Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

pavsalno bi se lahko reklo: dokler je sprednja gume mehkejsa od zadnje je ok,obratno pa ne bi priporocal.mora vsak sam zase premisliti.konkretno sem dve leti na FJ vozil metzeler ME33 spredaj in michelin M89X vzadaj brez problemov in 37k km.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

140/70 17

Avon AV 281

Bridgestone BT 45

Pirelli MT 75

Le te tri takih dimenzij našel v katalogu.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:Zdravo!!!

Mene pa zanima kje bi dobil najcenejse gume za yamaho fzr 1000.

180/55 17.

Hmmm....spet bi rad nekdo poceni gume dvomljive kvalitete. Priporočam ti, da si za denar ki ti bo ostajal, kupiš kombinezon iz DEBELEGA usnja - prej kot slej ga boš potreboval.

Accelerate 'till you see God ....then brake.

Tako je George, če se kje ne sme šparat do to gume 100% drži.

Go in peace!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

glede macedam se tak ze napisal kake so moje izkusnje + vceraj mi je na rondoju pri cca 70 zdrsnila konkretno (pa je bla segreta) tako da gre v kratkem stran. drugace pa imam spredaj dunlop 207 RR in se z zadnjo makedam nikakor ne razumeta, ni glih kombinacija dobra, pa se razlicno obrabljeni sta.

Nikol ne imej različnih gum, ker motor nikakor ne bo šel tako kot bi moral, pa tako ali tako maš zadaj kamen ne gumo.

Go in peace!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Suzuki, jst pa sm malo preštudirala tist članek, ki si mi ga dal. Pol pa sem pogledala ktere gumice mam gor (Bridgestone TailWind) in ugotovila, da so tovarniško dali gor gume, ki so jih na testu najbolj spljuvali. Razmišljam da bi si res Metzelerjeve Tourance dala gor. K sploh niso tolk dražje od Michelink.

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

Hola!

Jest sem pa tudi nasel en clanek, kjer so testirali prav gume za TA in je zmagala Michelinka... Najbrz ne bos opazila bistvene razlike med Metzelerkami in Michelinkami, zato vzemi ugodnejse, pa bo...

LP suzuki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:Jest sem pa tudi nasel en clanek, kjer so testirali prav gume za TA in je zmagala Michelinka... Michelin dela cel kup gum. Boš moral že natancneje povedat in se še o modelih gum izjasnit.

Accelerate 'till you see God ....then brake.

Ce suzuki misli tisti test in ??lanksega?? motorrada potem je zmagala Michelin t66x!

BTW: a ma kdo izkusnje z Avon - enduro gumami?

O njih sem zacel razmisljati, ker je bila njihova cestna guma pozitivno presenecenje pri Motorrad-ovem testu gum. Zavedam pa se, da je lahko pri drugi zvrsti gum cisto druga pesem!!

Eintopf schmeckt immer!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar se tiče gum nisem noben ekspert, dejstvo pa je, da so MITAS (baje nekaj češkega) povsem solidne za 125ccm enduro (enduro tyre).. Niso bog si ga vedi kako dobre za pesek in travo, se pa dobro "vležejo" na asfalt.. Sicer pa vsi okoli mene kupujejo METZELLER (al kako se napiše). Ne me prašat zakaj...

uživajte še naprej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam virago 750 in pa 150/80/15 gumo zadaj. Nabavljam novo in sicer kolebam med 150/90/15 in 140/90/15 (Original). 150 naredi malo lepsi look. Razlika v ceni je 4200 sit me gumama. A sirsa guma prinese kaksno slabost? Torej kaj bi vi izbrali?

