Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

pred 6 minutami, YmatejY pravi:

Zdravo, najprej opravičilo za pozno reakcijo, včeraj se je končno naredilo vreme in me je kar odneslo na Rakitno in naprej Cerkniško polje - Logatec - LJ .. danes dopoldan pa na giro okoli LJ, tako da sem zaokrožil mojega prvega "jurčka" :panic:.

Prilagam fotke in hvala vsem za  mnenja in koristne nasvete.

ps. mimogrede od Pikovnika pa do Begunj ogromno peska in kamenja na cesti.

 

LP, Matej

1.jpg

2.jpg

Jaz bi reku da vzem gobo pa vodo in oper. Men se zdi usrana guma.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pnevmatike Michelin Anakee3

Črta po celem obodu. Z nohtom se če grem  prek nje v eno stran zatika-se pravi da je rob v drugo stran pa ne-ni zareza, ker se ne odpira če povlečeš narazen.

Črta se nadaljuje tudi v profil-zarezo.

Kakšna ideja kaj naj bi to bilo. Od kalupa pri izdelavi???? Ker je na prednji in zadnji enaka črta. 

Prednja

IMG_20180719_211650372.thumb.jpg.601f136f672e48ccc3d45e13f8806463.jpg

zadnja

IMG_20180719_211528852.thumb.jpg.5a1617a9cd719060fab84574dfcbf5df.jpg

Tele gume bodo šle tak dol. Imajo 8000 km in so tik nad mero. Samo mal strašljivo je to vse skup.

Se pa gume obnašajo kot bi se morale.

P.s. Pussy štrajfen pa puste pr mir. To je rezerva za hude cajte.t2712.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Quest pravi:

 

P.s. Pussy štrajfen pa puste pr mir. To je rezerva za hude cajte.t2712.gif

Pussy štrajfen velikokrat ni odvisen od motoristovega znanja, jajc in objestosti. Velik vpliv ima širina in oblika gume in tudi motor. Laho voziš po kolenu in sprednja guma ne bo na robu. Ko si z zobovjem na asfaltu bo guma sigurno izkoriščena po celotni površini. Frišni motoristi ne nasedajte debatam starih mačkov o sramotnih pussy štrajfnih. Če vam je nerodno gumo malo pošmirglajte u garaži in boste taglavni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, Quest pravi:

P.s. Pussy štrajfen pa puste pr mir. To je rezerva za hude cajte.t2712.gif

Vsaj zarjavele ti niso :lol1:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

27 minutes ago, Quest said:

Dejte prekomentirat štrajfne po sredin gume in ne s strani. Tiste, ki mene motjo in ne vas.c0601.gif

antistaticstrip.png.498e71caef56cfc7bc7739ee72eea1c4.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejte redno tlak preverjati. Tast je lani začel stokati, da se motor čudno obnaša, da gume ne držijo več tako kot so, da ima slab občutek v ovinkih. Gledam gume (Mitas, itak :OK:), profil je, lepo enakomerno pobrane, nobenega vijaka ali žeblja, v glavnem na oko vse OK. Potem pa čisto tako za hec vzamem merilec tlaka (tisti majhen ročni za v tank torbo) in glej ga zlomka prednja cca.1,5bar, zadnja 1,8 ali 1,9. :bum: Greva na črpalko, napumpava...gas iz Kopra dol Vršiča in nazaj...pa je imel tast spet nasmešek na obrazu :naughty: 

 

 

Popravljeno . Popravil Rey
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem za preverjanje tlaka kupil kar TOLE...

...v pricakovanju delivery guya... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem za nekih 15€ kupil podobno zadevo in deluje čisto točno, mam tudi senzorje, pa na pumpi ne kaže nič drugače

https://www.mimovrste.com/zunanjost-vozila/goobay-digitalni-merilnik-tlaka-v-pnevmatikah

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz ne razumem zakaj vam vaźno kok pise oz je tocen...

Pac napumpas izmeris,prilagodis tlak svojemu nacino voźnje in kontroliras...ali vi ko do zdaj n petrolu..tAm napumpas...izmeris in tolk pc mora vedno pisat.. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, sesir pravi:

Jz ne razumem zakaj vam vaźno kok pise oz je tocen...

Pac napumpas izmeris,prilagodis tlak svojemu nacino voźnje in kontroliras...ali vi ko do zdaj n petrolu..tAm napumpas...izmeris in tolk pc mora vedno pisat.. 

če maš napravico, ni potrebno do petrola, če je le ta daleč pa meritev tak al tak ni točna, ker je tlak v pnevmatiki že narastel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, DAMI34 pravi:

če maš napravico, ni potrebno do petrola, če je le ta daleč pa meritev tak al tak ni točna, ker je tlak v pnevmatiki že narastel.

Ja...in kolk naprava tocna je se vedno sekundarnega pomena.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, sesir pravi:

Ja...in kolk naprava tocna je se vedno sekundarnega pomena.. 

načeloma so kr točne in tudi prav je tako, se pa počasi oddaljujemo od bistva teme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, tomaz69 said:

daj sporoči, kako se obnese...

Bom! ;)

1 hour ago, sesir said:

Jz ne razumem zakaj vam vaźno kok pise oz je tocen...

Pac napumpas izmeris,prilagodis tlak svojemu nacino voźnje in kontroliras...ali vi ko do zdaj n petrolu..tAm napumpas...izmeris in tolk pc mora vedno pisat.. 

Res je, ni vazna tocnost, vazna je ponovljivost meritve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 19. 7. 2018 ob 22:32, maus pravi:

Vsaj zarjavele ti niso :lol1:

Vse za dobro voljo forumašev! :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobr zgleda tole :D

Jest sem naročil samo pokrovčke, katere spariš s telefonom.

Bomo videli, kako bo, ko pridejo :D

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, Gladiac pravi:

Dobr zgleda tole :D

Jest sem naročil samo pokrovčke, katere spariš s telefonom.

Bomo videli, kako bo, ko pridejo :D

 

LP

javi še ti - pole se odločimo :grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem studiral na tiste. Res da nimas prikaza v realnem casu (sam imam telefon vedno pod sedezem), a po drugi strani nimas nikoli skrbi z napolnjenostjo baterije, kot tukaj, saj gres na moped vedno s telefonom, in le ta ima se vedno nekaj energije. Na tale samostojni prikazovalnik se pa zlahka pozabi - moram nekaj nagruntat, da temu ne bo tako.

Itak je tlak vazen samo ob startu, da vidis, da je pravilno nastavljen - tisto tenko nezno piskanje ob morebitnem puscanju je pri mopedu brezpredmetno, ce pride do puscanja pa prej zacutis kot pa preberes z displeja. Ta TPMS sem si omislil ker sem veliko prelen, da bi tlak preverjal pred vsako voznjo, kot bi bilo pravilno. Pa ce ze najdem denar za oslarije ki jih dejansko ne potrebujem, ga bom nasel se za nekaj, kar olajsa preverjanje (pred)pogojev za varno voznjo.

@Gladiac - sporoci kako delujejo ;)

Popravljeno . Popravil Zok
  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!