Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

Danes mi je sodelavec rekel (kateri vozi 10 let staro roadsmart1 na svoji hondici) da bi dal Mitas, ampak je mal v strahu ker je na FB prebral da so nevarne :P

 

naj službo menja :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snečer pravi:

naj službo menja :) 

jo bom kar jaz :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

56 minutes ago, DAMI34 said:

in SF+ smrtno nevarna :D

Ja, ampak še zmeraj manj kot CRP++. ?

56 minutes ago, krucymucy said:

Koristne informacije a ne?

Ja.

Popravljeno . Popravil Vin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Vin pravi:

Ja, ampak še zmeraj manj kot CRP++. ?

Ja.

Ja ampak ta tud nad 200 še ni smrten :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1. 4. 2019 ob 14:30, KARMEN1 pravi:

Ni na sredini. Nekje na robu, na prehodu med sredino in boki.

In kaj sedaj? Ni mi pomoči, ker ne obstaja guma zame :blush:?

ta prehod med sredino in boki obstaja..pa še organ lahko prepričaš , da je res legalna , če lahko reklame vrtijo na državni tv..

pred 11 urami, DAMI34 pravi:

Danes mi je sodelavec rekel (kateri vozi 10 let staro roadsmart1 na svoji hondici) da bi dal Mitas, ampak je mal v strahu ker je na FB prebral da so nevarne :P

ok.potem naj spredaj namontira metzeler roadtec in zadaj M2 .. ne bo v strahu ..upajmo da bo potem lahko pisal..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, thumper pravi:

ta prehod med sredino in boki obstaja..pa še organ lahko prepričaš , da je res legalna , če lahko reklame vrtijo na državni tv..

ok.potem naj spredaj namontira metzeler roadtec in zadaj M2 .. ne bo v strahu ..upajmo da bo potem lahko pisal..

Bodo gume več vredne kot moped :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker se je nekaj omenjalo Michelin:

Do nedavnega sem se lahko pohvalil, da sem imel Michelin  na svojem motorju nazadnje kakšnih 20 let nazaj. Nad njimi nisem bil navdušen. 

A ni hudič, kupim nov motor, na njemu pa prva vgradnja Michelin Anakee 3.

Za začetek je guma glasna kot svinja, ki jo vlečeš iz svinjaka pod nož. Občutek v vožnji pa, nekako ne znam opisat, ampak nekaj ne štima. Kot da ne drži, čeprav je ne jemlje, sploh na slabšem asfaltu. Pa ne govorim objestni vožnji, niti lagano sportski, pač pa o povsem nedeljski umirjeni vožnji. Skratka en tak čuden občutek, ki ga nisem bil vajen pri Contiju in Pirelliju. Malo se bom še pomatral, zvozil pa je zanesljivo ne bom, zato tudi poročila o kilometrini ne bo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, DAMI34 pravi:

Bodo gume več vredne kot moped :)

mogoče dražje po denarju.. prej bi nataknil shinko ali pa kateregakoli kitajca kot to še enkrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...
1 hour ago, marincspeedshop said:

Je gdo preveril na balancerju ce pikca na gumi poravnana z ventilckom igra kaksno vlogo pri balansiranju?

Ne označuje pika najlažjega ali najtežjega dela same gume in se to postavi nasproti ventilčka?

 

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje oznacuje najlazji del gume ki se ob montazi poravna z ventilckom (najtezji del feltne v teoriji). Pa se to ne pri vseh znamkah gum. Ce lahko kdo izbrska kaksne zanesljive informacije pri proizvajalcih gum glede pike me zanima. Malo dvomim da vsako gumo balansirajo in oznacijo pikco na najlazjem delu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 6/8/2019 at 9:53 PM, Roger G. Jagger said:

180/55/17 vs. 190/55/17 vs. 190/50/17 ? (+ in -)

 

lp

Na hitro povedano. Odpikaj stran 190/50 ker je najbolj lena guma.

