Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Zadnje čase nekam veliko razmižlja o njem. Mogoče pa ga bo srečala pamet in bo prestopil na drugi pol... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, krucymucy pravi:

Oiler je v teoriji kul. Ga nastavis in se vozis.

V praksi pa izgleda tako, speljes ko je 5 stopinj in ne maze nic.

Odpres, prides na 25 stopinj je pa vse mastno, veriga, feltna, smernik, tablica, voznik ...

Krucy!  Se ne strinjam.   Osebno sem bil zelo proti tem mazalnim avtomatom.  V času, ko sem imel nekaj “ojrof” viška v denarnici sem podrobno analiziral vse te mazalne aparate in olja. Nekako sem vse prilagodil načinu vožnje, podlagi, smiselnosti nabave, vzdrževanju, uporabnosti...  Pred enim mojim daljšim potovanjem sem se odločil in zapeljal v Luisa v Graz ter kupil Cobra Nemo 2. Preprosta zadeva, katera ni avtomatska nit polavtomatska ampak je le lična posodica z oljem in sam ustvariš tlak v njej z obratom pokrovčka. Eno mazanje za 250 - 350km ali več. Posodica zadostuje v mojem primeru za 2,5 k/km. Kot si dejal zjutraj ne maže nič. Dovolj je mastna veriga, da lahko odpelješ in pri cca 60 km/h obrnem pokrovček za pol obrata. Če je veliko makadama ali dež ponovim vajo sredi dneva in zvečer pred parkiranjem. V primeru lepega vremena pa je enkratno mazanje dovolj za cel dan. Verige nisem čistil od montaže ojlerja 8k/km. Mastna in čista.

Ker je ravno tema o pnevmatikah! Z redno dnevno kontrolo stanja verige sem ugotovil količino potrebnega mazanja ter kako pravilno dozirati pri pravih obratih verižnika in lahko vsakemu pokažem, popolnoma čisto pnevmatiko. Na platišču pa se najde zelo, zelo redko kakšna majhna mastna packa.

Pa še o pravih avtomatskih mazalcih! Ko sem raziskoval prednosti in slabosti teh zadev sem naletel na dva motorja z praktično zalito pnevmatiko z oljem. Tu niso krivi ojlerji ampak njihovi uporabniki z pretiravanjem v nastavitvah. Osebno se ne bi upal peljati na teh mastnih pnevmatikah, če vidim lužico pod pnevmatiko.

Tako, kot pred vožnjo preverim svetlobna telesa, tlak v pnevmatikah, stanje pnevmatik še pogledam stanje verige.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, krucymucy pravi:

Oiler je v teoriji kul. Ga nastavis in se vozis.

V praksi pa izgleda tako, speljes ko je 5 stopinj in ne maze nic.

Odpres, prides na 25 stopinj je pa vse mastno, veriga, feltna, smernik, tablica, voznik ...

Isto ko ventilčki, mal potegneš s prstom in odpreš al zapreš ventil. Je pa normalno da pozimi manj maže. Jaz mam ventil odprt več ko en obrat, poleti, pa pol manj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 5. 12. 2018 ob 17:45, Quest pravi:

Jutri grem detaljno po vrsti. Tekalna površina vizualno in z roko. Boki enako. Med feltno z milnico stestirat. In seveda ventil.

Pa ventilček podmazat.

kontrola tedenska in pred vsako vožnjo. Upam da je sam zaštekan ventilček. 

Ma mi je slab občutek ko ne veš al bo zrak not ustal al pobegnil nepričakovano.

če nič ne najdeš, zamenjaj iglico ventilčka, nula strošek, razen zraka, ki ga moraš na novo dat v gumo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

pozdravljeni,

sem cisto nov v motosvetu, predkratkim sem kupil hondo cbr 600rr, zanima me katere pnevmatike priporočate ? rank 4/5 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, blazboss pravi:

pozdravljeni,

sem cisto nov v motosvetu, predkratkim sem kupil hondo cbr 600rr, zanima me katere pnevmatike priporočate ? rank 4/5 

nove :P

odvisno kaj želiš od pnevmatike, slabih načeloma ni več.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, blazboss pravi:

sem cisto nov v motosvetu, predkratkim sem kupil hondo cbr 600rr, zanima me katere pnevmatike priporočate ? rank 4/5 

Kot je napisal @DAMI34 - nove. Načeloma težko kupiš kaj totalno slabega... tako da raje napiši kolko imaš €€€ na strani za njih.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja definitivno bodo nove, najbolj se nagibam na Dunlop RS.. kokr sm bral forume, mislim da bodo ok.. drugace pa cena cca 200e za komplet

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, blazboss pravi:

ja definitivno bodo nove, najbolj se nagibam na Dunlop RS.. kokr sm bral forume, mislim da bodo ok.. drugace pa cena cca 200e za komplet

čisto kul, pa velika kilometrina bo z njimi. So pa to sporttouring pnevmatike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

nove :P

 

če je kupu rablen motor, a morajo bit pol tut nove gume al so lahko rablene :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, maus pravi:

če je kupu rablen motor, a morajo bit pol tut nove gume al so lahko rablene :huh:

Najbuljs...najdit rabljen klump od mitas...ker pa jz nimam rabljenega klumpa...ponujam iz 2009 prednjo pirelli diablo...ne skrbi je rabljena...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, blazboss pravi:

pozdravljeni,

sem cisto nov v motosvetu, predkratkim sem kupil hondo cbr 600rr, zanima me katere pnevmatike priporočate ? rank 4/5 

Mitas sportforce+, made in Slovenia

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, maus pravi:

če je kupu rablen motor, a morajo bit pol tut nove gume al so lahko rablene :huh:

za njega je nov. Torej? :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, DAMI34 pravi:

za njega je nov. Torej? :P

 

sj če da rablene gor, so tudi za njega nove :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, maus pravi:

sj če da rablene gor, so tudi za njega nove :P

 

ti ga ne razumeš, moped je ok, hoče druge gume, tut če so nove :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

ti ga ne razumeš, moped je ok, hoče druge gume, tut če so nove :P

 

ampak, ker je nou na MS ne ve, kere gume so za njega najboljše in bodo drugi vedeli, kere nove gume so za njega najboljše :huh:

ne razumem ćist :hmm:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, DAMI34 pravi:

ti ga ne razumeš, moped je ok, hoče druge gume, tut če so nove :P

 

Hehe...prav ima...drug mopi je z novimi gumami...

Zdaj klump gume,malo dnarja...

Dobre gume dobra voznja kak eu več...

@blazboss Ves bi mogu ko sprasujes za gume malo povedat kako bos uporabljal moped...

Kafetkanja,potovanja sam/dvoje,hitra voznja po cesti in zelis zanesljivo voznjo ali bi pac,dal nove gume,ker so te na mopedu zrabljene in rad dal gor neki poceni ampak novo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, maus pravi:

ampak, ker je nou na MS ne ve, kere gume so za njega najboljše in bodo drugi vedeli, kere nove gume so za njega najboljše :huh:

ne razumem ćist :hmm:

zato sprašuje, ker ne ve, ampak zadeva je preprosta... :)

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Snecer pravi:

zato sprašuje, ker ne ve, ampak zadeva je preprosta... :)

vem .. conti zmaga v vseh pogledih :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!