Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

pred eno uro, spartanbp pravi:

Mene je prišel lani komplet gum (spredaj, zadaj) Dunlop Sportsmart Mk3 220 € z montažo. Koliko so pa Mitaske?

pojma nimam...vozim to kar mi sede, kar sede mojmu načinu vožnje in mojmu filingu. Verjetno nič ceneje od tega kar si zapisal. Da se razumeva, ne navijam za nobeno blagovno znamko (nisem sponzoriran od Mitasa, čeprav sem dobil en komplet malce čudnih sf+ gratis), ker običajno kupujem nove mopede pade gor OEM pirellli, dunlop, bridgestone... Saj jih zvozim, ampak res, majkemi, menjam prej kot je končana, ker sem navajen enega občutka, ki mi ustreza in to je SF+.

Zadnje čase celo kombiniram sf+ spredaj in ToF zadaj (Mitas touring force), ki ni isto, je pa dokaj zadovoljivo. Trda sredina doseže malce vel kilometrine, mehki boki še vedno omogočajo moj stil vožnje brez pretiranega vklapljanja TCja. Ni pa isto kot SF+..m ker je po zgradbi pretrda. Za 2 osebi je ok, celo bolje kot sf+ in za dež (polna silike), ampak za solo me preveč odbija, zato moram znižat tlak nižje od predpisanega. (po knjigi 2,9, men sede 2,4 al manj)

Moj zapis je samo toliko verodostojen, da zlahka negiram "pussi rajderje", ki vozijo v optimalnih pogojih in montirajo samo in zgolj najdražjo gumo, katera skoraj rabi grelce.

Vozim se pa celo leto. Od -3C do 35C..pol mi pa rata mal vroče in se mi ne da. Pa tudi guma začne plesat zadaj, ker se začne topit :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@DAMI34 js bom zdaj probal na ToF znižati pritisk. Na Jadranki pri 18 stopinjah je bila ok, drugače pa za moj okus daje slabe povratne informacije...še posebej v primerjavi z mišelin pilot road 5 trail...da o conti road Attack 2, katero sem od touring gum v zadnjem času tudi vozil, sploh ne govorim. Ta celo deluje bolj športno. Da ne bo pomote, s sf in sf+ sem bil na bolj športnih motorjih zelo zadovoljen, razen v dežju, ToF pa mi nekak ne sedenja bolj. Se pa da peljati?

Popravljeno . Popravil siks
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, DAMI34 pravi:

pojma nimam...vozim to kar mi sede, kar sede mojmu načinu vožnje in mojmu filingu. Verjetno nič ceneje od tega kar si zapisal. Da se razumeva, ne navijam za nobeno blagovno znamko (nisem sponzoriran od Mitasa, čeprav sem dobil en komplet malce čudnih sf+ gratis), ker običajno kupujem nove mopede pade gor OEM pirellli, dunlop, bridgestone... Saj jih zvozim, ampak res, majkemi, menjam prej kot je končana, ker sem navajen enega občutka, ki mi ustreza in to je SF+.

Zadnje čase celo kombiniram sf+ spredaj in ToF zadaj (Mitas touring force), ki ni isto, je pa dokaj zadovoljivo. Trda sredina doseže malce vel kilometrine, mehki boki še vedno omogočajo moj stil vožnje brez pretiranega vklapljanja TCja. Ni pa isto kot SF+..m ker je po zgradbi pretrda. Za 2 osebi je ok, celo bolje kot sf+ in za dež (polna silike), ampak za solo me preveč odbija, zato moram znižat tlak nižje od predpisanega. (po knjigi 2,9, men sede 2,4 al manj)

Moj zapis je samo toliko verodostojen, da zlahka negiram "pussi rajderje", ki vozijo v optimalnih pogojih in montirajo samo in zgolj najdražjo gumo, katera skoraj rabi grelce.

