Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Gume direkt večkrat. Za avto in motor. Vedno BP. Pri njih sem ponavadi naročil gume, ki jih sicer ni bilo nikjer za dobiti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spomladi sem za pot v Iran iskal TKC70 pa jih ni bilo za dobit - oz. samo sprednjo, ki sem naročil pri Širniku (spletna trgovina), zadnjo pa so imeli samo pri liderpneumatik, ki je iz Andore.

v A, D, in I  jih niso nikjer imeli, pa sem reskiral in naročil iz Andore. (cena je bila povpraševanju primerna)

Pa sem obe dobil v dveh dneh in zanimivo da sta obe imeli isti DOT (isti teden izdelave - stare dva meseca)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Berem na Srbskem forumu kako je tip rešu problem trošenja zadnje gume na dolgi poti z veliko avtoceste. Namontiru je avtomobilsko gumo in pravi, da se super vozi. 🤪

image.thumb.png.78871919c24bea093db9d752422cd309.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Frenk 67 pravi:

Berem na Srbskem forumu kako je tip rešu problem trošenja zadnje gume na dolgi poti z veliko avtoceste. Namontiru je avtomobilsko gumo in pravi, da se super vozi. 🤪

 

...pa še tačke ti ni treba dol dajat...ko razjahaš, moped ostane pokonci...🤣

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Frenk 67 pravi:

Berem na Srbskem forumu kako je tip rešu problem trošenja zadnje gume na dolgi poti z veliko avtoceste. Namontiru je avtomobilsko gumo in pravi, da se super vozi. 🤪

image.thumb.png.78871919c24bea093db9d752422cd309.png

Kasneje pa pove kako motor vleče ravno tudi v ovinku. Sicer če ti je škoda moto gume greš z avtom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A spredaj tudi avtomobilsko gumo? In pol dobiš tole: :wallbash:

https://www.elektricni-skiro.com/wp-content/uploads/2019/12/renroll-0825768906-e1581161124219.jpg

Popravljeno . Popravil Tromba
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 21. 1. 2023 ob 16:36, Frenk 67 pravi:

Namontiru je avtomobilsko gumo in pravi, da se super vozi. 

Je potem vseeno namestil pravo motoristično, ker mu je avtomobilska sputila dušo preko noči...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, MiNa pravi:

Je potem vseeno namestil pravo motoristično, ker mu je avtomobilska sputila dušo preko noči...

Sem šel nazaj gledat in sem tisti odstavek uspel preskočit. 😂

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporaba avtomobilske gume je bolj priljubljena preko luže na 400+kg potovalnikih, kjer karakteristike tamkajšnih cest tolerirajo uporabo takšnih gum. Če je kdo kdaj vozil takšen motor na praznih gumah bo vedel kakšen občutek je to: kot ruska babuška - motor vseskozi sili v vertikalo.

Popravljeno . Popravil b2z25
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večkrat je bilo veliko vprašanj o starosti pnevmatike (4 leta in  več greš v smrt)...mogoče bo naslednji posnetek dal kak odgovor:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

Večkrat je bilo veliko vprašanj o starosti pnevmatike (4 leta in  več greš v smrt)...mogoče bo naslednji posnetek dal kak odgovor:

 

napiši povzetek v nekaj stavkih :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, maus pravi:

napiši povzetek v nekaj stavkih :P 

samdanirablena :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Eno vprašanje. Ali si v prekršku, če imaš na motorju različne gume? Predvidevam, da če imaš od istega proizvajalca, samo drug model, da se najbrž nihče ne vtakne. Kaj pa če imaš prednje gume od proizvajalca x, zadnje pa od y? Kaj je s tehničnim in kaj s policisti?? 

Glede na to, da menjam dve zadnji gumi  na eno prednjo me mal mika, da bi zadaj probal kaj drugega 🤔

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj,zahteva je taka:

(2) Na vozilih z največjo dovoljeno maso do vključno 3.500 kg in, ki dosegajo hitrost nad 40 km/h morajo biti, poleg zahtev v prvem odstavku tega člena, vse pnevmatike enake velikosti (če izdelovalec vozila ni predvidel različnih pnevmatik na različnih oseh), vrste (poletne, zimske, terenske) in zgradbe (radialne, diagonalne), na isti osi pa tudi iste nosilnosti, hitrostnega razreda ter istega proizvajalca in dezena (vzorec tekalne površine).

*P R A V I L N I K o napravah in opremi vozil v cestnem prometu

Popravljeno . Popravil nejc74
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, raza pravi:

proizvajalec

V večini primerov tudi proizvajalec. Pišem za motorje, ki sem jih ali jih imam trenutno v posesti.

Ponavadi so takšne gume prva vgradnja. Enako velja tudi za olja...

Popravljeno . Popravil MiNa
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor ima na vsaki osi po eno gumo.

Kot vem je Dami prakticiral razlicni gumi spredaj in zadaj. 🏍️🏍️

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, MiNa pravi:

V večini primerov tudi proizvajalec. Pišem za motorje, ki sem jih ali jih imam trenutno v posesti.

Ponavadi so takšne gume prva vgradnja. Enako velja tudi za olja...

Pri sedanjem (triumph) imam vpisano samo dimenzijo, kar da sklepati, da je izbira proizvajalca odločitev voznika.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ti sam zmontiraj kar ti paše in vozi.

Samo glej na dimenzije in da je dovolj profila.

...kot praviš, ima motor samo po eno kolo na vsaki osi....torej si legalen.

Meni nikdar nihče ni nič rekel, pa se večinoma vozim z gumami različnih znamk spredaj-zadaj.

..edino to glej, da imaš vedno spredaj "boljšo" gumo kot zadaj, kar se oprijema tiče....pa vzami v zakup, če se morda različno ogrevajo...vozne lastnosti v suhem...mokrem...hladnem..toplem...

...skratka, vedno v zgoraj naštetih pogojih se moraš prilagoditi slabši gumi za dotični pogoj...(matr sem se zaštriku v zadnjem stavku...   :lol1:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, ProdriveR pravi:

Eno vprašanje. Ali si v prekršku, če imaš na motorju različne gume? Predvidevam, da če imaš od istega proizvajalca, samo drug model, da se najbrž nihče ne vtakne. Kaj pa če imaš prednje gume od proizvajalca x, zadnje pa od y? Kaj je s tehničnim in kaj s policisti?? 

Glede na to, da menjam dve zadnji gumi  na eno prednjo me mal mika, da bi zadaj probal kaj drugega 🤔

lahko maš in jaz jih tudi velikokrat imam. Na husi spredaj pirelli xtr zadaj mitas e07+

Tudi na osebnem vozilu in na kombiju imam velikorat različne firme, razen na isti osi ne smeš mešat. Nikoli ni nihče nič težil in vse tehnične sem normalno naredil. V Obeh primerih. Moraš pa imeti nameščene predpisane pnevmatike, torej prave dimenzije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svinganje sploh ni napačno. :P

Dejstvo je, da od prve zahtevamo čisto nekaj drugega kot od zadnje..aja o gumah pišem. Včasih se proizvajalcem posreči dober par, včasih ena, al pa mamo mi v glavi kot vozniki, vsaj tisti, ki smo velik kolobarili oz svingali, da je bila prva od enega proizvajalca fantastična, od drugega proizvajalca, pa je bila zadnja odlična.

Včasih se pa pri zadnji gremo samo kompromis..da več nardi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!