Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Hvala obema!

Za motorne gume res nism vedu kako se to flika. Ok, razen tiste inekcije, ampak je to bolj za flikanje v sili.

Ko mi enkrat pri avtu nekej puščala, mi je kar zračnico not dal pa je blo ok.

 

LP

ne vem zakaj pri motorju ne bi mogel dati zračnice ... jaz imam tl gume in zračnice ker so pač feltne na klasične špice .. tudi v lito feltno smo dali zračnico pa je v redu ... ne vem kako se pa to obnese pri višjih hitrostih tam nad 180 ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo. Včeraj zamenjal gumi na GSA. Continental TA2 za Continental TA2.

Pod črto: 11000 zadovoljnih kilometrov, brez nepojasnjenih zdrsov. :OK:  Zadnja guma je bila dobra samo še za 500km levih ovinkov, sprednja po sredini še v redu, ob straneh ne več.

 

Kljub temu, da sem si pred par leti obljubil, da bom v imenu znanosti vsakič namontiral drugo znamko, sem se posul s pepelom in znova namontiral TA2. :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo vsi,

včeraj sem opazil, da sem v nedeljo na vožnji nekje dobil žebelj v zadnjo gumo. Verjetno je moralo biti že kje blizu doma, ker med vožnjo nisem opazil, da bi bilo kaj narobe. Nato pa je sedaj po 2-3 dneh guma počasi spustila.

Ima kdo kakšne izkušnje s tem, če se da gumo s čim zaflikat? Tako, da bi ''100%'' držalo.

Ali je boljše, da kar novo naročim? Vem, da bi bilo to še najboljše, ampak če se da kolikor toliko za sigurno poflikat bi bilo pa tudi vredu.

Imam pa metzelerko Z8, prevoženih cca 5000km. Tako, da se mi zdi, da bi 1x toliko sigurno še zdržala.

 

LP, tomazattachicon.gifDSC_0054.JPG

vsak vulkanizer ti to popravi s tako imenovano gobico ne injekcijo , večkrat preizkušeno, zdrži do konca brez problema

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Metzeler Roadtec Z6.. ni to stara guma in je že nekaj časa Z8 zunaj? Ker imam na motorju Z6, letnik skoraj 2014, lani kupljene?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po 8 jurjih namontiral nov komplet :OK:

 

11204996_911813242174502_823177295372812

 

 

Da bi meni tolk guma zdržala bi bil najbolj srečen človek na svetu 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da bi meni tolk guma zdržala bi bil najbolj srečen človek na svetu 

js tut, prva ja, zadnja 4-5 jurjev

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sm tut Savo zadej butnu....Naredu sm 60km, Cist noro! Ful drzi, motor kr sam pade v uvink.... :lol1: Pa da ne omenjam, Kljub temu, da sm meu ze par zapletov pr vulkanzerju, se kar h istmu hodm.....IN MI JE SPET DISK ZATLACU MIM PLOSCIC!!! Sej ne morm verjet.... :lol1:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po 8 jurjih namontiral nov komplet :OK:

 

11204996_911813242174502_823177295372812

Kako si kaj bil zadovoljen z Mitas? Kaj si prej vozil in kolk km si naredil. Nekaj gruntam, da bi dal Mitas gor, sam ime me malo matra. Kako delajo po dežju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da bi meni tolk guma zdržala bi bil najbolj srečen človek na svetu 

 

js tut, prva ja, zadnja 4-5 jurjev

mi upokojenci s plešo in trebuhom od pira, se bol zlahka vozmo in ne dirkamo od semoforja do semoforja v 1. prestavi :kva2:

 

Kako si kaj bil zadovoljen z Mitas? Kaj si prej vozil in kolk km si naredil. Nekaj gruntam, da bi dal Mitas gor, sam ime me malo matra. Kako delajo po dežju?

na Bmw sem imel še gor z8(nardil jurja več) in proti njej mi je Mitas boljša, tudi drugače se obnaša v sami vožnji, je lažje vodljiva :grim , dež, ni neke posebnosti, malo zmanjšaš tempo, lani nas je fejst pralo s Slunja, pa ni blo nobenih slabih izkušenj, prav nasprotno, vglavnem sem zadovoljen in zadovoljuje moje potrebe :grim  in dokler bo v tem izdanju, mi na pamet ne pade, da bi menjal za kako drugo :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako si kaj bil zadovoljen z Mitas? Kaj si prej vozil in kolk km si naredil. Nekaj gruntam, da bi dal Mitas gor, sam ime me malo matra. Kako delajo po dežju?

Tudi jaz sm z Mitas velik prevozil po dežju in mokrem in je zanesljiva. Predvsem je pa bistven tempo v dežju.

 

Js sm tut Savo zadej butnu....Naredu sm 60km, Cist noro! Ful drzi, motor kr sam pade v uvink.... :lol1: Pa da ne omenjam, Kljub temu, da sm meu ze par zapletov pr vulkanzerju, se kar h istmu hodm.....IN MI JE SPET DISK ZATLACU MIM PLOSCIC!!! Sej ne morm verjet.... :lol1:

Goni ga u qurac...to je smrtno nevarno.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh sej tud jst sm softič pa skor nikoli ne nažigam po ravnini tud štarti so taki ku da bi mel 80let ker šparam gumo mi jo pa ponavadi na robovih zmanjka. Uglavnem ducati je mitasko uniču na robovih od nove do indikatorja v 2000km :P  pa nisem neki pretirano nažigal 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...men jo je pa jadranka popapala za dober milimeter...  :eek:

post-26622-0-55452800-1431185478_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam imam na Hondi Hornet 900 nameščeni obe Mitas Sport Force pnevmatiki, za katere je bil vpoklic - zaenkrat se ni pojavila še nobena bula.

