Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

pred 1 uro, novakovic pravi:

Verjetno je že bilo odgovorjeno, a vseeno bom vprašal. V kartončku imam 190/50/17, rad bi dal 55 gor. Se to da potem urediti s homologacijo?

ne moreš vpisati druge dimenzije, če ni vpisana v homologacijskem kartončku. Lahko pa preveriš na tehničnih pregledih, kaki so postopki in če je možno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ves trud in razmišljanje v tej smeri je zaman.

Namontiraj 55-ko in vozi. 

Nikoli, nikdar in nikjer preverjali na tehničnem.... samo če je profil malo bolj proti koncu... je izmeril, pa pokomentiral, da bo guma kmalu fuč.

 

.... da dopišem:

ko sem se jaz zanimal za to, so mi na tehničnih rekli, naj grem na homolomo urad...sl neki tazga... tam so mi rekli, naj grem do prodajalca, če lahko to zrihta...prodajalec mi je rekel, naj grem do uvoznika.... tam so mi rekli, naj grem do generalnega uvoznika za EU (se mi zdi)... tam so mi rekli, naj grem do proizvajalca v Suzuki JPN.....  no za tja pa nisem imel časa, ker se mi je mudilo it na pir s prjatli.....

 

...tko gre to...   :D

 

... lahko pa ponovno probaš, pa poročaj o uspehu...   :P 

 

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, novakovic pravi:

Sej ni problem namontirat in vozit. Bol je problem, če pride do česa si verjetno avtomatsko kriv ker imaš gume "ki niso za tvoj motor"

kriv za neizpravno vozilo, zavarovalnica se lahko izmotava, ampak dejasko z odvetnikom se da marsikaj dokazat, recimo, da ni guma kriva, če te je nekdo izsilil.

Ena od opcij je kar ti je Živnorc napisal, druga da se greš jebat ampak dvomim, da ti bo uspelo. Več info ti bo dala pooblaščena organizacija.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...sem lepo napisal.... NE TRUDI SE!

 

... če se pa že greš točno po predpisih, pa boš moral uporabljati točno take pnevmatike, kot je napisano v manualsih...  DUNLOP D214F M in DUNLOP D214 M ... z vsemi pripadajočimi oznakami.

Predlagam ti, sploh, če misliš imeti motor dlje časa, da si omisliš zalogo, če čez par let nehajo delati te pnevmatike....    :P 

image.png.4a5f19df687fd8abbac961070fac9717.png

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Al pa moped zamenjaš, ko gume iztrošiš :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
pred 1 minuto, Kugelschreiber pravi:

Fb motoristi 😉

in pol ima šele problem izbrati, ker ima 50 različnih predlogov, kere so najboljše :hmm: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, maus pravi:

in pol ima šele problem izbrati, ker ima 50 različnih predlogov, kere so najboljše :hmm: 

ja to že, sam so mu zožili izbor, prej je mel okrog 1200 modelov na razpolago :P

 

  • Haha 4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 minutes ago, maus said:

in pol ima šele problem izbrati, ker ima 50 različnih predlogov, kere so najboljše :hmm: 

Yep. Fact finding mission could be very long…. izbira pa je v resnici binarna. Mitas ali NeMitas. Lol. 

 

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Vin said:

Verjetno bi spodletela tudi binarna izbira s pomočjo strojnega učenja na kvantnih računalnikih.

Ena guma ima oceno 4.1 in stane 116 evrov, druga pa ima oceno 4.2 in stane 125 evrov, ampak se za 3,5 % hitreje obrablja, razen če voziš z njo v povprečju 2,2 % počasneje. Pa slabše ocenjeno in cenejšo hvali 54 ljudi več kot jo graja in večina tistih, ki jo graja, vozi Ninjo in Ninja je znana po tem, da bolj obrablja gume, razen če imaš tlak za 0.1 bara nižji od priporočenega, ampak če potem voziš hitreje za 1,8 %, se guma bolj ogreje in je tlak pri ogreti v bistvu enak, kot če voziš počasneje in imaš hladno bolj napumpano ... in tako v neskončnost. Potem pa se začne jesen in parkiraš do aprila.