Gume so pa Michelin Commander

--

"When in doubt hit the gas..."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

original mera = najboljša mera

(beri: original mera = edina mera)

premza

ne se hecat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Transalpi moram zamenjati obe gumi. Tale forum sem prebral podolgem in počez, pa nisem čisto zihr, kaj naj kupim. Odločam se med:

1. Metzeler Tourance ali Enduro 4 (MotorJet: zadnja 24.068 SIT, prednja 16.573 SIT)

2. Dunlop Trailmax D604 (Sitar: 24.990 SIT in 18.490 SIT)

3. Mitas E-08 (Bartog: 10.392 SIT in 7.400 SIT)

4. Avon?

Ker je Dunlop letos ratal dražji (!) kot Metzeler, odpade. Metzeler Tourance je baje odličen, pa še cenejši kot D604. Berem pa tudi, da so vsaj trije pohvalili Mitas (eden s KLE in dva s Transalpi). Mitasov par gum je več kot pol cenejši od Metzelerja (sumljivo...). Lahko kdo kaj več napiše o izkušnjah z Mitas-om E-08? Je kdo poskusil Metz. Enduro 4 in Tourance -primerjava?

Ker rad zavijem tudi na slabše poti, sem do zdaj imel Metzeler Enduro 2, ki na asfaltu precej slabo prime. Tourance ali Mitas E-08 je za asfalt verjetno precej boljši, za slabe poti pa izgleda preveč "copatek"... Izkušnje?

Za vsak info bom hvaležen!

-------------------------------------------------------

I started out with nothing, and I still have most of it left.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3. Mitas E-08 (Bartog: 10.392 SIT in 7.400 SIT)

jest uporabljam Mitas E07. Imajo večje zobe kot E08. Sem zadovoljen.Kolega je imel E08, vse so mu namreč popokale okrog zob. Če voziš precej terena, so E07 super, vsaj za to ceno. E08 ti ne priporočam.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na moji (sedaj ukradeni) Africi sem imel nazadnje gor Tourance in so se izredno dobro obnesle (prej D-Trailmax, še prej Mic-66). Kolikor smo uspeli priti s kolegi, ki imajo Mitaske do kakšnih pametnih zaključkov, zakaj (glede na ceno) sploh kupiti kaj drugega kot Mitas, se mi zdi, da so na skrajni meji nekoliko manj "prijazne" in prej grobo zdrsnejo, kot druge gume. Za offroad so pa itak dobre samo kramparice - ki so pa seveda neuporabne za asfalt, tako da neke kompromisne gume ni. Guma je lahko samo asfalt-makadam ali makadam-offroad.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Na Transalpi moram zamenjati obe gumi.

1. Metzeler Tourance ali Enduro 4 (MotorJet: zadnja 24.068 SIT, prednja 16.573 SIT)

2. Dunlop Trailmax D604 (Sitar: 24.990 SIT in 18.490 SIT)

3. Mitas E-08 (Bartog: 10.392 SIT in 7.400 SIT)

4. Avon?

Sam sem v istem polozaju kot ti. In, ko se ze skoraj obupal, sem bil na testni voznji z R1150gs-om, ki je bil obut v Metzeler Tourance. Recem lahko samo se: OOOOOOOOOUuuuuuvvvv gume in motor

Gume so kljub nizkim temperaturam in izdatnemu nalivu drzale ko vrag. Btw: motor je pa tudi OK!

In ker imam trenutno se gor Metzeler enduro 3.....bom verjetno ostal pri isti znamki.

Avon......., kaj res nobeden ne vozi teh gum?

Eintopf schmeckt immer!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

bi se to dalo izvedeti malo bolj natancno? npr. kje v MB,ime firme,mogoce net-naslov itd.ker "baje in dalo2 se ni receno,da prodajajo ali celo imajo.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

MARIBOR

POŠTA: 2000 MARIBOR

PANADRIA D.O.O., PODRUŽNICA PANADRIA MARIBOR

JADRANSKA CESTA 27

E-POŠTA: UPRAVA.MB@PANADRIA.SI

PRODAJA VOZIL, PNEVMATIK, PLATIŠČ

OLJ IN MOTOCIKLOV

TELEFON: N.C. (02) 3208010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, kakšna je pri motociklu v praksi razlika med radialnimi in diagonalnimi gumami? Je priporočljivo imeti npr. spredaj radialno, zadaj pa diagonalno gumo?

