Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Sem se boril štiri mesece z uvoznikom, da so sprmenil dimenzijo zadnje gume in tako odpravli njihovo napako pri zahtevi za izdajo homolomo kartona .....:eek:, pa še sam sem si plačal novo prometno, da se nisem še o tem z njimi nat...oval ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

… če so se zmotili...pol še nekako gre… da bi pa sam spreminjal dimenzijo… bo treba pa tobaku še kej primešat…..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 18. 11. 2018 ob 19:39, ukica pravi:

Skupaj 100kg? 

Frend, jaz jih imam sam tok s polno opremo :) 

nisi edini...s komplet opremo imava tudi jaz in mja tamala/hči okol 160kg..se mi zdi , d sem predlani napumpal zadnjo avonko  na 2.9.. po jadranki v nulo enakomerno..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 19. 11. 2018 ob 20:20, thumper pravi:

nisi edini...s komplet opremo imava tudi jaz in mja tamala/hči okol 160kg..se mi zdi , d sem predlani napumpal zadnjo avonko  na 2.9.. po jadranki v nulo enakomerno..

Pa to vam pisem od nekdaj..poleg tlaka napi tovor,ki ga mora mopi nost...

Recmo jz sam,prazne jajce...seveda nizek tlak...

Jz in moja,jajca polna pa je 100kg.....

Gremo pa v tretjo opcijo ti 100kg,pupika 60kg,oprema 9kg,kufri,torbe...in je lahko tudi 200kg...in pri taki obremenitvi je logika ne vem kuk a visok tlak....

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, basbas pravi:

Pri meni znese bruto500kg ..pumpam 2.9-2.5 pa je vse ok.

bajsi :lol1: 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, basbas pravi:

Haha kaj pa vem 97 kg v gatah

odvisno kok si visok :jezik: 

js ponavad pumpam pnevmatike 2.4 - 2.8 ... na mojo maso 58 kil na višino 168 ;)  in težo motorja 206 kil z vsemi tekočinami.

ko grem na daljšo vsaj 14 dnevno pot, napumpam 2.5 - 3.0 in dodatno prtljago cca 15 kil 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prej nizek kot visok 173..samo vsak se na oceni zmoti  za cca10kg ( močne kosti-baje)..  zakaj pa spreminjaš tlak na daljši furi ,saj se isto voziš vsak dan posebej   kot doma.

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...zato, ker je v tujini zrak dražji....če je treba kej dofilat..  :P

 

Če se voziš na krajše fure.... po ovinkih, je tlak lahko malenkost nižji (predpisana-dovoljena vrednost tlaka proizvajalca pnevmatike ali motocikla!)...., pnevmatika se bolj gnete ...pa ker ovinkiraš, se guma gnete bolj kot ne od roba do roba ... večjjo površino pušča na asfaltu in s tem ( na primernem asfaltu! ) tudi večji oprijem....itd...itd... in pnevmatika se obrablja kolikor toliko enakomerno.

 

...če pa se pelješ nekam daleč...kjer se lahko voziš tudi po nekaj 100km po samih ravninah, pa je bolje, da je guma bolj napumpana, ima manjšo površino na asfaltu...posledično se (karkasa) manj gnete in s tem tudi manj obrablja po sredini.... Zakaj pride do tega, sem že prevečkrat napisal...   :D

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Zivnorc pravi:

...zato, ker je v tujini zrak dražji....če je treba kej dofilat..  :P

 

Če se voziš na krajše fure.... po ovinkih, je tlak lahko malenkost nižji (predpisana-dovoljena vrednost tlaka proizvajalca pnevmatike ali motocikla!)...., pnevmatika se bolj gnete ...pa ker ovinkiraš, se guma gnete bolj kot ne od roba do roba ... večjjo površino pušča na asfaltu in s tem ( na primernem asfaltu! ) tudi večji oprijem....itd...itd... in pnevmatika se obrablja kolikor toliko enakomerno.

 

...če pa se pelješ nekam daleč...kjer se lahko voziš tudi po nekaj 100km po samih ravninah, pa je bolje, da je guma bolj napumpana, ima manjšo površino na asfaltu...posledično se (karkasa) manj gnete in s tem tudi manj obrablja po sredini.... Zakaj pride do tega, sem že prevečkrat napisal...   :D

 

 

Ok, štekam-dva režima vožnje..bom upošteval tole.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Zivnorc pravi:

...zato, ker je v tujini zrak dražji....če je treba kej dofilat..  :P 

 

Ne govor,ker bo kmalu na žetone:?

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, basbas pravi:

Prej nizek kot visok 173..samo vsak se na oceni zmoti  za cca10kg ( močne kosti-baje)..  zakaj pa spreminjaš tlak na daljši furi ,saj se isto voziš vsak dan posebej   kot doma.

 

ti je guspot @Zivnorc lepo razložu ;) 

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KAksno brezveze nabijanje... Pumpak kokr je proizvajalc reku da je treba... pa do zdej nikon nisem imel problemu z gumami... 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, gasperX pravi:

KAksno brezveze nabijanje... Pumpak kokr je proizvajalc reku da je treba... pa do zdej nikon nisem imel problemu z gumami... 

 

Ves...nekaterim je vseeno in delajo kot ti...drugi imajo tako ali celo na zgornji meji napumpane,saj so ugotovili,da je za njihovo vožnjo ok in še več kilometrov naredijo z gumo...tretji se vozijo malo a ko se hocejo vse tak,ko njim ustreza...da pa so to ugotovili pa so poizkušali od minimalnega do maksimalnega tlaka razlike v obnašanju svoje velike ljubezni...:inlove:

Popravljeno . Popravil sesir
  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

tis en pumpak :lol1:

 

LOL :lol1:zdej sele vidu, pa se popravt nemorm :D:D mal zes slovenscina jebe :D LOL 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, gasperX said:

KAksno brezveze nabijanje... Pumpak kokr je proizvajalc reku da je treba... pa do zdej nikon nisem imel problemu z gumami... 

 

Proizvajalec pnevmatik ali motornega kolesa?

Ali dami? On je tudi proizvajalec neke vrste. 

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, basbas pravi:

Mal pa zes :D

 

Klinc ce pa po cele dneve nonstom sam po jodlarsk nabijam :D Fajn je k pridem v slovenijo pa z kolegi kakega prevec spijemo.. uf pol je ze skor pol nemsk pol slovensk :D:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, krucymucy pravi:

Proizvajalec pnevmatik ali motornega kolesa?

Ali dami? On je tudi proizvajalec neke vrste. 

Včasih tut kako globoko proizvedem :P

Pa saj pumpanje kot predvidi proizvajalec je čisto kul. In nič ni narobe, če kdo še malo prilagodi tlak sebi, časovnemu obdobju, stilu vožnje, tipu pnevmatike...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, DAMI34 said:

Včasih tut kako globoko proizvedem :P

Pa saj pumpanje kot predvidi proizvajalec je čisto kul. In nič ni narobe, če kdo še malo prilagodi tlak sebi, časovnemu obdobju, stilu vožnje, tipu pnevmatike...

Proizvajalec cesa?

Ja vem, pnevmatike. Ampak da ne bo dvoumno.

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, krucymucy pravi:

Proizvajalec cesa?

...zraka.

....ker najbolj pomembno je kakšen zrak napumpaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, krucymucy pravi:

Zato imam dusik. ;)

Helij krucy helij rabs.. ma ti pa tut nc neves :D:D:D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!