Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Napravil približno 600 km z Michelin Anakee (po suhem) in sem zelo zadovoljen, bolj kot s Tourance, ki sem jih imel dosedaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam od lani sred sezone gor Dunlop 207 RR.

Odkar sem padel zaradi prevelikega bremzanja prednji gumi ne zaupam več. Da ne bo pomote, bremzanje je blo ful premočno in preveč na šus (ne postopoma) tko da itak nobena guma ne bi zdržala. I think.. :unsure:

No in zdej me med potjo non stop muči kolko je guma segreta, koliko drži, kaka je podlaga, NAJBOLJ pa kontroliram kolko je mehka. Namreč, zdi se mi da je ratala ful trda, a je to možno, da se čez zimo tako "strdijo"? :huh: Motor je bil zmer na 17°C ali več in največja pavza je bla dolga 1 mesc in pol.

Ne zdej mislit, da je ratala kamen, ko se ogreje še zmer drži cesto, no ja, kolkr tolk. Ko otipavam prednjo gumo ostalih motorjev so vse za min 20-30% bolj mehke kot moja. Te so Bridgestone (ne vem kaka), Dunlop 207, Michelin Pilot Sport (al neki tazga) :rolleyes:

Zdej mene zanima: a je kej odvisno od tega kolko je guma mehka.. oz. a je res da mehkejša kot je guma bolj naj bi držala? :huh: :o (poraba gume tle ni pomembna)

Mi svetujete naj jo menjam? :(

Lani sm mel gor Dunlop KR 135, slick racing gumo, ki je bila zeloo mehka. ;) Profil je bil narejen ročno od prejšnjega lastnika s kakim linolejem. (--> a je to sploh pametno delat?) :ph34r: Sej vsi so mi govorili naj se pazim s tako gumo, ker se baje težko ogreje sam kolkr sm se tisto gumo počutu varnega... :P

Prosim za komentarje. Hvala. -_-

LP duhec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno te samo muči tisti sindrom, ko se ti zdi, da imajo drugi boljše in bolj mehke gume. Meni se sedaj dogaja isti pri Michelin Pilot Sport, pa tudi prej se je pri Metzeler M1....

Je pa res, da bolj kot je guma izrabljena, bolj trda postaja.

V splošnem pa okoli slick in podobnih gum.........bolj kot je guma "dirkaška", bolj jo je potrebno segreti. To pa ni pomembno samo zaradi mehkobe tekalne površine, temveč tudi notranje zgradbe. Guma bo vredu "funkcionoirala" samo ko bo segreta cela, na sebi primerno temperaturo. In bolj kot je guma športna, višja temperatura je potrebna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse gume se starajo in s tem izgubljajo svoje lastnosti (oprijem). Po treh letih je guma le pogojno uporabna (pojavijo se majhne razpoke, guma dejansko otrdi).

Na vsaki gumi je oznaka starosti, kar je posebaj pomembno pri nakupu gume.

Guma Dunlop 207 RR je najmehkejša guma od Dunlopa in je namenjena (po podatkih dunlopa) predvsem špotni vožnji.

Guma se najbolj stara zaradi neuporabe - pozimi, ko motor stoji. Nekoliko manj so podvržene staranju gume s komponentami silikona, ki naj bi nudil gumi večjo prožnost.

Po mojem mnenju je guma Dunlop 207 RR premehka za moj motor, ker bi jo prehitro "zradiral".

Vendo je potrebno iskati kompromis med vzdržljivostjo gume in oprijemom, glede na stil vožnje in želje vsakega posameznika. Čarobne formule ni (izredno mehka guma, ki vzdrži veliko km).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guma Dunlop 207 RR je najmehkejša guma od Dunlopa

Kaj pa 208GP, ter vsi slicki?

Popravljeno . Popravil YZFgeorge
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor vem D 208 še ni na SLO trgu (vsaj pred enim mesecem, ko sem kupoval gume je še ni bilo za dobiti). Slicki pa kolikor jaz vem niso namenjeni cestni uporabi (nimajo najmanj 1 mm profila na najbolj izrabljenem delu). oziroma pri nas ni dovoljena uporaba razen na pisti.