Fak. Ves kaj je dobro? Za mojo Ninjo, parkirano od 2010, samo se bridgestone nardi par gum. 
 

zdej mormo samo se problem z aprilio resit…..ceprav se mi zdi guma se dobra, se morm pripravit, menat gume ni kr tako, je treba met podatke. 
 

trenutno je guma taka, motor parkiran tako:
 

D22D3247-EF91-43EE-96AE-50235075609B.thumb.jpeg.d83bade0f93d5a87e023d2a77f1dbc8e.jpeg

Julija je kompozicija nardila 900, morda 1000km, avgusta še ni videla ceste, in je do  14ega 100% ne bo. 
 

kaj priporočate? 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Kugelschreiber pravi:

Fak. Ves kaj je dobro? Za mojo Ninjo, parkirano od 2010, samo se bridgestone nardi par gum. 
 

zdej mormo samo se problem z aprilio resit…..ceprav se mi zdi guma se dobra, se morm pripravit, menat gume ni kr tako, je treba met podatke. 
 

trenutno je guma taka, motor parkiran tako:
 

D22D3247-EF91-43EE-96AE-50235075609B.thumb.jpeg.d83bade0f93d5a87e023d2a77f1dbc8e.jpeg

Julija je kompozicija nardila 900, morda 1000km, avgusta še ni videla ceste, in je do  14ega 100% ne bo. 
 

kaj priporočate

 

...Adidas ....al pa Puma.

Odvisno... če boš hitreje hodil z manjšimi koraki in občasno malo poskakoval, bo bolje Adidas... v nasprotnem primeru z bolj umirjeno hojo z občasno kako bolj plitko lužo (aja... sej je suša) pa je po priporočilu na FB bolj primerna Puma.

... za krajše sprehode pa si lahko privoščiš tudi špagarice, ...to pa je v rangu Mitasa....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Kugelschreiber pravi:

Fak. Ves kaj je dobro? Za mojo Ninjo, parkirano od 2010, samo se bridgestone nardi par gum. 
 

zdej mormo samo se problem z aprilio resit…..ceprav se mi zdi guma se dobra, se morm pripravit, menat gume ni kr tako, je treba met podatke. 
 

trenutno je guma taka, motor parkiran tako:
 

D22D3247-EF91-43EE-96AE-50235075609B.thumb.jpeg.d83bade0f93d5a87e023d2a77f1dbc8e.jpeg

Julija je kompozicija nardila 900, morda 1000km, avgusta še ni videla ceste, in je do  14ega 100% ne bo. 
 

kaj priporočate? 

 

a se meni samo zdi, da je prva pnevmatika narobe obrnjena :? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Vin pravi:

Verjetno bi spodletela tudi binarna izbira s pomočjo strojnega učenja na kvantnih računalnikih.

Ena guma ima oceno 4.1 in stane 116 evrov, druga pa ima oceno 4.2 in stane 125 evrov, ampak se za 3,5 % hitreje obrablja, razen če voziš z njo v povprečju 2,2 % počasneje. Pa slabše ocenjeno in cenejšo hvali 54 ljudi več kot jo graja in večina tistih, ki jo graja, vozi Ninjo in Ninja je znana po tem, da bolj obrablja gume, razen če imaš tlak za 0.1 bara nižji od priporočenega, ampak če potem voziš hitreje za 1,8 %, se guma bolj ogreje in je tlak pri ogreti v bistvu enak, kot če voziš počasneje in imaš hladno bolj napumpano ... in tako v neskončnost. Potem pa se začne jesen in parkiraš do aprila.

končno en k je reku bobu bob :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

37 minutes ago, maus said:

a se meni samo zdi, da je prva pnevmatika narobe obrnjena :? 

Bu.  Ne vem.  Slucajno berem intervjuje v Mladini, pa zgleda k katalog za mitas touring force...al mamo vsi narobe, al pa je prav? 
 

 

37130F15-D872-4576-90DC-13207065071D.jpeg

1ABCA44B-E4BA-49FE-98AD-EAE8AD82D651.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... zdej ne vem, točno za katere gume gre... al za Touring force...al za MC25... ima lih kontra obrnjen profil, kot na Sport Force... smo se tudi zadnjič enkrat čudili... smer vrtenja pa je bila pravilno montirana...

...  "smrekica" profila je obrnjena spredaj v drugo smer, kot zadaj... 

Popravljeno . Popravil Zivnorc
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Zivnorc pravi:

...  "smrekica" profila je obrnjena spredaj v drugo smer, kot zadaj... 

saj.. na to sem bil pozoren ... "V" smrekica naj bi bila v smeri vrtenja, saj odvaja vodo ven, ne pa notr :? 

pred 10 minutami, Kugelschreiber pravi:

Bu.  Ne vem.  Slucajno berem intervjuje v Mladini, pa zgleda k katalog za mitas touring force...al mamo vsi narobe, al pa je prav? 
 

A nima označeno smer vrtenja...

če je tako pravilno, potem res ni čudno, da imajo problem ob dežju 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je tako narjeno, da zaglisiraš :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

to je tako narjeno, da zaglisiraš :P

 

ja sj .. lej kako majo nastreljene na približn najboljše moto pnevmatike na svetu in bližnji okolici

CONTINENTAL SPORTATTACK 4 - pnevmatike moto - myNETmoto

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!