Vozim se pa celo leto. Od -3C do 35C..pol mi pa rata mal vroče in se mi ne da. Pa tudi guma začne plesat zadaj, ker se začne topit :P

 

 

Se nisem poskusil Mitas, vidim pa da jih kar nekaj vozi te gume tukaj. Sam ne prisegam na nobene gume, le Bridgestona se izogibam kot hudic kriza ;)

 

Trenutno mi Michelin kar ustreza, sicer stara Road 4. Je pa svoje dodala tudi moja nadgradnja podvozja, drugace bi jih ze najverjetneje vrgel dol. Sicer mi je zadnja zdrsnila do sedaj enih 3x, ampak sem zbalansiral podvozje tako, da lepo drzi...tudi ko je asfalt hladnejsi. 

Se bom videl, kaj bi dal gor v prihodnjih sezonah, mika me res ta Power GP od Michelina...firbci me dajejo :)

Za Mitas tudi lahko poskusim, malce pa "cvikam", da bi se potem po glavi tolkel ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, siks pravi:

@DAMI34 js bom zdaj probal na ToF znižati pritisk. Na Jadranki pri 18 stopinjah je bila ok, drugače pa za moj okus daje slabe povratne informacije...še posebej v primerjavi z mišelin pilot road 5 trail...da o conti road Attack 2, katero sem od touring gum v zadnjem času tudi vozil, sploh ne govorim. Ta celo deluje bolj športno. Da ne bo pomote, s sf in sf+ sem bil na bolj športnih motorjih zelo zadovoljen, razen v dežju, ToF pa mi nekak ne sedenja bolj. Se pa da peljati?

saj imaš prav. Jaz sem že zdavnaj za solo vožnjo spustil na 2,5, ker predlagan 2,9 me kar odbija :P

Ni pa sf+.

Prednost ToFa vidim v kilometrini, vožnji v dvoje, mokri ali slabši podlagi.

Sicer mi pa nobena ST pnevmatika ne sede preveč.

 

pred 10 urami, spartanbp pravi:

Se nisem poskusil Mitas, vidim pa da jih kar nekaj vozi te gume tukaj. Sam ne prisegam na nobene gume, le Bridgestona se izogibam kot hudic kriza ;)

 

Trenutno mi Michelin kar ustreza, sicer stara Road 4. Je pa svoje dodala tudi moja nadgradnja podvozja, drugace bi jih ze najverjetneje vrgel dol. Sicer mi je zadnja zdrsnila do sedaj enih 3x, ampak sem zbalansiral podvozje tako, da lepo drzi...tudi ko je asfalt hladnejsi. 

Se bom videl, kaj bi dal gor v prihodnjih sezonah, mika me res ta Power GP od Michelina...firbci me dajejo :)

Za Mitas tudi lahko poskusim, malce pa "cvikam", da bi se potem po glavi tolkel ?

ko 1x najdeš firmo in tip pnevmatike, potem ne menjaš več. Do takrat pa poskušaš, včasih se tudi po glavi tolčeš. no vsaj jaz sem se. Nikakor pa te ne prepričujem v Mitas. Zgolj sem omenil ker si zabeležil, da si slišal, da je nevarna :D

Jaz bi se zlahka vozil tudi na Hipersport pnevmatikah od Bridgestona, Pirellija, Contija..ampak so malce drage, pa z nekaterimi ne naredim dobre kilometrine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ti dam popolnoma prav. Izgleda, da mi Michelinke ustrezajo, ker so zelo mehke. Bi pa rabil pnevmatiko z malo boljo samo-amortizacijo. Michelin 4 je po sredini namreč zelo trda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...
pred 5 minutami, Frenk 67 pravi:

Sem nabavu nove guma pa me je mal strah gor jih dat ?

RyA0P7h.jpg

Pa sej ti jasno piše:

Safety warning....made in China!

 

?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 25. 12. 2021 ob 12:26, Frenk 67 pravi:

Sem nabavu nove guma pa me je mal strah gor jih dat ?

RyA0P7h.jpg

Pejt jih probat na Pelješki most, ga delajo kitajci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda super ...:kva2:

 

...poročaj, ko jo preskusiš....

....

... samo ne poročila pisat iz bolnice.....   :P 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... čisto resno...

... res da so bile kitajske stvari manj kakovostne in manjvredne...in se kitajcev zaradi tega drži negativen sloves, tako, kot recimo pri nas še vedno rečemo, da ta stvar pa zgleda češko.....

....ampak so kitajci postali vodilna sila na vseh področjih... verjetno so (ali pa bodo) postali tudi v gumarski industriji. ...