Popravljeno . Popravil Brrrm
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, mogoče me res daje tisti sindrom, da so od ostalih boljše, dejstvo, da so mehkejše pa še zmer obstaja. :(

Tista prejšnja guma (Dunlop KR 135) se je hitro porabla samo po sredini, pr strani pa se ni in ni hotla porabit. :)

Kar se pa 208 GP tiče: to gumo bi jst že lani lahko kupil (namesto 207RR) pa me je stric pri Sitarju prepričeval da to sploh ni guma za po cesti, da jo bom mel samo za 2000km, da je nelegalna.. skratka, gume nism smel kupiti. :blink:

Sm ostal kar malo slabo ;)

LP duhec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje se dobijo poceni gume Metzeller ME880 ?

Sprašujem zaradi ugodne cene montaže,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

No zdej se mi je tista sprednja guma (D207RR) znucala in nujno moram kupiti novo.

A mi zda kdo priporočat kakšno čem dat zdej gor? Zadi imam D207. Iščem eno ki bo dobro držala. (Uh! Neki novga.. <_< ) ;)

V poštev pridejo tudi slick oz. racing gume. Ma kdo izkušnje? Tudi tisti ki hodiste na pisto..

LP duhec

ps: mal se mi mudi ker grem na motor, sej razumete... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi zda kdo priporočat kakšno čem dat zdej gor? Zadi imam D207. Iščem eno ki bo dobro držala. (Uh! Neki novga.. <_< ) ;)

ps: mal se mi mudi ker grem na motor, sej razumete... B)

Vsekakor D207 ali mehkejšo. Moj prijatelj vozi na CBR 600 (mislim, da imaš tak motor zapisan v profilu) Mez 1 in ne more prehvaliti. Zaupam v njegove ocene, ker vozi motorje že 20 let.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na svojem KLE bi moral zamenjati gume. Trenutno imam gor Michelinove, ki sem jih dobil skupaj z motorjem (so iz-rabljene).

Prosim za vaše izkušnje, katere pnevmatike se najbolj obnesejo na taki enduri. LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK tako. :)

Sem gledal sprednje gume in niham med D207 RR in 208 GP. Slednjo lahko dobim za 26.000 SIT z montažo... zadosti ugodna cena? :unsure:

Pa še neki. Kar jst vem obstajajo gume Dunlop 207 (F, če hočete), D207RR in 208 GP. Ker sem med tednom na faxu sem poslal kupovat gumo očeta z vsemi potrebnimi navodili. No včeri me kliče in vpraša kaj hočem met: 208 GP al 208 RR... :blink: What the--? Nisem še slišal za 208 RR, ste mogoče vi?

Pa še to: katero mi bolj priporočate?

208GP ali 207RR? Ne vozim hitro (max 140-150km/h) le nagibam se rad do konca, pa me zanima ali bo 207RR lih tako uredu al čem raje 208GP? Zdržale bodo tako ali tako obe enako malo, do 4000-5000km.

Ima kdo mogoče izkušnje z 208GP?

Hvala in LP

duhec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No včeri me kliče in vpraša kaj hočem met: 208 GP al 208 RR... :blink: What the--? Nisem še slišal za 208 RR, ste mogoče vi?

Gume tipa 208, so zadnji modeli, ki jih je izdelal Dunlop.

Če se ne motim, je 208 GP obstajala že lani, 208 in 208 RR pa sta naslednici 207(F) in in 207 RR. To je novost na našem trgu, tako da dvomim, da kdo te gume pozna.

Ali pa tudi ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malce sem se zagledal v Dunlop D 220 ( http://www.dunlopmotorcycle.com/tirecatalo..._tire.asp?id=74 ) , sam ne vem ali jih že dobiš pri nas. Najbrž ste že kje napisali, a ne najdem trenutno (internet = slow).

In kako bi se kaj obnesle na VFR in 10.000 km Balkana in Turčije

Popravljeno . Popravil Rok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo na hitro ... D220 je direktna zamenjava za D205 ... torej dobra sport in touring guma ... zadnja mi zdrži okoli 9k km ... sprednja okoli 18k ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gume MITAS!!!