Z njima sem do sedaj naredil 3.000km. Drug teden jih grem zamenjat !!!

 

Včeraj samo iz NM do Kočevja je guma bila taka:

112577101020670147292529.jpg

 

Ko smo se vračali iz Senja proti Crikvenici, pa mi je v levem ovinku pri hitrosti cca 100km/h spodrsnila in me vrglo v luft, ampak sem se ujel, srečko!

Asfalt je bil na tistem delu grob, ni bilo kačic, iz ovinka sem pospeševal enakomirno. Se je guma pregrela ali zakaj je prišlo do tega?

112515461020670147300529.jpg

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem se pelu po nalivu po AC 130+ z mitas. vse super.Nič drugače kot po suhem,razn da sem bil jaz čist moker :OK:  Ko sem doma v garažiparkiral je bla zadnja guma še lepo topla ,da se je takoj posušila, po cca 30km po dežju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam imam na Hondi Hornet 900 nameščeni obe Mitas Sport Force pnevmatiki, za katere je bil vpoklic - zaenkrat se ni pojavila še nobena bula.

Z njima sem do sedaj naredil 3.000km. Drug teden jih grem zamenjat !!!

 

Včeraj samo iz NM do Kočevja je guma bila taka:

112577101020670147292529.jpg

 

Ko smo se vračali iz Senja proti Crikvenici, pa mi je v levem ovinku pri hitrosti cca 100km/h spodrsnila in me vrglo v luft, ampak sem se ujel, srečko!

Asfalt je bil na tistem delu grob, ni bilo kačic, iz ovinka sem pospeševal enakomirno. Se je guma pregrela ali zakaj je prišlo do tega?

112515461020670147300529.jpg

zakaj boš menjal?

Ne zgleda za zamenjat, a zaradi zdrsa?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj boš menjal?

Ne zgleda za zamenjat, a zaradi zdrsa?

 

Zamenjal bom zaradi vpoklica. Zdrs mi pa tud ni bil čist naraven ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zamenjal bom zaradi vpoklica. Zdrs mi pa tud ni bil čist naraven ...

Z gumami naj nebi blo nič narobe, večina jih je zvozila do konca pa potem menjala :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zamenjal bom zaradi vpoklica. Zdrs mi pa tud ni bil čist naraven ...

Jaz sem zvozil skoraj do konca (vpoklic) zamenjal, za regularne, pa še 1 komplet iz vpoklica vplačal in znucal. Če ni bule, gladko lahko voziš, zdrs je pa lahko bil zaradi umazanije na asvaltu, prahu, ki ga ne vidiš, olja, drsečega asvalta....Pa tudi dvomim da si jo pregrel. Men je niti na jadranki v dvoje pri visoki temperaturi ne uspe, pa ni ritem ravno nedolžen. :D

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pred dilemo, novi mitaski, ali 10-15 krogov voženi (Panonia ring) Dunlop gp ali gp racer... Cena je ista. Premišljujem že cel dan, pa se ne morem odločit :) kakšno mnenje? :)

Popravljeno . Popravil erciona
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pred dilemo, novi mitaski, ali 10-15 krogov voženi (Panonia ring) Dunlop gp ali gp racer... Cena je ista. Premišljujem že cel dan, pa se ne morem odločit :) kakšno mnenje? :)

Sem fural gp racer in trenutno furam mitas in bom rekel gp racer je eno mitas pa drugo. Mitaska v nagibu zna zdrsnit če ožemaš na polno (Ene 2-3 krat se zgodilo). Imam pa slabe izkušnje z gumami iz piste ni nikol ista guma kot pa tista ki je skozi po cesti rabljena. Ko vidim enkrat tisti vijolčen sloj na gumi od pregrevanja ni več ista guma. Glede na to da furaš gsx-a če je denar problem daj gor Mitaske drugače pa nov komplet gp racer ne pa rabljenega(Spredaj m zadaj e) .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.

.... za vse so krivi dalmatinci ... :(

... oni so mi jo "poreziral"... :)

... najprej jadranka, zdej pa še Velebit ...

post-38837-0-40607600-1431280563_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.

.... za vse so krivi dalmatinci ... :(

... oni so mi jo "poreziral"... :)

... najprej jadranka, zdej pa še Velebit ...

attachicon.gif20150509_180911.jpg

:slap:  :slap:  :slap:    kdo te je nategnu in ti reku da se moreš sam naravnost z motorjem vozit :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.

.... za vse so krivi dalmatinci ... :(

... oni so mi jo "poreziral"... :)

... najprej jadranka, zdej pa še Velebit ...

attachicon.gif20150509_180911.jpg

končno ,,,,, že nakaj časa nisem videl lep primerek pussy štrajfna :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!