Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Kupil in iztrošil sem (turno) sprednjo pnevmatiko Metzeler Industria Brasileira v 8000 kilometrih na enduri. Doslej je sprednja vedno zdržala najmanj eno in pol zadnje, sedaj je šla pa rekordno hitro v rit! In v rit naj gre v mojem primeru od sedaj naprej še Metzeler!!

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo, iščem izkušnje s pnevmatikami na R1150R. Moj profil vožnje je zmeren do dinamičen, ne vozim po avtocestah. Kupujem nove pnevmatike za naslednjo sezono, trenutno sem na Dunlop Roadsmart s prevoženimi 10.000 km in bi želel pnevmatiko z več oprijema. Hvala za odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, bimer1150 pravi:

Zdravo, iščem izkušnje s pnevmatikami na R1150R. Moj profil vožnje je zmeren do dinamičen, ne vozim po avtocestah. Kupujem nove pnevmatike za naslednjo sezono, trenutno sem na Dunlop Roadsmart s prevoženimi 10.000 km in bi želel pnevmatiko z več oprijema. Hvala za odgovore.

Jaz sem bil z Dunlop roadsmart 3 zelo zadovoljen z oprijemom na rt1200. Porabil sem 3 komplete.

Bolj me je motila cena in to, da sem naredil relativno malo km, 8k in celo  izpod 8k naslednjič.

Ko sem nabavil motor so bile gor Metzeler, mislim da 08,  vendar sem se potem pocutil na Dunlop se celo bolje.

Sedaj poskusam Mitas. Bom videl naslednje leto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Tretji komplet Conti RA3 zlizane. Je kdo vozil Metzeler Z8?

Conti mi ful sede, bi pa probal Z8.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko je ravno zima pa čas, dobro pojasnjuje

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, mladench pravi:

Tip ma antipatično faco ampak dobr razloži.. lih gledu par dni nazaj

zelo dobre videoposnetke ima o vsem, vožnji, motorjih, tehniki, opremi in kul teste, ter res pojasnjuje laiku primerno/razumljivo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uporablja kdo Continental ContiTour Tires gume? v bistvu je to edina sprednja 21" pnevmatika, če sem dobro zasledil za GS-a (850GS Adv). Ali kaj izbratI? najraje bi sicer vzel Continental Road Attack 3, če obstajajo 21" spredaj in 17" zadaj..

Spredaj so: 90/90-21"

Zadaj so: 150/70-17"

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, dkee46 pravi:

uporablja kdo Continental ContiTour Tires gume? v bistvu je to edina sprednja 21" pnevmatika, če sem dobro zasledil za GS-a (850GS Adv). Ali kaj izbratI? najraje bi sicer vzel Continental Road Attack 3, če obstajajo 21" spredaj in 17" zadaj..

Spredaj so: 90/90-21"

Zadaj so: 150/70-17"

 

mislim, da ne ... tele so sprednje

110/80 R 19 M/C 59 V TL   0244497  
120/70 R 19 M/C 60 W TL   0244498  

 

vir: https://www.continental-tires.com/motorcycle/tires/motorcycle-tires/sport-touring/contiroadattack3

 

kar se pa mene tiče, pa najverjetneje spomladi gor nataknem CSA 4 in to nerabljene :jezik: 

image.png.a7f1bbefadd6bb17a7d0c18a1372bdd7.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 15. 1. 2020 ob 8:46, maus pravi:

mislim, da ne ... tele so sprednje

110/80 R 19 M/C 59 V TL   0244497  
120/70 R 19 M/C 60 W TL   0244498  

 

vir: https://www.continental-tires.com/motorcycle/tires/motorcycle-tires/sport-touring/contiroadattack3

 

kar se pa mene tiče, pa najverjetneje spomladi gor nataknem CSA 4 in to nerabljene :jezik: 

image.png.a7f1bbefadd6bb17a7d0c18a1372bdd7.png

Ja, jaz bi tudi... ampak s tako ceno? :lol1:

https://www.bartog.si/moto-gume-18055zr17-73w-contisportattack-4-r-tl-continental-p-542569.aspx 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Ob 9. 1. 2020 ob 20:01, mladench pravi:

Tretji komplet Conti RA3 zlizane. Je kdo vozil Metzeler Z8?

Conti mi ful sede, bi pa probal Z8.

 

Jaz sem jih imel na Tuono V2. KATASTROFA! Totalno skregane s ciklistiko tega mopeda. Primerne samo za turing vožnjo. Nič od nič od dinamike....Zelo kmalu so zaključile kariero v kanti....

Popravljeno . Popravil hy650
vsebina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, hy650 pravi:

Jaz sem jih imel na Tuono V2. KATASTROFA! Totalno skregane s ciklistiko tega mopeda. Primerne samo za turing vožnjo. Nič od nič od dinamike....Zelo kmalu so zaključile kariero v kanti....

Tnx. Sem vzel malo bolj sport... Pirelli Diablo Rosso 3

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
pred 18 urami, Guest ZeroH pravi:

Pozdravljeni, zanima me ali kdo ve kaj ali je legalno imeti na motociklu spodjno gumo....(na sliki) hvala lp.spacer.png

vedno je najbolje preveriti proizvajalčevo stran, večinoma imajo vsi dobro obrazloženo vse, od dimenzij, namena, tlakov..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Živjo,

zanimalo bi me če je kdo uporabljal že heidenau k60 scout. Potreboval bi gumo ki bi mi zdržala ene 12k v kosu, nebi želel sabo rezervne vlačit. In sicer zanimalo bi me kako se k60 scout obnaša na mokri podlagi, ker je kar nekaj kometarjev na to temo, da naj bi zelo drsela po mokrem. Je že kdo probal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, dejanL. pravi:

12k v kosu,

To ti zdrži vsaka "ADV" guma. Jaz sem nama na F700 za v Gruzijo nataknil Mitas E07 (star profil), Brez problema sva prevozila celotno pot in še nama je ostalo...

Imaš sedaj E07+ Kolega sta jih "gonila" po Stanih, tudi vse BP.

pred eno uro, dejanL. pravi:

da naj bi zelo drsela po mokrem.

Katera guma pa ne drsi po mokrem, še posej takoj po začetku rosenja, ko vozna površina še ni sprana?

Sicer pa potovanje tako ali tako ni dirka. Dokler vožnjo prilagodiš razmeram, ni nikakršnih presenečenj. (moje izkušnje)

Popravljeno . Popravil MiNa
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men 12k ne drži vsaka adv guma, to je ravno problem, že sam posebi je honda varadero 1000 precej težka, ko jo pa ornk naložiš pa še posebej hitro poje gume. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!