Cena: :hmm:  25€  je verjetno realna cena proizvodnih stroškov in en malo zaslužka... torej v primerjavi z ostalimi proizvajalci..  :slap: 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

27 minutes ago, Zivnorc said:

25€  je verjetno realna cena proizvodnih stroškov in en malo zaslužka... torej v primerjavi z ostalimi proizvajalci.. 

Če ne rabiš vlagat v razvoj in samo kopiraš potem je cena realna. Ko pa vključiš razvoj pa kaj novosti se cena hitro dvigne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 27. 12. 2021 ob 10:47, Zivnorc pravi:

Zgleda super ...:kva2:

 

...poročaj, ko jo preskusiš....

....

... samo ne poročila pisat iz bolnice.....   :P 

Al pa da nou poročilo u črni kroniki. ☹️

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Zivnorc pravi:

... čisto resno...

... res da so bile kitajske stvari manj kakovostne in manjvredne...in se kitajcev zaradi tega drži negativen sloves, tako, kot recimo pri nas še vedno rečemo, da ta stvar pa zgleda češko.....

....ampak so kitajci postali vodilna sila na vseh področjih... verjetno so (ali pa bodo) postali tudi v gumarski industriji. ...

Cena: :hmm:  25€  je verjetno realna cena proizvodnih stroškov in en malo zaslužka... torej v primerjavi z ostalimi proizvajalci..  :slap: 

 

Nisem čist prepričan. Poglej Goodyear Slovenija, lani 195 M€ prometa in 82k€ izgube. Pa ne delajo gum po 25 al pa 50€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, Frenk 67 pravi:

Nisem čist prepričan. Poglej Goodyear Slovenija, lani 195 M€ prometa in 82k€ izgube. Pa ne delajo gum po 25 al pa 50€.

... lej... čisto verjamem... pa tudi bilanco delajo pri nas drugače kot na kitajskem..   :P  

sej sem napisal, pa še @ftp dopisal, da so to (verjetno)  samo proizvodni stroški brez razvoja, in druge komerciale....   skopirajo gumo, naredijo (skopirajo) orodje... ...in odlivajo gume. .... verjetno brez kakih ekstremnih testov...itd.... in verjetno je tak proizvod dovolj dober za povprečnega in nezahtevnega pilota na daljnem vzhodu....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mitas je tut smrtno nevarna..baje :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko smo se na zahodu vsega "prenajedli", smo vse kar nam "srdi" poslal tam nekam daleč...

Kitajci in tudi ostali na daljnem vzhodu že dolgo proizvajajo (tudi za zveneče znamke) večino tistega kar mi trošimo...

Jp, tudi jaz sem zvozil par Metzelerk z napisom Made in China. Cena je ostala enaka kot prej, ko so jih izdelal "tu nekje".

Pri 300.000 tonah nosilnosti kontejnerskih ladij pride cena za prevoz ene gume precej manj, kot pa je razlika v plači belega in rumenega človeka. Tako, da je vse jasno....

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, Bostjan L said:

Sem ravno gledal kje so izdelali moje metzelerke made in china.

Našel tovarno in njihovo spletno stran :)


http://www.greatire.com/index.php?id=about-1

1185020580_ScreenShot2021-12-28at08_59_18.thumb.png.dcfe0fdf2b2bf53dfac835c592fab940.png

Upam da zraven ne dobiš še kartico z znamko da jo odpišeš iz bolnice ;)

Saj ni vazno kje je narejeno. Vazna je kontrola procesa, vhodnih surovin in samega postopka....  Tu je razlog, zakaj takim proizvodom jaz manj zaupam... Ko smo delai v Savi, so nam malo pokazali vse skupaj, in recimo process mesanja surovin je precej zahteven in odlocilen. Iz same sestave gume se ne da razbrati postopka mesanja ipd... Ce recimo Metzeler dobavu mesanico ze narejeno, ali skrbno cuva mesalnico, bodo gumo tezko skopirali... Se spomnim pred leti, ko je inzenir honde v F1 povedal, da so popolnoma skopirali Akrapovica. In stvar ne dela, tako da bodo se kar kupovali drago  ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!