Skoči na vsebino

Krvodajalska akcija -- pridružte se nam!


Sam dePihlja

Priporočene objave

Motosvetoke/ci,

v mariborski bolnišnici imajo skoraj vsak dan pomanjkanje krvi za transfuzije. Zato je v našem krožku padla ideja, da bi organizirali krvodajalsko akcijo, saj smo (na žalost) tudi motoristi, vse prevečkrat, uporabniki :cry: .

Akcija bo medijsko podprta zato je pomembna čim številčnejša udeležba. Seveda ste vabljeni

VSI MOTOSVETOVCI!

Se vidimo :OK: .

------

dodatek by NOISE DATA:

TRENUTNA AKCIJA BO 27.1.2004 ob 15:00 v Mariboru in 28.1.2004 ob 13:00 v Ljubljani. Več info v tej temi in sicer tukaj!

Popravljeno . Popravil Noise Data
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker bo potrebno pristojne v bolnici obvestit o številu krvodajalcev se zainteresirani naj v tej temi oglasijo.

Sam bi zelo rad dal kri, pa bom v kratkem operiran in bom jo prej potreboval, kot pa lahko dal :cry: .

lp DTW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rocky 100% zraven. Hočem prvi na stol! B) Seveda bom vesel, če bom dobil po akciji krajnsko klobaso in konjak. :D OK, konjaka baje ni več spljoh. :( Krajnska pa potrjeno je. Nazadnje dal kri pred 22 leti v vojski. Sprašujem se kateri črnogorec jo je kasneje dobil. Mislim, da se je delodiš pri njemu dvignil visoko iznad črnogorskega povprečja. :kva1: :lol:

Ajde junaki podvizajte se. Če se že vsi tukaj hvalite kakšne hitrosti obvladujete, dajte dokazat, da se ne bojite ene uboge preluknjane igle. Pa ne me slučajno basat, da je Maribor predaleč. No malo vas moram jezit! :P :D

Pozdrav izpod vinogradov! Rocky B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V skladu z napisanim (in v okviru MB krožka povedanim), predlagam, da se dogovorimo za čimbolj obširno krvodajalsko akcijo, po možnosti kar vseslovensko. Glede na to, da je do omenjenega termina še dober teden, ja časa dovolj, da se v čim večjem številu podamo h krvosesom!

Zanimivo bi bilo povabiti tudi kakšnega g. ali go. od medijev, obvestiti klube, za začetek pa bi bila lepa gesta naših motoradirkatorjev, če bi temo dali pod sticky in jo eventuelno omenili na domači strani motosveta!

LP

Windsurf

p.s.: lahko bi izvedli eno akcijo zdaj, naslednjo pa (če bo ta količkaj uspešna) na začetku prihodnje sezone... recimo okoli termina za "ride day"...

Popravljeno . Popravil Noise Data
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker kri redno dajem morem preverit kdaj sem jo nazadnje dal (enkrat spomladi ali poleti) in če je minilo dovolj časa od prejšnjega odvzema (morem tudi preverit koliko), pridem.

dobra ideja, vredna posnemanja :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem krvodajalec, so count me in.

0+ - zmerno rabljena, rahlo prekajena, za eno osebo, če uporabljena na pravem mestu, dela čudeže :kva1:

Samo prevoz do MB nimam... :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za začetek pa bi bila lepa gesta naših motoradirkatorjev, če bi temo dali pod sticky in jo eventuelno omenili na domači strani motosveta!

Ko boste sporočili natančne informacije o tem TOČNO kdaj in kje se dobite, takoj objavimo... do takrat pa... :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To bi lahko izvedli v vseh večjih krajih ...

RK organizira krvodajalske akcije vsako leto po vseh večjih mestih. Za naše konce vem, da pridejo 2× na leto.

Če pa primankuje kakšne določene krvne skupine - pa naredijo posebno akcijo. Tako, da tisti, ki želi podariti krvi in je zdrav, je podari brez problema!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozanimal sem se po bolnišnicah, tako da imamo termine, naslove in kontaktne tel. številke za odvzem krvi:

KC Ljubljana, Zavod za transfuzijo

Šlajmerjeva 6, Ljubljana (zraven porodnišnice)

tel. 01 54 38 100

odvzem krvi:

pon-pet 6.30 - 14.00

čet 6.30 - 18.00

_____________________________________

SB Maribor

Ljubljanska 5, Maribor

tel. 02 321 1000 (n.c.)

odvzem krvi:

tor 7.00 - 18.00

_____________________________________

SB Celje

Oblakova 5, Celje

tel. 03 42 33 000 (n.c.)

