Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

menjaj.

zo si pa pusti za solo nažiganje .

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, LooLekSLO pravi:

Torej na svojem ER6 imam Dunlop Roadsmart III s cca 3mm profila (do indikatorja). Guma je pobrana tako od oka enako po celi širini (na sredini še ni ravna), saj imam športni stil vožnje brez avtocest. Z njo imam narejenih cca 5k km. V planu je road trip 4k km (2 osebi plus prtljaga) brez avtoceste. Bo šlo čez s to gumo ali raje menjam (dodana tudi slika gume). 

IMG_20200719_114246.jpg

IMG_20200719_114233.jpg

Jaz bi menjal in jih dal nazaj po koncanem potovanju ali pa celo pri naslednji redni menjavi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z novo gumo na izlet je pametno, ker je več mesa, pa bo kasnej prepuščala, z novo gumo ni skrbi do kje in kako prideš. Recmo da je zadnja vredna še 50€ a se splača reskirat?

Verjetno pa bi s tako gumo na fotki zlahka 3 jurje poleti in v dvoje odvozil..

ps. jaz menjam običajno pred daljšimi izleti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pač po eni strani bi jo raje obdržal ravno zaradi tega, ker jo je res še dosti in v primeru kakšnega (upajmo, da ne) gumidefekta, bi jo z lahkoto zavrgel. 

Zdaj, da bi jo menjal pa staro obdržal ravno ne bi. Spet jo moram potem voziti vulkanizerju in nazaj, skladiščiti,... 

Razmišljam o morebitni menjavi v tujini. Se poslužujete tega oz. kakršnekoli izkušnje ali priporočila. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si splaniraš 500k, manj ..se nraočiš med 10h - 12h- če ima tvojo gumo ma zalogi.. cene so ponavadi vidne--

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem je, da je zelo malo podatkov o zalogi in ceni na spletu. Sem sicer danes razposlal par mailov na lokacijo kjer predvidevam menjavo (kot si omenil z rezervo) in bom počakal na odgovore. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, LooLekSLO pravi:

Problem je, da je zelo malo podatkov o zalogi in ceni na spletu. Sem sicer danes razposlal par mailov na lokacijo kjer predvidevam menjavo (kot si omenil z rezervo) in bom počakal na odgovore. 

v katero smer greš? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Italija, po zahodni obali dol, pa nazaj cez vzhodno obalo. Nekje dol na gležnju ? bi moral menjat po izračunih in dodani rezervi. Pač, če gledam po dosedajšnji obrabi gum (čeprav prej sem imel Roadsmart II, ki bi naj zdržala manj). 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, LooLekSLO pravi:

Italija, po zahodni obali dol, pa nazaj cez vzhodno obalo. Nekje dol na gležnju ? bi moral menjat po izračunih in dodani rezervi. Pač, če gledam po dosedajšnji obrabi gum (čeprav prej sem imel Roadsmart II, ki bi naj zdržala manj). 

jaz bi šel vseeno raje z novo .. pa v dvoje s prtljago bi dal nekaj s tršo sredino. kaj boš pa naredil ti je pa seveda čisto tvoja odločitev.

če si na tesno s 100e zaradi potovanja potem si res zrihtaj menjavo po poti..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, thumper pravi:

jaz bi šel vseeno raje z novo .. pa v dvoje s prtljago bi dal nekaj s tršo sredino. kaj boš pa naredil ti je pa seveda čisto tvoja odločitev.

če si na tesno s 100e zaradi potovanja potem si res zrihtaj menjavo po poti..

Na tesnem z denarjem ravno nisem... Sem bolj na tesnem s časom in trenutnim vremenom ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, LooLekSLO pravi:

Na tesnem z denarjem ravno nisem... Sem bolj na tesnem s časom in trenutnim vremenom ?

zamenjaj in pojdi z novimi gumami na pot... tako jaz naredim, čeprav jo imam še skoraj polovico za pot + 3500 km ... moj nasvet, odločitev je tvoja ;)

