Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

20 hours ago, a-lex said:

Pozdrav vsem,

zanima me, če je kdo nataknil Mitas gume na Hondo CBF1000?

Trenutno imam gor Dunlop RoadSmart 3 in jih bo potrebno zamenjati. Letno delam do 10 tkm, vozim se sam in nisem nek agresiven voznik.

Kateri model bi priporočili?

 Brez težav lahko nataknes Touring Force. Mogoče spredaj Sport Force za boljši občutek...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, jvalant pravi:

Uporabljaš pa mekani č...  No ja. ;)

Prjatu je verjetno od tam dol. Bilo je zato, da me bo razumu. Tud jes je, no ja. 😂😂😇

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mitas bodo v kratkem prišle v last Yokohame tako, da tisti, ki do sedaj niso bili zadovoljni z njimi bodo lahko kmalu spremenili mnenje ko bo na njih nova znamka in višja cena. :whistle:

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Nightmare pravi:

Mitas bodo v kratkem prišle v last Yokohame tako, da tisti, ki do sedaj niso bili zadovoljni z njimi bodo lahko kmalu spremenili mnenje ko bo na njih nova znamka in višja cena. :whistle:

 

Lp, Samo

sem imel pred mnogimi leti Yokohamo na Golfu II ... bile so zanič in sem šel nazaj na Savo Semperit ;) 

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 25. 9. 2022 ob 19:25, a-lex pravi:

Pozdrav vsem,

zanima me, če je kdo nataknil Mitas gume na Hondo CBF1000?

Trenutno imam gor Dunlop RoadSmart 3 in jih bo potrebno zamenjati. Letno delam do 10 tkm, vozim se sam in nisem nek agresiven voznik.

Kateri model bi priporočili?

ojla

imel sem hondo cbf 1000 in ko sem jo kupil, sem imel gor Dunlop Road smart 3.Menjal sem za Bridgestone bt 23 gt in tudi sedaj, ko imam dve leti BMW rt1200 ne menjam Bridgestone za noben denar. Teden dni nazaj sem menjal gume, stare pa so imele prevožene cca 20.000km ( stare pa so bile 4,5 let) Sem umirjen, ne divjam, vedno pa sva na motorju dva.Upam da bo novi komplet izdržal enako kilometrino

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na mojem strom 650xt moram menjat pnevmatike pa oklevam med izborom.

Sedaj nameščene Mitaske TF, nekako ok, sam zadnjič po dežju mi niso vlivale zadovoljstva, pa bi rad nekaj drugega.

Kaj priporočate od teh ne glede na ceno zgolj izkušnje:

PIRELLI SCORPION TRAIL II

MICHELIN ANEKEE 3

CONTINENTAL CONTITRAILATTACK 3

BRIDGESTONE ADVENTURE A40R V-STROM WAR

 

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prve tri sem vozil na drugem motorju vendar v enaki dimenziji, kot jih imaš ti. 

Michelinka mi enostavno ni bila všeč. Nek nezanesljiv občutek, sploh v drugi polovici življenjske dobe. In bila je zelo glasna.

Preizkusil sem še marsikaj drugega in na koncu pristal na Contiju.

Med Pirelli Scorpion Trail 2 in Contijem TA pa je po mojih občutkih izredno malo razlike. Edino za ti dve lahko rečem, da ju ne bi ločil, če ne bi videl, kaj piše na njih. Tudi kilometrina je podobna (tudi pri Michelinki, če je že na seznamu).

V zadnjem času kupujem Pirelli, ker je pač trenutno občutno cenejši od Continentalk.

Bridgestone nisem vozil. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sm meu mitas sf+ skoz.... So mi ble ok sam prehitr znucane....zdej mam mišelin road 5... Pomoje bojo nardile x2 kilometrov in ob normalni voznji jih lepo pobira, ostaja ista oblika...na mitas sm znucu sredino boki pa ostali.... Moteče..

Drži neki podobno...do roba pridem ,tacka podrsa.. vozim pa vecinoma lagano sportsko 😀 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
pred 6 minutami, maus pravi:

mogoče sem spregledal, ali je kdo tukaj kupoval gume?

https://www.moto-gume.si/

ali

https://www.gume-direkt.com/

Jaz sem naročal pri gume-direkt, sicer gume za avto, dobil kar sem naročil. Zadnje leta pa naročam pri gumenadom.si.