odvzem krvi:

pon-sre 7.30 - 10.30

_____________________________________

SB Izola

Polje 35/a, Izola

tel. 05 660 62 30

odvzem krvi:

tor 8.00 - 12.00

čet 8.00 - 16.30

pet 8.00 - 10.00

_____________________________________

SB dr. Franca Derganca Nova Gorica

Ul. padlih borcev 13, Šempeter pri Novi Gorici

tel. 05 330 1000 (n.c.)

odvzem krvi:

tor 8.00 - 12.00 in 14.00-16.00

pet 8.00 - 12.00

_____________________________________

SB Murska sobota

Ul. dr. Vrbnjaka 6, Rakičan

tel. 02 512 35 93

odvzem krvi:

pon 7.00 - 11.30

čet 7.00 - 11.30

_____________________________________

SB Slovenj Gradec

Gosposvetska c. 3, Slovenj Gradec

tel. 02 882 34 00 (n.c.)

odvzem krvi:

tor 7.00 - 9.00

čet 7.00 - 9.00

_____________________________________

SB Trbovlje

Rudarska c. 7, Trbovlje

tel. 03 565 25 00 (n.c.)

odvzem krvi:

čet 6.00 - 9.00

_____________________________________

SB Novo Mesto

Šmiheljska c. 1, Novo Mesto

tel. 07 391 61 00 (n.c.)

odvzem krvi:

tor 7.00 - 10.30

čet 7.00 - 10.30

_____________________________________

SB Brežice

Černelčeva c. 15, Brežice

tel. 07 866 81 77

odvzem krvi:

pon-pet 7.00 - 10.00

_____________________________________

_____________________________________

Če se komu zdijo ure čudne, je to zato, ker do navedene ure sprejemajo prijave. Ponekod so prosili, da se morebitne večje skupine predhodno najavijo (več kot 10 krvodajalcev).

Za dodatne informacije pokličite svojo bolnišnico!

LP

Windsurf

Popravljeno . Popravil Windsurf
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlagal bi, da se podamo na odvzemna mesta med 27. in 31.10. (prihodnji teden).

Posamezne sekcije se naj organizirajo, preštejejo število resnih kandidatov, se dogovorijo za termin v najbližji bolnišnici in seznam objavijo tukaj!

Minimalna starost za odvzem je 18 let, minimalna teža 50 kg.

Zjutraj pred odvzemom se lahko poje lahek nemasten obrok.

Krvodajalec se mora pred odvzemom počutiti zdravega.

Po telefonskem pogovoru me je prijazna gospa N. ;) z Zavoda RS za transfuzijsko medicino napotila na njihove spletne strani in na strani Rdečega Križa Slovnije, kjer je tudi seznam odvzemnih mest in terminov.

LP

Windsurf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam bi zelo rad dal kri, pa bom v kratkem operiran in bom jo prej potreboval, kot pa lahko dal :cry: .

lp DTW

Mislim da lahko daruješ kri pred operacijo in jo pri operaciji zahtevaš SVOJO KRI. Pozanimaj se, mislim pa da te bo ovirala omejitev eno leto po operativnem posegu (si šele lahko krvodajalec) :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

El Barto in Dašenka se tudi prijavljava na krajnsko in čaj, preverjeno še vedno talajo, konjaka ni več.

Se domenimo ta teden na regionalnih krožkih, pol pa se najavimo.

Je kdo sposoben v tako kratkem času medijsko predstavit zadevo širšemu krogu Slovenceljnev? (tv, ra, časopisi....mamo nekaj novinarjev med nami in zvez po medijih, a ne :naughty: )

LP, El Barto @ Dašenka palace

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, jaz grem darovat kri v Ljubljani. Po možnosti v četrtek (imajo bolj zanimiv delovni čas).

Grem pa v vsakem primeru. Z družbo ali brez, z novinarji ali brez, z motosvetom ali brez...

Alea iacta est.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo - mene je danes Windsurf prijazno opozoril na medijski čas in prostor - in zato sem zadevo uredniku danes omenila - pravi da ni frke ;) - tako - da z moje strani vsaj to.... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Windsurf pride... Pa če padajo prekle!!!

Sicer pa, kar se drugih klubov tiče...

Menda je med nami kar nekaj AMD TAM-ovcev, Bearsov, Furij, Firestarterjev, Tulipanov, Orjakov...

Če vsak po svojih močeh pomaga, bo udeležba že neverjetno visoka (več kot 10)...

