno pa to velja za voznika.

Osebno sem zdavnaj nehal poslušati take 'nasvete' iz YT. Pač kupiš nekaj kar se ti zdi da bo ok... in vidiš al je al ne. Za na cesto še vedno priporočam Conti. Ni poceni, zgrešiti pa z njo ne moreš.

Popravljeno . Popravil jskrablin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z reklamami je tko .. ko gledam, k jejo ene sladkiše in same dobre punćke, ki delajo njami njami in se veselijo in pecajo dećke .. in pol ta dećek kupi tako čokolado in takoj nanga skočjo tri druge dobre punčke ... ko sem jo jaz zadnjič kupu, sem izpljunil, ker mi je bila zanič :dry:

pa nubena ni name skočila in sem jo jedu pred velikim trgovskim centrom in vsepolno punčk okol ..  :cry:

podobno je s pnevmatikami ;)

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...kot gledam tu na MS, imamo samo "motoristi" težave pri izbiri gum...in kompliciramo do nezavesti....

...kako je kaj z maxi skuter gumami? Ali so skuter oznake "ekvivalentne " kot na motornih kolesih?

Našel sem tele ...in če je to recimo ekvivalent "motorski gumi", ki sem jo dopisal poleg:

Michelin Pilot Road 4 Scooter........ Mich. Pilot Road4

Bridgestone Battlax SC ECOPIA......   ne vem katera motorna?!

Bridgestone Battlax Scooter II ......   ne vem katera motorna?!

Dunlop Scootsmart.....  mogoče Dunlop RoadSmart?

Metzeler FEELFREE .... ne vem katera motorna?!

Pirelli Diablo Rosso Scooter......   Pirelli Diablo Rosso ?? 1?.. 2?... 3?!?

Nimam izkušenj s temi gumami, zato bi vprašal poznavalce. Bi pa izbral kako mehkejšo varianto.

Potreboval bi 160/60R15 in 120/70R14.

 

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Zivnorc pravi:

...kot gledam tu na MS, imamo samo "motoristi" težave pri izbiri gum...in kompliciramo do nezavesti....

...kako je kaj z maxi skuter gumami? Ali so skuter oznake "ekvivalentne " kot na motornih kolesih?

Našel sem tele ...in če je to recimo ekvivalent "motorski gumi", ki sem jo dopisal poleg:

Michelin Pilot Road 4 Scooter........ Mich. Pilot Road4

Bridgestone Battlax SC ECOPIA......   ne vem katera motorna?!

Bridgestone Battlax Scooter II ......   ne vem katera motorna?!

Dunlop Scootsmart.....  mogoče Dunlop RoadSmart?

Metzeler FEELFREE .... ne vem katera motorna?!

Pirelli Diablo Rosso Scooter......   Pirelli Diablo Rosso ?? 1?.. 2?... 3?!?

Nimam izkušenj s temi gumami, zato bi vprašal poznavalce. Bi pa izbral kako mehkejšo varianto.

Potreboval bi 160/60R15 in 120/70R14.

 

Hvala!

v sklopu skuterji je verjetno kaka debata.

Mitas nima?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne najdem Mitasa.

...glede na imena cestnih gum, bi bila Pirelli Diablo Rosso Scooter  verjetno podobna gumi za motorje z enakim imenom? ....mehkejša zmes, kot jo ima ta Pirelli "cestna " guma?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, Zivnorc pravi:

... mi sploh noče ven dimenzij vržt..   :hmm: 

tule si pogledal?

in tule:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...hvala.

...AAAAMMMPAAAAK.... so zadnje "aktivnosti" v tej temi stare skoraj 5 let...   :P 

 

Jaz mislim, da za "normalno ceno"  nimaš kaj falit s Pirelli Diablo Rosso Scooter ... pomoje so lastnosti te gume identične kot pri gumah Diablo Rosso za "normalne" motorje. Verjetno so tudi te skuter gume z mehkejšo zmesjo...

Bom še kaj pogledal na netu ...kake teste...itd..

Hvala za pomoč..    :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšen maxiskuteristični divjak naj ti pove, kaj vozi. Sicer pa če v tisti temi kaj vprašaš, mogoče tudi pade kak odgovor.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 11/19/2019 at 9:25 AM, Zivnorc said:

...kot gledam tu na MS, imamo samo "motoristi" težave pri izbiri gum...in kompliciramo do nezavesti....

...kako je kaj z maxi skuter gumami? Ali so skuter oznake "ekvivalentne " kot na motornih kolesih?

Našel sem tele ...in če je to recimo ekvivalent "motorski gumi", ki sem jo dopisal poleg:

Michelin Pilot Road 4 Scooter........ Mich. Pilot Road4

Bridgestone Battlax SC ECOPIA......   ne vem katera motorna?!

Bridgestone Battlax Scooter II ......   ne vem katera motorna?!

Dunlop Scootsmart.....  mogoče Dunlop RoadSmart?

Metzeler FEELFREE .... ne vem katera motorna?!

Pirelli Diablo Rosso Scooter......   Pirelli Diablo Rosso ?? 1?.. 2?... 3?!?

Nimam izkušenj s temi gumami, zato bi vprašal poznavalce. Bi pa izbral kako mehkejšo varianto.

Potreboval bi 160/60R15 in 120/70R14.

 

Hvala!


scoot smart je skritiziralo k4 precej burgmanašev. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!