180/55 je lazje premetavati iz leve na desne, ampak imas zaradi manjse sirine manj kontaktna s cesto ob vecjih nagibih.

190/55 je micken tezje/drugace premetavati iz leve na desno, ampak imas v nagibu vecji kontakt s cesto..

Meni sta obe 55 super, 50 je pa strel v kolen.

Zdej bom probal se 200/55.. 

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 8. 6. 2019 ob 21:53, Roger G. Jagger pravi:

180/55/17 vs. 190/55/17 vs. 190/50/17 ? (+ in -)

 

lp

Kot ti je že napisal @Ukica, jaz bi samo dodala, da na cesti 190/55 tudi pri oprijemu ni neke strašne razlike napram 180/55, se pa pozna pri spremembi smeri, meni je bila s tega vidika čudovita 180/60 SC. Za prste polizat, oprijem pa enak kot na D212 190/55. :)

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

51 minutes ago, svobodnaptica01 said:

Kot ti je že napisal @Ukica, jaz bi samo dodala, da na cesti 190/55 tudi pri oprijemu ni neke strašne razlike napram 180/55, se pa pozna pri spremembi smeri, meni je bila s tega vidika čudovita 180/60 SC. Za prste polizat, oprijem pa enak kot na D212 190/55. :)

Jup, res je. 

Sam kaj k 180/60 niso homologirane :( 

Bi pa se dodal da niso vse gume istih dimenzij iste. 

Ene so sirse/visje kot ostale, pa vendar se reklamirajo pod isto dimenzijo kot ostale ferme.

Popravljeno . Popravil ukica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, ukica pravi:

Jup, res je. 

Sam kaj k 180/60 niso homologirane :( 

saj 190/55 na 600 tudi niso.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katere gume imate na BMW Rt1200? Sedaj imam že drugič Dunlop Roadsmart III in če sem odkrit, sem pričakoval, da bom z njimi naredil več km. Prvič je bilo okrog 8.000 km, drugič pa izgleda, da ne bo niti 7.000 km.

Ne vem ali se spreminja guma, ali pa jaz ;)

Z oprijemom sem sicer zadovoljen. Vsekakor je bolj pomemben oprijem in šele potem km, ampak katere so dobra kombinacija obojega ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Endlich pravi:

Katere gume imate na BMW Rt1200? Sedaj imam že drugič Dunlop Roadsmart III in če sem odkrit, sem pričakoval, da bom z njimi naredil več km. Prvič je bilo okrog 8.000 km, drugič pa izgleda, da ne bo niti 7.000 km.

Ne vem ali se spreminja guma, ali pa jaz ;)

Z oprijemom sem sicer zadovoljen. Vsekakor je bolj pomemben oprijem in šele potem km, ampak katere so dobra kombinacija obojega ?

Zdravo, 

Na RT 1200 sem zvozil 4 komplete RS3,

Sedaj sem ga obul v Mitas TF in sem po 4000 km zelo zadovoljen. Kakšna bo kilometrina ne vem a z RS se naredil od 8 - 10.000 km

Probaj.

 

Lp, n

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Endlich pravi:

Katere gume imate na BMW Rt1200? Sedaj imam že drugič Dunlop Roadsmart III in če sem odkrit, sem pričakoval, da bom z njimi naredil več km. Prvič je bilo okrog 8.000 km, drugič pa izgleda, da ne bo niti 7.000 km.

Ne vem ali se spreminja guma, ali pa jaz ;)

Z oprijemom sem sicer zadovoljen. Vsekakor je bolj pomemben oprijem in šele potem km, ampak katere so dobra kombinacija obojega ?

jaz, sicer na MT-09 Tracer 11200 km...mogoče bi še kakšnega ampak sem jo presekal in zato zamenjal - ponovil vajo in zopet RS3...sem mislil tudi ToF ampak čakam info glede kilometrine...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!