Mi lahko kdo kaj več pove o teh gumah?

Namreč za moj motor pridejo Michelin cca 40k sit Mitaske pa bi bile z montažo, centriranjem....samocca 20k sit!A so vredne svojega denarja in koliko dolgo zdržijo?Kje so pomankljivosti in kaka je stabilnost na mokri podlagi?Hvala!!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jih ima kolega gor na TT600r pa prav da so za en kurc.Ful so trde, tko da zdržijo kar dost se pa zato bol mal ceste držijo.

Če se voziš bol easy varijanta jih vzam, ako pa se rad dobr nagneš pa v nagibu tut kej bremzaš se jih izogibej.

Začuda pa jih veliko ljudi hvali :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, lih ker sem vas dosti gnjavil povem vsaj kako se je situacija razpletla. :P (uredu Ice?) ;)

Za prvo gumo sem se pač odločil, da ne bom šparal in kupil najboljšo kar (za cesto) Dunlop ponuja, torej 208GP. Draga ko satan (26.000 SIT z vsemi popusti), sam sm bil zadovoljen že ko sem prišel domov. Guma se zlo hitro in lepo ogreje (ja, ok, vem da je blo tudi 30°C <_< ) in predvsem je MEHKA MEHKA!!! :D :D :D

samodajejanezekvesel press

Priporočam.

LP duhec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za prvo gumo sem se pač odločil, da ne bom šparal in kupil najboljšo kar (za cesto) Dunlop ponuja, torej 208GP. Draga ko satan (26.000 SIT z vsemi popusti),

LP duhec

Da boš vedel, kaj je drago. Dunlop D 206 sprednja za dimenzijo 150/17 stane 70.000,00 (z besedo: sedemdesettisočslovenskih tolarjev), k temu dodaš se zadnjo D 206 180/17 in pustiš 110.000,00 Sit (z besedo: stodesettisoč tolarjev), OEM gume! Guma, ki ti ne daje občutka pod ritjo, na strojno zbrazdanem asvaltu te pa prestavlja za 1/2 m levo desno. Sprednja zdrži 8 KKm, zadnja 15.

Za 70 kSIT zamenjal obe gumi z Metzeler 880 in ugotovil, da imam drug (normalen in ne baletniško navdahnjen) motor pod ritjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Trenutno mam Metzler Sportec M1 , prej sem vozu Pirelli Dragon Evo Ntr 22.... Mam občutek, da so bile Pirelli boljše za moj moped...

Mate izkušnje z Avon-kami (AV39 Azaro Sport)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj prvič videl v živo gume Dunlop 208 (F), naslednico 207.

Guma nima sredinskega žleba, stranske pa ima nekoliko bolj izrazite. Posebaj me je pritegnilo, da ima smer vrtenja določeno v obratno smer kot profil (glede na 207 in to le prednja pnevmatika). So mi povedali, da je to zaradi boljših rezultatov pri zaviranju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi pa prav rad vidu,vedu in cutu kaksne so 208-ke.

Prej sem vozil znamke gum bolj mesano,potem sem stiri leta vozil Metzeler.In sicer Z1 racing in Z3. Z1-ke so bile kul,samo se mi zdi da so se ful dolgo casa segrevele,pobralo pa jih je tudi kar hitro.Ko sem jih vozil par tednov,se je kar od nikoder pojavil na gumi rdec napis racing.Gledam...hmmm...Ful fora!Ko zalozis do roba in ga ze malo ostrgas,se od strani pnevmatike odlusci crna ploscica,ki prekriva napis.Zelo domiselno.Mocno zadovoljan sem bil tudi z Z3,ampak je tazadnjo pobralo v piclih pet tisoc.Metzelerke so ruls,ampak drage pa kot pes.

Ker sem letos imel nekam tanko listnico,sem se odlocil za 207-RR,ki so bile kar ugodno.In ni mi zal,ker se drzijo k' prasica.

:ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!