Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Pred kratkim sem nabavil Michelin PR 4 in sem do sedaj naredil cca 800 km, prej sem imel Metzeler z8 interact, sem veliko bolj zadovoljen z PR4, lepše pade v ovinke in se boljše drži, preporočam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Diablo Roso 3 po cca. 4000km skoraj na indikatorju, nevem če bo legalna do 5kkm. Zvozil 90% sam brez +1 in po suhem. Uredu guma, lepo pada v ovink, ni odrsavanja, drži in ji zaupam... ampak grem vrjetno nazaj na Road Attack 3.

yea, first world problems...

Price/Performance/Mileage

Mitas

+ ugoden

+ skoraj dva kompleta novih gum za ceno enega pri konkurenci

- meni požre gumo

- v dežju ji ne zaupam, k me je že stresla

Conti RA3

+ Dobra kilometrina

+ odlična v mokrem

+ super v suhem (3je kompleti pa niti en da bi mi kdajkoli zdrsnil na sxu)

- cena

- zgleda kot traktorska guma

- nad 7000km rata sprednja trda, 

Pireli DR3

+ drži, zaupanja vredna

+ lepo pada v ovinek

- cena napram ostalim

- kilometrina napram ceni

Pireli Angel GT 2

+ dobra v dežju

+ solidna v suhem, malo je "zvija" v ovinku

- proti indikatorju vedno bolj odrsava (zadnja)

Dunlopka me razočarala 10 let nazaj in ne dam več gor (zaenkrat) :D 

Michelin in Bridgestone mi še ne pašeta

 

 

Popravljeno . Popravil mladench
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mene so dunlop razocarale. Najprej sportsmart, potem TR91 in nazadnje roadsmart.

Se ne grem vec. 

CSA4. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima katere gume naj dam na Hondo cbf125, trenutno imam ogledane pireli angel city, na motorju so pa continental conti go ena letnik 2013 ena pa 2015 pa se dor drzi in v mokrem in v suhem, mitaske eni pravjo ja eni ne, pa kje nej jih kupim in gledam, trnutno gledam tk mal po itrnetu, zaenkrat na moto-gume

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Ob 6. 5. 2020 ob 22:34, Scarabeo 500 pravi:

Zvozil Metzeler next, dvokomponentna lepo se pelje in zadnja je meni pri voznji predvsem v dvoje zdržala okoli 18 jurjev. Nato sem poskusil še Pirelli scorpion trail 2, tudi dvokomponentna in sedaj imam že drugi komplet - zadnja je zdržala 20 tisoč, do indikatorjev.

Obe sta dobri vzdržljivi gumi, a meni je za odtenek ljubša Pirelli. 

Hvala za predlog.

Sem vzel Metzeler Tourance Next, pa da vidimo, koliko bo zdržala ob moji vožnji :).

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, klerikalec pravi:

Mene zanima kje se centrira kolo v mariboru, je kdo ekspert ? Imam dyna Harley Danvidson

v temi pnevmatike splošno :P

aja, moto vulkanizerji drugče tudi gume centrirajo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drug teden naj bi tudi jaz končno prišel do motorja in me zanima.če bi slučajno kdo imel čisto nove gume Bridgestone Battlax Hypersport S22,katere bom zamenjal takoj ko damo motor iz boxa.Cena za kolege motosvetovce bo denarnici prijazna in sicer 200€.

https://www.moto-gume.si/pnevmatike-za-motorna-kolesa-bridgestone/s-22-r/190-50-zr-17-73-w-/r-393339

https://www.moto-gume.si/pnevmatike-za-motorna-kolesa-bridgestone/s-22-f/120-70-zr-17-58-w-/r-393328

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 2. 7. 2020 ob 14:35, klerikalec pravi:

Mene zanima kje se centrira kolo v mariboru, je kdo ekspert ? Imam dyna Harley Danvidson

Centriranje ali balansiranje? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko km mora se zdrzati sprednja guma, da jo se pustite gor in menjate samo zadnjo?

Jaz sem dosedaj vedno menjal obe hkrati sedaj me pa mika, da bi s sprednjo se malo pocakal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Endlich pravi:

Koliko km mora se zdrzati sprednja guma, da jo se pustite gor in menjate samo zadnjo?

Jaz sem dosedaj vedno menjal obe hkrati sedaj me pa mika, da bi s sprednjo se malo pocakal.

ena prednja dve zadnji.. edino lani pred rusijo sem prednjo zamenjal obenem z zadnjo..

odvisno je od motorja in načina padanja v ovinek..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, Endlich pravi:

Koliko km mora se zdrzati sprednja guma, da jo se pustite gor in menjate samo zadnjo?

