Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

mi lahko kdo pove kako najti med 1022 stranmi katera guma največ zdrži po sredini oz mi kar pove katera je to

roadsmart2 ali je katera ki po sredini zdrži še več?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preberes! A si v soli tut sam povzetke bral? :P

Popravljeno . Popravil DIN
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Qualifer 1. Vem, da gre za nepravilno izbiro gume za vožnjo po avtocesti, ampak običajno se vozim večinoma po ovinkih. To, da prednja trese pa je drug problem.

Kupil sem jih sredi zime po ugodni ceni na netu. Prodajalec je z drugega konca Slovenije, tako, da je uveljavljanje reklamacije problem.

Saj je že čez polovico obrabljena, potem bom kupil touring gumo - za vsak slučaj ne Dunlop.

Zakaj ne dunlop. Men na sportaku je Roadsmart 2 super.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi lahko kdo pove kako najti med 1022 stranmi katera guma največ zdrži po sredini oz mi kar pove katera je to

roadsmart2 ali je katera ki po sredini zdrži še več?

Kar sem jaz vozil RS2

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi lahko kdo pove kako najti med 1022 stranmi katera guma največ zdrži po sredini oz mi kar pove katera je to

roadsmart2 ali je katera ki po sredini zdrži še več?

 

Po moje tudi Z8

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi lahko kdo pove kako najti med 1022 stranmi katera guma največ zdrži po sredini oz mi kar pove katera je to

roadsmart2 ali je katera ki po sredini zdrži še več?

Z8 je tudi zelo vzdržljiva po sred,mel na MTS....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi lahko kdo pove kako najti med 1022 stranmi katera guma največ zdrži po sredini oz mi kar pove katera je to

roadsmart2 ali je katera ki po sredini zdrži še več?

Roadsmart2, mel na XJR1300, kot kaže tudi Z8, mam zdej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi lahko kdo pove kako najti med 1022 stranmi katera guma največ zdrži po sredini oz mi kar pove katera je to

roadsmart2 ali je katera ki po sredini zdrži še več?

low budget Continental motion

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakšni so vaši predlogi za izbiro pnevmatik?... turistična vožnja

Popravljeno . Popravil mladič
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ni čist tko ker dunlop gp racer tud ugrev ne boš pa bo na krožnmu zdrsnla. banalen primer

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...preberi do 3 strani nazaj.. so pisali o tem....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej gres turisticno cez kroznga.....ce pa mau poslajdas ni pa nc cudnga na kroznih. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za turistično vožnjo je dobra bilo katera Sporttouring guma. Pa tudi nekatere Supersport, ki se hitro ugrejejo napr. Mitas, Bt16pro....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za turistično vožnjo, si vzemi RS2... sem jo imel, veliko km naredil z njo... manjka ji sicer mal "bokov" ampak načeloma super guma... Sprednja zna sem in tja malo zdrsnit (kar ti bo potrdil tudi Dami), ampak ni hujšega....

 

jaz se vozim lagano turistično, pa sem si zdaj vzel mitaske... tam kjer sem imel manjše zdrse z RS2, pri tej gumi ni občutit... tut na zalivke ne reagira tako "agresivno" kot RS2....

 

smo šli zdaj na Korziko (1300km AC), pa je ni veliko pobralo, je pa res da smo se vozili do 130 vedno....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo vsi,

včeraj sem opazil, da sem v nedeljo na vožnji nekje dobil žebelj v zadnjo gumo. Verjetno je moralo biti že kje blizu doma, ker med vožnjo nisem opazil, da bi bilo kaj narobe. Nato pa je sedaj po 2-3 dneh guma počasi spustila.

Ima kdo kakšne izkušnje s tem, če se da gumo s čim zaflikat? Tako, da bi ''100%'' držalo.

Ali je boljše, da kar novo naročim? Vem, da bi bilo to še najboljše, ampak če se da kolikor toliko za sigurno poflikat bi bilo pa tudi vredu.

Imam pa metzelerko Z8, prevoženih cca 5000km. Tako, da se mi zdi, da bi 1x toliko sigurno še zdržala.

 

LP, tomazpost-44432-0-58817500-1430996952_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js mam spredej RS2....pa ne morm rect da zdrsava al karkol. Ce ze zdrsne to pripisem asfaltu....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo vsi,

včeraj sem opazil, da sem v nedeljo na vožnji nekje dobil žebelj v zadnjo gumo. Verjetno je moralo biti že kje blizu doma, ker med vožnjo nisem opazil, da bi bilo kaj narobe. Nato pa je sedaj po 2-3 dneh guma počasi spustila.

Ima kdo kakšne izkušnje s tem, če se da gumo s čim zaflikat? Tako, da bi ''100%'' držalo.

Ali je boljše, da kar novo naročim? Vem, da bi bilo to še najboljše, ampak če se da kolikor toliko za sigurno poflikat bi bilo pa tudi vredu.

Imam pa metzelerko Z8, prevoženih cca 5000km. Tako, da se mi zdi, da bi 1x toliko sigurno še zdržala.

 

LP, tomazattachicon.gifDSC_0054.JPG

Ne ga srat z novo,nesi vilkanizerju in ti to uredi da bo kot nova,lahko pa kupiš set za flikanje,po domače inekcije,men je takšna flika zdržala do popolne obrabljenosti!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vulkanizer zavulkanizira znotraj  JA, inekcija od zunaj NE oz. samo do vulkanizerja

 

:krneki:

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala obema!

Za motorne gume res nism vedu kako se to flika. Ok, razen tiste inekcije, ampak je to bolj za flikanje v sili.

Ko mi enkrat pri avtu nekej puščala, mi je kar zračnico not dal pa je blo ok.

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno do zdej pri vulkanizerju samo inekcijo in vedno zvozu gumo do konca

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno do zdej pri vulkanizerju samo inekcijo in vedno zvozu gumo do konca

Enako,no nekateri potrebujejo vulkanizacijo  :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enako,no nekateri potrebujejo vulkanizacijo  :kva1:

Da še sam dodam osebno izkušnjo.

Po 100 km mi uspe preluknjat zadnjo gumo RS2.

Popravilo izvedeno na sistem inekcija (za moto pnevmatike baje obstaja tudi sistem flikanja gobica samo ne vem kdo to izvaja).

V glavnem z njo naredim 9K in ker sem ziheraš sem gumo menjal ko sem prišel do markerjev. Morda bi se za prvo gumo odločil drugače, vendar pri zadnji (če je premalo napumpana ko ti počasi spušča) med vožnjo dobivaš krasna sporočila, ko ti v ovinkih postopoma spodnaša - zvija motor. Samo cepec nebi preveril ali pa nebi vedel za kaj se gre.

Sicer pa se vsak odloča zase :yes:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!