Na zavodu za transfuzijsko medicino so zamisel pohvalili, gospa N. je bila celo pripravljena za skupno promocijsko akcijo, kar zveni zelo zanimivo, a jaz žal nisem prava oseba za tovrstne dogovore. Kdor se smatra, da je (MAKSI???), podatki so pri meni, en email ali PM je dovolj...

Sicer pa mediji ne škodijo, niso pa tako pomembni, da brez njih ne bi šli, mar ne? Kri darujemo predvsem zato, da pomagamo dugim, kakor jo tudi mi dobivamo od drugih, ko jo sami potrebujemo.

Lepo je napisal Mustang - that's the spirit!!!

LP

Windsurf

Popravljeno . Popravil Windsurf
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav zavidam vam, vsem, ki boste šli na to akcijo. Jaz sem včasih redno dajala kri (3-4x na leto), sedaj pa imam že 3 leta takšno, da je še zame preslaba, kaj šele, da bi komu koristila. :(

Upam, da se vas bo čimveč odzvalo v tej akciji, predvsem tisti, ki tega še niste storili. Jaz osebno sem imela vsakokrat zelo, zelo lep občutek, da sem nekomu pomagala, ko sem odhajala od tam. Držim pesti, da bi vas šlo čim več! :wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem se ponovno slišal s prijazno gospo N. z Zavoda RS za transfuzijsko medicino...

Povedala je, da si je ogledala te strani in da se ji dopade, kar je prebrala. Zelo je zagreta za kako dobro organizirano akcijo, v primeru večjega števila kandidatov tudi na terenu, recimo na kakem FS (preden se začne na/pozdravljanje :beer2: ), oziroma po predhodni napovedi v posameznih transfuzijskih centrih.

Govora je bilo tudi o morebitni krvodajalski akciji na Ride Day, za kar je zagotovila vso potrebno podporo in pomoč pri organizaciji.

Glede točnega datuma se tokrat očitno ne bomo mogli dogovoriti, saj smo preveč razkropljeni, lahko pa je to poziv vsem nam, da se prihodnji teden podamo na odvzemna mesta, ki so nam najbližja in kadar nam bo čas pač dopuščal.

Udeleženci MB krožka se bomo, kot napovedano, prihodnji torek, 28.10.2003, ob 15.00 zbrali pred stolpnico MB bolnišnice, LJ sekcija bi lahko to storila brez vsakih težav katerikoli četrtek popoldan...

LP

Windsurf

p.s.: Medijski prostor smo na SZ delu Slovenije zaenkrat dobili v dnevniku Večer, medijski čas pa na Radiu City Maribor in na prekmurskem Radiu Maxi. :OK:

Popravljeno . Popravil Noise Data
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menim,da bo veliko takih, ki nam bodo zelo hvaležni in še enkrat vsaka čast tistemu, ki se je tega tudi domislil.

Mogoče motoristi ne bomo več sama nadloga v prometu in nas bodo začeli tudi spoštovat in pazit na nas.

LP Duška :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaenkrat kaže, da bo imel MB krožek svoje srečanje prihodnji torek v SBM, saj je velika večina članov že potrdila svojo prisotnost.

Dogovarjamo se še z Bistričani in AMD-jevci, vsi ostali pravtako dobrodošli!

LP

Windsurf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pravim, da grem kar v četrtek 30.10. ob 13:00.

Vsi, ki ste iz Ljubljane: kdo se pridruži?

I'm drawing the line in the sand...

Opomnilnik:

KC Ljubljana, Zavod za transfuzijo

Šlajmerjeva 6, Ljubljana (zraven porodnišnice)

tel. 01 54 38 100

odvzem krvi:

čet 6.30 - 18.00

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce je slucajno kdo na antibiotikih ali pa kakih drugih zdravilih, mu krvi ne bodo hoteli vzeti.

Tadej

... pa če ma kdo manj kot 50kg, ga tut ne bojo vzel... :P

sicer sem bla pa jest 10.9.2003 in lahko se gre na 3 mesece... tko da zdaj ne bo nič...

v vednost in morda za motivacijo... praviloma se dobi v službi tisti dan dopust... :OK: ... pa malco itak :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v vednost in morda za motivacijo... praviloma se dobi v službi tisti dan dopust... :OK: ... pa malco itak :OK:

Ne več povsod ... pri nas ti dajo en dan izrednega dopusta, kar pomeni, da ti na koncu meseca pri obračunu plače ne dajo variabilnega dela plače ... to je pa cca 30% plače manj :angry: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!