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Se strinjam, jaz sem sel, se z na oko dobro gumo sam do Dubrovnika, pa je bla nazaj grede v Splitu ze nelegalna. V dvoje in kufri jo zre k swina, posebi, ce ne delas razlik v voznji. Ce pa se pulcaj slucajno vrze pogled na gumo pri pregledu dokumentov na meji, te bo pa se dodatno polival pod celado. ? Je hotu 400 za vzgojno, pa to je skor 2 kompleta ejga. ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

enkrat sem imel zadnjo gumo glih toliko , da je bil indikator očiščen prahu..od domžal do trzina in od trzina do viča je bila gladka ..na mopedu ki ima 70 konjev v mašini in po gužvi..nič jasno .. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oni dan sem šel od doma z gumo za katero sem bil prepričan, da bo še za 2 jurja. Ko sem se sparkiral v Vodicah sem ugotovil, da sem zadnjo po levi že ubil do smrti. Ker sedaj vozim samo še desne ovinke ne vem, kako bom prišel domov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, Joker said:

Oni dan sem šel od doma z gumo za katero sem bil prepričan, da bo še za 2 jurja. Ko sem se sparkiral v Vodicah sem ugotovil, da sem zadnjo po levi že ubil do smrti. Ker sedaj vozim samo še desne ovinke ne vem, kako bom prišel domov...

 Ustavis se pri prvem vulkanizerju in zamenjas. Tako prides domov ;)

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, Joker said:

Sem se že pri četrtem...

Erm? Verjamem da mogoce nimajo tocno zeljene pnevmatike, ali imas kaj hudo nenavadnega?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Joker pravi:

Sem se že pri četrtem...

Povej kaj bi imel, pa pridi do mene, bova zamenjala :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni problem v dimenziji gum ampak v vulkanizerjih. Eden se ne ukvarja za motorji, Drugi bi sicer naredil, a kar brez plastične zaščite na paknah, spet tretji bi naredil, če bi prinesel gumo s seboj. Tako da sem se odločil, da bom do doma pač vozil samo desne ovinke. Sedaj sem doma, motor pa je že preobut pri vaškem vulkanizerju, ker sem gume že imel pripravljene v garaži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimiv video (čeprav avto pnevmatika), kaj se dogaja v gumi med vožnjo

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 7/31/2020 at 9:06 PM, Joker said:

Ni problem v dimenziji gum ampak v vulkanizerjih. Eden se ne ukvarja za motorji, Drugi bi sicer naredil, a kar brez plastične zaščite na paknah, spet tretji bi naredil, če bi prinesel gumo s seboj. Tako da sem se odločil, da bom do doma pač vozil samo desne ovinke. Sedaj sem doma, motor pa je že preobut pri vaškem vulkanizerju, ker sem gume že imel pripravljene v garaži.

 :) To je dobro!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

No da povem epilog za gumo za katero sem spraševal eno stran nazaj.

Torej doma sem že 2 tedna pred odhodom kontaktiral več vulkanizerjev na lokaciji, kjer sem po dosedajšnjih izkušnjah predvideval menjavo. Z enim sem se dogovoril za menjavo, mu nakazal 50e avansa za rezervacijo gume in voila danes sem po 2700 km poti zamenjal gumo. Ker imam se cca 1500 km do doma sem to naredil preventivno. Ampak ko sem danes menjal gumo bi le-ta najbrž zdržala do doma (dodana tudi slika do indikatorja) . Ampak bom pa vsaj lahkih misli odvozil se ta zadnji del poti ?

IMG_20200809_194200.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Kje v LJ in v smeri proti Ribnici (jug) je pametno menjati gume? Torej, da je vulkanizer ustrezen za motorje.

Pa ali je treba gume prej tja spravit ali kako naredite, če dober vulkanizer nima gum, ki jih želite na motorju? Konkretno bi rad Conti Road attack 3

Popravljeno . Popravil GucciSLO
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, GucciSLO pravi:

Kje v LJ in v smeri proti Ribnici (jug) je pametno menjati gume? Torej, da je vulkanizer ustrezen za motorje.

Pa ali je treba gume prej tja spravit ali kako naredite, če dober vulkanizer nima gum, ki jih želite na motorju? Konkretno bi rad Conti Road attack 3

Greš v bomag vzameš gume in poguglaš vulkanizerja na relaciji,,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!