Jaz sem dosedaj vedno menjal obe hkrati sedaj me pa mika, da bi s sprednjo se malo pocakal.

odvisno kak so, če je prva še vsaj pol dobra, jo pustim pa upam, da bom naslednjič menjal obe, če ji manjka še kakih 30% jo pa gladko menjam, ker se mi ne da skoz do vulkanizerja hodit. Prevozim pa kr velik kmjev

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 hours ago, Endlich said:

Koliko km mora se zdrzati sprednja guma, da jo se pustite gor in menjate samo zadnjo?

Jaz sem dosedaj vedno menjal obe hkrati sedaj me pa mika, da bi s sprednjo se malo pocakal.

Vedno menjam obe. Ponavadi itak potrosim obe hkrati do konca. Ce pa slucajno ne, je pa oblika prednje "spicasta" in se cudno obnasa.

Itak pa nikoli nebi zdrzala ena prednja dveh zadnjih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, krucymucy pravi:

Itak pa nikoli nebi zdrzala ena prednja dveh zadnjih.

meni pa zdrži ena sprednja na dve zadnje :huh:

je pa res, da nisem tok agresiven voznik kot ti :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@DAMI34, mislim da v temi honda cbr 600 si pisal neki o gumah. Nisem lih domač na temu področju (pač, kupim mitas in vozim haha). 

Zakaj trde gume treba manj pumpat? No, alpa če kdo drug ve... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, motozajebant pravi:

@DAMI34, mislim da v temi honda cbr 600 si pisal neki o gumah. Nisem lih domač na temu področju (pač, kupim mitas in vozim haha). 

Zakaj trde gume treba manj pumpat? No, alpa če kdo drug ve... 

Ne, narobe. Mogoče to, da ker ma trdo karkaso, me njena trdota moti, pa jo solo manj pumpam, večina pnevmatik ma nek razpon recimo zadnja med 2,5 in 2,9. Zato mam raje bolj športne in mehkejše gume, to je bolj vezano na osebni stil.

Pumpaš kot je predpisano al od proizvajalca mopeda al pa svetovani tlaki proizvajalca pnevmatike. S pravilnim in dovolj visokim tlakom bo tudi obraba manjša.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, DAMI34 pravi:

Ne, narobe. Mogoče to, da ker ma trdo karkaso, me njena trdota moti, pa jo solo manj pumpam, večina pnevmatik ma nek razpon recimo zadnja med 2,5 in 2,9. Zato mam raje bolj športne in mehkejše gume, to je bolj vezano na osebni stil.

Pumpaš kot je predpisano al od proizvajalca mopeda al pa svetovani tlaki proizvajalca pnevmatike. S pravilnim in dovolj visokim tlakom bo tudi obraba manjša.

a ok hvala za info. 

jaz sem pač nekako razmišljal (zelo laično), če tršo gumo manj napumpaš oz jo malo spustiš, da je boljši feedback in "grip".... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, motozajebant pravi:

a ok hvala za info. 

jaz sem pač nekako razmišljal (zelo laično), če tršo gumo manj napumpaš oz jo malo spustiš, da je boljši feedback in "grip".... 

fidbek ja, manj odbija. Saj se ne gre za višjo znanost. So gume za 2 osebi, ki super delujejo z dvemi osebami in vso šaro, malce manj solo, ampak s prilaganjem tlaka se vsaj malo omili efekt trdote, odbijanja/odskakovanja. Aja, pa ne pišem za turizem vožnjo.

Grip načeloma ni boljši z nižijm tlakom, je pa občutek mogoče bolj sprejemljiv/obvladljiv/zaznaven. Nižji tlak bolj slajda, ampak začne prej, kar se lažje kontrolira. Včasih je to bolje kot pa da drži do kraja in nato nekontrolirano odpizdi. Vse to so itak fine nianse, tako hudo podvržene šoferju, da težko karkoli svetujem, ker je bolj bistvo, kaj ti občutiš in kako ti ustreza, ter kako voziš. 

Načeloma pa višji tlak (štandard) manj kuri gumo in je absolutno potreben za visoke brzine, visoke obremenitve in visoke vročine podlage, ter gume brez NC tehnologije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je sla zadnja metzler 01 v manj k 5k,sprednja je se ok. Tko da sm zdej zadej Savo nataknil, bosta verjetno obe fuc cez 5k :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, DinDiin pravi:

Men je sla zadnja metzler 01 v manj k 5k,sprednja je se ok. Tko da sm zdej zadej Savo nataknil, bosta verjetno obe fuc cez 5k :)

Mogoce zadnja se mal prej?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Torej na svojem ER6 imam Dunlop Roadsmart III s cca 3mm profila (do indikatorja). Guma je pobrana tako od oka enako po celi širini (na sredini še ni ravna), saj imam športni stil vožnje brez avtocest. Z njo imam narejenih cca 5k km. V planu je road trip 4k km (2 osebi plus prtljaga) brez avtoceste. Bo šlo čez s to gumo ali raje menjam (dodana tudi slika gume). 

IMG_20200719_114246.jpg

IMG_20200719_114233.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!