Mitaske sem pa letos naročil pri Vulkanizerstvu Prestator v LJ.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...isto neki tazga, kot če si Durex kondome kupu v lekarni al pa v trafiki...

Čist vseen je kje kupiš enake gume...kupiš pa tiste, za katere ti dobavitelj manj zaračuna. Preprosta matematika.

Zna pa se zgoditi, da ti potem tisti vulkanizer, ko greš tja menjat gume potem več zaračuna premontažo, ker jih nisi kupil pri njemu...

...zdej pa bod pameten...   🤪

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Zivnorc pravi:

...isto neki tazga, kot če si Durex kondome kupu v lekarni al pa v trafiki...

Čist vseen je kje kupiš enake gume...kupiš pa tiste, za katere ti dobavitelj manj zaračuna. Preprosta matematika.

Zna pa se zgoditi, da ti potem tisti vulkanizer, ko greš tja menjat gume potem več zaračuna premontažo, ker jih nisi kupil pri njemu...

...zdej pa bod pameten...   🤪

moje vprašanje je bilo, če je kdo kupoval preko teh internetnih povezav in nič drugega ... razumeš :P 

eno je gume prodajati preko interneta, še bolje je pa, da jih naročnik tudi dobi ... štekaš ;)

edino oni imajo v celi Evropi določene tipe pnevmatik ... plačaš in pol čakaš pol leta ... kapiš ? :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maus pravi:

moje vprašanje je bilo, če je kdo kupoval preko teh internetnih povezav in nič drugega ... razumeš :P 

eno je gume prodajati preko interneta, še bolje je pa, da jih naročnik tudi dobi ... štekaš ;)

edino oni imajo v celi Evropi določene tipe pnevmatik ... plačaš in pol čakaš pol leta ... kapiš ? :P 

Štekam.

Sem kupu pri gume direkt. Dobu to kar sm naroču. ..in to kmal. Kapiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...vtipkaj še kake moto trgovine v SLO...pa boš videl, da ti vsi zrihtajo od isrega dobavitelja...iste cene...isti sistem iskanja (iskalnik za dele)....

...torej nič novega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Zivnorc pravi:

...vtipkaj še kake moto trgovine v SLO...pa boš videl, da ti vsi zrihtajo od isrega dobavitelja...iste cene...isti sistem iskanja (iskalnik za dele)....

...torej nič novega.

Širnik jih nima ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že večkrat naročal po spletu (tudi Reifen.at in jih dostavil k vulkanizerju v Gradcu),edino kar me skrbi, je to, da ne vem kateri DOT je na gumi. Ne kompliciram za eno leto ampak 3-4 leta stare pa bi me malo motile (čeprav jih potem v dveh do treh letih zvozim).

So pa včasih kar velike razlike v ceni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Zivnorc pravi:

...vtipkaj še kake moto trgovine v SLO...pa boš videl, da ti vsi zrihtajo od isrega dobavitelja...iste cene...isti sistem iskanja (iskalnik za dele)....

...torej nič novega.

Matr sta se zapalila brez veze. Ni pa glih, da gume povsod dobiš po isti ceni.

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Frenk 67 pravi:

Matr sta se zapalila brez veze. Ni pa glih, da gume povsod dobiš po isti ceni.

... malo je treba... če ne, ko je mausu dougčas, začne neumnosti delat...   :P

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Frenk 67 pravi:

Matr sta se zapalila brez veze. Ni pa glih, da gume povsod dobiš po isti ceni.

meni je full fukiš z dragimi gumami po kolenu drajsat ... erotika :P 

Stvar je v tem, da jih noben resen prodajalec (kar jih jaz poznam in kar jih poznajo moji prijatelji) nima ContiSportAttack 4 na zalogi, ta jih pa kar naenkrat ima :P 

sj sm jim pisu, pa da vidim :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega iz švajcerske je naročil komplet na gume direkt, ker e07 drugje ni blo za dobit. Prišli sta vsaka posebej in iz različnih držav.  V 10 dneh sta bili obe pr meni. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@maus

...jest ne bi na tvojem mestu tam naročau...

...kaj pa če iz anglije pride ena guma...se boš mogu pa z enim kolesom po levem pasu vozit...

😜

  • Haha 2
  • Žalosten 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!