Lp, Tomaž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivjo.

Mam ZZR 250, ki pa nujno potrebuje nove gume.

V izjavi o ustreznosti in tehnicni brezhibnosti vozila pise, da so dovoljene pnevmatike:

100/80-17 52S T/L in 140/70-17 66S T/L

Zanima me:

V primeru, da se tega drzim predpisanih dimenzij (se najraje) katere gume tocno naj dam gor?

Kaj pa ce dam gor 110 in 150 gume?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Drži se tovarniško predpisanih dimenzij,max.odstopanje,ki ga tudi proizvajalci še "tolerirajo"je 1cm, pa že s tem posegaš v geometrijo.

Katere "spodobne" gume pa boš dobil v teh dimenzijah?? Mali bik je nedaleč nazaj dal gor, mislim da Metzeler, dimenzij 110 in 150, in je bil menda jako navdušen.

Accelerate 'till you see God ....then brake.

Popravil/a - YZFgeorge dne 30/04/2002 ob 10:03:19

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Drži se tovarniško predpisanih dimenzij,max.odstopanje,ki ga tudi proizvajalci še "tolerirajo"je 1cm, pa že s tem posegaš v geometrijo.

LP DAN

No, ko smo glih pri dimenzijah, vam povem zanimivost, da imam na R1 zadaj namesto 190 samo 180 in je motor bolj vozen.

No, vsi v našem clubu imajo na R1 180, tako nekaj že bo natem ne?????

Go in peace!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To vprašanje muči tiste,ki z izgledom gum niso zadovoljni.Motor lepo izgleda,vsak misli,to pa je makina,ko se pa pogled ustavi na ozki gumi,uaaa glej kakšne gumca ima...a sam 250kubikov.

Ponavadi takšne komentarje prodajajo nemotoristi.Moramo si pa priznati,da je guma širša od 160 balzam za oči in ponos.

Če ste pa že vsi taki majstri,da z ušesom vlečete po ovinkih,vam pa tudi slicki ne pomagajo več.

Samo moje skromno mnenje.Pa da ne bo kdo hud.

LP DAN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pa se to glede originalnih dimenzij gum, jaz mam na mojem GPZ500S original predpisane gume 100/90-16 in 120/90-16. Ker v originalnih dimenzijah nisem nasel nobene pametne gume, sem se odlocil za dimenzije 110/90-16 in 130/90-16 (Bridgestone BT45).Motor je malo visji kot z originalnimi dimenzijami, je pa enako vozen (moje mnenje je boljse vozen) kot z orignalnimi dimenzijami, pa se boljsi oprijem ima. Tko da na GPZ-ju glede tega ni nekih problemov.

I have gasoline in my veins. My blood type is premium unleaded.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

MARIBOR

POŠTA: 2000 MARIBOR

PANADRIA D.O.O., PODRUŽNICA PANADRIA MARIBOR

JADRANSKA CESTA 27

Hmm, Panadrie ja ni več - jo je kupil Odar... No ja, nekaj bivšega programa še bojda imajo - v glavnem, Ice, sporoči kako in kaj!

N0iSe DaTa

-=> Motosvet.com <=-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote: Se bom kar drzal predpisanih sirin. Sosed je vulkanizer pa mi je rekel, da se vedno splaca drzati predpisanih dimenzij. Ce hoces, da se motor odziva tako kot je bilo pac misljeno. Potem pa naj ta tvoj vulkanizer vzame v roke meter in od roba do roba izmeri Metzelerjevo Z3 in Dunlopovo D207, v dimenziji 160/60/17. Izmeril bo 14mm razlike.

Accelerate 'till you see God ....then brake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!